Evlat Edinme Evlatlık alıp ilaçla sütünün gelmesi sağlanan oldumu

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
İlaçla oluyor mu bilmiyorum fakat dogumdan sonra sütüm kesildigi dönem doktorum süt üretimi konusunun tamamen beyinle alakalı olduğunu yurt dışında bi buyukannenin kızı öldüğü için torununa kendi süt üretiminde bulunduğunu ve enzirdigi, koruyucu aile olarak alınan bebegin doğum yapmamis anne tarafından emzirildigi gibi pek çok durumlar anlatmıştı. Tip riteulune geçmiş cok örneği var bu durumun.
Bu arada bunun için hangi ilaçlar kullanılır bilemiyorum fakat emziren anne çayları damlalar vs psikolojik olarak bu durumu deneyen kadın için iyi olacaktır sürekli boş memeyi emzirterek uyarılmasını sağlamak ve bebek uyuyoken sık sık sagmak ta yararlı olacaktır

Mrb ,Pek bilgim yok ama ,vucuda ilac giren sutun yararini biraz supheli bulurum kendi adima.Ama ,cevrenizde yeni dogurmus Kadin var ise ,SutAnne bence daha makbul olur.
Sanırım dini hassasiyet taşıyan anneler, bebeğin süt annesi olabilmek için böyle bir yolu seçiyorlar. Böyle olmayabilir de. Tamamen emzirmek istiyor olabilir. Her durumda saygı duyuyorum. Her şey dilediği gibi olsun.

Sanırım dini hassasiyet taşıyan anneler, bebeğin süt annesi olabilmek için böyle bir yolu seçiyorlar. Böyle olmayabilir de. Tamamen emzirmek istiyor olabilir. Her durumda saygı duyuyorum. Her şey dilediği gibi olsun.
A evet anlayabilirim saygi duyarim bende kendi secimleri.aynen diledigi gibi olsun cozum bulur umarim en saglikli sekilde

Bizim bi akrabamiz evlatlik almisti dogar dogmaz bir bebegi.kimden aldi akraba birisi mi bilmiyoruz ama.bebegi kucagina alinca sutu gelmis ve emzirmis bebegi oyle anlatir annem hep.
Bahsettiginiz olayin perde arkasi domperidon aslinda. Tr’ de cogu insan bunu kullaniyor olsa bile tepkilerden cekindikleri icin soylemiyorlar cevreye. Yurtdisinda cok yaygin bir sey motilium, asil uretim amaci mide rahatsizliklarini tedavi etmektir. Fakat ilacin yan etkisi beyinde yer alan hipofiz bezine baski yaparak vucutta prolaktini yukseltmektir.
Yani hic dogum yapmamis bir kadin gunde belirli dozda domperidon kullanir, ayni zamanda sagim yaparak desteklerse pek ala sut verebilir bebege.
Sanildigi gibi zararli degildir bebek icin, cunku sute cok cok az miktarda gecisi vardir ve bebegi etkileyemez. Yurtdisinda NICU’da bebekler icin belli kullanim dozu vardir. Amerikada bir donem yasaklanmasinin sebebi damardan tedavinin bazi riskli hastalarda ciddi rahatsizliklara sebebiyet vermesidir, agizdan alinan belli doz bebegi etkilemez.
Yurtdisinda bir emzirme danismaninin web sitesi ve bu ilacin emzirenlerde etkileri var, yani domperidon sayesinde sutunuz de artabilir, hic dogum yapmamissaniz da sut uretebilirsiniz.
Biraz aciklik getirmek istedim,
saglikla kalin.

Dini hassasiyetten değil aslinda tam olarak ama annelik duygusunu tatmak istiyo insan doguramazsakda en azından hissiyatini verir kendimizi bu şekilde motive edip anneliği tatmaya çalışıyoruz

Çok tese
Bahsettiginiz olayin perde arkasi domperidon aslinda. Tr’ de cogu insan bunu kullaniyor olsa bile tepkilerden cekindikleri icin soylemiyorlar cevreye. Yurtdisinda cok yaygin bir sey motilium, asil uretim amaci mide rahatsizliklarini tedavi etmektir. Fakat ilacin yan etkisi beyinde yer alan hipofiz bezine baski yaparak vucutta prolaktini yukseltmektir.
Yani hic dogum yapmamis bir kadin gunde belirli dozda domperidon kullanir, ayni zamanda sagim yaparak desteklerse pek ala sut verebilir bebege.
Sanildigi gibi zararli degildir bebek icin, cunku sute cok cok az miktarda gecisi vardir ve bebegi etkileyemez. Yurtdisinda NICU’da bebekler icin belli kullanim dozu vardir. Amerikada bir donem yasaklanmasinin sebebi damardan tedavinin bazi riskli hastalarda ciddi rahatsizliklara sebebiyet vermesidir, agizdan alinan belli doz bebegi etkilemez.
Yurtdisinda bir emzirme danismaninin web sitesi ve bu ilacin emzirenlerde etkileri var, yani domperidon sayesinde sutunuz de artabilir, hic dogum yapmamissaniz da sut uretebilirsiniz.
Biraz aciklik getirmek istedim,
saglikla kalin.
Çok teşekkür ederim..

Evlatlık alıp ilaçla sütünün gelmesi sağlanan oldumu
Öncelikle Evlat edinip demeye dilimzii alistiralim. Evlat alınıp verilmez,edinilir.
Bende evlat edinmeye çalışıyorum , bu hassas bir konu. İlaç ismi yazamam ama bende süt sağma makinası aldım. Her 4 saatte bir her iki gogsunuzu sagarsaniz, Rabbimin izniyle sütünüz gelir. Süt icin doguma gerek yok. Hormonlarla alakalı. Bende emzirmek istiyorum. Arkadaşımın geldi.

Ankaradaysanız gazi üniversitesi laktasyon polikliniği ile bağlantı kurup yardım alabilirsiniz sanırım bu konuda da destek oluyorlar veya özel Bi emzirme danışmanına ulaşın

isim geregi tam da bu bahsettiginizi evlat edinmis bir ailenin agzindan dinledim. kadin yillarca cocuk sahibi olmak istemis. ancak nasip olmamis. evlat edindikten sonra bebegi gogsune goturmus oyle buyuk bir sevgi ile emzirmek istemis ki sutu gelmis ve 2 yasina kadar emzirmis. yani hic hamilelik yasamamis bir kadin hicbir ilac kullanmadan emzirebilmis. tamamen yogun sevgi ve istekle alakali oldugunu soylemisti bana.

X