Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Ne mutlu size, çok sevindim. 💚 Acaba Fetih suresinin ilk ayetini kaç günde okudunuz? Bir de bir usulü var mı? Abdestli okumak gerek sanırım ayet olduğundan.
1 haftada okudum ben
Abdestsiz okuduğum oldu ezber okuduğumdan zorunlu olduğunu düşünmedim.
Abdestli ve hacet namazı kılarak niyetlenmek mutlaka daha iyi olur.

Herkese merhaba, tüm sayfaları okudum notlarımı aldım. Fakat benim derdim başka arkadaşlar.
Kuzenimin boşandığı eşi her yerden taciz etmeye devam ediyor mesajlar vs. Bununla ilgili yasal şeyler yapıldı fakat adam başka Hesap ve numaralardan sürekli aynı durumu devam ettiriyor.
Toplu olarak ya kahhar okumayı düşündük aile arasında. Tecrübe eden var mı hangi esmaları duaları toplu okursak fayda sağlarız . Gerçekten bilgisi olan varsa paylaşırsanız çok sevinirim iyi günler ☘️

Ya Bedi esmasını okumaya başladım 30binlerdeyim 70.000 tane okuyacağım ikinci haftam şu an
Selamın aleyküm hanımlar.
Geçen haftalarda yazmışım yorum olarak Ya Bedi okuyorum diye. Somut bir örnek olarak da buraya yazmak istedim.
Niyetim çok darda kalan bir yakınımın ev almasıydı kiracıydı ve bir an önce evi boşaltması gerekiyordu.
Ben de ona niyetlenerek okudum yaklaşık 1 ay sürdü gerçekten tamamladığım gün hayırlı haberini aldım. Şu an yerleşiyor evine.
Allah belki sebep kılmıştır olacağı varsa olur ama başkası için inanarak okumak efdal tabi

yaklaşık 20 gündür şu zikir ve esmaları okuyorum
100 istiğfar biraz selavat biraz la ilahe illallah.
1060 ya ganiy
1100 ya muğni
156 ya kayyum
324 ya hayy
313 ya vedüd

ya ganiy ve ya muğni esmasını zenginlik için çekiyorum pes etmeden devam edeceğim. süreci takip etmek isteyenler zamanla mesajimi alintilayip gelişme olup olmadığını sorabilirler.

ya vedüd birisi için dileğim var. kime sorsak imkansız der ama Allah'a imkansız hiçbir şey yok ben ondan istiyorum. çekmeye devam..

ya hayy faziletleri çok güzel farklı sitelerden bazen okuyup hatırlatıyorum kendime okurken mutlu oluyorum. hücre yenileme özelliği bile varmış.

ya kayyum esması için burda bir arkadaş bahsetmişti. gördüğü rüyaları netleşmiş ve gördüğü rüyalarını gerçekte yaşar olmuş. benimde ilk çektiğim gece gördüğüm rüya çok netti. rüyamda bir uçurum var orda insanlar gördüm. bir askerin birine biseyler sorduğunu gördüm. rüya içinde ya kayyum zikrini okuduğum aklıma geldi burda sıkıntılı bir durum var deyip bu rüyayı bozuk uyanmalıyım ki gerçekte kötü şeyler yaşanmasın dedim.. sonraki geceler tüm rüyalarım detaylı olmaya devam etti. bir gece bana sürpriz pasta hazirlayan birinin isim soyismini gördüm hiç duymadığım bir soy isimdi. böyle bir soy isim yoktur diye düşünsemde instagramda arattigimda bir cok kişi cikti. hic biri ilgimi cekmedi. ve dün geceki rüyamda gördüğümü bugün yaşadım şaşırdım.Bu rüyayı pek detaylandırmak istemiyorum ama aylardır çözemedigim bir sıkıntıyı rüyamda çözdüm ve gercekteki olayin çözümünden sonraki görüntü ve rüyadaki görüntü aynı. ben bunu sorunu çözünce farkettim. 3 detay manzara ayniydi. bunu yazarken tüylerim diken diken oluyor. yinede sakin düşünmeye çalışıyorum. en doğrusunu Allah bilir youtube da bir videoda zikir sonraki erken yaşanan bazi ilgincliklerin o bildiğimiz varliklardan kaynakli oldugunu söylüyordu. sizi şaşırtmak icin gercekte yaşayacaklarınizi ruyanizda bile gosterirler vs dedi. bizi şasırtmak amacli yaparlar ugrasırlarmıs ilk zamanlar. yani adam kendinizi hemen biseyler yasadiniz diye mubarek filan sanmayin dedi :)
melek veya Allah dostlari oyle ilk baslardan gelmez ruyaniza deyip bi nevi ayık olun demeye getirdi. yani bende o yuzden ne gorursem goreyim sasirmicam buyutmicem
Merhaba, esmaları okuduğunuz günden bu yana gelişmeler değişiklikler oldu mu hayatınızda

Merhaba, acaba yüz güzelliği için, dışarıda sevilen sayılan değer verilen biri olmak için, arkadaş edinmek ve sağlam kararlar alabilmek için hangi esmaları kaçar defa okumalıyım? İsmim Nergiz, burcum yay bu arada. Kusura bakmayın mesajların hepsini okudum ama yine de nasıl okumam gerektiğini ve kaçar defa okumam gerektiğini bilmiyorum. Beni aydınlatır mısınız??

Merhaba, acaba yüz güzelliği için, dışarıda sevilen sayılan değer verilen biri olmak için, arkadaş edinmek ve sağlam kararlar alabilmek için hangi esmaları kaçar defa okumalıyım? İsmim Nergiz, burcum yay bu arada. Kusura bakmayın mesajların hepsini okudum ama yine de nasıl okumam gerektiğini ve kaçar defa okumam gerektiğini bilmiyorum. Beni aydınlatır mısınız??
Ben esmaları en az 100 kere okuyorum daha fazla veya ebcedi kadar okunabilir fakat yeni baslayanlarda ozellikle kabza sebep olur. Şeytan Allahı zikretmenizi istemez ve okumamanız için elinden geleni yapar. Agırlık yapar vesvese verir vs hatta siz bana iyi gelmedi bırakacağım dersiniz tamda istedigi budur seytanın.. Eger siz ona galip delir dwvam ederseniz işte o zaman mucizeleri yasamaya baslarsınız. Zikir oncesi nas felak ayetel kursi salavat okuyun dua edin bitince tekrar dua edebilirsiniz.. Sayıya takılmadan esmanın anlamını ve İstediginizin Allah için cok kolay oldugunu dusunerek niyetinizi yapın ve hayırlısını isteyin gerisini bırakın. Sadece bırakmadan sabırla devam edin onceliginiz Allahı anmak ve zikretmek olsun..
Yazdıklarınızla ilgili yüz güzelligi için
Ya Cemil Ya Musavvir Ya Nur
Diğerleri cok spesifik net bir esma yazamam hepsinin etkisi var bu yonde. ama günlük salavat ve Tevhid okursanız fayda saglar. Birde Sevilmek için Ya Cami Ya Vedud kombin esmaları nsanların size karsı sevgisini celbeder..

Ben esmaları en az 100 kere okuyorum daha fazla veya ebcedi kadar okunabilir fakat yeni baslayanlarda ozellikle kabza sebep olur. Şeytan Allahı zikretmenizi istemez ve okumamanız için elinden geleni yapar. Agırlık yapar vesvese verir vs hatta siz bana iyi gelmedi bırakacağım dersiniz tamda istedigi budur seytanın.. Eger siz ona galip delir dwvam ederseniz işte o zaman mucizeleri yasamaya baslarsınız. Zikir oncesi nas felak ayetel kursi salavat okuyun dua edin bitince tekrar dua edebilirsiniz.. Sayıya takılmadan esmanın anlamını ve İstediginizin Allah için cok kolay oldugunu dusunerek niyetinizi yapın ve hayırlısını isteyin gerisini bırakın. Sadece bırakmadan sabırla devam edin onceliginiz Allahı anmak ve zikretmek olsun..
Diğerleri cok spesifik net bir esma yazamam hepsinin etkisi var bu yonde. ama günlük salavat ve Tevhid okursanız fayda saglar. Birde Sevilmek için Ya Cami Ya Vedud kombin esmaları nsanların size karsı sevgisini celbeder..
Peki toplamda şu kadar oku gibi bir kural var mı? Bir de Ya Cemil, Ya Musavvir, Ya Nur diye mi okuyacağım? Bende olan uygulamada El Musavvir diye başlıyor da hangisi doğru? Kiminin sonunda Celle Celahülu diye bir ifade var onu da okumak gerekiyor mu?

Bir de konu ile alakasız ama ben bir dilek için 4444 Tefriciyeye başladım ama çok yavaş okudum. Bir de uzun bir süre ara verdim. Ama başlamadan önce niyet edip namaz kildigimi hatırlıyorum. Sizce bu uzun aranın ardından devam etmeli miyim kaldığım yerden? Verdiğim ara da 3 4 ay oldu.

Peki toplamda şu kadar oku gibi bir kural var mı? Bir de Ya Cemil, Ya Musavvir, Ya Nur diye mi okuyacağım? Bende olan uygulamada El Musavvir diye başlıyor da hangisi doğru? Kiminin sonunda Celle Celahülu diye bir ifade var onu da okumak gerekiyor mu?
Hayır istedigin kadar okuyabilirsin zikirmatik uyg indir hedefledigin bir sayı varsada yazarsın Bazen buyuk ebced hesabı yapıp Ya Fettah gibi esmalarda ozellikle buyuk ebced toplamı kadarda okunup o esmanın hatmini yapmıs oluyoruz. Benim deneyimlerime gore en onemlisi duzenli okumak sayıya takılmadan.. Her gun okumak. Acılım olduktan sonra bırakırsanız okumayı o etki gider. Örnegin yuz guzelligi için okudun fayda gördün bıraktığında başa donmus olursun o yuzden devamlılık onemli. Ayrı ayrı degil bir cumle gibi okuyun. Esma kombini diyoruz. El veya Ya farketmez hepsinde Ya kullanabilirsiniz.
Celle celaluhu(C. C) tum esmaların sonunda okunur aslında. Ben okurken bitiminde soyluyorum C.C Ya Allah diye bitiriyorum okumayı.

Bir de konu ile alakasız ama ben bir dilek için 4444 Tefriciyeye başladım ama çok yavaş okudum. Bir de uzun bir süre ara verdim. Ama başlamadan önce niyet edip namaz kildigimi hatırlıyorum. Sizce bu uzun aranın ardından devam etmeli miyim kaldığım yerden? Verdiğim ara da 3 4 ay oldu.
İçinizden nasıl geliyorsa oyle yapın. Bu duada hem zikir hem duadır devamlılık onemlidir. Ben olsaydım sayıda cok ilerlememişsem başa donup baslardım okumaya sanırım. Okunan sayı yuksekse dua edip devam edersiniz

Hayır istedigin kadar okuyabilirsin zikirmatik uyg indir hedefledigin bir sayı varsada yazarsın Bazen buyuk ebced hesabı yapıp Ya Fettah gibi esmalarda ozellikle buyuk ebced toplamı kadarda okunup o esmanın hatmini yapmıs oluyoruz. Benim deneyimlerime gore en onemlisi duzenli okumak sayıya takılmadan.. Her gun okumak. Acılım olduktan sonra bırakırsanız okumayı o etki gider. Örnegin yuz guzelligi için okudun fayda gördün bıraktığında başa donmus olursun o yuzden devamlılık onemli. Ayrı ayrı degil bir cumle gibi okuyun. Esma kombini diyoruz. El veya Ya farketmez hepsinde Ya kullanabilirsiniz.
Celle celaluhu(C. C) tum esmaların sonunda okunur aslında. Ben okurken bitiminde soyluyorum C.C Ya Allah diye bitiriyorum okumayı.

İçinizden nasıl geliyorsa oyle yapın. Bu duada hem zikir hem duadır devamlılık onemlidir. Ben olsaydım sayıda cok ilerlememişsem başa donup baslardım okumaya sanırım. Okunan sayı yuksekse dua edip devam edersiniz
Teşekkür ederim her şey için ☺️☺️

Selam arkadaşlar. Ben kendi ismimin ebced değerini hesaplayıp esmamı bulmaya çalıştım. Zaten çok bilindik bir ismim olduğu için internette de var. Birde annemin isminin ebced değeriyle benimkini topladım. Annemin ismi de çok bilindik bir isim. Fakat tanıdığım biri bu işleri yapan bir hocaya hesaplattı o farklı bir sayı söyledi 1450.bu ebced değerine en yakın ya Hafid esması. Fakat sanki benim hesapladığımda çıkan esmalar daha bana yakın gibi hissettim. İçinizde bu hesaplamayı doğru şekilde yapabilen varsa bana yardımcı olabilir mi acaba. Bu Arada ya Hafid esması hk tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Forumda pek paylaşılmamış.

Selam arkadaşlar. Ben kendi ismimin ebced değerini hesaplayıp esmamı bulmaya çalıştım. Zaten çok bilindik bir ismim olduğu için internette de var. Birde annemin isminin ebced değeriyle benimkini topladım. Annemin ismi de çok bilindik bir isim. Fakat tanıdığım biri bu işleri yapan bir hocaya hesaplattı o farklı bir sayı söyledi 1450.bu ebced değerine en yakın ya Hafid esması. Fakat sanki benim hesapladığımda çıkan esmalar daha bana yakın gibi hissettim. İçinizde bu hesaplamayı doğru şekilde yapabilen varsa bana yardımcı olabilir mi acaba. Bu Arada ya Hafid esması hk tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Forumda pek paylaşılmamış.
Okunacaksa zıt esması olan Ya Rafi'yle okumanız daha iyi olur. Ya Hafıd dereceleri alcaltan demek Ya Rafi dereceleri yukselten demek. Ya Evvel Ya Ahir gibi kombin olabilir. Gadap celbeden isimleri okumuyorum ben, Ya Kahhar Ya Muzil gibi Ya Hafıd da gadab celbeden isimlerden..Ben 19 yıldır esma okuyan biri olarak sayı ebced bunlara takılmadan sadece zikir amaclı esma okumanızı tavsiye ediyorum. Bizim ismimizin ise hiçbir onemi yok burada onemli olan Allahın yuce isimlerini zikretmek.

Okunacaksa zıt esması olan Ya Rafi'yle okumanız daha iyi olur. Ya Hafıd dereceleri alcaltan demek Ya Rafi dereceleri yukselten demek. Ya Evvel Ya Ahir gibi kombin olabilir. Gadap celbeden isimleri okumuyorum ben, Ya Kahhar Ya Muzil gibi Ya Hafıd da gadab celbeden isimlerden..Ben 19 yıldır esma okuyan biri olarak sayı ebced bunlara takılmadan sadece zikir amaclı esma okumanızı tavsiye ediyorum. Bizim ismimizin ise hiçbir onemi yok burada onemli olan Allahın yuce isimlerini zikretmek.
Cevabınız için teşekkür ederim 😊 ❤️
Bende bu yüzden tereddüt etmiştim. Okuyacağım zaman söylediğiniz gibi kombin olarak okurum. Şuanda başka esmalar okuyorum

Merhaba,
Bir süredir kendimi çok örselediğim bir konu var… Kendimi yetersiz, değersiz hissettiriyor. Kendi değerini bilmek, suçlu psikolojisine girmemek için hangi esmayı okumak lazım acaba?

Selam. Ben bir şey soracağım.

Evlilik için Ya Cami Ya Vedud ve Huvel Alüyyül Azim okumaya başladım. Bir arkadaş, esmaları okurken dilek dilemiyorum, Allah rızası için okuyorum demişti.

Ben dileğimi diliyorum, evlilik için, yanlış mı yapıyorum?...

Selam. Ben bir şey soracağım.

Evlilik için Ya Cami Ya Vedud ve Huvel Alüyyül Azim okumaya başladım. Bir arkadaş, esmaları okurken dilek dilemiyorum, Allah rızası için okuyorum demişti.

Ben dileğimi diliyorum, evlilik için, yanlış mı yapıyorum?...
Hayır neden yanlıs olsun ki.. Sadece ilk amacınız Allahın rızasını kazanmak ibadet amaclı zikir etmek olsun. Zikirin ardından Rabbim gonlumdeki duayı hakkımda hayırlı olacaksa Yuce buyuk esmalarının hurmetine senden diliyorum, bu guzel isimlerinin faziletlerini mucizelerini heran yasayıp şükürlerime sukurler katacagım nice güzel gelismeler mucizeler yasamaya vesile olmasını, yoluma ısık tutmasını diliyorum. Diye dua edebilirsiniz veya içinizden geldigi gibi..
Günlük Salavat okumanızıda tavsiye ederim

Arkadaşlar esmaları tek tek okusak olur mu? Ben Ya Vedud, Ya Cami, Ya Basit, Ya Aliyy, Ya Musavvir esmalarını okuyorum. Ama bir zikri bitirip diğerine başlıyorum. Bu doğru olur mu?

Arkadaşlar esmaları tek tek okusak olur mu? Ben Ya Vedud, Ya Cami, Ya Basit, Ya Aliyy, Ya Musavvir esmalarını okuyorum. Ama bir zikri bitirip diğerine başlıyorum. Bu doğru olur mu?
Tabiki dogru. Kombin olarak okuduklarınız varsa o bittikten sonra tekli okudugunuz esmayı da okuyabilirsiniz. Günlük kac adet ve hangi esmaları okuyacagınız size baglı. Burada en onemlisi duzenli olarak bırakmadan zikire devam etmektir.

neden esmaları zıttıyla okuyoruz? ben de bi süredir esmaları okuyorum ama pek bi bilgim yok açıkçası kendimce araştırıyorum. bilgilendirirseniz sevinirim🙂

X