Evlenme konusu?

Komşu kızı komşu kızı cool olucam derken mantara basmışsın sanki :deli: Şaka şaka. Ortak arkadaşınız var mı, varsa o beraberce takılırken konuyu açsın eee sizin ne zaman düğününüze gelicez tarzı bir şey desin orda ne dediğine bak.

Kendim konuşcam dersen ki bence en iyisi, lafı mesafeden aç. Böyle uzaktan uzağa zor oluyor, hem yoruluyoruz gel gitle hem de masraf hem ben sıkıldım uzaklıktan birlikte yaşama düşüncemiz var mı de. Evlenme fikri varsa orda söyler diyorum. Bol şans dilerim!
Kesinlikle yaş tahtaya bastım bu sefer normalde böyle yapmam ama :KK70: Önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz güzel bir akşam yemeği yiyeceğiz o sırada kendim söylemeyi düşünüyorum sıkıldım çünkü artık gerçekten.
Teşekkür ederim.

1 buçuk yıldır berabersiniz 3 5 yıla düşünüyorum demişsiniz. Seneye nişanlansanız sonraki seneye 1 seneye de evlenseniz ediyor 4 yıl zaten. Başta dediğinizi de çiğnememiş olacaksınız. Direkt söyleyin bence.

Evlilik düşünmüyorum diye sürekli dile getirerek cool kadın olmaya çalışmışsınız ama içgüdülerinize yenik düşmüşsünüz :)

Hala da erkek arkadaşıma bundan bahsedersem cool kadın imajım bozulacak derdindesiniz. Cool olmaya çalışmayı bırakıp içinizden geldiği gibi davranırsanız sorununuz çözülebilir. Evlilik istemek kötü veya ezik bir şey değil bu arada bilginiz olsun.
Hayır o çok zeki olduğu için erkek arkadaşına öyle bir izlenim vermiş :KK70:

1 buçuk yıldır berabersiniz 3 5 yıla düşünüyorum demişsiniz. Seneye nişanlansanız sonraki seneye 1 seneye de evlenseniz ediyor 4 yıl zaten. Başta dediğinizi de çiğnememiş olacaksınız. Direkt söyleyin bence.
Aslında doğru :KK70: 3-5 yıl olmuş oluyor sözümün arkasındayım :KK70: Haftaya söyleyeceğim görüştüğümüzde. Teşekkür ederim.

Bu iğnelemeyi ben kendime yapmıştım zaten ama başkası yapınca hoşuma gitmedi nedense. Sadece ben yapsam daha iyi sanki.
çünkü emoji kullanmamışsın, iğneleme olduğu belli olmuyor yazı dilinde. kendini övüyormuşsun gibi duruyor. sen de usulüne uygun yapmadıktan sonra okuyan açısından saçma bir görüntü oluyor. yazı dilinin duyguyu aktarmada yetersiz kalmasıyla alakalı yani. karşılıklı konuşuyor olsak sohbete sempatik bi hava katardı ama yazı dilinde zor.

çünkü emoji kullanmamışsın, iğneleme olduğu belli olmuyor yazı dilinde. kendini övüyormuşsun gibi duruyor. sen de usulüne uygun yapmadıktan sonra okuyan açısından saçma bir görüntü oluyor. yazı dilinin duyguyu aktarmada yetersiz kalmasıyla alakalı yani. karşılıklı konuşuyor olsak sohbete sempatik bi hava katardı ama yazı dilinde zor.
Sizin dışınızda herkes anlamış. İlginç.

Evlilik kararı erkeğin iki dudağı arasında değildir. Kadın ve erkek buna ortak karar vermeli. Erkekler bunu size lütfediyormuş gibi karşılarında ezilip büzülmeyin.
Gereksiz feministlik kasılmasından bazen gerçekten gına geliyor. Kararı sevgilim mi verecek dedim ben? Ben istiyorum acaba o da benim gibi yakın zamanda istiyor mu onu sıkboğaz etmeden bunu öğrenmek istiyorum sadece çünkü bende ona göre hareket edeceğim demek ki. Olabilir farklı düşünebiliriz gelecekle ilgili. Ezilip büzüldüğüm bir konu yok ortada.

Peki böyle devam et. Büyüyünce anlarsın neyin ne olduğunu.
Devam ettiğim ne var ortada? Yeterince büyüdüm ben 27 yaşında kocaman kadınım, kimin ne yaşadığını bilmeden feleğin çemberinden geçmiş gibi konuşuyorsunuz. Yanlış anlamışsınız herkesin anladığı şekilde doğrusunu izah ettim size.

Gereksiz feministlik kasılmasından bazen gerçekten gına geliyor. Kararı sevgilim mi verecek dedim ben? Ben istiyorum acaba o da benim gibi yakın zamanda istiyor mu onu sıkboğaz etmeden bunu öğrenmek istiyorum sadece çünkü bende ona göre hareket edeceğim demek ki. Olabilir farklı düşünebiliriz gelecekle ilgili. Ezilip büzüldüğüm bir konu yok ortada.
Bn ivlenmik istiyirim sivgilimi kacrmadan nsl sylerim ayh

Aranızda bunu düzgünce çekinmeden konuşabileceğiniz bir ilişkiniz olsaydı nasıl söylerim diye kasmazdınız. Böylelikle tamamen erkeğin kararına göre yönlenecektir

Merhaba arkadaşlar. Bu konuları konuşacak kimsem olmadığı için sizden akıl almak istedim. Bir buçuk seneyi devirdiğimiz ama uzaktan yürüttüğümüz bir ilişkimiz var. Her ay 1-2 defa 3-5 gün birbirimizin yanına gelip giderek bir şekilde ilişkiyi yürütüyoruz. Çok seviyorum erkek arkadaşımı onunda beni sevdiğini çok hissediyorum. Asla evlilik hayalleri kuran biri olmadım hep özgür olmak daha güzel sorumluluk olmadan yaşamak daha güzel diye gezdim ortalıkta. Çok zeki olduğum içinde erkek arkadaşıma hep bu izlenimi verdim. Ama son zamanlarda ilişkimizin çok güzel gitmesi, mesafelerin artık beni zorlaması ve evlenmek istediğim adamın sevgilim olduğuna karar verdiğimden beri bir evlilik aşkı sardı beni. Sebebi erkek arkadaşımın hiç o toplara girmemesi mi acaba diyorum bazen. Bende gerçekten hadi evlenelim dese hemen hazır mıyım bilmiyorum ama bu ara kafaya taktım ve biraz bir şeyleri kaçırıyormuşum gibi hissetmeye başladım. 27 yaşındayım o da 31. Evlilik süreci evliliğin oturması çocuk derken zaman geçiyor mu onun telaşına girdim. Erkek arkadaşım da geleceğe yönelik ikimiz hakkında aslında konuşuyor plan yapıyor ama yakın vadede bir şey hissetmiyorum. Örneğin ben artık önümüzdeki yıl ciddi adımlar atmalıyız diye düşünüyorum çünkü hem mesafe canıma tak etti hemde sanırım artık bende evliliğe sıcak bakıyorum. Bana e git bunu sevgiline söyle o zaman diyeceksiniz ama ne bileyim benim bu konulara girmem doğru mu bilemedim. Ya da evlilik meraklısı gibi görünür müyüm onu iter miyim bunaltır mıyım bunları düşünüyorum. Ama kendimi de düşünüyorum. 1-2 haftaya yine bir araya geleceğiz. Konuyu açsam mı bilemedim. Yoksa hiç o topa girmesem mi? Of bilmiyorum ben ne ara evliliğe bu kadar istekli oldum :KK43:
Valla baya zekiymişsiniz

Bn ivlenmik istiyirim sivgilimi kacrmadan nsl sylerim ayh

Aranızda bunu düzgünce çekinmeden konuşabileceğiniz bir ilişkiniz olsaydı nasıl söylerim diye kasmazdınız. Böylelikle tamamen erkeğin kararına göre yönlenecektir
tam olarak ilk mesajının şu kısmında sizin dediğinizi yazmış durumda aslında:

Bana e git bunu sevgiline söyle o zaman diyeceksiniz ama ne bileyim benim bu konulara girmem doğru mu bilemedim. Ya da evlilik meraklısı gibi görünür müyüm onu iter miyim bunaltır mıyım bunları düşünüyorum.
şu ülkede kaç tane kadın, ilişkisi güzel giderken, severken adamı karşısına alıp "ben şu kadar zaman içerisinde evlenip yuvamı kurmak istiyorum ve bunu da seninle yapmak istiyorum. sen de böyle düşünüyorsan ciddi bir adım atalım. düşünmüyorsan ben de yolumu buna göre çizeyim/ayrılalım" gibi bir konuşma yapabilir? bu özgüvene ve cesarete sahip kaç kadın var? geleceğinizi adamların iki dudağı arasına bırakıyorsunuz, dürüstçe isteklerinizi bile söyleyemiyorsunuz kabul edin. hep coolluk diyorsunuz ya hani, coolluk öyle istediğiniz bişeyi istemiyor gibi yapmak değildir. coolluk, sahiden özgüvenli olabilmek, dik durabilmek, ne istediğini bilmek ve istediğini alabilmektedir. konu sahibi kızcağız bundan bir süre önce "fazla kilolarım var sevgilim beni beğenir mi" tarzında konu da açmıştı. sürekli karşıdakine odaklı olmak doğru bişey değil, bir insan seni severse kilolarınla, kusurlarınla, beklentilerinle, isteklerinle yani kısaca her şeyinle sever. rica ediyorum adamlara odaklı olmayın kendinize odaklı olun, bu sizin hayatınız. isteklerini söylersin, seninle o yolda yürümek isteyen insan gelir istemeyen gelmez.

Ruh emiciler gelmiş tamam en çok siz biliyorsunuz en feminist sizsiniz. Hey Allahım ya. Cidden bazı insanlar moral bozmaktan mutluluk çalmaktan başka bir şey bilmiyor. Allah’a havale ediyorum sizi.

X