Evlenme konusu?

Bn ivlenmik istiyirim sivgilimi kacrmadan nsl sylerim ayh

Aranızda bunu düzgünce çekinmeden konuşabileceğiniz bir ilişkiniz olsaydı nasıl söylerim diye kasmazdınız. Böylelikle tamamen erkeğin kararına göre yönlenecektir
Çok saygısızsınız gerçekten. Ayrıca her konuda rastlıyorum size. İnsanlara acımasızca yerercesine yorum yapınca size madalya mı veriyorlar? Şimdiye dek kimseye yapıcı ve destekleyici yorum yaptığınızı görmedim. Ne yaşıyorsunuz bilmiyorum ama üzülüyorum size.

Merhaba arkadaşlar. Bu konuları konuşacak kimsem olmadığı için sizden akıl almak istedim. Bir buçuk seneyi devirdiğimiz ama uzaktan yürüttüğümüz bir ilişkimiz var. Her ay 1-2 defa 3-5 gün birbirimizin yanına gelip giderek bir şekilde ilişkiyi yürütüyoruz. Çok seviyorum erkek arkadaşımı onunda beni sevdiğini çok hissediyorum. Asla evlilik hayalleri kuran biri olmadım hep özgür olmak daha güzel sorumluluk olmadan yaşamak daha güzel diye gezdim ortalıkta. Çok zeki olduğum içinde erkek arkadaşıma hep bu izlenimi verdim. Ama son zamanlarda ilişkimizin çok güzel gitmesi, mesafelerin artık beni zorlaması ve evlenmek istediğim adamın sevgilim olduğuna karar verdiğimden beri bir evlilik aşkı sardı beni. Sebebi erkek arkadaşımın hiç o toplara girmemesi mi acaba diyorum bazen. Bende gerçekten hadi evlenelim dese hemen hazır mıyım bilmiyorum ama bu ara kafaya taktım ve biraz bir şeyleri kaçırıyormuşum gibi hissetmeye başladım. 27 yaşındayım o da 31. Evlilik süreci evliliğin oturması çocuk derken zaman geçiyor mu onun telaşına girdim. Erkek arkadaşım da geleceğe yönelik ikimiz hakkında aslında konuşuyor plan yapıyor ama yakın vadede bir şey hissetmiyorum. Örneğin ben artık önümüzdeki yıl ciddi adımlar atmalıyız diye düşünüyorum çünkü hem mesafe canıma tak etti hemde sanırım artık bende evliliğe sıcak bakıyorum. Bana e git bunu sevgiline söyle o zaman diyeceksiniz ama ne bileyim benim bu konulara girmem doğru mu bilemedim. Ya da evlilik meraklısı gibi görünür müyüm onu iter miyim bunaltır mıyım bunları düşünüyorum. Ama kendimi de düşünüyorum. 1-2 haftaya yine bir araya geleceğiz. Konuyu açsam mı bilemedim. Yoksa hiç o topa girmesem mi? Of bilmiyorum ben ne ara evliliğe bu kadar istekli oldum :KK43:
Evlilik telaşı çocuk derken vakit geçiyor yazmışsınız.eee siz çocuk istiyorsanız evliliğe nasıl mesefeli biri oluyorsunuz ? Basbaya hayal kurmuşsun işte.Bence siz sevgilinizi gerçekten sevdiğiniz için karakteriniz bile değişmiş.maşallah diyelim.bazen bana da gerçekten sevdiğim bir sevgilim olduğunda bu hisler geliyor ama geçiyor zamanla valla 😄 herkesin dünya kadar eksiği var çok sevsen de maalesef.bir süre sonra gözünüz açılır, eski moda dönersiniz bence.bende öyle oluyor yani. Sevdiğiniz adamla evlenmek istemek, sıcak bir yuva kurmak istemek kadar doğal birşey yok..... falan filan tarzı bir kadın değilim ben.iki güne alışır gidersin evlenirsen mutluluk falan kalmaz.gözünde büyütmeden karar ver. Ayda 1,2 defa görüşüyorsunuz ve birbirinizi çok özlüyorsunuz.evlenince sabah akşam birbirinizin ensesinde olacaksınız.şimdiki gibi güzel geçmeyecek günler haberin olsun.yeri gelecek evden bir çekip gitse de kafamı dinlesem diye gıcık olacaksın.15 yaşında çocukken de aşık olunca evlenip, çoluk çocuğa karışma hayalleri kuruyorduk.geçti sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evlilik telaşı çocuk derken vakit geçiyor yazmışsınız.eee siz çocuk istiyorsanız evliliğe nasıl mesefeli biri oluyorsunuz ? Basbaya hayal kurmuşsun işte.Bence siz sevgilinizi gerçekten sevdiğiniz için karakteriniz bile değişmiş.maşallah diyelim.bazen bana da gerçekten sevdiğim bir sevgilim olduğunda bu hisler geliyor ama geçiyor zamanla valla 😄 herkesin dünya kadar eksiği var çok sevsen de maalesef.bir süre sonra gözünüz açılır, eski moda dönersiniz bence.bende öyle oluyor yani. Sevdiğiniz adamla evlenmek istemek, sıcak bir yuva kurmak istemek kadar doğal birşey yok..... falan filan tarzı bir kadın değilim ben.iki güne alışır gidersin evlenirsen mutluluk falan kalmaz.gözünde büyütmeden karar ver. Ayda 1,2 defa görüşüyorsunuz ve birbirinizi çok özlüyorsunuz.evlenince sabah akşam birbirinizin ensesinde olacaksınız.şimdiki gibi güzel geçmeyecek günler haberin olsun.yeri gelecek evden bir çekip gitse de kafamı dinlesem diye gıcık olacaksın.15 yaşında çocukken de aşık olunca evlenip, çoluk çocuğa karışma hayalleri kuruyorduk.geçti sonra.
Kısaca: ne gerek var tatlı canını sıkmaya, aile kahrı çekmeye, çocukla hayatını heba etmeye.seven adam neden gitsin ki zaten ? Bir imzayla yanında tutacağın adam gitsin zaten.arsa mı tapusunu alınca rahatlayalım.yıllardır sevgili hayatı yaşıyorum ama hiçbir dezavantajını sayamam.doğum yapan kadın hayatı kaçırıyor asıl.hayagının yüzde doksanı başkası için, arada sırada da kocayla seks yapmaya vakit bulabilirse kendini yaşamış sayıyor.ne gerek var.

Önceden öyleydim işte ilişkinin başlarında ya da cool takılmaya çalışmaktn olmuş bilmiyorum 😁 ama şu dediğinizde haklısınız bizde mesafe var haliyle özlem var sırf mesafeden dolayı kendimi evliliğe mecbur hissetmek istemiyorum ama onsuz da bir hayat istemiyorum. Bu yüzden en mantıklısı oturup konuşmak beraber sağlıklı bir karar almak en doğrusu gibi geldi .

Açık açık sorun.ciftler ,arasında herşeyi konuşabilmeli.yok ortam hazirlayacam, yok alkol olacak,yok o yok bu.haa suz evlilik teklifi edecekseniz bilemem😁

Çok saygısızsınız gerçekten. Ayrıca her konuda rastlıyorum size. İnsanlara acımasızca yerercesine yorum yapınca size madalya mı veriyorlar? Şimdiye dek kimseye yapıcı ve destekleyici yorum yaptığınızı görmedim. Ne yaşıyorsunuz bilmiyorum ama üzülüyorum size.
Canım sıkıldıkça seçmece girip konulara yorum yapıyorum. Her konuda görüyorsanız size de burada geçirdiğiniz vakit için madalya mı veriyorlar diye sorayım.
Saygısız olduğumu düşünmüyorum, konulara ve kişilere göre yorum yapıyorum. İlk yorumum da gayet net. Kendinizi destekleyen, sadece duymak istediğiniz yorumlar istiyorsanız aynanın karşısında kendi kendinize dert anlatabilirsiniz. Bana üzülmek yerine kendi derdinize çare arayın. Gelecek hakkında konuşamadığım biriyle neden beraberim diye.

Canım sıkıldıkça seçmece girip konulara yorum yapıyorum. Her konuda görüyorsanız size de burada geçirdiğiniz vakit için madalya mı veriyorlar diye sorayım.
Saygısız olduğumu düşünmüyorum, konulara ve kişilere göre yorum yapıyorum. İlk yorumum da gayet net. Kendinizi destekleyen, sadece duymak istediğiniz yorumlar istiyorsanız aynanın karşısında kendi kendinize dert anlatabilirsiniz. Bana üzülmek yerine kendi derdinize çare arayın. Gelecek hakkında konuşamadığım biriyle neden beraberim diye.
Çok şükür bir derdim yok sevgilimi sıkmadan boğmadan konuşmak istediğim bir konu var sadece o kadar. Konuşamayacak olsam zaten hiç denemezdim değil mi? Yaşadığım ve insanlardan ufacık yardım istediğim bir konuyu neden dramatize edip bu noktaya getiriyorsunuz onu anlamadım. Demek istediğim bu sürekli algı yaratmaya çalışıyorsunuz olayları başka yerlere çekiyorsunuz. Ben ne sormuşum siz gelmiş erkeğin iki dudağından çıkacak lafa göre hareket ediyormuşum bak bak. Cidden komiksiniz ve evet saygısız sevgisizsiniz. Dilerim artık insanları biraz daha az kırarak yorum yaparsınız. Ben belki umursamam ama başkalarından ne etki bıraktığınızı bilemezsiniz. Bir daha yazarken 2 kere düşünün rica ederim.

Açık açık sorun.ciftler ,arasında herşeyi konuşabilmeli.yok ortam hazirlayacam, yok alkol olacak,yok o yok bu.haa suz evlilik teklifi edecekseniz bilemem😁
Yok yemek falan zaten planlıydı önceden. Bu konuşma için değil yani. Evlilikten de konuşuyoruz ama zamanından konuşmuyoruz ben zamanını konuşmak istiyorum artık biraz sabırsızım :KK70: Fırsat bu fırsat görüşmüşken konuşayım dedim :KK70:

evet ama ileriye dönük ciddi konuşuyoruz o başka. ben artık zamanını konuşmak istiyorum. seneye şu zamanda artık adını koyalım demek istiyorum mesela. Ama daha öncede ucundan girdiğim için bu konuya yine irdelemek bunaltır mı diye düşünüyorum :KK43:
Böyle konuları kadın açtıkça çok ittirme şeklinde gidiyor devamı ve yine en çok kadın üzülüyor bence. Evlenmek isteyen adam zaten sabırsızlıkla tarihi konuşmak ister bu şekilde sürüncemede bırakmaz.

Çok şükür bir derdim yok sevgilimi sıkmadan boğmadan konuşmak istediğim bir konu var sadece o kadar. Konuşamayacak olsam zaten hiç denemezdim değil mi? Yaşadığım ve insanlardan ufacık yardım istediğim bir konuyu neden dramatize edip bu noktaya getiriyorsunuz onu anlamadım. Demek istediğim bu sürekli algı yaratmaya çalışıyorsunuz olayları başka yerlere çekiyorsunuz. Ben ne sormuşum siz gelmiş erkeğin iki dudağından çıkacak lafa göre hareket ediyormuşum bak bak. Cidden komiksiniz ve evet saygısız sevgisizsiniz. Dilerim artık insanları biraz daha az kırarak yorum yaparsınız. Ben belki umursamam ama başkalarından ne etki bıraktığınızı bilemezsiniz. Bir daha yazarken 2 kere düşünün rica ederim.
Ben değil ama konuda başkaları dertlerinizi ilişkinizle ilgili detayları yazmış. Kendinizi kandırmak yerine sorunu kabul edip düzeltmeye çalışsanız belki gerçekten bir şeyleri değiştirebilirsiniz. Bana mutluluğunuzu ispat etmek zorunda değilsiniz. Sevgilinizle konuşmaya çekinen sizsiniz. Ben böyle bir durumda değilim.

Ben değil ama konuda başkaları dertlerinizi ilişkinizle ilgili detayları yazmış. Kendinizi kandırmak yerine sorunu kabul edip düzeltmeye çalışsanız belki gerçekten bir şeyleri değiştirebilirsiniz. Bana mutluluğunuzu ispat etmek zorunda değilsiniz. Sevgilinizle konuşmaya çekinen sizsiniz. Ben böyle bir durumda değilim.
Anlamamakta ısrar ediyorsunuz gerçekten çok ilginç. Kıymetli zamanımı size ayırmayacağım. İyi günler.

Anlamamakta ısrar ediyorsunuz gerçekten çok ilginç. Kıymetli zamanımı size ayırmayacağım. İyi günler.
Yazılınca eski konulara baktım ben de gelmiş burada laf anlatmaya çalışıyorum 😅 Siz adamla daha mayıs ayında yüz yüze görüşmüşsünüz ilk defa. İlişkinin 1 senesi dediğiniz kısımda sanal ilerlemiş, adam sizin kilolu olduğunuzu bile bilmeyerek. Çok şahane temelli bir ilişki valla 6 ayda… Bence de yorulmayın benimle siz sevgilinizi ikna etmeye çalışın bir şekilde.

Evlenmek istemek ve istememek gayet normal durumlar. Bugün isteyip yarın istemeyebilirsiniz veya tam tersi. Önemli olan abartmadan olgun bir şekilde karşı tarafa bunu yansıtabilmek

Yazılınca eski konulara baktım ben de gelmiş burada laf anlatmaya çalışıyorum 😅 Siz adamla daha mayıs ayında yüz yüze görüşmüşsünüz ilk defa. İlişkinin 1 senesi dediğiniz kısımda sanal ilerlemiş, adam sizin kilolu olduğunuzu bile bilmeyerek. Çok şahane temelli bir ilişki valla 6 ayda… Bence de yorulmayın benimle siz sevgilinizi ikna etmeye çalışın bir şekilde.
Çok kötü bir insansınız. Dilerim kalbinizin ekmeğini yersiniz. Dilerim.

Evlenmek istemek ve istememek gayet normal durumlar. Bugün isteyip yarın istemeyebilirsiniz veya tam tersi. Önemli olan abartmadan olgun bir şekilde karşı tarafa bunu yansıtabilmek
Bende öyle düşünüyorum. Zaten anlayışlı birisi kendisi konuşması kolay. Bu hafta paylaşacağım.

Mune Mune konu sahibini günlerdir şikayet edip duruyorum çirkin üslubu ve saldırgan tavrından dolayı, hiçbir yaptırım uygulamıyorsunuz. ettiği kelimelere bakar mısınız? biz A desek anında ceza yiyoruz. kadın burada bir üyeye günlerdir saydırıp duruyor sırf yapılan yorum onunla aynı fikirde değil diye. lütfen adaletli davranın biraz!

Mune Mune konu sahibini günlerdir şikayet edip duruyorum çirkin üslubu ve saldırgan tavrından dolayı, hiçbir yaptırım uygulamıyorsunuz. ettiği kelimelere bakar mısınız? biz A desek anında ceza yiyoruz. kadın burada bir üyeye günlerdir saydırıp duruyor sırf yapılan yorum onunla aynı fikirde değil diye. lütfen adaletli davranın biraz!
Bence sizin yaptığınız ayıp. Karşılıklı tartışıyoruz tek başıma değilim farkındaysanız karşımdaki insan konuşmamı taklit etmesinden tutun belaltı tonla şey söyledi. Objektif bakış açınıza hayran kaldım. Birde çocuk gibi şikayet etmişsiniz. Bakın bakayım kaç kişiye çirkin üslup ve saldırgan tavırla konuşmuşum 6 sayfa boyunca. Ağlayacaksınız oynamayalım.

X