evde kedi doğumu ve evdeki diğer kedim

Erkek kedi zarar vermeye calisabilir de calismayabilir de ama siz onlem olarak bir tarafi daha alcak olan koli ya da benzeri bir dogumhane hazirlamalisiniz 🥰
merhaba. bi yer hazırladım ben ama neden bi tarafı alçak olması gerekiyor ilk defa duydum da

Kısır ise zarar vermez diye tahmin ediyorum,çünkü erkek kediler yavruları kendilerine rakip olarak görürmüş.Arkadaslar kedilerde ne yazık ki annelik ve babalık içgüdüsü falan yok,ayy anneliği,babaliği tatsin diye düşünmeyin lütfen.Anne kedi yavrular büyüyen ve kendilerine yetmeye başlayıncaya kadar bakar yavrulara.Sonra tekrar kizginliga girip yavruları ile bile çiftleşebilir.Anne kediyi doğumdan sonra,hazır olduğu bir zamanda kısırlaştırmanızı öneririm ben.Doğumdan sonra bir süre kedileri ayırın,kısır ama ne olur ne olmaz.
merhaba plansız bi gebelik oldu maalesef 🤣🤣bu dönemi atlatalım ben de kısırlaştırma taraftarıyım. teşekkürler🌸

Tabiki ayırın doğum için bir yer ayarlayın. Kum kabı ve mama kabı da koyun odaya. Takılsınlar orada. Erkek kedi yemeye kalkabilir yavruları kıskançlıktan. Zaten kediler doğum anında yalnız kalmak istiyorlar diye biliyorum. Bir araştırın isterseniz nasıl yardımcı olabilirsiniz gibisinden.
teşekkürler yorumlar çok faydalı oldu ona göre hazırlayacağım sürece 🌸

Biraz büyüyene kadar ayrı bir oraya koyun anne ve yavrularını. Hem bebeklerin yanından çok ayrılmadıkları için kısıtlı alan sorun olmaz. Hem de kendini güvende hisseder.
evet onların rahatı için böylesi uygun olacağını öğrendim. teşekkürler 🌸

Kedim yaklaşık 1 ay önce doğum yaptı ve kedi nüfusu olarak ev biraz kalabalık. Kedimin ilk doğumu değil, diğer kedilerin nispeten daha az rahatsız edeceği kuytu bir köşeye kutu ve bez koyduk. Hamileliğinin sonlarına doğru, kedim de saldırganlasti. Yavrular yeni doğduğunda zaten anneleri bırakmak istemiyor ve digerleri odanın kapısına bile gelseler kavga çıkıyor.

Bence yavruların gozleri açılana kadar, odaya yemek-su-kum kabı koyup kapısını çekin, yalnız kalsın ki rahat etsin(kedim benden bile rahatsız oluyordu). Zaten yavrular büyüyünce ışığa çıkmak isterler, o zaman diger kediniz de alışır.
teşekkür ederim bi süre yanlız bırakmam gerekecek büyüdükçe de gözetimle alıştırmaya başlarım artık zaman ne gösterir bakalım 🌸

Kısır erkek kedimin yanında 2 kedi yavrulaması oldu 3 er ay kaldılar hiç bi sıkıntı olmadı hatta çok mutlu aile gibilerdi❣️❣️❣️
Ama bilmiyorum benim şansa tüm yavrularım dişiydi.Erkek olsalar zarar verir miydi alakalı mı onu bi öğrenmek lazım

arkadaslar merhaba. deneyimli olan kişiler veya çevresinde duymuş olanlar cevaplarsa çok sevinirim. evdeki dişi olan kedim hamile ve nasipse 10 güne kadar dogum olacak. bir de erkek kedim var (yavrular ondan degil erkek kedim kısır ) . dişi kedim doğurduğu zaman erkek kedim onlara saldırıp zarar verebilir mi eşim de ben de çalışıyoruz ne yapacağımızı bilemedik kızımı yavrularla odaya kapatmak veya oğlumu tek basına bi odada kapalı tutmak da istemiyorum. normalde erkek olan cok saldırgan degil ama son zamanlarda kavga etmeye başladılar yavruların geleceğini hissetmiş olabilir mi acaba fırtına öncesi sessizlik mi bu kavgalar.
Erkek kediler de yavruları boğma içgüdüsü var ayrı odada tutmanız aralıklarla alıştırma yapmalısınız

Anne kedi ve yavrularını bu süreçte ayrı bir odaya geçirmelisiniz.

Kısır erkek kedimin yanında 2 kedi yavrulaması oldu 3 er ay kaldılar hiç bi sıkıntı olmadı hatta çok mutlu aile gibilerdi❣️❣️❣️
Ama bilmiyorum benim şansa tüm yavrularım dişiydi.Erkek olsalar zarar verir miydi alakalı mı onu bi öğrenmek lazım
zamanla göreceğiz sanırım bunu ☺. teşekkürler 🌸

Zaten anne yavrular biraz büyüyene kadar ortamdan çok ayrılmaz. Bence anneyi ve yavruları büyük odaya koyup kapatın orayı. Erkek kediyle de yavruları tanistirirsiniz gene ama evde yokken birbirlerini görmezler

Erkek kedinin her zaman boğma riski vardır. Bu riski göz önünde bulundurarak ayrı odalarda tutun.
Dişi kedinizi doğumdan sonra kısırlaştırmanızı öneririm. Fazla acı çekmesini istemezsiniz umuyorum ki.
Kedilerde anne olayım, baba olayım yavrularıma bakayım duygusu yoktur. Anne kediler bile süt ayı ve belirli bir ayı geçtikten sonra yavrularını boğacak duruma geliyorlar ve onları görmemek için ortamı/mekanı terkedebiliyorlar.

O yüzden kedinizin sağlığı için kısırlaştırın.

Konu sahibi bir daha yazmamış acaba aon durum nedir ? 😊😊😊

Konu sahibi bir daha yazmamış acaba aon durum nedir ? 😊😊😊
merhaba. cok uzun zamandır girmiyorum kulübe yazdığınızı tesadüfen gördüm 😁 25 mart 2022 de kızımın 5 tane yavrusu oldu. aylarca gözünün içine baktım sonra ben gece nöbetine gittim o gece doğum yapmış 🥲 eşim yanındaydı çok şükür hepsinin doğumu 2 saat felan felan sürmüş son yavruda biraz zorlanmış eşimin desteğiyle çıkarmış. doğum sırasında kapıyı kapatmışlar erkek kedim içerden sesler gelince telaşlanıp kapının önünde bağırmış öyle olunca içeri almışlar etrafı koklayıp gitmiş sonra hiç gelmemiş odaya. doğumdan sonra 2 gün felan anne yavrularla aynı odada kaldı kapıyı kapattı sonra gözetimli açtık hem erkek kedim merak ediyordu hem anne kedi de sıkılıp gezmek istedi. çok şükür hiç zarar verme eğiliminde bulunmadı erkek olan. doğumdan 20 gün sonra dedem vefat etti apar topar 3 günlüğüne memlekete gitmek zorunda kaldık odaya kamera yerleştirdik arkadaşlarımız sık sık eve gelip baktılar. yavrular büyümeye başladıktan sonra da erkek kedim onlarla cok oynadı cok sevdi hatta yavruları yuvalandırdıktan sonra bikaç gün evde onları aradı 🥺hiç korktuğumuz gibi olmadı şükür çok çok tatlı bi serüvendi. 2 bucuk aylıktan itibaren birer hafta Aralıklarla yuvarlandırdık. anneleri unuttu ben hala unutmadım onları kalbimin köşesinde kaldılar. şu anki aileleri çok yakın arkadaşlarım ve kendi ebeveynlerim olduğu için iletişim halindeyim hepsi çok mutlu ve çok seviliyolar çok şükür o konuda içim rahat. mümkün olduğu kadar ziyaret ediyorum hepsini 💙💙💙💙💙 biraz uzun oldu ama okursunuz inşallah. merak etmenize sevindim nedense 😁

Eklentiler

• Screenshot_20230614-034814_Video Player.jpg
    Screenshot_20230614-034814_Video Player.jpg
    69,2 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_20230614-034741_Gallery.jpg
    Screenshot_20230614-034741_Gallery.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_20230614-034732_Gallery.jpg
    Screenshot_20230614-034732_Gallery.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20230614-034719_Gallery.jpg
    Screenshot_20230614-034719_Gallery.jpg