Evde diş beyazlatma nasıl yapılır?

ruya_su_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
7
1
32
Arkadaşlar
doktora gidince dişini beyazlatınca sürekli beyazlatmak gerektiğini okudum bir yerlerden. Evde limonun ve karbonatın beyazlatmaya iyi geldiğini duydum. var mı bi formülünüz? Nolur paylaşın. :KK43:

Karbonat diş minesini aşındırır ve uzun vadede ağız sağlığına zarar veririsin. Diş hekiminin yapcağı daha kontrollü bir işlem olduğundan öneririm aslında ben de istiyorum ama insan üşeniyo işte

Zerdeçal Hindistan cevizi yağı haftada bir veya iki karıştırıp fırçala her gün üç kere düzenli dişlerini normal macunla fırçalamayı ihmal etme gerçekten işe yarıyor karbonatla dişlerine zarar verirsin ama bu söylediklerimin hiç bir zararı yok :nazar:

Zerdeçal Hindistan cevizi yağı haftada bir veya iki karıştırıp fırçala her gün üç kere düzenli dişlerini normal macunla fırçalamayı ihmal etme gerçekten işe yarıyor karbonatla dişlerine zarar verirsin ama bu söylediklerimin hiç bir zararı yok :nazar:
Canım, zerdeçal kokulu renk veren bir şey değil mi? Nasıl olcakki

Hayır hiç birşey olmuyor ne koku ne renk kalıyor ama sürekli devam etmek lazım ben bazen üşeniyorum yapmıyorum yine sararıyor hemen

Misvak bu konuda çok etkili ama püf noktası diş fırçalama kadar kısa sürede olmuyor. 15-20 dakika kadar özellikle kahverengi lekeler varsa onların üzerini iyice misvaklarsaniz bir hafta sonra farkı göreceksiniz. Ama sabır gerekiyor her gün zaman ayirirsaniz her geçen gün parlaklık ve ferahlık hissi artıyor. Diş etlerini de misvaklarsaniz dış eti kanaması diye bir şey kalmıyor. Otururken bilgisayarda bir seylere bakarken video izlerken vs yaparsaniz o kadar da zor gelmeyecektir.

Zerdaçal yakıcı değil mi?

Misvak bu konuda çok etkili ama püf noktası diş fırçalama kadar kısa sürede olmuyor. 15-20 dakika kadar özellikle kahverengi lekeler varsa onların üzerini iyice misvaklarsaniz bir hafta sonra farkı göreceksiniz. Ama sabır gerekiyor her gün zaman ayirirsaniz her geçen gün parlaklık ve ferahlık hissi artıyor. Diş etlerini de misvaklarsaniz dış eti kanaması diye bir şey kalmıyor. Otururken bilgisayarda bir seylere bakarken video izlerken vs yaparsaniz o kadar da zor gelmeyecektir.
Misak nereden temin ediyorsunuz?

Misak nereden temin ediyorsunuz?
Misvağın ince ve kalın olanları var. Ön dişlerdeki görünen kısımda yüzeysel temizlik için kalın daha iyi oluyor. Ama arka dişler ve yemek sonrası temizlik için ince misvaklar daha girintili bölgelere de ulaşıyor. Kalın misvak dediğim ortalama bir serçe parmağı kalınlığı gibi.

arkadaşlar merhaba,
benim dişlerimde çokça diş taşı var. bazen kendi kendine düşüyor ama yerine yenisi oluşuyor. bunları evde dişçiye gitmeden nasıl temizlerim. dişçiden çok korkuyorum.

Misvağın ince ve kalın olanları var. Ön dişlerdeki görünen kısımda yüzeysel temizlik için kalın daha iyi oluyor. Ama arka dişler ve yemek sonrası temizlik için ince misvaklar daha girintili bölgelere de ulaşıyor. Kalın misvak dediğim ortalama bir serçe parmağı kalınlığı gibi.
Teşekkürler bu güzel bilgilendirme için. Satın alma listeme ekledim misvak ı

Disinizi bir kere dr a temizlet ve her gun istinasiz dislerini fircala hic bir sekilde sorun yasamazsin gun atlamadan fircala temizlettikten sonra hatta gunce ikide olabilir ama fircalamayi asla unutma gunde bir kere eger dislerine temizletmeden onceki gibi bakarsan onceki dislerini ararsin

arkadaşlar merhaba,
benim dişlerimde çokça diş taşı var. bazen kendi kendine düşüyor ama yerine yenisi oluşuyor. bunları evde dişçiye gitmeden nasıl temizlerim. dişçiden çok korkuyorum.

Korkma acimiyor temizlet
Dis taslari dise yapisiyor sonra disin kokune dogru etin icine dogru buyuyor
Temizlendiginde etin icindekileride temizliyorlar bu nedenle et ipe dis arasinda bir bosluk olusuyor ilk gun o bosluk nedeniyle dislerde soguk ve sicaga karsi hassaslasiyor
27 yasindayim bu gune kadar sadece bir kere temizlettim ondan sonra da gunde iki kere duzenli fircaladim
Suan hala bembeyaz dislerim

Canım o limonlu ve karbonatlı karışım cidden iyi geliyor ancak her zaman yapmamak gerek diş minesini aşındırıyor ve hassasiyet yaratıyor maalesef :KK43: ben onu diş bakımımı aksattığım zamanlar önemli bir yere gidersem kullanıyorum acil durum mahiyetinde yani. onun dışında ipana nın diş beyazlatıcısını kullanmıştım ben macun gibi bir şeydi fırçaladıktan sonra kullanıyordum ama 2-3 kullanımda dişlerimde hassasiyet oluştu. Bence listerine gargaranın beyazlatıcı olanını veya mavi renkte (ben zero olanını kullanıyorum) her gece kullanırsan çok iyi sonuçlar alırsın. Çok etkili dişleri güzel temizliyor ve sensodyne diş macunuyla beraber kullanıyorum. (Paradontax diş macunundan da çok memnun olanlar var)Biraz genetiksel bir şey kemik rengiyle ilgili sonuçta bu diş rengi ama listerine den bu konuda memnun olan ben dahil birçok kişi var :)

X