Esimin plani ne? Ben kıskanıyorum galiba.. Yardımcı olur musunuz?

Ömür boyu ayrı şehirlerdemi yaşayacaksınız?
Hoş değil, ben bile yazılardan 'eşinizin icinin kıpır kıpır' olduğunu anlıyorum.
Evliliğiniz sallantıda
Degil mi ama. Daha uzun yazacaktım aslinda detayli ama okunmaz diye yazmadim, ben butin bunları birileri mutlu olsun diye yapıyorum diyor kuzenime sanki hayirsever kesinlikle ama kesinlikle kuzenimin karisindan icin o mutlu olsun diye dedi eminim bundan

Ay ben de böyle hissederdim ve kocama ahtapot gibi yapışır aklında varsa bile unuttururdum.
Belki de eşin arasında birsey vardı kuzen eşiyle onun için ısrarla onlara da ordan yer aldırıp iş fikri.sundu.
Sizinde gelmeyeceğini biliyordu kuzen de saf heralde ohh yaşarız memlekette doyasıya rahat rahat aşkımızı diye düşünmüş olabilir
Yani 15 gün karı koca olarak zaten nasıl dayanabilirsiniz ki böyle evlilik olmaz
Bunların hepsini düşünüp durdum kac gündür, bu kadar heveslenmesi normal gelmedi, bizim kapanan ofisten arabaya sığan eşyaları alıp onlarin evine götürüyor

Degil mi ama. Daha uzun yazacaktım aslinda detayli ama okunmaz diye yazmadim, ben butin bunları birileri mutlu olsun diye yapıyorum diyor kuzenime sanki hayirsever kesinlikle ama kesinlikle kuzenimin karisindan icin o mutlu olsun diye dedi eminim bundan
Belki ailesidir içini kıpır kıpır eden? Yıllardır sizle kavga edip ailesine kaçmış durmuş. Simdi de babasının desteği ile iş kurup evler açıyor. Evimiz dediği yer kendi oturacağı ev de olabilir. Sizi o eve alacak mı peki?

Cinsellik yok eminim.. Duygusal var bence.. Esimim gözleri parlıyor hissediyorum seziyorum, evimiz dedi oradan bahsederken, kesinlikle dil surcmesi degil, evimiz güzel oldu terledim havuza girecem dedi az sonra telde konuşuyorduk, bizim kapanan ofisten arabaya sığacak esyalari topladı oraya goturcek, kuzenimle telde konuşurken de ben bütün bunlari birileri mutlu olsun diye yapıyorum dedi, yani yardımsevermis, ama hayır birileri derken ki kisim kesin ama kesin bu kadin
Bak canım durumuna üzüldüm seziyorsan vardır bişeyler ve orada kaldıgı sürece sen bu sezgilerini ortaya cıakrıp cık gel evine oralarda işin yok demedigin sürece . O sezgilerin malesef dogrulanır. Tabi ben bunu anlatmadıgın seyler de vardır diye soyledm. Ama aynı seyleri yazıyorsun babsıyla orda iş kuracak ben seziyorum mutlu oluyor falan. Tamam da ne seziyorsun.? Nasıl bir bakış attılar birbirlerine? Ne sebebten kızarıyorlar yani kim ne dyorda kim kızarıyor ? Ayrıca kuzenine ben bunları birileri mutlu olsun diye yapıyorum derken kendi kuzenine mi anlatıyor yoksa sizin kuzenemi? Sizn kuzeneyse insan hoslandgı kadının kocasına der mi sırf birileri mıtlu olsun diye yapıyorum? O muhtemelen siz mutlu olun diye yardımcı oluyorum demek istemiştir yani genel konsmustur ama işte detaylı anlatmıyorsun 🤷🏼‍♀️ ayrıca bu angel yıllardır kkda bir angel var telfon takıntılı o deglsin demi.? Kocamın telefona gece 3 te cevapsız cagrı geldi,kocamın rehberinde ve no var kadın resmi var,kocamın telefonunda cop kutusunda bir ekran goruntush gordum. Kocamın telefonu telefonu telefonu u o muydun?

Gitmekten başka çare yok gibi görünüyor evliliğini devam ettireceksen. Bu şekilde ortada bir şey olmasa bile için içini yiyecek, soğukluk girecek zamanla. Sonuçta bir iş kurulmuş o gelemez mecbur sen gideceksin

Arkadaslar ben esimin ailesi ile küsüm, beni sevmediler istemediler, esim istedi diye seslerini kestiler, ama yıldızlarımiz barismadi, 15 yillik evliyim 5 yıldır küsüm, benim erkek kuzenim var bitane onunda karisi var, en cok samimi oldugumuz aile bunlardi, baska şehirlerdeyiz ama tatillerde çocuklarımız sürekli birlikte oynadi, gel zamam git zaman esim ben olmasamda çocukları onlara götürüyorum diye tek basina onlara gitti,erkek kuzenimle iyi anlasmalari hosuma gitti, onun sayesinde namaza basladi esim, bizim islerimiz kötüye gidince dertlesmek icin esim erkrk kuzenimi daha cok aramis, samimiyet ilerledi, simdi ise esim memleketinde is kuracak, erkek kuzenimede buradan is teklifi etti kendi memleketinde, memleketi kucuk biryer, kuzenim kabul edecek gibi.. Ben memlekete gidemem orada özel okul yok ben kendi şehrimde kalacam,esim babasiyla memlekette kalacak ayin 15 gunu, 15 gun evine gelecek, kuzenimede ev ayarladi kendi sitelerinden...
Ama icime oturan seyler var..
Kuzenimle karisi 2 cocuğuyla bu memlekete ki evi düzmeye gitmişler, esimde ordaydi, orada kadin yemekler kahvaltılar hazırlamış, gezmisler, esim cok ama cok mutlu olmuş arkadaşlar, esim tembeldir ama onlarin evini kanter icinde kalarak temizlemis, eksik var mi neresi bozuk kadina sormalar..kuzenim bir ara cocugunu karisini benimkine emanet edip gitmis, kadin esime benim disarda 5 dk isim var gelecem haberin olsun yazmis, emanet ya... Ben esimin bu kadina olan yakınlaşmasıni sezdim, hemde duygusal... Icim icimi kemiriyor kizlar.. Cinsel anlamda degil eminim.. Yakinlasmislar seziyorum cok garip duygular icindeyim.. Tanidigi bir tamirci var tamirci nerdesin diye sordugu zaman kuzenimin evinden için yerimdeyim diyor, yeriymis orasi.. Evimiz evimiz deyip duruyormus tamirciye, kadinla evli gibi sanki... Bana memlekete git demeyin gidemem gerçekten hem esimin tarafiyla kusüm hem orasi cok kucuk bir yer.. Ben ne yapmalıyım, aile büyüklerine elimde somut şeyler olmadan birsey diyemem, bakışlarını yüzlerinin kızarmasıni heyecanlarini gordum yaa resmen... Akil verin...
Kocanızın kadın ile arasında muhtemelen bir şey yoktur.
*Yeni işinin verdiği heyecan ile mutlu sadece.
*Orada bir aile düzeni kuruluyor (kuzeninizin aile düzeni) yardım ederken kendisini mutlu hissetme nedeni aslında senelerdir kendi ailesinin (siz ve çocuklarınız) hayalini orada anne ve babasının yaninda kurmak istemesi. İçten içe bu nedenle her olaya atliyordur.
*Kiranizi, faturalarınızı odeyemeyip buzdolabinizi dolduramadiginiz da böyle ayın 15 günü iş için şehir değişikliği olur anca. Okul demişsiniz çocuklarınızın okulu önemli de sizin evliliğiniz kadar önemli olduğunu söz de dahil kimse düşünmüyordur. Şüpheciden ziyade akılcı mantıklı bir tavırla yaklaşmalısınız olaya. Bırakın bu konuda konuşmayı eşinizle imâ bile etmeyin eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmaya gerek yok. Ya elinizi taşın altına koyup yanında olacaksınız yada varsa böyle bir şey Allah'a dua edip ona havale edeceksiniz. İçiniz rahat edecekse tabi ki gizliden de olsa takip edin. 15 gün yanınıza geldiğinde bu kadın illa ki arar sorar bir şey yazar. Aynı ortamda kadın sen eşin bulunmaya calis izle hareketlerini takip et.

Bence eşiniz gideceği için mutlu ama kuzenin eşiyle alakasını çözemedim. Kadının kahvaltı hazırlaması mesela nasıl bir delil sizin için? Aç mı oturacaklar? Ya da evimiz demesi çok normal çünkü babasının eviymiş. Kuzenin eşine bir şey hissetse bile evimiz demesinin onunla alakası olamaz çünkü kadınla aynı dairede yaşamayacaklar sonuçta. Ya da arada siz de gelir kalırsınız diye evimiz dedi belki de. Bence asıl dert etmeniz gereken şey eşiniz farklı bir hayata adım atıyor ve siz buna ortak olmuyorsunuz. Haliyle hayattaki odağı değişecek ve aranız soğuyacak. Kusura bakmayın ama eşlerin yeri birbirlerinin yanıdır. Sizin de gitmeniz gerek.

Ya paranoya yapıyorsunuz kadını kıskandığınız için ya da haklısınız sezgilerinizde. Eğer haklıysanız bu çok ağır bir şey. Cinsel aldatma kadar ağır hatta bence daha da can yakıcı. Çünkü anlattıklarına göre aşık olmuşlar birbirlerine. Böyle bir şüphem olsa ayrılırdım. Bu başka bir şeye benzemez. Başkasına aşık diyorsunuz

Velev ki eşiniz ve kadın arasında bir yakınlaşma var, kuzeniniz saf mı hissetmiyor. Karısıyla adamı baş başa bırakıyor?
Eşiniz yeni bir hayata başlayacağı için mutlu. Ama siz zaten bunun dışında dışında kalmışsınız.

Bana göre ortada bir icraat yoksa bu aldatılmak sayılmaz. Yani başka birinin ev hanımlıgini, durusunu ,anne oluşunu, eğitim durumunu beğenebilir eşim bu benim için de geçerli dile dönmediği kadına karşı bir adım atmadığı sürece bunlar his belki kendi bile farkında değil. Ben olsam ya eşimi yollamam ya da bende giderim. Madem seviyorsunuz eşinizi belki sadece beğeni olarak kalacak hisleri eşinizi yalnız bırakarak daha somut daha farklı hislere dönüşmesine izin vermeyin. Hem ortada hicbirsey yoksa eşinizin mutluluğuyla kadının alakası yoksa bile bu uzaklık sizi paranoyak yapar. Hakkınız da hayırlısı.

Adam yeni bir işe atılmış memlekette zaten onun heyecanı vardır üzerinde. Birde kuzeniniz ve eşi de kalkıp gelmiş başka memleketten sırf bu iş için eşiniz kendini onlara karşı yardım etme ihtiyacı duyabilir ve sanki eşiniz takdir de ediyor kuzeninizin karısını bu iş için geldiklerinden. Erkekler uyumlu onların işine gelen sorunsuz kadınları sever. Kadına karşı belki biraz sempati duymuş olabilir ama emin olamadım.

eeee madem adamın işi orda toplayın evinizi gidin? Yani çok acaip adamın ben tek gidiyorum sen kal demesi, böyle aile düzeni mi olur? Bence eşinizin ailesiyle takılası varmış, çıkmış gitmiş tek başına iş de bahane olmuş. Diğer kadınla olan durumu hiç yazmicam zaten.

Konu sahibi ailesiyle küs olduğu ve orda çalışamayacağı için gitmeyi tercih etmemiş. Neresinden baksan elinde kalır konu. Böyle bir his kalbe düştüğü anda postalanmalı. Ama durduk yerde de aile birliği bozulmamalı. 3 gün sonra tayin hakkı gelince aile birliği tamamlanacak gibi bir durumda yok ortada. Tüm maddeleri alt alta yazınca çocuklar boşanma sürecine daha rahat hazırlanmış olurlar.

Ya o bulunduğunuz şehirde kalıp içinizi yiye yiye oturup sürekli bir şeyler kuracaksınız ve hem kendinizi hem eşinizi huzursuz edip birbirinizi mutsuz edeceksiniz ya da eşinizin iş yapacağı memlekete gidip bir aile gibi içiniz daha rahat şekilde yaşayacaksınız.
Bence eşiniz şuan memleketine, ailesinin yanına gittiği için ve kuzeninizle gerçekten iyi anlaşıp birlikte iş yapmaktan, birlikte zaman geçirmekten mutlu olduğu için bu kadar heyecanlı, hevesli. Benim kuzenimin eşi, babam da öyledir. Adamlar memleketine gideceği zaman gözleri ışıldar, çocuk gibi mutlu olur. Çünkü özüne, ailesine gidiyor.
Bence sizde gitmelisiniz. Aileye uzak bir yerde ev tutarsınız, yine görüşmezsiniz ama eşinizle aile gibi yaşar, evlilik gibi evlilik yaşarsınız. Gitmezseniz kuzeninizin eşiyle düşündüğünüz gibi bir şey yoksa bile bir soğuma olacacak sizinle eşiniz arasında.
Ayrıca size de ders olsun aranız iyi dahi olsa çok yakınlık kurnayın hiç kimseyle. Kuzeniniz ve eşi dahi olsa. İnsanoğlu bu beşer şaşar.

Bizim iş tutmadı burda, olmadi, esimle ailesi yüzünden tartışırdik, o da memleketine kacardi, bu sırada orada zaten babasi taninan biri hemen ogluyla is kurmus, esimin durumu hep iyiydi, ama maalesef yaşadığımız şehirdeki is tutmadi
İyi de oradaki işin tutacağını nereden biliyor da oraya kadar sizin kuzeni eşini filan düzen bozdurup taşıyor? Bu arada kafası estikçe sizin oradaki işi kapatıp babasının yanına kaçtığında belli değil miydi sizin şehrinizdeki işinizin tutmayacağı ? Bence eşiniz hiçbir zaman sizinle yaşadığınız şehirde olmak istememiş ..zaten bekar ve evli iki hayatı olmuş ..şimdi de çocukları iyi kötü büyümüş "bekar bir erkek" olarak hayatına devam etmek istiyor

Bence daha uzun ve detayli yazin ki anlasilir olsun. Baslikta bile esimin plani ne? Kiskaniyorum galiba demissiniz. Bu kadar emin olsaniz boyle bir baslik atmazdiniz. Sizin evlilik duzeniniz cok farkli ve bu sebeple sanki havadan nem kapiyorsunuz. Ha ailenizde boyle akraba evlilikleri, iliskileri varsa ve normal karsilaniyorsa onu bilemem. Siz uzaktayken bu kadar eminsiniz, boyle bir sey olsa kuzeniniz saf degildir herhalde. Sirf kiskancliginizdan yapiyorsaniz yaptiginiz yakistirma cok agir bir yakistirma.

Son düzenleme:
Eşler böyle ayrı yaşamamalı. Özel okulun olmadığı il yok. Resmen eşini o kadının kucağına yollamışsın.tabi şüphelerin doğruysa bu dediğim. Gözden Irak olan gönülden de Irak olur

Anladığım kadariyla huzursuz bir aile ortamınız var. 15 sene olmuş ailesi nedeniyle hala kavga etmenizi anlamlandiramadim. Arada kalmış eşiniz ,15 gün evde 15 gün baba evinde evinizi benimsememis olabilir. Kuzeninizin evi ona huzurlu gelmiş olabilir. Yeni bir baslangic iyi gelmiş anlaşılan.

Bence daha uzun ve detayli yazin ki anlasilir olsun. Baslikta bile esimin plani ne? Kiskaniyorum galiba demissiniz. Bu kadar emin olsaniz boyle bir baslik atmazdiniz. Sizin evlilik duzeniniz cok farkli ve bu sebeple sanki havadan nem kapiyorsunuz. Ha ailenizde boyle akraba evlilikleri, iliskileri varsa ve normal karsilaniyorsa onu bilemem. Siz uzaktayken bu kadar eminsiniz, boyle bir sey olsa kuzeniniz saf degildir herhalde. Sirf kiskancliginizdan yapiyorsaniz yaptiginiz yakistirma cok agir bir yakistirma.
Esimin planı ne 2 diye konu actim onuda okuyun

Belki ailesidir içini kıpır kıpır eden? Yıllardır sizle kavga edip ailesine kaçmış durmuş. Simdi de babasının desteği ile iş kurup evler açıyor. Evimiz dediği yer kendi oturacağı ev de olabilir. Sizi o eve alacak mı peki?
Benim de o sitede evim var zaten ayri..

X