Evlendiğimiz günden beri hiçbir şey mi yolunda gitmez?

Aileden varlikliyim ama her seyi esimle birlikte yaptik gecmiste. Bu surecte esim 4 kez batti vs vs yani bir seyler yapan herkes aile destegiyle yapiyor demek degil. Bu ne bicim uslup ya?
Ben genelleme yapmadım ki bircok insanın caba sarfetmeden istediklerinin cok daha fazlasini elde ettiklerinden bahsettim. Ben onlari da kucumsemiyorum ne guzel sanslilar aileleri dusunup bir sey yapiyor ya da yardim ediyorlar. Bizim oyle bir durumumz yok ve basima gelen olaylari anlattim. Uslubumda sıkıntı olduğunu dusunmuyorum. Siz de cok sinirleniyorsaniz yazmak okumak zorunda degilsiniz gecin gidin. Satasacak yer ariyorsunuz sanirim.

Bir tek ben mi böyleyim herkes ailesinin yardımıyla bir seyler yapıyor? Biz bu gidisle sittin sene bir sey yapamayacağız sanırım. Son zamanlarda boyle seyler duşünmekten hiçbir seye hevesim kalmadı ne calışmaj geliyor içimden ne başka bir sey.. :KK43:

Ben genelleme yapmadım ki bircok insanın caba sarfetmeden istediklerinin cok daha fazlasini elde ettiklerinden bahsettim. Ben onlari da kucumsemiyorum ne guzel sanslilar aileleri dusunup bir sey yapiyor ya da yardim ediyorlar. Bizim oyle bir durumumz yok ve basima gelen olaylari anlattim. Uslubumda sıkıntı olduğunu dusunmuyorum. Siz de cok sinirleniyorsaniz yazmak okumak zorunda degilsiniz gecin gidin. Satasacak yer ariyorsunuz sanirim.

Bakin konuyu acarken ne demissiniz, bir seyler alan yapan insanlarin destek gordugunu ima etmissiniz ya. sinirli falan degilim bu arada, olaylara yanlis yonden baktiginizi yaziyorum sadece

Bakin konuyu acarken ne demissiniz, bir seyler alan yapan insanlarin destek gordugunu ima etmissiniz ya. sinirli falan degilim bu arada, olaylara yanlis yonden baktiginizi yaziyorum sadece
Bakın yazının sonunda benimle aynı durumda olan ya da kendi basina bir seyler yapanlardan yorum umut istemisim bu da herkesi ayni gormedigimi gosteriyor. Kaldı ki aile destegi olan herkese de sinirlenmiyorum imreniyorum da demisim onu hic kimse gormems ben jendi yasadiklarimi anlattim sadece

Bakın yazının sonunda benimle aynı durumda olan ya da kendi basina bir seyler yapanlardan yorum umut istemisim bu da herkesi ayni gormedigimi gosteriyor. Kaldı ki aile destegi olan herkese de sinirlenmiyorum imreniyorum da demisim onu hic kimse gormems ben jendi yasadiklarimi anlattim sadece
Allah allah, ayni seyi okuyoruz ama farkli yorumluyoruz. Ben sizin “bir seylere sahip olan herkesin aile destegi aldigini” yazmanizdaki genellemeyi duzelttim sadece. Siz sonunda benzer durumda olanlara sordum kismini falan acikliyorsunuz, ayni durumda olmayinca yazmayalim mi yani anlamadim

Allah allah, ayni seyi okuyoruz ama farkli yorumluyoruz. Ben sizin “bir seylere sahip olan herkesin aile destegi aldigini” yazmanizdaki genellemeyi duzelttim sadece. Siz sonunda benzer durumda olanlara sordum kismini falan acikliyorsunuz, ayni durumda olmayinca yazmayalim mi yani anlamadim
Yazın tabiki ama direk suclamaya gectiniz siz

Yazın tabiki ama direk suclamaya gectiniz siz
Suclamiyorum, sizin yaptiginiz genellemeyi duzeltiyorum sadece, anlatamiyor muyum bunu ben?

Diyorum ki, benim ailem de esimin ailesi de varlikliydi ama onlar bize bir sey vermedi, biz kopek gibi calistik ve bir seylere sahip olduk. Hala da ayni sekilde calismaya devam ediyoruz ki hayatimizi idame ettirelim. Kimse bize oluk oluk para akitmiyor anlayacaginiz

Ailelerden ikimiz de ebeveynlik dahil kayda değer bir şey görmedik eşimle. Mal mülk zaten yoktu. Kendimiz de evlendik. Kimsenin çay fincanı falan hariç hediyesi bile yok evimizde.
İş kurduk, çok iyi gitti. Battı kaldık el el baş başta.
Çalıştık. Geçindik. Son 10 senede çalışarak genelde sadece geçinilebiliyor zaten bilirsiniz. Arada 92 model araba aldık falani. Öyle başlayıp büyüttük yani. Dönem dönem evi sadece benim geçindirdiğim zamanlar oldu, sadece eşimin geçindirdiği zamanlar oldu. İkimizin işi aynı anda rast gitmedi yani.
Şartlar olgunlaştı tekrar iş kurduk.
Allah'a şükür çok da iyi gitti. Ev için birikim yapıyoruz. Nşa peşinat çıktı, fakat faizlerden dolayı çekmiyorum kredi falan. kredi taksidinin x 3 katını kenara altın alıp atıyoruz kasaya. Çok acelemiz de yok açıkçası, zira bu süreçte arabayı milyon üstüne çıkarmasak, şirket aracı almasak, büyük ofis+imalat bölümü kurmasak zaten ev alırdık da. Kirayı rahatça ödeyebiliyorken öncelik vermedik. Versek iyiymiş, ama bugün yine deseler işe mi yatırım eve mi işe yatırırdım. Pişman değilim.
Pişman olduğum tek bir şey var ki, ikimizin de ailesine gereksiz destek olduk son 2 senedir. Aylık ortalama 30-40 tırtıklıyor iki taraf da. Bir kuruşu da geri ödemediler. Çalışıp yapsalarmış bana ne deyip çıkıyorum artık işin içinden. Zira ben yenidoğan bebe ile işe gidip geldim, hala da gidip geliyorum. Evet belki başkasının yanında çalışmak kadar yorucu değil ama yine de kolay da değil ya. Bizimkiler de kayın aile de daha 40'ların sonunda el ayak çekti işten güçten. Bizden destek gelmediğini görünce mecbur çalışacaklar, herkes gibi. Zamanında yapmadıkları birikimin sorumlusu biz değiliz.

Hedefim çocuklarıma birer ev bırakmak, üniversiteye giderken altlarına arabalarını çekmek, o arada da kendime bir yazlık bir kışlık ev yapmak. O da olmazsa yürüyen ve kazanan bir şirket bırakmak. Holdingten bahsetmiyorum. Normal bir ticari işletme işte.

Evlilik hayatının 10 senesinde arada 2 sene kolay ve güzeldi maddi açıdan ve son 2 sene oldukça güzeldi. Genel olarak baktığımda işte %60 zor ama yoo ben mutluyum ya. Seçimlerimden, kolaylıkla elde ettiklerimden, zorlanıp elde edemediklerimden falan memnunum yani. Hayattan gerçekten keyif alıyorum.

Geçen hafta bir tanıdığımızın oğlunu toprağa verdik. Yenidoğan daha. Artık şey gibi geliyor bana. Evlatlarımız sağlıklı ve iyi olsun, kalan her şey için çözüm üretilir.

Bu biraz dertlesme yazısı. 8 senedir evliyim. Bir çocuğum var. Eşimle birlikte çalışıyorduk bir şuan işsizim. Biz sürekli bir seyler yapma mücadelesi içindeyiz evlendiğimiz günden beri. Evimiz olsun diye uğraştık. Calışıp kazandığımız para yetmiyordu. Eşim iş kurdu battık para kaybettik. Evime hırsız girdi para kaybettik. Tam iş buldum her sey harika 1 buçuk sene çalıştım pazarım kapandı işsiz kaldım. Suan iş de bulamıyorum. Yaş 35 geriye bakıyorum ilk gündem bugüne daha da geri gitmişiz. Beni üzen sey hiçbir mücadele uğraş vermeden ev sahibi mal sahibi olan insanlar coğu ailesinin yardımıyla inanılmaz seyler yaptılar. Bize çöp yapılmadı bir evlendirildik. Tabiki kimse yapmak zorunda değil çocuğuna bir seyler. Ama etrafım inanılmaz bu tarz insanlarla dolu ve ben kendimi artık ezik hissetmeye başladım. Bir tek ben mi böyleyim herkes ailesinin yardımıyla bir seyler yapıyor? Biz bu gidisle sittin sene bir sey yapamayacağız sanırım. Son zamanlarda boyle seyler duşünmekten hiçbir seye hevesim kalmadı ne calışmaj geliyor içimden ne başka bir sey. Kendi başlarina bir sey yapan arkadaslar bana akıl umut verin lütfen. :KK43:
Ben sizi anlıyorum.
Bazı kişiler şanslı doğar, şanslı olur. Bazı kişiler için de zaman faktörü şanstır. Mesela 2000'lerden itibaren kredi çekebilenler 10 yillik vadede ucuz uygun kredilerle 0.69 vs ile ev bark sahibi oldu. Ben 40 yaşına yakınım. Geç evlendim. Benden önce evlenen arkadaşlarım düğün altınlarını verip 0.69 gibi çok uygun şartlarda kredi çekip 400 bine ev sahibi oldular. Şu an o evler 7 milyon oldu. Kredi tutarı da fatura parasi gibi oldu. Ben şu an tüm altınlarımı satsam 1+0 veya 1+1 ev için bile kredi çekemem. Çeksem bile aylık tutarını asla ödeyemem. Zaten şu an bankalar kredi vermiyor. Kredi oranlarına bakayım dedim en fazla 100 bin tl veriliyor. Diğer 100 bin tl üstü krediler 1 yıl ödemeli. 1milyonu 1 yılda ödemeye nasil güç yetireceksin ki? İmkansız. 100 bin kredi çeksem 4.50' orandan veriyor bankam, onu da kredi notu iyi 1800 puanda ondan ötürü verdi. Onda bile 1 yılda 141bin tl ödeme yapmam lazım. Faizler korkunç. 1 yıllık faiz 41 bin tl.

Ne yapıyorum peki, param oldukça az çok gram altın alıyorum, azıcık da olsa alıyorum. İleride bu durum değişecek o zaman kredi çekip ev alamasam da kasabada bile olsa arsa alacağım isterse 100m2 olsun. En kötü üstüne tiny house yaptırırım. Zamanı beklemek lazım, şu an çok zengin değilseniz veya kenarda 3 milyon, 5 milyon nakit yoksa veya ipotek gösterecek ev/ evler yoksa ev almak İmkansız.
Zamaninda ucuz ucuz kredi dağıttılar maalesef kaçırdık. Kısmet değilmiş.Tek başıma kredi çekemedim para yetmedi ama illa ki piyasa açılacak o zamanı bekleyin iyi kötü bir şey alırsınız. Tabi eskisi gibi ucuz krediler artık olmaz ama kredilerin illa ki açılacağı bir dönem olacaktır.

Kıyas konusuna girmeyin, 1+1 evi olan 2+1 evi olana özenir. 2+1 evi olan 3+1 evi olana özenir. 3+1evi olan 4+1 evi olana özenir. Bu böyle gider. Villası olan boğazda yalım olsaydı keşke der.. Her zaman sizden zengin olacak olan olur. Az çok kenara para atın veya borcunuz var ise onları kapatın. Zamaninizi bekleyin. Ev olmadı arsa alırsınız bir dikili ağacınız olur. Evet bizler artık emekli tazminatı ile ev alamayacağız o günler geçti geri gelmez. Bu da bizim suçumuz değil ülkemiz ekonomik istikrarı olan bir ülke değil. Ucuz kredi dağıtma dönemleri de maalesef bitti. Bunu kabul etmek lazım.

Bir de bir şeyi ne kadar umutsuzca istersen o isteğin gecikir. O yüzden mal almayı hedefleyin ama zamanı için şart koymayın. Bir de şunu unutmayın zamaninda o malı mülkü yapabilenler şu an olsa asla yapamazlardı krediler aynı oranda değil, enflasyon korkunç durumda, dolar euro, altin uçmuş durumda gıda inanılmaz pahalı. O yüzden 10 sene 20 sene önce ev mal almış olanlarla kendinizi kıyaslamayın. Devir aynı devir değil. Kredi olanakları aynı değil. 10 yıllık krediler çektiler artık 10 yıllık krediler yok.Şartlar çok değişti. O yüzden eski ile şimdiyi kıyaslamayın. Önünüze bakın zamanı kollayın.

Son düzenleme:
Ben sizi anlıyorum.
Bazı kişiler şanslı doğar, şanslı olur. Bazı kişiler için de zaman faktörü şanstır. Mesela 2000'lerden itibaren kredi çekebilenler ucuz uygun kredilerle 0.69 vs ile ev bark sahibi oldu. Ben 40 yaşına yakınım. Geç evlendim. Benden önce evlenen arkadaşlarım düğün altınlarını verip 0.69 gibi çok uygun şartlarda kredi çekip 400 bine ev sahibi oldular. Şu an o evler 7 milyon oldu. Kredi tutarı da fatura parasi gibi oldu. Ben şu an tüm altınlarımı satsam 1+0 veya 1+1 ev için bile kredi çekemem. Çeksem bile aylık tutarını asla ödeyemem. Zaten şu an bankalar kredi vermiyor. Kredi oranlarına bakayım dedim en fazla 100 bin tl veriliyor. Diğer 100 bin tl üstü krediler 1 yıl ödemeli. 1milyonu 1 yılda ödemeye nasil güç yetireceksin ki? İmkansız. 100 bin kredi çeksem 4.50' orandan veriyor bankam, onu da kredi notu iyi 1800 puanda ondan ötürü verdi. Onda bile 1 yılda 141bin tl ödeme yapmam lazım. Faizler korkunç. 1 yıllık faiz 41 bin tl.

Ne yapıyorum peki, param oldukça az çok gram altın alıyorum, azıcık da olsa alıyorum. İeride bu durum değişecek o zaman kredi çekip ev alamasam da kasabada bile olsa arsa alacağım isterse 100m2 olsun. En kötü üstüne tiny house yaptırırım. Zamanı beklemek lazım, şu an çok zengin değilseniz veya kenarda 3 milyon, 5 milyon nakit yoksa veya ipotek gösterecek ev/ evler yoksa ev almak İmkansız.
Zamaninda ucuz ucuz kredi dağıttılar maalesef kaçırdık. Kısmet değilmiş.Tek başıma kredi çekemedim para yetmedi ama illa ki piyasa açılacak o zamanı bekleyin iyi kötü bir şey alırsınız.

Kıyas konusuna girmeyin, 1+1 evi olan 2+1 evi olana özenir. 2+1 evi olan 3+1 evi olana özenir. 3+1evi olan 4+1 evi olana özenir. Bu böyle gider. Villası olan boğazda yalım olsaydı keşke der.. Her zaman sizden zengin olacak olan olur. Az çok kenara para atın veya borcunuz var ise onları kapatın. Zamaninizi bekleyin. Ev olmadı arsa alırsınız bir dikili ağacınız olur. Evet bizler artık emekli tazminatı ile ev alamayacağız o günler geçti geri gelmez. Bu da bizim suçumuz değil ülkemiz ekonomik istikrarı olan bir ülke değil. Ucuz kredi dağıtma dönemleri de maalesef bitti. Bunu kabul etmek lazım. Bir de bir şeyi ne kadar umutsuzca istersen o isteğin gecikir. O yüzden mal almayı hedefleyin ama zamanı için şart koymayın. Bir de şunu unutmayın zamaninda o malı mülkü yapabilenler şu an olsa asla yapamazlardı krediler aynı oranda değil, enflasyon korkunç durumda, dolar euro, altin uçmuş durumda gıda enflasyonu inanılmaz pahalı. O yüzden 10 sene 20 sene önce ev mal almış olanlarla kendinizi kıyaslamayın. Devir aynı devir değil. Şartlar çok değişti.

Aynı durumdayız inanın erken evlenmek de bazen aynı sonucu veriyir yani bizim de o zamanlar durumumuz olmadı evet büyük bir sanstı o zaman evlere girmek giremedik. Bir de battık çıktık. Yani ev hayalim kalmadı eskiden vardı simdi o hesaplardan uzak duruyorum. Aklım hayalim duruyor yoksa. Ben de bir umut bu durum hep boyle gitmez belki ulke durumu biraz duzelince sansimiz olur diye salmıs durumdayim. Surekli bir kiyas icinde degilim aslinda bir ara en cok istedigim seydi ev artık hayal bile değil maalesef. Insallah dediginiz gibi olur.

Ailelerden ikimiz de ebeveynlik dahil kayda değer bir şey görmedik eşimle. Mal mülk zaten yoktu. Kendimiz de evlendik. Kimsenin çay fincanı falan hariç hediyesi bile yok evimizde.
İş kurduk, çok iyi gitti. Battı kaldık el el baş başta.
Çalıştık. Geçindik. Son 10 senede çalışarak genelde sadece geçinilebiliyor zaten bilirsiniz. Arada 92 model araba aldık falani. Öyle başlayıp büyüttük yani. Dönem dönem evi sadece benim geçindirdiğim zamanlar oldu, sadece eşimin geçindirdiği zamanlar oldu. İkimizin işi aynı anda rast gitmedi yani.
Şartlar olgunlaştı tekrar iş kurduk.
Allah'a şükür çok da iyi gitti. Ev için birikim yapıyoruz. Nşa peşinat çıktı, fakat faizlerden dolayı çekmiyorum kredi falan. kredi taksidinin x 3 katını kenara altın alıp atıyoruz kasaya. Çok acelemiz de yok açıkçası, zira bu süreçte arabayı milyon üstüne çıkarmasak, şirket aracı almasak, büyük ofis+imalat bölümü kurmasak zaten ev alırdık da. Kirayı rahatça ödeyebiliyorken öncelik vermedik. Versek iyiymiş, ama bugün yine deseler işe mi yatırım eve mi işe yatırırdım. Pişman değilim.
Pişman olduğum tek bir şey var ki, ikimizin de ailesine gereksiz destek olduk son 2 senedir. Aylık ortalama 30-40 tırtıklıyor iki taraf da. Bir kuruşu da geri ödemediler. Çalışıp yapsalarmış bana ne deyip çıkıyorum artık işin içinden. Zira ben yenidoğan bebe ile işe gidip geldim, hala da gidip geliyorum. Evet belki başkasının yanında çalışmak kadar yorucu değil ama yine de kolay da değil ya. Bizimkiler de kayın aile de daha 40'ların sonunda el ayak çekti işten güçten. Bizden destek gelmediğini görünce mecbur çalışacaklar, herkes gibi. Zamanında yapmadıkları birikimin sorumlusu biz değiliz.

Hedefim çocuklarıma birer ev bırakmak, üniversiteye giderken altlarına arabalarını çekmek, o arada da kendime bir yazlık bir kışlık ev yapmak. O da olmazsa yürüyen ve kazanan bir şirket bırakmak. Holdingten bahsetmiyorum. Normal bir ticari işletme işte.

Evlilik hayatının 10 senesinde arada 2 sene kolay ve güzeldi maddi açıdan ve son 2 sene oldukça güzeldi. Genel olarak baktığımda işte %60 zor ama yoo ben mutluyum ya. Seçimlerimden, kolaylıkla elde ettiklerimden, zorlanıp elde edemediklerimden falan memnunum yani. Hayattan gerçekten keyif alıyorum.

Geçen hafta bir tanıdığımızın oğlunu toprağa verdik. Yenidoğan daha. Artık şey gibi geliyor bana. Evlatlarımız sağlıklı ve iyi olsun, kalan her şey için çözüm üretilir.
Biz de yapmaya çalışmıştık o zaman hayalimizdi kendi isimizi kurup devam ettirmek olmadı. Siz basarmissiniz ne guzel. Umarım tüm hedeflerinize ulaşırsınız. Isi kurup yuruten insanlara inanılmaz seviniyorum sanirim o surecten gectigimiz icin. ❤️🌸

Aynı durumdayız inanın erken evlenmek de bazen aynı sonucu veriyir yani bizim de o zamanlar durumumuz olmadı evet büyük bir sanstı o zaman evlere girmek giremedik. Bir de battık çıktık. Yani ev hayalim kalmadı eskiden vardı simdi o hesaplardan uzak duruyorum. Aklım hayalim duruyor yoksa. Ben de bir umut bu durum hep boyle gitmez belki ulke durumu biraz duzelince sansimiz olur diye salmıs durumdayim. Surekli bir kiyas icinde degilim aslinda bir ara en cok istedigim seydi ev artık hayal bile değil maalesef. Insallah dediginiz gibi olur.
Şu an krediler kısılmış durumda inanılmaz sıkı bir para politikası uygulanıyor. Ama bu hep böyle gidemez, giderse tüm sektörler batar. İllaki krediler açılacaktır ama bence birkaç yıl sonra olacak. Fakat önceki gibi ucuz kredi dönemi olmaz. Bir de 10 yıllık krediler artık olmaz. 5 yıllık kredi olur muhtemelen. Nispeten 1 maaş komple krediye gider yıllarca. O da çekilebilirse. Ama umutsuz olmayın illa ki bir fırsat olur. Belki kırsalda ev alırsınız. Anadoluda şahane evler var. Umutsuz yaşanmaz. Size malı mülkü ile nispet yapanlar varsa da bence görüşmeyin araya set çekin. Sürekli bu durum sizi mutsuz yapar. Allah size de bana da tüm evi olmayanlara ev bark nasip etsin inşallah..Allah büyük, umutsuz olmayalım.

Universite mezunuyum dil biliyorum anadil seviyesinde esim de muhendis. Neden sordunuz asagilamak icin bir sey mi ariyorsunuz ?
Universite mezunuyum dil biliyorum anadil seviyesinde esim de muhendis. Neden sordunuz asagilamak icin bir sey mi ariyorsunuz ?
Bunları vasıf olarak mı görüyorsunuz?
Bilakis insanları aşağılayan asıl sizsiniz.
Ayrıca o çok vasıflı(!) sizi aşağılamak için bir şey aramaya gerek bile yok ki

Vallahi her sey kısmet olmadimi olmuyor.Esiniz iyiyse evladiniz saglikliysa cokta takilmayin gun dogmadan neler doğar.Evliliginizde kotuyse zaten 10 tanede eviniz olsa mutlu olamazsiniz.

Konu sahibi bence umutsuz olmayın
Şuna kredi verilmiyor her ay gram altın yapın koyun bence birdahaki seçim öncesi kredileri açacaklar
O zaman birikimleri peşinat yapar kredi çeker ev alırsınız
Ha belki hayalinizdeki ev olmaz 1+1 olur ama bi yerden başlamak lazım

Kimse ailesinden kalanlarla bir şey yapmıyor. O çok az ve onları düşüneceğinize o paraları illa ev mal almak yerine gezip tozmak için kullansaydınuz ne batacak paranız olurdu, ne hırsız çalardı. Size de güzel anılar kalırdı. Bazı şeyler olmuyorsa zorlamamak gerek.
Kendiniz için yaşamamış olmanın acısı bu. Üzücü olan bu. Artık biraz salın ve insanları incelemeyin.
aaa mükemmel bir yoruma denk geldim.
Konu sahibinin canını acıtmış olabilir ama can acıdığı yerden filizlenir bence.

Eşimle kendimiz evlendik, hatta ailesinden miras olan ev var ama iki abisi oturuyor yıllardır ve biz bunun karşısında hiç bir destek yardım görmedik. Halbuki eşimle hak olarak eşitler. Evlendiğimizden beri de kiradayız. O değil de acil sağlık sorunları oldu mesela, kimse ne yaptınız diye sormadı bile. Ek iş, kredi falan hallettik bir şekilde. Hayat hep bildiğimiz şeylerle gelse keşke ama işte böyle hiç ummadığımız yerden gelince daha çok yıpratıyor insanı.

Boş verip düşünmemek gerekiyor. Akışına bırakın hayatı evet zorlanmadan evi hatta bir çok malı mülkü olan insanlar var hep' te olacak. Benim çevremde evi olmayan arkadaşım yok öyle söyleyeyim. Çoğu da aileden kalmış ya da aile desteği ile alınmış. Allah daha çok versin, herkes iyi olsun. Gerçekten yarınımız hiç belli değil, hep güzel düşünelim, güzellikler yaşayalım.

Son düzenleme:
Siz ailenizin evinde oturmussunuz hayifndiginiz sey icine doktugunuz para gelmis bir de beni yargiliyorsunuz. Sizin ailenizin duskun biraz hasta olmasi isinize yaramis burdq bana bu kadar sinirlenip laf sokmanizi simdi anldim kusura bakmayin yani siylediklerinizin tek kelimesine inanmak istemiyorum. Yazdigim yazi sizi uzduyse de cok takilmayin uzerimize alinmayin ben kendu cevremdeki insanlari anlttim sahsi algilamayin
Ama kadın kirasını ödedik diyor. Sizin yazdığınızla sanki eve konmuşlar hissiyatı oluşuyor

Görünce aklıma geldiniz, paylaşayım dedim. Belki biraz gevşersiniz. Piyasayı bu tip paylaşımlar yapan güvenilir isimlerden takip edebilir, yatırım planlarınızı daha dikkatli yapabilirsiniz.

Inşallah gerçekten dediğiniz gibi olur. Yoksa sadece biz değil tüm yeni nesil tehlikede demektir. Kimse bir şey yapamıyor. Herkes zor durumda ortalama ve iyi maaş alanlar bile hiçbir sey yapamıyor. Ülkede asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışan ev geçindirmeye çalısan milyonlarca insan var. Ben de oyle düsünüp içimi rahatlatmaya çalışıyorum.

X