Evlat Edinme Evlat edinme

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

Lotusflores

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2017
13
14
54
Sevgili yavrum beni tanımıyorsun sana ulaşmak icin o kadar zorlu bir yoldan geçiyorum ki vicdanım beni ne olursa olsun bir TÜRK çocuğunu evlat edinmeye yönlendiriyor ama emin ol bir tanem sahip olduğum maddi manevî her türlü olanağa rağmen seni evlat edinemiyorum. Yaşımı bahane ettiler 0 -2 yaş edinemezmişim. Umarım seni benim kadar isteyen ve hayata hazırlayacak maddi manevî olanaklara sahip birileri çıkar. Oysa sen hangi koşulda hangi şartta doğarsan doğ benim gibi seni bekleyen bir annen olacaktı hayata 3 0 önde başlayacaktın bi tanem. Baban ve ben elbet sahip olduğumuz eğitimle seni uçuracaktık. Yazlığın kısligin sana ogreticegimiz yabancı diller ve yurt dışındaki gayri menkullerinle seni bir kenara atanları bir gün arama lüksüne kavusacaktin her neyse elinden geleni yaptım ama pes etmedim bi tanem 2 yıl oturdum bekledim hala gelmiyorsun. Çok mu alçak gönüllü olduk sahi zannettiler olsun varsın son bi hamle yapiyorum bi tanem Allah Aşkına bi TÜRK çocuğuna hem de istenmeyen oraya buraya atılan seni hayatıma katmak istiyorum inan bu son haykırışlarım tatlım cunku 2 yıl bekledim hala yoksun. Ülkemden cvp gelmedikçe oraya buraya seni bulmak adına onbinlerce dolar euro harcıyorum bi tanem. Umarım seni benim kadar isteyen birine verirler ama vermezlerse Allahım sana beni bulma gücü versin yoksa ülkem dışından bi çocuğu evlat edineceğim lütfen beni suçlama maddi manevî sahip olduğum sana da vermek istediğim tüm olanaklara rağmen yaşımı bahane ediyorlar tatlım. Elimden geleni yapıyorum gerisi ülkemdeki otoritelerin taktiri.

Konunuz o kadar karmasik ki. Cocuk cocuktur bunu unutmayin ve sizden baska evlat edinmek isteyen bir suru insan var, siz sirf yurtdisindasiniz diye ya da daha zenginsiniz size oncelik verecek degiller.
Inanin ne yazsam bilemedim. Herkes yasi kucuk cocuk istiyor, buyuk olsa ne olur:S Vallahi zor konu, evlat edinmek bile zor ulkede.

Anladigim kadariyla da size kolayliklar diliyorum, umarim istediginiz olur.

Neden illa 0-2 yaş istiyorsunuz? Mesela 5-7 yaş olmaz mı? Çok isteyen böyle yapmazdı bence. Bir de niye sürekli zenginliğinizi vurguluyorsunuz? Her parası olana çocuk verilseydi ne kötü haberler okurduk değil mi? Demek ki o çocukların yaş dil din ırk ayırt etmeyen ebeveyne ihtiyacı var bolca paraya değil.

Surekli Türk çocuğu istediğinizi vurgulamankz ve Türk yazarken büyük harf kullanmanız itici geldi bana. Çocuk cocuktur mensup olduğu ırk ne farkeder ki... Bir de bir çok imkana sahipmissiniz ne kadar güzel fakat yazis tarzınız ve bunu sürekli tekrar etmeniz hoş değil . Parası olmayanlar da iyi ebeveyn olabilir. İyi anne baba olmakla zenginliği çok fazla bagdastirmissiniz gibi geldi bana. Umarım en kısa süre bir evlada kavuşur ve ona çok iyi bakarsiniz.

Neden illa 0-2 yaş istiyorsunuz? Mesela 5-7 yaş olmaz mı? Çok isteyen böyle yapmazdı bence. Bir de niye sürekli zenginliğinizi vurguluyorsunuz? Her parası olana çocuk verilseydi ne kötü haberler okurduk değil mi? Demek ki o çocukların yaş dil din ırk ayırt etmeyen ebeveyne ihtiyacı var bolca paraya değil.
Katiliyorum size aynilarini yazacaktim.

Surekli Türk çocuğu istediğinizi vurgulamankz ve Türk yazarken büyük harf kullanmanız itici geldi bana. Çocuk cocuktur mensup olduğu ırk ne farkeder ki... Bir de bir çok imkana sahipmissiniz ne kadar güzel fakat yazis tarzınız ve bunu sürekli tekrar etmeniz hoş değil . Parası olmayanlar da iyi ebeveyn olabilir. İyi anne baba olmakla zenginliği çok fazla bagdastirmissiniz gibi geldi bana. Umarım en kısa süre bir evlada kavuşur ve ona çok iyi bakarsiniz.
Evlat edinme ile ilgili tüm başlıklarda o vurgu ve maddiyat iması var. Anlayamadım...

Öz ailesiyle büyümeyen hiç bir çocuk hayata önde falan başlayamaz hanımefendi çocuklar maddiyattan anlamaz sadece sevgiden anlar ve büyüdüğünde biyolojik ailesi dilenci bile olsa arayıp bulmak isteyecek çünkü arkasına baktığındaki o karanlık boşluğu Mutlaka doldurmak isteyecek olanaklarınız çokluğuyla yola çıkarak sanki bir projeden bahseder gibisiniz alacağınız bir fabrika değil bir hayat heyecanlı olabilirsiniz anlıyorum fakat yaşınız kaç olursa olsun hiç hazır değilsiniz siz anneliğe

Öz ailesiyle büyümeyen hiç bir çocuk hayata önde falan başlayamaz hanımefendi çocuklar maddiyattan anlamaz sadece sevgiden anlar ve büyüdüğünde biyolojik ailesi dilenci bile olsa arayıp bulmak isteyecek çünkü arkasına baktığındaki o karanlık boşluğu Mutlaka doldurmak isteyecek olanaklarınız çokluğuyla yola çıkarak sanki bir projeden bahseder gibisiniz alacağınız bir fabrika değil bir hayat heyecanlı olabilirsiniz anlıyorum fakat yaşınız kaç olursa olsun hiç hazır değilsiniz siz anneliğe
Nokta.

Öz olmayanın sevgi veremeyecegini mi söylüyorsunuz? Ayrıca öz ailesi tarafından sokağa atılmış ve yurtlarda büyüyen çok fazla çocuk var. Çocuğu olmayan cocuga ac, ailesi olmayan aileye aç. Kimse öz ailesinden koparilmiyor ki.
Allah kimseye yaşatmasın evlat acısı tarif edilemez birşey. Konu sahibi belki itici kelimeler kullanmış olabilir ama yine de son cümlenizi hak ettiğini düşünmüyorum

Evlat edinme ile ilgili tüm başlıklarda o vurgu ve maddiyat iması var. Anlayamadım...
Kelimeler yanlış seçilmiş olabilir ama anlatmak istedigi sey bana çok da mantıksız gelmedi.
Eğitim seviyesi, kültürel birikim, maddi olanak bakımından bir çocuğun hayatını kurtarabilecek imkanlara sahibiz. Buna rağmen neden kendi devletim bana ailesi olmayan bir çocuk vermiyor diyor. Haksız mı?

Oz aile diye bir sey yok, biyolojik aile var. Arkadasim evlatlik bir kiz cocugu aldi dogdugu andan itibaren. Ozel egitime ihtiyaci var cocugun, konusamiyor, yeme problemi var vs vs. Sozde "oz annesi" ile kalsaydi; cocuk degil bes yasini gormek, bir kac ayi bile zor cikarirdi. Umari butun cocuklar sevgi dolu ailelerde buyurler, biyolojik veya degil!

Bende evlat edinilmiş bir çoçuğum benim görevimde 2.çocuğu bir türlü doğuramayan bir kadına2.çocuk olup eşi 2.çocuğu başka kadından yapmasını önlemek görevim bitip çocukluktan çıkar çıkmaz evlendirilmiş bir kadınım bu hanımefendinin niyeti de proje annelik yazılandan benim anladığım bu alacağı çoçuğun görevide konu sahibinin istediği eğitimleri alıp istediği kalıba göre bi insan olması
Öz olmayanın sevgi veremeyecegini mi söylüyorsunuz? Ayrıca öz ailesi tarafından sokağa atılmış ve yurtlarda büyüyen çok fazla çocuk var. Çocuğu olmayan cocuga ac, ailesi olmayan aileye aç. Kimse öz ailesinden koparilmiyor ki.
Allah kimseye yaşatmasın evlat acısı tarif edilemez birşey. Konu sahibi belki itici kelimeler kullanmış olabilir ama yine de son cümlenizi hak ettiğini düşünmüyorum

Kelimeler yanlış seçilmiş olabilir ama anlatmak istedigi sey bana çok da mantıksız gelmedi.
Eğitim seviyesi, kültürel birikim, maddi olanak bakımından bir çocuğun hayatını kurtarabilecek imkanlara sahibiz. Buna rağmen neden kendi devletim bana ailesi olmayan bir çocuk vermiyor diyor. Haksız mı?

En temel sebebi kişinin yaş neyse o yasa uygun yaşlarda evlat verilmeye çalışılıyor. Bunun sebebi, çocuğun tekrar ebeveynsiz kalmaması. Oda minik halde almak istiyor, Ben olsam bende öyle isterim lakin sebebi açık. Devletinin kendisine çocuk vermemesi değil, istediği yaşlarda çocuk vermemesi durumu söz konusu.
Haksiz demedim, ama şartlar ve prosedürler bence yanlış degil. Sadece çok maddi ağırlıklı cümleleri garipsedim, bunu kırıcı yada yanlış bir şekilde ifade etmedim. 3 yıl belki ama, çocuk esirgeme kurumunda olmak, aile beklemek nasıl bir şey gerçekten biliyorum:)

Bende evlat edinilmiş bir çoçuğum benim görevimde 2.çocuğu bir türlü doğuramayan bir kadına2.çocuk olup eşi 2.çocuğu başka kadından yapmasını önlemek görevim bitip çocukluktan çıkar çıkmaz evlendirilmiş bir kadınım bu hanımefendinin niyeti de proje annelik yazılandan benim anladığım bu alacağı çoçuğun görevide konu sahibinin istediği eğitimleri alıp istediği kalıba göre bi insan olması
Bu biyolojik aile olup olmamaktan bağımsız diye düşünüyorum. Biyolojik aileler de çocuğu istediği kaliba sokmak için dünyaya getirebilir. Veya bir evliliği kurtarmak, bir kocayi elinde tutmak, sırf bana anne diyen biri olsun bencilliği de olabilir.
Bu insanın şahsi bilinciyle alakalı. Sizin durumunuzu tabii ki anlayamam. Ama biyolojik aileniz için de evliligi kurtarmak için dünyaya getirilen bir çocuk olup, sonra küçük yaşta zorla evlendirilmis olabilirdiniz. Bu genel bir bilincsizlik. Öz olan bunu yapmaz veya üvey yapar diye bir genelleme getiremeyiz.

X