Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Merhaba arkadaşlar. Benim 7 yaşında bir kızım var çok sıkıntılı bi yapisi var . Huyunun ahlakının guzellesmesi , zihin açıklığı , özgüven ve özsaygı kazanması için hangi esmalari okumalıyım bilgisi deneyimi olan varsa lütfen bana bı yardimci olsun çok yoruldum artık.

Merhaba. Ben 4 ay 489 Ya Fettah, 400 Ya Vedud, 270 Ya Kerim, 194 Ya Mecid, 100 Ya Gani Ya Muğni, 100 Ya Musavirru Ya Cemil, 100 Ya Hayyu Ya Nur, 100 Ve huvel aliyyul azim , 150 Ya Alim, 100 Ya Muhyi, 100 Ya Cami, 100 Şekur, 55 Ya Muci okuyorum arkadaşlar. Ama hayatımda hiç bir değişiklik yok. Acaba nerde yanlış yapıyorum. Tecrubesi olan arkadaşlar, bana yol gösterirmi?

Namazlarimi kiliyorum sukur. Istegim sizinkiler gibi bile degil. Yani zenginlik para ev is vs umrumda degil. Saglik ve ruh sagligi istiyorum sadece. Bunun icin binlerce esma cekip sonuc alamayinca insan nasil küsüyor oksuz yetim hissediyor anlatamam.. ne deyim yasamaya calisiyorum sadece
Merhaba, ruhsal sıkıntılar için Duha ce İnşirah surelerini 7 şer kez her gün okumanızı tavsiye ederim. Okurken mutlaka meallerini bilerek okuyun çok faydalı olacaktır

Merhaba hanımlar topiğiniz çok güzelmiş okumaktan kendimi alamadım ben de bu şekilde esmaların mucizelerinden yararlanmayı çok istiyorum fakat kendime uygun esmayı bulamadım bir türlü ev araba mal mülk çocuk sahibi olmak vs gibi niyetlerim yok okurken Allah rızası için okumak istiyorum her esmanın kendine özel faziletleri var kimisi zengin olmaya yarıyor kimisi çocuk sahibi olmaya benim bu şekilde belirli bir niyetim olmadığı için kendime uygun esmayı bulamıyorum sanırım ya latif esması çok ağır geldi mesela bana kaç gün kendime gelemedim bunalıma girdim (çok yüksek sayılarda zikrettim o yzüden olduğunu düşünüyorum başlarda huzur veriyordu çünkü)
Burcum başak bana önerebiliceğiniz bir esma var mı ya malikül mülk esmasına karşı bi sıcaklık oluştu içimden onu çekmek geliyor bir de ya fettah esmasını rüyamda görmüştüm o esmanın hatmiyle sıkıntım çözülüyordu bu esmalar hakkında biraz bilgi verebilir misiniz deneyimliyenler ☺️
Merhaba, isminizin ebced değerini hedaplayarak kendi esmanızı okuyabilirsiniz veya 99 esmaların hepsini 100 er kez odaklanarak okuyup esmalara hislerinize göre puan verip ona göre karar verebilirs. Örneğin ya Vedud okudunuz içiniz huzurla doldu çok iyi hisswttiniz demek vu esma sizde fazlasıyla tecelli ediyor ona 5 puan verin, diyelim ya Kahhar okudunuz okurken bitirnekte zorlandınız içiniz daraldı demek o esma sizde az etkili bu esmaya 1 puan verin ve size kötü hissettiren esmalarda çalışıp onu daha aktif olmasına çalışın

Selam hanımlar, çok güzel bir konu olmuş 66 sayfanın hepsini okudum ve bazılarında ekran görüntüsü aldım. Buradan deneyimlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim 🌺
Bende kendi deneyimlerimi paylaşayım.
İki aydan fazladır ya Ğaffar celle celaluhu okuyorum 1281 adet. İlk okumaya başladığım zamanlarda 5 senedir konuşmadığım kardeşimle barıştık. Yine ilk günlerde bir işe başladım fakat üç hafta çalışıp işten çıkarıldım üstelik paramı da alamadım. Ayrıca bu işe başladığımda metroda sürekli birisiyle karşılaşıyordum bunu 5 kez falan yaşadım hatta bir keresinde hem sabah hem akşam üstelik farklı duraktan binmeme rağmen bu kişiyle karşılaştım. Onu ilk gördüğümde içimde değişik bir his olmuştu sanki tekrar karşılaşacakmışız gibi. Hatta kardeşim dalga geçmişti koskoca İstanbul'da o kalabalıkta nasıl karşılaşacaksınız diye. Sonra ben bu kişiden çok hoşlandım ve hayaller kurmaya başladım. Fakat kendimde farkettiğim daha öncede yaptığım hataları tekrar yapacağım gibi hissettim ve dua ettim. Allah ım ben yanlış bir yola girmek istemiyorum. Senin yolundan giderek mutlu bir evlilik yaşamak istiyorum diye içimden çok samimi bir şekilde dua ettim ve ertesi günü işten çıkarıldım. Bunu şöyle düşündüm. Hayatımda sınav gibi bir deneyim yaşayacaktım daha başında iptal oldu. Öyle hissettim. Ya Ğaffar ismi Allah ın çok bağışlayıcı olduğu ve bağışlarken günahları örttüğü hiç olmamış gibi bizi gördüğü anlamına geliyor.
Bu arada inançlı olmayan bir kız kardeşim daha var onunla konuşmuyoruz bu da bu süreçte oldu.
7 gün Fetih suresini 41 kez okudum.
Bu süreçte namaza başladım Allah devam ettirmeyi nasip etsin inşallah.
Bu arada işe başladığım zaman sosyal biri olmadığım için es Selam esmasını okuyordum. Bu anlamda gerçekten faydasını gördüm ve bu esmayı 21 gün okucçyacaktım son günüydü sanırım işten çıktım. İşyerinde ufak ufak sosyalleşiyordum. Bu anlamda sorunu olanlara es Selam esmasını öneririm ve eğer sosyalleşeceğiniz bir ortam olursa kişi sayısını arttırarak ve Allah a güvenerek sosyalleşmeye başkayın. Örneğin önce iki kişiyle sonra üç sonra 5. Ve dikkat edin herkesle bu sorunu yaşıyor musunuz. Örneğin sizden daha aşağıda gördüğünüz kişilerin içindeyken gayet rahat fakat sizden üstte gördüğünüz kişilerde mi sorun yaşıyorsunuz. Eğer öyleyse sorun sosyalleşnek değil belki gizli narsistlik olabilir çünkü narsist kişiler insanların yanında küçük düşmekten korkarlar bu yüzden kendileeinden üstte gördükleri kişilerin yanında rahat olamazlar.
Neyse çok uzun yazdım. Umarım birilerine faydalı olur. Sevgiler 🌺

Ya Vedud okuduğum zamanlar çevremden iltifatlar alıyorum.
Birde tam hatırlamıyorum ama ya Kahhar veya ya Cebbar okuyordum sanırım çalıştığım işte beni rahatsız eden biri vardı.bir keresinde bana haksızlık yapmıştı ertesi gün arabasıyla kaza yapmıştı. ilerleyen günlerde de beni başka şubeye göndermişlerdi. Bu şekilde ondan kurtulmuştum.
Aklıma bunlar geldi başka hatırlarsam yazarım.

Ya Vedud okuduğum zamanlar çevremden iltifatlar alıyorum.
Birde tam hatırlamıyorum ama ya Kahhar veya ya Cebbar okuyordum sanırım çalıştığım işte beni rahatsız eden biri vardı.bir keresinde bana haksızlık yapmıştı ertesi gün arabasıyla kaza yapmıştı. ilerleyen günlerde de beni başka şubeye göndermişlerdi. Bu şekilde ondan kurtulmuştum.
Aklıma bunlar geldi başka hatırlarsam yazarım.
Paylasımlarınız için tesekkurler. Nacizane bir onerim olacak. Cok zorda kalmadıgınız surece Ya Kahhar esmasını okumayın, cunku siz haksızsanız size şiddetli bir sekilde geri doner. Okunması cok tehlikeli bir esmadır. Ciddi anlamda magduriyetiniz varsa baska ama yinede dualarımızda o kişininde Allahın bir kulu oldugunu dusunup onu hidayete erdirmesi sizide kolaylıkla Zorluklarınızdan cıkarması için dua edin. Bu yontemde cok daha kolaylık veriyor Allah.

Paylasımlarınız için tesekkurler. Nacizane bir onerim olacak. Cok zorda kalmadıgınız surece Ya Kahhar esmasını okumayın, cunku siz haksızsanız size şiddetli bir sekilde geri doner. Okunması cok tehlikeli bir esmadır. Ciddi anlamda magduriyetiniz varsa baska ama yinede dualarımızda o kişininde Allahın bir kulu oldugunu dusunup onu hidayete erdirmesi sizide kolaylıkla Zorluklarınızdan cıkarması için dua edin. Bu yontemde cok daha kolaylık veriyor Allah.
Evet bende sizinle aynı fikirdeyim fakat okuduğum zamanlarda çok zor durumdaydım ve şimdiki bilincimde değildim. Teşekkür ederim tavsiyeniz için 🌺

Selam hanımlar, çok güzel bir konu olmuş 66 sayfanın hepsini okudum ve bazılarında ekran görüntüsü aldım. Buradan deneyimlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim 🌺
Bende kendi deneyimlerimi paylaşayım.
İki aydan fazladır ya Ğaffar celle celaluhu okuyorum 1281 adet. İlk okumaya başladığım zamanlarda 5 senedir konuşmadığım kardeşimle barıştık. Yine ilk günlerde bir işe başladım fakat üç hafta çalışıp işten çıkarıldım üstelik paramı da alamadım. Ayrıca bu işe başladığımda metroda sürekli birisiyle karşılaşıyordum bunu 5 kez falan yaşadım hatta bir keresinde hem sabah hem akşam üstelik farklı duraktan binmeme rağmen bu kişiyle karşılaştım. Onu ilk gördüğümde içimde değişik bir his olmuştu sanki tekrar karşılaşacakmışız gibi. Hatta kardeşim dalga geçmişti koskoca İstanbul'da o kalabalıkta nasıl karşılaşacaksınız diye. Sonra ben bu kişiden çok hoşlandım ve hayaller kurmaya başladım. Fakat kendimde farkettiğim daha öncede yaptığım hataları tekrar yapacağım gibi hissettim ve dua ettim. Allah ım ben yanlış bir yola girmek istemiyorum. Senin yolundan giderek mutlu bir evlilik yaşamak istiyorum diye içimden çok samimi bir şekilde dua ettim ve ertesi günü işten çıkarıldım. Bunu şöyle düşündüm. Hayatımda sınav gibi bir deneyim yaşayacaktım daha başında iptal oldu. Öyle hissettim. Ya Ğaffar ismi Allah ın çok bağışlayıcı olduğu ve bağışlarken günahları örttüğü hiç olmamış gibi bizi gördüğü anlamına geliyor.
Bu arada inançlı olmayan bir kız kardeşim daha var onunla konuşmuyoruz bu da bu süreçte oldu.
7 gün Fetih suresini 41 kez okudum.
Bu süreçte namaza başladım Allah devam ettirmeyi nasip etsin inşallah.
Bu arada işe başladığım zaman sosyal biri olmadığım için es Selam esmasını okuyordum. Bu anlamda gerçekten faydasını gördüm ve bu esmayı 21 gün okucçyacaktım son günüydü sanırım işten çıktım. İşyerinde ufak ufak sosyalleşiyordum. Bu anlamda sorunu olanlara es Selam esmasını öneririm ve eğer sosyalleşeceğiniz bir ortam olursa kişi sayısını arttırarak ve Allah a güvenerek sosyalleşmeye başkayın. Örneğin önce iki kişiyle sonra üç sonra 5. Ve dikkat edin herkesle bu sorunu yaşıyor musunuz. Örneğin sizden daha aşağıda gördüğünüz kişilerin içindeyken gayet rahat fakat sizden üstte gördüğünüz kişilerde mi sorun yaşıyorsunuz. Eğer öyleyse sorun sosyalleşnek değil belki gizli narsistlik olabilir çünkü narsist kişiler insanların yanında küçük düşmekten korkarlar bu yüzden kendileeinden üstte gördükleri kişilerin yanında rahat olamazlar.
Neyse çok uzun yazdım. Umarım birilerine faydalı olur. Sevgiler 🌺
Burada çalıştığım yerin paramı ödemediğini yazmıştım, bugün arayıp paramı alabileceğimi söylediler.

Birde şöyle bir şey var. Allah ın celali esmaları daha öğretici oluyor. Yani hayatta başımıza gelen kötü diye nitelendirdiğimiz, bizi zora sokan Allah'ın celali sıfatlarının yansıması olan olaylar bizdeki eksiklerimizi görüp tamamlamamız için faydalı evet zor ama eğer buradaki sınavdan geçersek kendimize iyi bir şey katmış oluyoruz. Dünya hayatındaki bakış açımızla bakıp başımıza gelen kötü şeylerin aslında bizim için faydalı olup olmadığını anlamayabiliyoruz. Bu yüzden kendimizi geliştirmek için Allah'a daha yakın olmak için eğer bu esmalar bizde eksikse tamamlamak için okunabilir ancak yanına cemali bir esma eklemek daha kolay bir şekilde tecelli etmesine yardımcı olacağını düşünüyorum
K

Ben de bir kaç ay önce başımdan geçen bir olaydan bahsetmek istiyorum. Girdiğim bir sınavda cevapları başka bir kağıda geçiriyordum ama bu yaptığım şeyin suç olduğunu bilmiyordum. Sonra görevli gelip kağıdımı aldı elimden ben o sırada tutuldum hemen aklıma ya Gafur esması geldi ve çekmeye başladım. Bir cesaret geldi itiraz ettim görevliyle konuştuk sağolsun yardımcı oldu böylelikle ucuz atlattım. Bu Esma sayesinde kendimi dinletebildiğimi düşündüm yoksa hiç şansım yoktu

Ben de şöyle bir tecrübemi paylaşayım. İnstagramda karşıma mucizeyasam diye bir sayfa çıktı. 21 günlük Esma çalışmaları veriyor. 21 mart tarihinde verdiği bağ kesme, arınma, mucize çalışmasıydı. Başka bir sitede bu 21 günlük çalışmaların çok güzel sonuçlandığını okumuştum. Ben de başladım okumaya. Esmalar ya kuddüs/ya tevvab/ya nur/ya bedi ydi.
21 günü tamamladım. Okuduğum süre içerisinde çok hassaslaştım ve devamlı aklıma geçmişte üzüldüğüm ve unuttuğumu düşündüğüm olumsuz anılar geldi. Geldikçe onlarla bir hesaplaşmaya girdim. Aslında bana bu çok iyi geldi. Eskiden doğru gözle değerlendiremediklerimle hesaplaştım. Sanırım bu etkiyi ya kuddüs esması yaptı. Bir de okuma bittikten 2 gün sonra şans eseri mailimi açtım ve daha önce bir devlet kurumunda başvurduğum ilana mülakata çağrıldığımın mailini gördüm. Mülakat Ankaradaydı. Çok sevinerek mülakata gittim ama beklediğim kadar iyi geçmedi ve sonuç olarak da 1.yedeğe kaldım ve olmadı. Paylaşmak istedim.

Ben de işyeriyle ilgili bazı sıkıntılarımdan dolayı Ya Aliyy esmasını her gün iş çıkışı 110 defa okuyordum. Bu böyle 2 ay kadar sürdü sonradan başka türlü sıkıntılar çıktı ve ben hiç hesapta yokken terfi ettim :) bu sene yaşadım bu olayı.
Ben de çok inanırım esmaların gücüne aklıma geldikçe de paylaşacağım.
Şu aralar çok sorunum var bi sürü dertle boğuşuyorum ve Ya Bedi esmasını okumaya başladım 30binlerdeyim 70.000 tane okuyacağım ikinci haftam şu an

Hayatımın düzene girmesi için hangi esmayı okuyabilirim?
İş hayatım, ev hayatım hepsi karmakarışık.
Bu karmaşa içerisinde çok yoruluyoruz hem ruhsal hem fiziksel.
Yardımcı olursanız çok sevinirim🌸

4444 salati tefriciye ve 9999 fetih süresinin ilk ayetini çekmiştim
Niyet ettiğim şey olmadı ama başka istediğim şeyler vardı (onlara niyetle cekmemistim) ama onlar oldu hemen sonrasinda
Demek nasip onlarınmıs.
Bu istediğim şey için hala çekiyorum
111 ismiazami yaptım en son.
2 rekat hacet namazı kılıp 1 yasin okuyup 11 tane ismiazami 111 defa tesbih çekiyorsun niyet edip.
Onu yaptım geçen hafta
Tevekkül bizden kabulü Allahdan
Duada israr önemli.
Hangi dua olursa niyet edip okuyorum ben.
Takdir Allahdan.
Ol der olur..

4444 salati tefriciye ve 9999 fetih süresinin ilk ayetini çekmiştim
Niyet ettiğim şey olmadı ama başka istediğim şeyler vardı (onlara niyetle cekmemistim) ama onlar oldu hemen sonrasinda
Demek nasip onlarınmıs.
Bu istediğim şey için hala çekiyorum
111 ismiazami yaptım en son.
2 rekat hacet namazı kılıp 1 yasin okuyup 11 tane ismiazami 111 defa tesbih çekiyorsun niyet edip.
Onu yaptım geçen hafta
Tevekkül bizden kabulü Allahdan
Duada israr önemli.
Hangi dua olursa niyet edip okuyorum ben.
Takdir Allahdan.
Ol der olur..
Ne mutlu size, çok sevindim. 💚 Acaba Fetih suresinin ilk ayetini kaç günde okudunuz? Bir de bir usulü var mı? Abdestli okumak gerek sanırım ayet olduğundan.

X