Anket Evde son sözü kim söyler ?

Evde son sözü kim söyler ?

• Ankete Katılan
    357
Ne yazık ki her şeyle ben ilgilenmek zorunda kalıyorum,keşke eşim de biraz olsun sorumluluk alabilse ama herşeyi benim üzerime yıkmış durumda 😣.

Biz olmanın gereği birlikte karar alır, birlikte hareket ederizHoppa

Konudan konuya fark var bazen ben onun dediğine uyarım bezen o benim dediğime bazen birlikte fikir üretiriz birlikte karar veririz ama çoğunluk benim dediğim oluyor

Ben bu konuda çok dertliyim. Ben ne dersem onaylayan, ben neyi seversem onu seven, herşeye tamam diyen itiraz etmeyen bi kocam var. Bana kendi fikirlerinle gel, beni onaylama diyorum. Bende böyle istiyorum der. Artık çoğu zaman kendi düşüncemi söylemiyorum, önce onunkini,soruyorum. Allahtan belanımı istiyosun diyen olabilir ama inanın böyleside çok sinir bozucu.

Aaa olur mu son sözü butun evliliklerde erkek söylüyor, esprisi bile var. Kadin fikrini-yapilacak şeyi soyledikten sonra er kişi "tamam hanim, öyle yapalim hanim" diyor ya hani :)
Biz sevgi pitircigi degiliz :) ama kimin söylediği daha mantikli ise akla uygun ise onu yapariz. Bazen iş-güç hayat telasi stresinden, yorgunluktan birimizin sağlıklı düşünemediği oluyor.

son sozu esım soyler
oda
tabıkı karıcım der :KK70:

evın duzenını cekıp cevırme ısını bız kadınlar tabıkı daha ıyı becerıyoruz
evle alakalı herseyın yonlendırmesını kadınlar daha dogru yapar dıye dusunuyorum
mesela ben esımın ıs durumuna musaıtlıgıne evın durumuna bıze komple daha hakımım bır karar alma durumunda ne zaman şöyle yapsan daha mı ıyı olurdu acaba desem ve benı dınlese hep mutlu oldu oyuzden bırıyle iş anlasmasını bıle cogunlukla bana sorar . nereye gıdılecek ne olacak ne zaman gorusulecek genelde evın partı kızı modunda oldugumdan o ıslerde bende sonuc olarak hersey bende

bazen keske hıcbırseyden anlamasaydım da herseyı kendısı yonetse yonlendırseydı dıyorum hıc akıl işi degıl

Genelde oturup konuşup mantıklı gelen ne ise o konuda ortak karar almaya çalışıyoruz tabiki celistigimiz her ikimizde benim dedigim olsun dediğimiz noktalar oluyor o zaman da mutlu olunacaksa ki ben yada eşim ne derse kırmamak için dediğimiz oluyor

Bazı şeylere itiraz etse de yine benim dediğime geliyor. Benim dediğim oluyor. Ben sana söylemiştim sözü de bayağı söylediğim birsöz

işyerimden bir abi demişti ki "bizim evde son sözü ben söylerim: peki karıcım." :) :) hatta şunu da eklemişti "bizim evde kumanda bendedir, hanımım nereye isterse orayı açarım" :) :) :) sanırım tüm evlerde durum aynıdır :) :)

X