Ev kapısında oluşan rutubet/küf

herafro

👼🏻💙
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2022
601
276
Arkadaşlar merhaba. İlk defa böyle birşeye denk geldim, ne yaptıysam çıkmadı bu lekeler kapıdan. Daha önce bu durumu yaşayan var mı? Ne yapmam gerek kapıyı mı değişmem lazım kökünden :KK43: kiracısı olduğumuz evin rutubet sorunu var. Duvarları silince geçiyor fakat kapılardan çıkmıyor. 2 senedir bu şekilde. Sirke falan da denedim ne yapabilirim?

Eklentiler

• IMG_20230503_194001.jpg
    IMG_20230503_194001.jpg
    63,7 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_20230503_193954.jpg
    IMG_20230503_193954.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20230503_194018.jpg
    IMG_20230503_194018.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 69
Allah korusun siz once kendinize mukayet olun, bu kadar rutubet once size Cok zararli. Kiraci iseniz ev sahibi ile konusup nem engelleyici bazi astar boyalar vs var bir cozum sunsun size

İmkânınız varsa evi degistirseniz iyi olur. Bebek bekliyorsunuz, rutubetli bir evde büyümesin.

Allah konusun siz once kendinize mukayet olun, bu kadar rutubet once size Cok zararli
Çok haklısınız. Küçükken de ne yazık ki böyle evlerde büyüdüm. Romatizma sorunum var. Bebeğim adına da hiç istemiyorum bu sorunu yaşamasını çıkmayı düşünüyoruz bayadır bu yüzden ama hamilelik de eklenince hiç cesaret edemedim taşınmaya.

İmkânınız varsa evi degistirseniz iyi olur. Bebek bekliyorsunuz, rutubetli bir evde büyümesin.
Düşünüyoruz uzun süredir ama üstüne hamile kalınca cesaret edemedim evi taşıma işini :KK43: Bu gidişle bebek doğduktan sonra taşınmak zorunda kalacağız zaten oda yaşasın istemiyorum benim gibi.

Allah korusun siz once kendinize mukayet olun, bu kadar rutubet once size Cok zararli. Kiraci iseniz ev sahibi ile konusup nem engelleyici bazi astar boyalar vs var bir cozum sunsun size
Ev sahibi ile konuşacağımız vakit eşini kaybetti :KK43: bu yüzden konuşma işini askıya aldım doğru olmaz diyerek biraz bekleyeyim dedim bekledikçe de durum bu maalesef 🥲 Oda evinde rutubet sorunu olduğunu bilmiyordu sanırım ilk oturan biziz bizde patladı

ne yaparsanız yapın o küf yine çıkacak. Siz farketmiyorsunuz ama dışardan böyle evlere girince aşırı yoğun bir koku oluyor. Ben evlenene kadar annemlerin evinin öyle koktuğunu farketmezdim. Üstelik benim ciddi üst solunum yolları hastalıklarım var. Bilmem ondan mıdır ama şu an annemler gidince bile boğuluyor gibi oluyorum.

ne yaparsanız yapın o küf yine çıkacak. Siz farketmiyorsunuz ama dışardan böyle evlere girince aşırı yoğun bir koku oluyor. Ben evlenene kadar annemlerin evinin öyle koktuğunu farketmezdim. Üstelik benim ciddi üst solunum yolları hastalıklarım var. Bilmem ondan mıdır ama şu an annemler gidince bile boğuluyor gibi oluyorum.
Fark etmiyordum ilk başlarda gelen misafir fark ediyodu. 2 gün bi evden çıkmıştım geldiğimde anca fark ettim gerçekten çok kötü. Yazın bu sorun yok çünkü 7/24 camları açık bırakıyorum üstten. Kışın da ev ısınsın diye kapatıyorum açamıyorum çok nadir 5 10dk açıyorum camları. Ev bide bahçe katı dışı yalıtımlı ama içi değilmiş demek ki. Valla şaştım kaldım duvarda hep gördüm rutubet ama kapı ne alaka onu anlamıyorum. Bütün kapılarda yok rutubetin olduğu odaların kapısında var bide 😂 ev sahibi sizin yüzünüzden oldu derse düşüp bayılırım bide 😝

Arkadaşlar merhaba. İlk defa böyle birşeye denk geldim, ne yaptıysam çıkmadı bu lekeler kapıdan. Daha önce bu durumu yaşayan var mı? Ne yapmam gerek kapıyı mı değişmem lazım kökünden :KK43: kiracısı olduğumuz evin rutubet sorunu var. Duvarları silince geçiyor fakat kapılardan çıkmıyor. 2 senedir bu şekilde. Sirke falan da denedim ne yapabilirim?
En üst kattaki evlerde oluyor galiba çatı katlarinda.

X