Evlat Edinme Evlat edinmek..

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Biraz önce eşimle bı haber izledik.2 aylık bir kız bebek sokağa bırakılmış,yetiştirme yurduna verilmiş.Çok etkilendik bebeğin yüzü aklımda hep..ve ikimizde keşke bizim olsaydı dedik.Uzun uzun konuştuk ciddi ciddi evlat edinmek istiyoruz bu bebeği..
Şartlar uyuyor.
İkimizde devlet memuruyuz.
Yanlız şehirler farklı.
Nasıl bı süreç izlemeliyiz.
Başvuru için o şehre gitmek gerekir mi?
Herşeyi göze aldık.
O bebeğin bizim olmasını çok istiyorum..
Bilgisi deneyimi olan var mı?
Fikirlerinizi de ayrıca meraktayim
Ekleme;15 aylık bir kızım var ayrica
Evlat edinmek zor ve uzun bir süreç ... Sartlariniz uyuyor olsa bile prosedür çok fazla ... Öncelikle koruyucu aile olarak başvurup bu esnada evlat edinmek için gerekli işlemleri devam ettirebilirsiniz ... Koruyucu aile olmak daha kolay ve daha çabuk oluyor e devletten başvuru yapılıyor diye biliyorum ...

Evlat edinme şartlarına uymak yetmiyor. Eşimin yakın bir arkadaşı evlat edindi. Yanlış hatırlamıyorsam 2 sene kadar beklediler. Kız çocuklarda süre daha uzun diye biliyorum. Çok fazla görüşme yapılıyor. Sıraya alıyorlar sizi bildiğim kadarıyla. Yani o tv de gördüğünüz bebeği evlat edinemezsiniz muhtemelen. Ama tabiki önemli olan böyle bir hayıra niyet etmek. Başka bir bebeğin hayatını kurtarabilirsiniz.

X