Eşinizle ne kadar küs kaldınız ?

Eşle alınan her karar ne yazıkki uygulamaya geçemiyor , daha oncede böyle bir durum yaşadık lakin barıştık
Her tartışmada boşanmayi dillendirmek doğru değil. Evlilik bu illaki tartışma olur. Boşanmayi istemiyorsunuz anladığım kadarıyla. Böyle her tartışmada bosanilsaydi kimse evli kalmazdı gerçi şimdilerde kimse evli kalmıyor zaten. Adım atmayin biraz daha bekleyin, hatasını anlasin. Eşinizin de boşanmak istediğini sanmıyorum. Biraz sabredin o gelsin.

Eşinizle en fazla ne kadar süre küs kaldınız?
Küs kaldığınız süre içinde kendi evinizde miydiniz yoksa aile evinde mi ?
Küs kaldıktan sonra barıstiniz mi ? Ayrılmaya mi karar verdiniz ?
Güncelleme: arkadaşlar yorum yaparken lütfen yetişkin bir birey gibi yorum yapın. Evlilikte tabiki anlaşmazlıklar hatta bitimler olacak . Bir evliliğe bitmiş demek için o 4 duvarın içinde yaşamanız gerekiyor , daha ilk senelerde böyle demek için eşinizle hiç kavga etmemiş olmanızı beklerim . Burası sizin insanların hayatını eleştireceginiz bir platform değil, yapabiliyorsaniz dışarıdan bir gözle politik cevap vermenizi beklerim . Önceki açtığım konuyu değil bu sorumu cevaplayın lütfen, teşekkür ederim
5,5 ay küs kaldık ve bu geçen zamandan sonra boşandık :)

Güncelleme: arkadaşlar yorum yaparken lütfen yetişkin bir birey gibi yorum yapın. Evlilikte tabiki anlaşmazlıklar hatta bitimler olacak . Bir evliliğe bitmiş demek için o 4 duvarın içinde yaşamanız gerekiyor , daha ilk senelerde böyle demek için eşinizle hiç kavga etmemiş olmanızı beklerim . Burası sizin insanların hayatını eleştireceginiz bir platform değil, yapabiliyorsaniz dışarıdan bir gözle politik cevap vermenizi beklerim . Önceki açtığım konuyu değil bu sorumu cevaplayın lütfen, teşekkür ederim
Yorumları okudum, yetişkin bir birey gibi yazmış herkes. Siz hangisini beğenmediniz? O zaman söyleyin baştan nasıl yazacağımızı, ona göre yazalım bir şeyler. Belli ki amacınız gerçekçi yorum almak değil. Politik cevap istediğinize göre…

Yorumları okudum, yetişkin bir birey gibi yazmış herkes. Siz hangisini beğenmediniz? O zaman söyleyin baştan nasıl yazacağımızı, ona göre yazalım bir şeyler. Belli ki amacınız gerçekçi yorum almak değil. Politik cevap istediğinize göre…
Cevapları beğenmeyen ayar çekiyor bize bu ara. Sorun asla kendi davranışlarında ve bakış açılarında değil, hep bizde.

Eşinizle en fazla ne kadar süre küs kaldınız?
Küs kaldığınız süre içinde kendi evinizde miydiniz yoksa aile evinde mi ?
Küs kaldıktan sonra barıstiniz mi ? Ayrılmaya mi karar verdiniz ?
Bizler zaten yetişkin bireyler olarak yorum yapıyoruz, yetişkin gibi hareket etmeyen eşiniz ve sizsiniz
Evlilikte bitimler olacak ne demek? Evlilikte bitim olursa boşanırsın. Siz aynı dört duvarın içinde bile yaşamıyorsunuz hanımefendi ne anlatıyorsunuz bize. Aynı dört duvar içinde yaşayan, iletişim kuran, saygı sevgi ile hayatı paylaşan insanlara evlilik ahkamı kesebilecek durumda değilsiniz bir gerçeklerle yüzleşseniz mi artık
Eşle ilk günde kavga edilir, ilk ayda edilir, ilk yıl da edilir. Peki sıradan bir kavgada ev eş terkedilip boşanmaktan bahsedilir mi? Oyuncak etmişsiniz herşeyi. Sevilip sayılmıyorsunuz, ananızın evinde kös kös oturuyorsunuz, eşinizin umrunda değilsiniz ama boşanmaktan ödünüz kopuyor, korkmayın bizden bu kadar hiçbirimiz gelip sizi boşamayacaz
Ben her platformda her yerde insanların hayatını eleştiririm, bunu istemeyen hayatını bana sunmasın
Zaten dışarıdan bir göz olarak yorum yapıyoruz sizle yaşamıyoruz. Neden politik olalım, gerçekçi ve dürüst olmak varken?
İstediğiniz cevapları alamayınca triplere giriyorsunuz öff

Buradakilerin çoğunun bakış açısı "hemen boşan" tarzında olduğu için sorunlu evet.
Ayyyy dimiiiiiii boşanmasın, kocası borç üstüne borç eklesin ödemesin mal mülk edinip yeni borçlar yapmaya devam etsin, konu sahibesinin çoook sonra bunlardan haberi olsun….anasının evinde oturup kocasının yaptığı borçları hesaplasın. Böyle böyle yıllar geçsin. Evlilik budur zaten boşanmak ne demek

Buradakilerin çoğunun bakış açısı "hemen boşan" tarzında olduğu için sorunlu evet.
Doğrudur. Kendimizi ezdirmediğimiz, mutsuz olduğumuz yerde durmadığımız, bunlara katlanan kadınlara cesaret vermeye çalıştığımız için biz sorunluyuz.

Boşanmayın siz anacım, beş para etmez adamları ömrünüz boyunca çekin. Müstahak…

Aldatılan, şiddet gören, maddi açıdan sömüren eşlere deniyor burada boşan diye.
Daha yeni evliyken defalarca ev ayrılıyorsa ne denecek?
Evliliğin en başında kavga edilmesi normal değildir.
Kavga sonrası ev ayırmak da normal değildir.
Böyle anormal evliliklere deniyor boşan diye.
Ne diyelim çek otur mu?

Aldatılan, şiddet gören, maddi açıdan sömüren eşlere deniyor burada boşan diye.
Daha yeni evliyken defalarca ev ayrılıyorsa ne denecek?
Evliliğin en başında kavga edilmesi normal değildir.
Kavga sonrası ev ayırmak da normal değildir.
Böyle anormal evliliklere deniyor boşan diye.
Ne diyelim çek otur mu?
Bundan sonra öyle dicem ben. Kocandır döver de sever de, erkek adam tabi ki kendi zevklerine para harcayacak, maaş kartını eline vereceksin vermiyorsan da harçlığını ayırıp maaşını eşinin hesabına göndereceksin, aldatmak erkeğin elinin kiri onlar bizim gibi değiller. Mutlu bir evlilik istiyorsan çeneni kapalı tut.

Bundan sonra öyle dicem ben. Kocandır döver de sever de, erkek adam tabi ki kendi zevklerine para harcayacak, maaş kartını eline vereceksin vermiyorsan da harçlığını ayırıp maaşını eşinin hesabına göndereceksin, aldatmak erkeğin elinin kiri onlar bizim gibi değiller. Mutlu bir evlilik istiyorsan çeneni kapalı tut.
Zaten de ilk aylarda herkes kavga dövüş ediyor.
Bunu da burdan öğrendim ben. Benim bildiğim ilk zamanlar sürekli dip dibe durur sevişirsin ilk aylarda ama buraya göre ilk seneler kavgaymış normali biz anormalmişiz

Yani en fazla 1 gün küslük olur bizde o da kırk yılda bir, uykum falan vardır ya da çok sinirlenmişimdir, saçma sapan konusmamak için yatar uyur ertesi gün çözerim.

Ama ben erkeğin böyle baskın olduğu, sormadan iş yaptığı ilişkilerin bitmesi gerektiğini düşünüyorum. Sormadan araba alıyorum demek için benim getirdiğim paraya ihtiyacı olmaması lazım, hepsini odeyecekse sormasın. Benden para isteyecekse hoşt derim. Zaten arabayı üstüne yapan erkek de hiç sevmem, öğretmen es dost hep öyle yapardı, bana çok iğrenç geliyorlar. Kendileri arabayla işe gider, eşleri toplu taşımayla, kendilerine de erkek diyorlar.

Neyse bence ayrıl. Parayı illa birine yedireceksem en azından değen birine yediririm bu adama yedirmezdim.

Evliliklerin ilk yillarinda tartisma olmaz denmis, kari koca arasinda zaten artik tanisiyoruz diye tartisma cikmaz, cikmamali evet ama aileleri ne yapacagiz? Herkesin ailesi bunlar evlendi huzursuzluk cikarmayalim gorgusunde degiller ne yazik ki, tabi kendi kulturumuzden birilerini bulma sansini elde ettiysek aileler yuzunden de kavga cikmaz ama oyle muhteşem kulturel butunlulukler de her kulun sansi olmuyor.

O yuzden evliliklerin ilk yillari alisma surecidir, birbirini öğrenme, tolere etme ve belkide restlesme yillaridir. Duzgun iliskiler bu durumlardan sag cikar, duzgun olmayanlarda biter zaten ama tartisma varsa o evlilikten hayir gelmez, cok iddiali bir cumle bana kalirsa.

Konu sahibinin onceki konularını okumadim ama anladigim kadariyla evi terketmis, evi terketmek (psikolojik ya da fiziksel siddet yoksa) o evliligi bitirmek demektir. Yani sadece bir ya da birkac konuda anlasamadik diye oturup konusulamiyorsa kavga bittikten taraflar sakinlestikten sonra, evet o evlilik biter.
Zaten psikolojik siddet ya da fiziksel siddet varsa zaten siz tanimadiginiz biriyle evlisinizdir, sevgiliyken nisanliyken iki yuzlu davranip kendisini gostermemis biriyle evlisinizdir, bu evlilikte bitmeye mahkumdur.

Ha bazi insanlar psikolojik siddeti seviyor ve bu iliskilerinin dinamigi olabiliyor ve sirf bu sebeple mutlu oluyorlar. (Gecen gun hepimize yargi dagitan kot giydim diye kiskanan kocam artik yok diyen uye ve evliligi bence buna ornek)

Yani ozetle, her evliligin dinamigi farkli, ilk yilda kavga varsa o evlilik biter cok duz mantik. Keske herkes kusursuz bir puzzle'in parcalari gibi hem eş hem de kayin aileler olarak birbirine uysa ve hic kavgalar cikmasa...

1 2 saat en fazla. Sonrasinda ya o yada ben hadi barisalim deriz
Tabi konu nedir ona gore degisir. Ama evde uzun süre küslük evden ayrilmak yatak ayirmak vs. Bunlar evliliğin mantigina ters

Evliliklerin ilk yillarinda tartisma olmaz denmis, kari koca arasinda zaten artik tanisiyoruz diye tartisma cikmaz, cikmamali evet ama aileleri ne yapacagiz? Herkesin ailesi bunlar evlendi huzursuzluk cikarmayalim gorgusunde degiller ne yazik ki, tabi kendi kulturumuzden birilerini bulma sansini elde ettiysek aileler yuzunden de kavga cikmaz ama oyle muhteşem kulturel butunlulukler de her kulun sansi olmuyor.

O yuzden evliliklerin ilk yillari alisma surecidir, birbirini öğrenme, tolere etme ve belkide restlesme yillaridir. Duzgun iliskiler bu durumlardan sag cikar, duzgun olmayanlarda biter zaten ama tartisma varsa o evlilikten hayir gelmez, cok iddiali bir cumle bana kalirsa.

Konu sahibinin onceki konularını okumadim ama anladigim kadariyla evi terketmis, evi terketmek (psikolojik ya da fiziksel siddet yoksa) o evliligi bitirmek demektir. Yani sadece bir ya da birkac konuda anlasamadik diye oturup konusulamiyorsa kavga bittikten taraflar sakinlestikten sonra, evet o evlilik biter.
Zaten psikolojik siddet ya da fiziksel siddet varsa zaten siz tanimadiginiz biriyle evlisinizdir, sevgiliyken nisanliyken iki yuzlu davranip kendisini gostermemis biriyle evlisinizdir, bu evlilikte bitmeye mahkumdur.

Ha bazi insanlar psikolojik siddeti seviyor ve bu iliskilerinin dinamigi olabiliyor ve sirf bu sebeple mutlu oluyorlar. (Gecen gun hepimize yargi dagitan kot giydim diye kiskanan kocam artik yok diyen uye ve evliligi bence buna ornek)

Yani ozetle, her evliligin dinamigi farkli, ilk yilda kavga varsa o evlilik biter cok duz mantik. Keske herkes kusursuz bir puzzle'in parcalari gibi hem eş hem de kayin aileler olarak birbirine uysa ve hic kavgalar cikmasa...
Valla aileleri dışarda tutmak da kolay.
Bilenler bilir burada çok bahsettim ben eş ailemle taban tabana zıtız. Anlaşamayız da. Ama eşim de ben de aileleri dışarda tutmayı bilecek olgunluktaydık. Asla böyle uzayacak kavgalar etmedik. Elbette arada eş ailesiyle alakalı tartışmalar oldu ama böyle abartılı seviyelerde değildi.

X