Evlilikte cinsel ilişki yokluğu

buket_82

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2008
256
119
Merhaba hanımlar,

Biraz özel olacak ama evliliklerinizde cinsel ilişki sıklığınız nedir? Bunu siz mi başlatırsınız yoksa eşiniz mi? 10 yıl ve üstü evliliği olanlarda ,eşleri hala ilk günkü gibi istekli mi, kendisi gelip sizi istediğini belli eder mi? Eşimle ilk öncelerde gayet iyi ve istekli olan cinsel hayatımız maalesef neredeyse bitti :KK43: Şimdi sadece 3, 6 ayda bir benim istemem ve başlatmamla oluyor. Bu konu gerçekten çok canımı sıkıyor ve üzüyor. Malum pandemiden dolayı eşimin işleri durgun ve kafayı çok takıyor, bunu bahane ediyor,, düşünecek çok daha önemli şeyler var diyor. Ama bu durumumuz en az 6 senedir böyle yani pandemi öncesi de yanıma yaklaşmıyordu. Konuşmak istesem hemen beni suçlayıp çok üzerime geliyorsun diyor ama inanın bir keresinde günlük tuttum, 2 ay boyunca mesela bu konu hakkında en ufak bir ima, söz ve harekete yeltenmedim ama yine de aklına gelmedi , bana yanaşmadı. Bak diyorum ben sana mesela 2 ay söylemedim , yaklaşmadım ama yine gelmedin, bu sefer de evet haklısın diyor. DR a gidelim, aile terapistine gidelim diyorum ona da yanaşmıyor. Benim sorunum yok gayet sağlıklıyım diyor, bir keresinde bu konudan çok kötü tartıştık, ayrılmak istediğimi söyledim ve o bunu yanlış anladı, sen başkalarıyla birlşkte olmak istiyorsuna getirdi konuyu. ÖYle bir derdim ,isteğim olsa şu anda seninle bu konuşmayı ve tartışmayı yaşamazdık emin ol dedim. Sonra konu kapandı , en son birlktelikten sonra bir ay geçti ama yine tık yok. Aramızda yine böyle bir çekim yok, ne yapacağımı ,düşüneceğimi şaşırdım. Akıl akıldan üstündür bana güzel bir tavsiye verebilecek olan var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

3-6 ay saglikli bir insan için cok uzun süreler bence. Ustelik 6 yildir boyleymiş.
Bu mevzu kendi kendine cozulur gibi gelmedi bana şu saatten sonra.
Gerci adam soguduysa, icinde hersey bittiyse ve sirf aliskanliktan devam ediyorsa doktor, terapist ne yapabilir bilmiyorum. En azindan sorun neymiş anlardiniz.

Yaşlar kaç, çoluk çocuk var mı, hayat zor mu, günler yorucu mu geçiyor, beslenme şekli nasıl? Bunları bilmek gerekiyor bizim açımızdan. Ama bu konuların tamamında dezavantajlı olunsa da normal bir durum değil altı sene demişsiniz. Doktora gitmek şart görünüyor

Benim sorunum yok gayet sağlıklıyım diyor

Erkeklerin bu özgüveni de nasıl bir şeydir.
Şey dermiş gibi "Yooöö her şey yolunda, sen azgınsın o senin azgınlığın yetinememen; sende sorun var doyumsuz kadın ıyy" filan.
E kadın neyle kıyas edecek, başka cinsel hayat mı bilir? Böylece kuşu ötmez olan adamlar üstü kapalı karşı atakla olayı kapatıyorlar. "Başkasıyla birlikte olmak istiyon da ondan" demiş bi de terbiyesiz.

"Kuş mu ötmüyor hı? Şşş kuş öldü mü beybi hayırdır?" filan demeli.
Doktora da gitmeyip böyle senede bir-iki o da susturmak için lütfeden herifi çok pis örseler ezerim.
"Kız, sana dantelli don aldım, bacı olduk 6 aydır, al giy." diye diye örselerim.

bizde 4 yılı doldurduk evlilikte,iki küçük çocuk,evden çalışma,ev işleri vs hiç elleşmese bana keşke diyorum.Ama bu tempoda haftada 2-3 oluyor.Çok istekli.
Sizin durumunuz nasıl çocuk varmı ev hayatınız nasıl.Bencede sağlıklı bireyler için çok uzun aralıklar.
Eşiniz bir çok erkekte olduğu gibi sorun kabullenmesede kendinden kaynaklı bence.Doktor yada terapiste ikna edebilirseniz çok iyi olurdu.

Merhaba hanımlar,

Biraz özel olacak ama evliliklerinizde cinsel ilişki sıklığınız nedir? Bunu siz mi başlatırsınız yoksa eşiniz mi? 10 yıl ve üstü evliliği olanlarda ,eşleri hala ilk günkü gibi istekli mi, kendisi gelip sizi istediğini belli eder mi? Eşimle ilk öncelerde gayet iyi ve istekli olan cinsel hayatımız maalesef neredeyse bitti :KK43: Şimdi sadece 3, 6 ayda bir benim istemem ve başlatmamla oluyor. Bu konu gerçekten çok canımı sıkıyor ve üzüyor. Malum pandemiden dolayı eşimin işleri durgun ve kafayı çok takıyor, bunu bahane ediyor,, düşünecek çok daha önemli şeyler var diyor. Ama bu durumumuz en az 6 senedir böyle yani pandemi öncesi de yanıma yaklaşmıyordu. Konuşmak istesem hemen beni suçlayıp çok üzerime geliyorsun diyor ama inanın bir keresinde günlük tuttum, 2 ay boyunca mesela bu konu hakkında en ufak bir ima, söz ve harekete yeltenmedim ama yine de aklına gelmedi , bana yanaşmadı. Bak diyorum ben sana mesela 2 ay söylemedim , yaklaşmadım ama yine gelmedin, bu sefer de evet haklısın diyor. DR a gidelim, aile terapistine gidelim diyorum ona da yanaşmıyor. Benim sorunum yok gayet sağlıklıyım diyor, bir keresinde bu konudan çok kötü tartıştık, ayrılmak istediğimi söyledim ve o bunu yanlış anladı, sen başkalarıyla birlşkte olmak istiyorsuna getirdi konuyu. ÖYle bir derdim ,isteğim olsa şu anda seninle bu konuşmayı ve tartışmayı yaşamazdık emin ol dedim. Sonra konu kapandı , en son birlktelikten sonra bir ay geçti ama yine tık yok. Aramızda yine böyle bir çekim yok, ne yapacağımı ,düşüneceğimi şaşırdım. Akıl akıldan üstündür bana güzel bir tavsiye verebilecek olan var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Valla benim herifinde isleri bozuldu pandemiyle..zengin parasiyla fakir karisiyla oynarmis derler ya.Biz de durum bu? :KK53:

Bahsettiginiz süreler kesinlikle cokcok uzun..problem olabilir her ne olmus olursa olsun konusmaması ASIL PROBLEM.

Destek alma konusunda bastirin yeniden derim.Bunedir yav.

one öyle ya senede 2 3
kaç yaşındasınız
18 yıldır evliyiz 2 çocuğumuz var
yani haftada 1 falan olmalı en azından ne bileyim
açıkçası iyi dayanmışsınız

eşiniz terbiyesizi "başkalarıyla birlikte olmak istiyorsun" deme cüretini nerden buluyor ne biçim eş bu!!
aslında demek gerekiyor da "evet gençliğimi ömrümü senle çürütmek istemiyorum" işte denmez

3-6 ay saglikli bir insan için cok uzun süreler bence. Ustelik 6 yildir boyleymiş.
Bu mevzu kendi kendine cozulur gibi gelmedi bana şu saatten sonra.
Gerci adam soguduysa, icinde hersey bittiyse ve sirf aliskanliktan devam ediyorsa doktor, terapist ne yapabilir bilmiyorum. En azindan sorun neymiş anlardiniz.

cevabınız için teşekkürler, 6 yıldan fazlası bile olabilir inanın. içinde bitti sanırım dediğiniz gibi, onun bitince , istek olmayınca ben de iyice koyverdim. Dr a gitmeyi hiç istemiyor maalesef bu sorunu nasıl çözeceğimi hiç bilmiyorum, sorun ne onu da bilmiyorum :KK43:

Yaşlar kaç, çoluk çocuk var mı, hayat zor mu, günler yorucu mu geçiyor, beslenme şekli nasıl? Bunları bilmek gerekiyor bizim açımızdan. Ama bu konuların tamamında dezavantajlı olunsa da normal bir durum değil altı sene demişsiniz. Doktora gitmek şart görünüyor

30 lu yaşların ortalarındayız, hatta eşim sonlarında. Hayat zor evet, hele bnm gibi çalışan bir anne için. bi tane evladımız var, normal olmadığının o farkında değil maalesef.

Ben bu konularda kesin bir normalin olduğunu düşünmüyorum. Burada okuyup ( ve tabii çok şaşırdığım ) günde 3-4-5 kere birlikte olanlar var. Birde yarım saatten uzun sürüyor diyorlar ki akıllara zarar😂😂

Size şunu diyebilirim, evliliklerde bazen böyle durumlar yaşanıyor. Günlük yaşadığımız sorunlar, hormon değişiklikleri, psikoloji, yorgunluk vs. tüm bunlar cinsel hayatı etkileyen faktörler. Bu faktörler sona erdiğinde ya kendi normalinize dönüyorsunuz yada araya soğukluk giriyor.

Eşinizin yaşı büyükse performans azalması olabilir, bunu dile getiremediği için sizden uzak duruyor olabilir.

Önce eşinizle sakince konuşmanızı, sonra da doktora gitmenizi öneririm.

Erkeklerin bu özgüveni de nasıl bir şeydir.
Şey dermiş gibi "Yooöö her şey yolunda, sen azgınsın o senin azgınlığın yetinememen; sende sorun var doyumsuz kadın ıyy" filan.
E kadın neyle kıyas edecek, başka cinsel hayat mı bilir? Böylece kuşu ötmez olan adamlar üstü kapalı karşı atakla olayı kapatıyorlar. "Başkasıyla birlikte olmak istiyon da ondan" demiş bi de terbiyesiz.

"Kuş mu ötmüyor hı? Şşş kuş öldü mü beybi hayırdır?" filan demeli.
Doktora da gitmeyip böyle senede bir-iki o da susturmak için lütfeden herifi çok pis örseler ezerim.
"Kız, sana dantelli don aldım, bacı olduk 6 aydır, al giy." diye diye örselerim.
ahaha çok tatlısınız , inanın aynı o konuya geldi konuşmamız. ben çok azgın, istekli gözüktüm , sanki suçlu benmişim gibi. o zaman neden sevdiğim bir insanla evlendim ki? aslında sağlık olarak sorun yok , gayet düzgün çalışıyor ben bişey hissetmedim. ama dediğiniz gibi sadece beni susturup başından atmak için birlikte oluyor 6 ayda bir.

bizde 4 yılı doldurduk evlilikte,iki küçük çocuk,evden çalışma,ev işleri vs hiç elleşmese bana keşke diyorum.Ama bu tempoda haftada 2-3 oluyor.Çok istekli.
Sizin durumunuz nasıl çocuk varmı ev hayatınız nasıl.Bencede sağlıklı bireyler için çok uzun aralıklar.
Eşiniz bir çok erkekte olduğu gibi sorun kabullenmesede kendinden kaynaklı bence.Doktor yada terapiste ikna edebilirseniz çok iyi olurdu.
bi tane çocuğumuz var, ikimiz de tüm gün dışardayız akşam eve geldiğimizde de çocuk uyuduktan sonra herkes kendi kabuğuna çekilmiş durumda. ahhh inşallah ikna edebilirim. :KK43:

Merhaba hanımlar,

Çift terapisinden ziyade eşinizin bireysel terapiye gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir kadının cinsel istekliksizlik yaşaması ile bir erkeğin yaşaması arasında dağ kadar fark var. Bir erkek isteksizse büyük bunalımda olabilir, aseksüeldir itiraf edemiyordur, sizden etkilenmiyordur ve kendi kendini tatmin ediyordur, fiziksel sağlık problemi vardır ya da aldatıyordur. Ama hepsinin çözümü için eşinize bağlı.

Valla benim herifinde isleri bozuldu pandemiyle..zengin parasiyla fakir karisiyla oynarmis derler ya.Biz de durum bu? :KK53:

Bahsettiginiz süreler kesinlikle cokcok uzun..problem olabilir her ne olmus olursa olsun konusmaması ASIL PROBLEM.

Destek alma konusunda bastirin yeniden derim.Bunedir yav.
yaa süpersiniz, ben de ona hep bu örneği veririm. bizden çok kötü durumda olan , nice durumu müsait olmayan insanlar var ama maşallah hepsinin bir sürü çocuğu var Allah ömür versin. artık ben konuşmaktan ,derdimi anlatmak istemekten yıldım inanın. gerçekten insanın gururu inciniyor ve kendisini kadın gibi hissetmemeye başlıyor. sorun bende gibi hissediyorum artık

allah başıma vermesin ama keyfi sevişmiyecek üstüne birde beni suçluyacak
var yaaa birdaha kimsenın yanında fermuarını açamacak duruma getirir adamı boşardım ,

pis herif birde seni suçluyor kafasını eğip önüne bakmıyorda ,

Allah kimsenin başına vermesin ama biliyorum ki benim gibi bu durumu yaşayan nice kadınlar var. sizden böyle yorumlar aldıkça sorunun bende olmadığını hissedip biraz rahatlıyorum inanın.

Merhaba hanımlar,

Bir gariplik var gibi

one öyle ya senede 2 3
kaç yaşındasınız
18 yıldır evliyiz 2 çocuğumuz var
yani haftada 1 falan olmalı en azından ne bileyim
açıkçası iyi dayanmışsınız

eşiniz terbiyesizi "başkalarıyla birlikte olmak istiyorsun" deme cüretini nerden buluyor ne biçim eş bu!!
aslında demek gerekiyor da "evet gençliğimi ömrümü senle çürütmek istemiyorum" işte denmez

30 lu yaşların ortalarındayız ya daha genciz , yolun başındayız,bu yaşlarda böyle olursa ilerde ne olacak acaba? yani bnm aklımın ucundan geçmeyecek şeyleri söyledi bana işte kendi suçunu bastırmak için. diye düşünüyorum

X