Eşinizle ne kadar küs kaldınız ?

Evliliklerin ilk yillarinda tartisma olmaz denmis, kari koca arasinda zaten artik tanisiyoruz diye tartisma cikmaz, cikmamali evet ama aileleri ne yapacagiz? Herkesin ailesi bunlar evlendi huzursuzluk cikarmayalim gorgusunde degiller ne yazik ki, tabi kendi kulturumuzden birilerini bulma sansini elde ettiysek aileler yuzunden de kavga cikmaz ama oyle muhteşem kulturel butunlulukler de her kulun sansi olmuyor.

O yuzden evliliklerin ilk yillari alisma surecidir, birbirini öğrenme, tolere etme ve belkide restlesme yillaridir. Duzgun iliskiler bu durumlardan sag cikar, duzgun olmayanlarda biter zaten ama tartisma varsa o evlilikten hayir gelmez, cok iddiali bir cumle bana kalirsa.

Konu sahibinin onceki konularını okumadim ama anladigim kadariyla evi terketmis, evi terketmek (psikolojik ya da fiziksel siddet yoksa) o evliligi bitirmek demektir. Yani sadece bir ya da birkac konuda anlasamadik diye oturup konusulamiyorsa kavga bittikten taraflar sakinlestikten sonra, evet o evlilik biter.
Zaten psikolojik siddet ya da fiziksel siddet varsa zaten siz tanimadiginiz biriyle evlisinizdir, sevgiliyken nisanliyken iki yuzlu davranip kendisini gostermemis biriyle evlisinizdir, bu evlilikte bitmeye mahkumdur.

Ha bazi insanlar psikolojik siddeti seviyor ve bu iliskilerinin dinamigi olabiliyor ve sirf bu sebeple mutlu oluyorlar. (Gecen gun hepimize yargi dagitan kot giydim diye kiskanan kocam artik yok diyen uye ve evliligi bence buna ornek)

Yani ozetle, her evliligin dinamigi farkli, ilk yilda kavga varsa o evlilik biter cok duz mantik. Keske herkes kusursuz bir puzzle'in parcalari gibi hem eş hem de kayin aileler olarak birbirine uysa ve hic kavgalar cikmasa...
Harikasınız, yargılamadan peşin hüküm kesmeden okurken bile mesafeyi koruyan harika bir yorumdu. Tüm samimiyetimle teşekkür ederim 🙏

Benim önceki konuma değil bu soruma cevap vermeniz yeterli . Politik cevaptan kastım herkesin akıl vermesin değil yaşadıklarını paylaşması siz bu konudaki sorumu tekrar okuyun isterseniz . Yorum istemedim tecrübelerini paylaşmalarıni istedim
Siz böyle isteyebilirsiniz ama burada kimse sizin istediğiniz standartlara harfi harfine uymak zorunda değil. Sadece tecrübe paylaşılsın diyorsunuz ama illa ki yorum da yapılır, öyle bir dünya yok ne yazık ki. Kimse de sizin kötülüğünüze bir tavsiyede bulunmaz burada emin olun.

Konunuz pek küslük gibi durmuyor bu daha çok şiddetli geçimsizlik. Küslük çok başka bir şey.

Eşinizle en fazla ne kadar süre küs kaldınız?
Küs kaldığınız süre içinde kendi evinizde miydiniz yoksa aile evinde mi ?
Küs kaldıktan sonra barıstiniz mi ? Ayrılmaya mi karar verdiniz ?
Güncelleme: arkadaşlar yorum yaparken lütfen yetişkin bir birey gibi yorum yapın. Evlilikte tabiki anlaşmazlıklar hatta bitimler olacak . Bir evliliğe bitmiş demek için o 4 duvarın içinde yaşamanız gerekiyor , daha ilk senelerde böyle demek için eşinizle hiç kavga etmemiş olmanızı beklerim . Burası sizin insanların hayatını eleştireceginiz bir platform değil, yapabiliyorsaniz dışarıdan bir gözle politik cevap vermenizi beklerim . Önceki açtığım konuyu değil bu sorumu cevaplayın lütfen, teşekkür ederim
Maks. 2 gün

Bir ara çalışıyordum kavga etmiştik neden bilmem 5 gün konuşmamıştık birbirimizi göremiyorduk işten dolayı. Evde olduğumdan beri kavgalarımız kısa sürdü çünkü illaki yüz yüze geliyorsun evde. Zaten ben uzatırım ama eşim kısa hemen gelir barışmaya çalışır.

X