EVİMDE ÇIKAN KÜÇÜK SİYAH BÖCEKLER

Mutfakta hiç karşılaşmadım bakliyatlarin olduğu yeri komple temizledim ama bunlar yatak odamdan çıkıyor bodrum katta oturuyorum pencere duvara bakıyor havalandirma var ve oda havalansin diye 1 2 saat açık bırakmak zorunda kalıyorum camı acaba camdan mi geliyorlar diye düşünüyorum baska hicbir odamda yok çünkü. Böceği ilk defa gördüğüm için nasıl yok ederim zararı varmı bilmiyorum haliyle tedirgin oluyorum.
Sineklik var mı ? Yırtılmış ya da pencere kenarında bir çatlak varsa gelebilir. Balkon varsa da bakın.ilaclama yapın. Kokusuz böcek aparatları var onlardan da kullanabilirsiniz.

Kızlar yardıma ihtiyacım var 3 gündür yatak odamda yerde bu küçük böceklerden buluyorum çoğunlukla halının altında oluyorlar bunlar ne böceği bilen varmı daha önce başına gelip çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olun cildircam evi yakcam az kaldı
Evdeki bakliyatlarınızı kontrol edin prinç biti bu ama başka bakliyatlardada olabiliyor . Nemli kaldıysa yada poşette kaldıysa böceklenmiş olabilir

Evet dediğiniz böceğe çok benziyor ama o kahverengi tırtıklı ve mutfakta çıkıyor çoğunlukla. Benimki siyah yatak odasından çıkmasi kafami karıştırdı ne alaka diye
Yürüyüp oraya da gidebiliyorlar yada unuttuğunuz dökülen bişey de böceklenmiş olabilir . Daha önce kedi için aldığımız ama ekmeyi unuttuğumuz kedi çimi böceklenmişti bu böceklerden birgün içinde çoğaldı mutfakta yoktu tam çıldıracakken kedi çimini çekmecede bulduk heryere bakın

Evdeki bakliyatlarınızı kontrol edin prinç biti bu ama başka bakliyatlardada olabiliyor . Nemli kaldıysa yada poşette kaldıysa böceklenmiş olabilir
Mutfaktaki dolap dışında hiçbir yerde bakliyat yok. Mutfaktakilerde temiz bişey görmedim orda. Yatak odamda çıkması tuhaf sadece yatak odasında gördüm

Yürüyüp oraya da gidebiliyorlar yada unuttuğunuz dökülen bişey de böceklenmiş olabilir . Daha önce kedi için aldığımız ama ekmeyi unuttuğumuz kedi çimi böceklenmişti bu böceklerden birgün içinde çoğaldı mutfakta yoktu tam çıldıracakken kedi çimini çekmecede bulduk heryere bakın
İnanin hiç yok süpürgelikler geliyor sadece aklıma ordan çıkarlar mi bilmiyorum araları açık

D0F8FE39-64D3-4F52-A5B5-92AE984DCD67.png
birebir aynısı sanki siz bir daha kontrol edin bence , kedi çimi arpa gibi bu arada . Komşularınızda yakınlarınız da arpa buğday vs olabilecek bir yer var mı

Ayyyy benim travmatik fobim olan şey
Bundan aynısı balkonuma gördüm uzun bacaklı gibi biraz gövde yukarıda mi duruyordu?
Hamam böceği türleri yere yapışık gider resimdekine göre o değil ama bakliyat böceği gibi duruyor
FB dan bu resmi böcek reis grubuna atarsınız hangi tür olduğunu ogrenirsiniz

Ayyyy benim travmatik fobim olan şey
Bundan aynısı balkonuma gördüm uzun bacaklı gibi biraz gövde yukarıda mi duruyordu?
Hamam böceği türleri yere yapışık gider resimdekine göre o değil ama bakliyat böceği gibi duruyor
FB dan bu resmi böcek reis grubuna atarsınız hangi tür olduğunu ogrenirsiniz
Ay o kadar çok korkuyorum ki şimdi bi bakiyim dedim yerde varmı yok mu diye. Telefonun ışığını tuttum köşeye süpürgeligin arasına girdiğini gördüm parke altından geliyorlar yarın ilk işim yere beton atmak olacak 😂

Mutfaktaki dolap dışında hiçbir yerde bakliyat yok. Mutfaktakilerde temiz bişey görmedim orda. Yatak odamda çıkması tuhaf sadece yatak odasında gördüm
Merhabalar çözüme kavuştu mu bu sorun benim de yatak odamda aynı problem var ilaçlama firması çağırdım ne olduğunu bulamadılar buradaki yorumlarda olduğu gibi pirinç biti vs olabilir dendi bakliyatlara vs bakıldı orda sorun yok sadece banyo ve yatak odasında var bu problem kafayı yiyeceğim

Merhabalar çözüme kavuştu mu bu sorun benim de yatak odamda aynı problem var ilaçlama firması çağırdım ne olduğunu bulamadılar buradaki yorumlarda olduğu gibi pirinç biti vs olabilir dendi bakliyatlara vs bakıldı orda sorun yok sadece banyo ve yatak odasında var bu problem kafayı yiyeceğim
Aşırı küçük bir böcek ama yakınlaştırırsanız anlayacaksınız

Eklentiler

• 20240408_225214.jpg
    20240408_225214.jpg
    41,6 KB · Görüntüleme: 29
Size bi ilaç önereceğim ve kökünden kurtulacaksiniz bu postu simdi gördüm yoksa daha önce onerirdim kizlar

X