Evde kedi beslemek psikolojiye iyi gelir mi?

Şu kedileri bi salın artık ya ne kadar çok anlam yüklediniz gariplere. İnstada da önüme çıkıyor yok kedi olan eve cin girmez, yok kedi olan yerde huzur olur, bir kedi bir odada yatıyorsa orada pozitif enerji varmış, sonra başka biri diyor ki kedinin uyuduğu odada uyunmaz :KK53: neymiş kedi nerende uyursa oranda hastalık varmış masaj yaparak şifa veriyormuş hshshs sırf böyle şeyler için sizin gibi kediden haz etmeyen insanlar evlerine kedi alıyor çok şahit oldum. Kedilerden hoşlanmıyorsanız size iyi gelsin diye evinize kedi almayınız. Siz kediyi sever, onun bakımıyla mutlu olursanız kedi tabii ki size iyi gelir, köpek de iyi gelir aynı şekilde ya da kuş vs ama kediyi görünce kaçacaksanız küçücük kedi sihir yapıp gözlerinden pozitif enerji ışınları mi yayacak size?

Şu kedileri bi salın artık ya ne kadar çok anlam yüklediniz gariplere. İnstada da önüme çıkıyor yok kedi olan eve cin girmez, yok kedi olan yerde huzur olur, bir kedi bir odada yatıyorsa orada pozitif enerji varmış, sonra başka biri diyor ki kedinin uyuduğu odada uyunmaz :KK53: neymiş kedi nerende uyursa oranda hastalık varmış masaj yaparak şifa veriyormuş hshshs sırf böyle şeyler için sizin gibi kediden haz etmeyen insanlar evlerine kedi alıyor çok şahit oldum. Kedilerden hoşlanmıyorsanız size iyi gelsin diye evinize kedi almayınız. Siz kediyi sever, onun bakımıyla mutlu olursanız kedi tabii ki size iyi gelir, köpek de iyi gelir aynı şekilde ya da kuş vs ama kediyi görünce kaçacaksanız küçücük kedi sihir yapıp gözlerinden pozitif enerji ışınları mi yayacak size?
İlk etapta istemeyip sonradan alışan kendi çocuğu gibi gören çok insan duydum. Veterinerde aynı şekilde söyledi
Benim alma sebebim kızımın istemesi yalan değil ama gün geçtikçe daha çok fikrim değişiyor.
Mesela bu sabah sevmekten işe geç kalıyordum, uyuyunca uyansın diye başında bekliyoruz. kendini sevdirmesi, koştura koştura gelmesi çok çok tatlı, elimle seviyorum ama sadece kucağıma almakta zorluk çekiyorum. Isırmasından korkuyorum birde tırnaklarından ama kediyi aldığımızdan beri bir enerji geldi bana içim kıpır kıpır, onunla ilgisi var mı bilmiyorum ama evde kızım kediyi sevmekten internete bile girmiyor, hep başında ve her hareketine şaşırıyoruz.

😂😂ısırsın ay korkmayın bişey yapamıyor

Gerçekten çok çok iyi geliyor
Bol bol kucaklayın sarılın öpün☺️
hart diye ısırıvericek gibi geliyor.Sokakta görüyordum kedi bir anda üstüne atlıyor ve ısırıyor bu beni endişelendiriyor.
Ama elimle seviyorum sadece kucağıma alamıyorum ama o bile çok çok iyi geliyor.
Birde bazen bizim üzerimizde iken kediden ses geliyor neden olabilir?

hart diye ısırıvericek gibi geliyor.Sokakta görüyordum kedi bir anda üstüne atlıyor ve ısırıyor bu beni endişelendiriyor.
Ama elimle seviyorum sadece kucağıma alamıyorum ama o bile çok çok iyi geliyor.
Birde bazen bizim üzerimizde iken kediden ses geliyor neden olabilir?
Hoşuna gidiyor sevilmek mutlu ve güvende hissediyordur
Kediler çok güzel hayvanlar
Mutluluk huzur ve bereket getırıyor gerçekten ☺️
Tüyü kadar ömrü olsun🙏

Bakmak isterdim ama malesef bana evde bakınca iyi gelmiyor. Ben kısa süre bakınca psikolojime iyi geliyor. Yanımda mama taşırım dışarda kedilere veririm. daha önce sokaktan yaralı bi kediyi alıp bir hafta bakmıştım sahiplendirme sayfasında paylaştım kimse istemedi 😔 iyileşince bıraktım ama odalara girdirmedim çünkü hem çok huylanıyorum hastalık olursa diye çok dokunamadım hem de eşyalara zarar veriyor. Böyle birkaç kediyle ilgilendim bahçeye alıştı her gün beslerdim sonra kayboldu bir daha gelmedi çok üzüldüm ama evde yıllarca bakabilmek çok zor 😔

Merhaba, konum kedi ile ilgili
Yavru kedi aldık. British kedi. Çok istemiyorduk ama kızımın ısrarı üzerine dayanamadık.eşim hiç istemiyordu ama şimdi oğlum diye seviyor, kızım zaten çok mutlu ama ben karşıdan sevebiliyorum. İsmiyle seslendiğim zaman koşturarak geliyor çok tatlı ama kucağıma alamıyorum karşıdan sevebiliyorum
Birde bizim salon ve mutfak bir. Bize salonda tutmayın dediler bize başka bir odaya minderini, manasını, suyunu ve kumunu koyduk ama orda kendini yanlız hisseder mi diye de kafamıza takıldı daha çok küçük
Bana bugün niye aldık, tüyü ayrı pisliği ayrı dediler, kokuyor dediler ama ben hiç koku almadım kediden. Yani beni mutlu ediyor hep onunla ilgileniyoruz ama bu sorumluluğun altından kalkabilir miyiz bilmiyorum
Psikolojiye iyi geliyor diyen var herkes başka birşey söylüyor
Kedisi olanlar bana biraz fikir verebilirse çok sevinirim
Bundan 3 ay önceye kadar kedi görünce kalbi yerinden çıkan biriydim dışarda yemek yiyeceksem açık alana oturamazdim kedilerden dolayı ama 3 ay önce biri bi kedi alıyor mu sahipleniyor mu çok bilmiyorum kendi kendisiyle anlaşamamis bizim bi tanıdık dedi kedi var güvenecek birine sahiplendirmek istiyorlar diye bende gelsin dedim ilk gün kovalamaca oynadık evde saklandım hep sonra bi olta aldım oyuncaklar oynatmaya başladım kafasını sevdim o oyun oynarken sonra ee ne olacaksa olsun dedim aldım kucağıma sevdim sonra kendi geldi sevdirmeye 2 gün önce bahçede kedi buldum halsizdi aldım onu da sahiplendik şuan 2 kedi evimizde gezdikçe mutlu oluyorum he koku sürekli kumu temizlerseniz kokmaz asla benim eşim evde ufacık bi çöp olsa ev çok kötü kokuyor diyen biri sürekli ona soruyorum kokuyor mu diye kokmuyor hiç der günde 2 kere temizliyorum kumu hergun süpürge aciyorum tüy yok diyemem ama azalıyor

Iki kedi sahibi olarak yorum yapayım. Kumlarini sık sık temizlerseniz koku yapmaz. Insanların laflarını dinleyip ilerde vazgeçecekseniz şimdiden yavruyken başkasına sahiplendirin. Ileride kedi için çok acı olur alıştığı ortamdan ayrılmak.
Bizim kediler salonda, mutfakta, kafamızda her yerde geziyorlar. Ev onların da evi kısıtlama getirirseniz mutsuz olurlar.
Psikoloji olarak elbette iyi gelir. Dünyanın en tatlı hayvanları kediler.

😍

Eklentiler

• 150f1d4a-c0d0-4053-9686-a1d02202c9fe.jpeg
    150f1d4a-c0d0-4053-9686-a1d02202c9fe.jpeg
    35,1 KB · Görüntüleme: 48
Çok çok haklısınız
Biz odaya kapatmadık zaten sadece eşyaları ayrı odada ama yanımızda duruyor evi geziyor istediği gibi evet çok tatlı çok sevimli
Kucağıma alamıyorum sorun bu, elimi ısırıcak gibi geliyor,canlı olması içimi değişik yapıyor
Eşim ve kızın çok seviyor bende sevdim ama sadece karşıdan seviyorum
Umarım zamanla alışırsınız. Alıştığınızda bir daha vazgeçemeyeceksiniz zaten. Birlikte tatlış bir aile olmanızı diliyorum.

Umarım zamanla alışırsınız. Alıştığınızda bir daha vazgeçemeyeceksiniz zaten. Birlikte tatlış bir aile olmanızı diliyorum.
ne güzel dileğiniz çok teşekkür ederim
İnanın gün geçtikçe daha çok sevmeye başladım.hep aklımda sanki evimizin bir parçası gibi oldu.her hareketine gülüyoruz.o kadar komik ki
yavaş yavaş ellemeye de başladım,seviyorum okşuyorum.okşarken bir anda kalkınca korkuyorum sadece ama oda zamanla geçer diye düşünüyorum.hiç elleyemezken şimdi ellemeye başladım

Kedi odaya kapatılmaz, depresyona girer mutsuz olur. Tüy dökecek, kızgınlığa girdiğinde sabahlara kadar bağıracak, mutfak tezgahının üzerinde gezecek. Kumu tüm evinize hatta yatağınıza yayılacak. Tüyleri bazen çocuğunuzun ağzından çıkacak vs. vs. Bunları bilerek kedi sahiplenmek gerekiyor. Benimki bunların hepsini yaptı yapsın da onun evi burası dışardan kimse benim kedime kokuyor pis bu vs diyemez. Benim evladım o mesela şu an mouseumun üzerinde yatıyo rahatsız olmasın diye mouse kullanmıyorum 😄 Dötünü yerim ben onun ❤️
Bir sorum olucak, yavru kedimiz bizi gördüğü zaman önce değişik bakıyor yavaş yavaş geliyor ve bir anda üzerimize atlıyor buda beni korkutuyor bir anda atlaması, ani hareketleri var
Yavru kedi için bu bu normal mi, kıpır kıpır hiç yerinde durmuyor

Bir sorum olucak, yavru kedimiz bizi gördüğü zaman önce değişik bakıyor yavaş yavaş geliyor ve bir anda üzerimize atlıyor buda beni korkutuyor bir anda atlaması, ani hareketleri var
Oynuyor. :)) Kediler korkutucu canlılar biraz çünkü ani hareketleri var dediğiniz gibi ve sessizler, bi anda yanınızda belirebiliyorlar 😅 alışıyorsunuz ona da zamanla.

Bu sabah salonda kendimizşn peteğin yanına canım oraya çişini yaptığını gördüm, dünde evi süpürürken sarı birşey vardı orda ama ben onun çiş olduğunu anlamadım sildim. Bu sabahta kendim gördüm hatta üzerini kapatmaya çalıştı kum var gibi daha çok batırdı kendini, bu neden olmuş olabilir
Aslında kumuna yapıyordu ama neden böyle oldu bilemedim

Bu sabah salonda kendimizşn peteğin yanına canım oraya çişini yaptığını gördüm, dünde evi süpürürken sarı birşey vardı orda ama ben onun çiş olduğunu anlamadım sildim. Bu sabahta kendim gördüm hatta üzerini kapatmaya çalıştı kum var gibi daha çok batırdı kendini, bu neden olmuş olabilir
Aslında kumuna yapıyordu ama neden böyle oldu bilemedim
Kumu temiz miydi kediler pis kumdan hiç hoşlanmazlar ben günde 2 kere temizliyorum geçen unutmuşum temizlemeyi kedim kum kabinin orda beklemiş odaya gittim baktım hemen temizledim içine girdi yaptı hasta da olabilir idrar yolu takip edin bidaha yapacakmi olmadı vete goturursunuz

Merhaba, tabiki oyun oynamak istiyor. Pusu kurup olur olmaz yerde üzerinize atlar :) Çok normal yavru kediler oyuncu olur.

Umarım kediyi satın almamış, sahiplenmişsinizdir. Malumunuz Türkiye ve azerbaycan hayvan üretim merkezi oldu resmen! Her yer cins kedi ve bu cinsler genellikle genetik hastalıklarıyla çok acı çekiyorlar. Avrupa’da böyle bizdeki gibi üretim yok çok ağır cezaları var.

Esas konuya gelince; kediye ayrı özel bir oda yapmak vs bunlar doğasına aykırıdır kedi özgür bir hayvan strese girer en başta kapalı kapılardan hiç hoşlanmazlar. Bunları biliyor olarak sahiplenmiş olmanız lazım. İyi bakılan ek takviyelerini alan kediler 16 yıla kadar ömrü oluyor. Bunu da göz önünde bulunarak sahiplenseniz keşke… En ufak bir zorlukta pat diye başkasına vermeyi düşünmek ben bakamıyorum demek vicdansızlıktır.

Ek olarak hiçbir sağlıklı kedi kokmaz bilimsel olarak zaten dilleri dolayısıyla insandan daha temizlerdir. Ancak kısırlaştırma yapmadıysanız erkek kediyse belli yerlere koku bırakabilir bu da çok doğal. 6 aylık olunca kısırlaştırma yapmanız gerekiyor. Hem onun sağlığı için hem sizin rahatınız için

X