Evliliğe adapte olmak

Peki siz bu krizi nasıl çözüyorsunuz. Nasıl başa çıkılır bu aslanlarla 😁
Aslanlar o kadar zor ki egolu oldukları için maalesef yaptıkları her işi takdir etmeniz gerekiyor ama bende mükemmelliyetçi bir insan olduğum için çok çatışıyoruz. Ben ikimizin de çalıştığını ve mecburen birbirimize yardım etmemiz gerektiğini anlata anlata çok yoruldum şuan yoğun çalışıyor zaten pek yaptığı söylenemez kahve yapar sadece her gün onu bile yapmak istemeyince kıyamet kopuyor ben artık kendimi törpülemeye başladım yoksa olacak gibi değildi. Aslan burçları güzel sever değer verir ve cinselliğe de düşkün olur ateşlemen yeterli diye düşünüyorum yani kısacası herşey sende bitiyor. Bu arada yükselen burcuna falan da bak bence burçlar gerçekten doğru isim bile çok önemli karakteri belirliyor.

Konuyu yeni gördüm ve baştan sona okudum. Başlangıçta abarttığını düşünmüştüm ama ilerleyen zamanlarda gördüm ki pek çok konuda haklısın. 13 yıldır evliyim, geçtiğiniz yollardan her aile az çok geçiyor. Erkekleri ev düzeninin parçası yapmak zaman alıyor. Tavrını çok güzel koymuşsun, zaman zaman tekrarla bunu. Lakaitlik her erkekte var. 3 hafta ampul bekleyip en son "almazsan eve gelme" dediğim de oldu, hala da oluyor.

Eşim tembellik yaptığında "bunu da ben yapacaksam neden evliyim" demişliğim de var. "senin kadar ben de dışarıda yoruluyorum, ortak yaşıyorsak parayı beraber getiriyorsak bu işler de beraber yapılacak" demişliğim de. "Bu işi iki kişi daha hızlı yapar başbaşa daha çok zaman geçiririz" ya da "hadi şunu sen yap da işim bitince bize bir kahve yapayım" da. İşler onun da üzerine yapışana kadar biraz çaba sarfedeceksin. Evliliğin en zor tarafı anasının kuzularını kocaya çevirmek. Sende bunu becerecek potansiyeli gördüm ben. Gazan mübarek olsun
Ben böyle deyince linç yiyorum maalesef böyle böyle öğreteceksin. Bakma sen kendi aklı vicdanı yokum yapsın yok bunu her insan evladı olan yapar yok bilmem içinden gelmeli yok ben söyledikten sonra ben anlamı var. Ki diyenlerin çoğuda ne savaşlar verdi de unuttu bile. Şu da var arkamı toplayan biri olsa bende yattığım yerden kalkmam. O yüzden söyleyeceksin arkadaşın yazdığı gibi söyleyeceksin. Kalk git çay demle dersen olmaz yani. Geçen yaptığı çok lezzetliydi bu gün çayı sen mi yapsan acaba gibi.

Evlilik zamanla oturuyor. Başlangıçta hepimiz yaşadık aynı şeyleri.inanıyorum.
18 yıllık evliyim. Çalışıyorum. 3 çocuğum var. İnan oturmuyorum evde doğru düzgün. Ödevler. Yemek.supurge .çamasir
Kendime de zaman istiyorum
İş yeri in güzel dinlence yeri. Yoğun olsan da işin belli.

Hepsinin zamanı var. Sabır.
Adamı yontacagim diye 1 ömür geçiyor. Baslangictasin.
Her adam anlayışlı. İnce değil malesef

Birine gerçekten öfke duymaya başladığında onun için bişey yap muhtemelen içinden gelmeyecektir yapmak işte o zaman kendini zorla ve özellikle yap gerısı çorap söküğü gibi gelir

Ben böyle deyince linç yiyorum maalesef böyle böyle öğreteceksin. Bakma sen kendi aklı vicdanı yokum yapsın yok bunu her insan evladı olan yapar yok bilmem içinden gelmeli yok ben söyledikten sonra ben anlamı var. Ki diyenlerin çoğuda ne savaşlar verdi de unuttu bile. Şu da var arkamı toplayan biri olsa bende yattığım yerden kalkmam. O yüzden söyleyeceksin arkadaşın yazdığı gibi söyleyeceksin. Kalk git çay demle dersen olmaz yani. Geçen yaptığı çok lezzetliydi bu gün çayı sen mi yapsan acaba gibi.
Eşim o kadar uyanık ki bana verilen taktikleri kendisi uyguluyor. Benimle birlikte yapınca daha güzel oluyormuş, benle zaman geçirmek istiyormuş, ben daha guzel yapıyormuşum, benim ellerimden yemek istiyormuş, kendisi yapınca benimki kadar güzel olmuyormuş... pek yemiyor bunları. İşve cilve seviyor, tek zayıf noktası bu

Aslanlar o kadar zor ki egolu oldukları için maalesef yaptıkları her işi takdir etmeniz gerekiyor ama bende mükemmelliyetçi bir insan olduğum için çok çatışıyoruz. Ben ikimizin de çalıştığını ve mecburen birbirimize yardım etmemiz gerektiğini anlata anlata çok yoruldum şuan yoğun çalışıyor zaten pek yaptığı söylenemez kahve yapar sadece her gün onu bile yapmak istemeyince kıyamet kopuyor ben artık kendimi törpülemeye başladım yoksa olacak gibi değildi. Aslan burçları güzel sever değer verir ve cinselliğe de düşkün olur ateşlemen yeterli diye düşünüyorum yani kısacası herşey sende bitiyor. Bu arada yükselen burcuna falan da bak bence burçlar gerçekten doğru isim bile çok önemli karakteri belirliyor.
Pohpohlanmayı o kadar seviyor ki ben yapmayınca o kendini övüyor zaten. Yaptığı işi, aldığı şeyleri her şeyi. Beğenmezsem vay halime. Çünkü o her zaman en iyisidir. Aldığı hediyeyi över, en iyisi en pahalısı, nasıl ama falan filan. Ve aldıklarını her kullandığımda yorulmadan bunları tekrarlar. Bunu ben aldım demi, şuna bak ne kadar güzel almışım. Beni bile gösteriş için kullanıyor. Benim bu adamı pohpohlamaya ömrüm yetmez 😁 düşkün olduğu yerlerden vurmaya çalışıyorum ama çok sinirleniyor. Reddetmeyi geçtim isteksiz davrandım diye sen benim cinsel hayatımı mı bitireceksin dedi. Her daim enerjik, istekli, isveli cilveli, etrafında dört dönen, pohpohlayan, onu pamuklara saracak biri olmamı istiyor çünkü o bir prensss

Pohpohlanmayı o kadar seviyor ki ben yapmayınca o kendini övüyor zaten. Yaptığı işi, aldığı şeyleri her şeyi. Beğenmezsem vay halime. Çünkü o her zaman en iyisidir. Aldığı hediyeyi över, en iyisi en pahalısı, nasıl ama falan filan. Ve aldıklarını her kullandığımda yorulmadan bunları tekrarlar. Bunu ben aldım demi, şuna bak ne kadar güzel almışım. Beni bile gösteriş için kullanıyor. Benim bu adamı pohpohlamaya ömrüm yetmez 😁 düşkün olduğu yerlerden vurmaya çalışıyorum ama çok sinirleniyor. Reddetmeyi geçtim isteksiz davrandım diye sen benim cinsel hayatımı mı bitireceksin dedi. Her daim enerjik, istekli, isveli cilveli, etrafında dört dönen, pohpohlayan, onu pamuklara saracak biri olmamı istiyor çünkü o bir prensss
zor be ya. bir ömür nasıl geçer . Allah kuvvet versin sana inşallah:KK200:

Eşiniz aslan burcu mu tam tipik aslan erkeği özellikleri bunlar

Alışmışlar kadının yapmasına zor geliyor istee.
Olay bu.
Kendilerini zorunlu görmüyorlar.
Kadının isi ben ancak yardım ederim kafasindalar.
Yapan bile belli süre sonra sıkilip bırakıyor.

Alışmışlar kadının yapmasına zor geliyor istee.
Olay bu.
Kendilerini zorunlu görmüyorlar.
Kadının isi ben ancak yardım ederim kafasindalar.
Yapan bile belli süre sonra sıkilip bırakıyor.
7 senelik evli olan bir arkadaşımın eşi evdeki ütülerin hepsini kendisi yapıyormuş; çocuğun, eşinin, kendisinin. işlere yardım etmesini falan geçtim çocuğu da resmen adam büyüttü. Çocuk baba baba diye ağlıyor :)) böyle örnekler de var insan imreniyor vala :)

7 senelik evli olan bir arkadaşımın eşi evdeki ütülerin hepsini kendisi yapıyormuş; çocuğun, eşinin, kendisinin. işlere yardım etmesini falan geçtim çocuğu da resmen adam büyüttü. Çocuk baba baba diye ağlıyor :)) böyle örnekler de var insan imreniyor vala :)
Var tabi.
Benim arkadaşımın eşi iki çocuğa bakıyor arti yemek iş hepsinden sorumlu.

Merhaba hanımlar. 3 aylık evliyim ve yavaş yavaş cicim aylarının sonuna geliyoruz sanırım. Son bir kaç güne kadar her şey düşündüğümden çok daha güzel gidiyordu. Her gün iyi ki evlenmişiz deyip sarılmalar, her işi birlikte yapma, her an sarılma öpme arzusu, sürekli baş başa, diz dize mıç mıç idik. bir rüyanın içindeymişiz ve uyanmaya başladım. Tabi eşimin içindeki odun da uyanmaya başlıyor. Sanki biri beni dürttü ve kendine gel her şey bu kadar güzel olamaz dedi. Son günlere kadar güzel giden şeylerden biri de aktif cinsel hayatımızdı. Sonra benim iş nedeniyle şehir dışına çıkmam gerekti. 1 hafta ayrı kaldık, ardından hastalandım bir kaç gün yerimden kalkamadım. Bu nedenlerle cinsellik sekteye uğradı. Sonraki haftaiçi böyle devam edince sinirlenmeye başladım. İşten yorgun geliyor ve yemek yedikten sonra erkenden uyuyakalıyor. Sabahları da erken kalkıyor. Ne yani şimdi biz haftasonlarını mi beklicez. Adamdan randevu mu alcam diye düşüne düşüne kendimi doldurdum. Ama onun tavırlarında bir değişiklik yoktu. Her zamanki gibi sevecen davranıyordu. Ben mesafeli davranmaya başladım. İlk kıvılcım böyle başladı. Ben bu konuyu dillendiremiyorum, eşimin de bir huyu var ki bir sorun olduğunu anlıyor ama özellikle sormuyor, kaçıyor, anladığı bildiği halde bir şey yokmuş gibi davranıyor. Bu da beni daha çok sinirlendiriyor. Konuyu açmaya çalışsam bile o duymazdan geliyor ya da cevap vermeyerek konuyu kapatmaya çalışıyor. Konu ne olursa olsun tavrı hep böyle.
Benim iş yoğunluğum ona göre daha az ve bazen ondan daha erken eve geliyorum. O gelmeden yemeği hazırlıyorum. Onun dışındaki zamanlar eve birlikte girip yemeği birlikte hazırlıyoruz. Artık mutfakta oflayıp puflamaya başladı. En basit şeyleri yaparken bile her şeyi bana soruyor beni çağırıyor. Ki kendisi yıllarca yalnız yaşamış bir insan her şeyi aslında biliyor. Yani ben olmasam tek başına her seyi becerebilir. Sürekli bana sorması ve mızmızlanması beni daha çok yoruyor. Şunun tuzuna bak, bak bakalım pişmiş mi, bunun yeri neresi, of bu buraya sığmıyor, of bunu buraya koysak olmaz mı, of bulaşıkları sonra yerleştirelim. Güya bana yardımcı oluyor. Halbuki mutfağa her gün beraber giriyoruz, lazim olunca her şeyin yerini bilip ordan alıyor ama yerine koyarken hiçbirinin yerini bilmiyor. Ben de tabi sürekli uyarıyorum, onun yeri orası değil, onu dökme, bunu yapma, çöpü neden atmıyorsun vs. Her şeye cevabı off. Ben de biraz titiz ve düzenli insanım. Bana yetişmesi zor kabul ediyorum. Ama evdeki işler onun için sadece yemek ve bulaşıktan ibaret. Bulaşık dediğim de makineye yerleştirme, sığmayanları yıkamak. Bunları yapınca lütfetmiş gibi davranıyor, kendini övüyor. En son eşyaları doğru yerlerine koymuyorsun deyince yapmıyorum o zaman dedi. Yaptıklarımı beğenmiyorsan yaptırma, ben erkeğim bu kadar şeyi yaptığıma şükret dedi. Peki ben neden her şeyi yapıyorum, sen şikayet etsen beğenmesen bile yemek yapıyorum, bu evde beraber yaşıyoruz, neden hep ben toplayıp temizliyorum deyince, sen de yapma o zaman dedi. O günden beri yemek yapmıyorum. Kendisi de kahvaltılık vs atıştırıyor. Temizliği, toplamayı her şeyi bıraktım. Yediği içtiği her şeyi olduğu gibi bırakıyor. Afedersiniz evi b.k götürüyor. Birbirimizin yüzüne bile bakmıyor, mecbur kalmadıkça konuşmuyoruz. Zaten kanepede uyuyakalırdı, artık yatağa hiç gelmiyor. Ben de ona ait hiçbir şeye dokunmuyorum. Çamaşırları yıkadıktan sonra onunkileri yerlerine koymuyorum bırakıyorum. Evde yiyecek içecek bisey kalmadı. Kapıda çöp birikti. Bu inadın sonu nereye varacak bilmiyorum. Kimseye de bisey yansıtmak istemiyorum. Yarın için çok önceden bir arkadaşımıza söz vermiştik yemeğe gidecektik onlara. Daha bir kaç gün önce geliyorsunuz değil mi diye sorduğunda belki barışırız diye evet dedim ama şimdi kara kara düşünüyorum. Gitsek olmaz, gitmesek ne bahane uyduracağım. Bir yanım şehir dışındaki ailemin yanına gidip haftasonunu orada geçirmek istiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Artık eve gelmek istemiyorum. Biraz uzun oldu ama paylaşmak istedim. Belki görmediğim hatalarımı görüşlerinizle farkederim. Bilemiyorum nasıl davranmak lazım. Bütün sorumluluğu tek başıma üstlenmek istemiyorum. Ben köle değilim
Merhaba; cinsellik konusunda diyecek bir şeyim yok. Bunu en iyi siz bilirsiniz. Ne zaman ve nasıl konuşmanız gerektiği size kalmış. Fakat ev işleri konusunda biraz üslupla alakalı sıkıntı olabilir. Öncelikle şunu söylemek isterim; istediğimiz kadar cirpinalim ama gerçek hayatta kadın erkek eşitliği, birlikte iş paylaşımı gibi şeyler asla ilerlemiyor. Erkek bir yapıyor, iki yapıyor ama sonrasında illa ki savsakliyor. Ben de 5 aylık evli bir kadın olarak söylüyorum bunu. Açıkça söylemek isterim ki; benim eşim de ayrı yaşamış uzunca süre. Fakat evlenince eskisi gibi değil. Yine de yemek yapar, evi temizler, markete gider, çöpü çıkarır... Yani beklentilerinizi çok yükseltmeyin bu konuda. Olduğu kadarıyla yetinin ve en büyük tavsiyem; üsluba dikkat edin! Bu bir evlilikte çok çok önemli. Beklentilerinizi düşürmezseniz o evlilikten pek bir şey beklemeyin.

Sonuç ne oldu aşırı merak ediyorum çözebildiniz mi acaba
Eve robot süpürge aldik artık o süpürüyor. Robot hanım bütün sorunu çözdü :KK70:Ve evdeki işleri paylaştık. Yemek bende, sonra mutfağı toplaması bulaşıklar vs eşimde. Çok şükür artık saçma sapan şeyler yüzünden kavga etmiyoruz, iyi gidiyor. Çok düzgün yapmıyor ama ben de karışmıyorum artık, ertesi gün üzerinden geçiyorum. Tencere bir yerde kapak başka yerde, aynı takımın bardakları başka başka yerlerde falan :KK48:

Merhaba; cinsellik konusunda diyecek bir şeyim yok. Bunu en iyi siz bilirsiniz. Ne zaman ve nasıl konuşmanız gerektiği size kalmış. Fakat ev işleri konusunda biraz üslupla alakalı sıkıntı olabilir. Öncelikle şunu söylemek isterim; istediğimiz kadar cirpinalim ama gerçek hayatta kadın erkek eşitliği, birlikte iş paylaşımı gibi şeyler asla ilerlemiyor. Erkek bir yapıyor, iki yapıyor ama sonrasında illa ki savsakliyor. Ben de 5 aylık evli bir kadın olarak söylüyorum bunu. Açıkça söylemek isterim ki; benim eşim de ayrı yaşamış uzunca süre. Fakat evlenince eskisi gibi değil. Yine de yemek yapar, evi temizler, markete gider, çöpü çıkarır... Yani beklentilerinizi çok yükseltmeyin bu konuda. Olduğu kadarıyla yetinin ve en büyük tavsiyem; üsluba dikkat edin! Bu bir evlilikte çok çok önemli. Beklentilerinizi düşürmezseniz o evlilikten pek bir şey beklemeyin.
Çok haklısınız. Her şeyi yapsa da içime sinmiyor zaten. Bana göre kabasını alıyor temizlik işinde. Arkasından ben tekrar yapıyorum. Tabi ona çaktırmadan. En azından bunu alışkanlık haline getirsin, bu işlerin ikimize ait olduğunu bilsin yeter. Öğrenciyken ve çalışırken yıllarca bulaşık yıkamış. Ona en başarılı olduğu işi verdim kurtuldum :KK9:

Çok haklısınız. Her şeyi yapsa da içime sinmiyor zaten. Bana göre kabasını alıyor temizlik işinde. Arkasından ben tekrar yapıyorum. Tabi ona çaktırmadan. En azından bunu alışkanlık haline getirsin, bu işlerin ikimize ait olduğunu bilsin yeter. Öğrenciyken ve çalışırken yıllarca bulaşık yıkamış. Ona en başarılı olduğu işi verdim kurtuldum :KK9:
tebrik ederim çözmüşssünüz olayı

robot süpürgeyi kullanıyorum ben de . 1 yıl oldu aldım . ara sıra yorğun olunca vs açıyorum . rahatlık.
3 çocuk olunca ortalık genelde dağınık . o nedenle her zaman çalıştıramıyorum.

X