Esimin plani ne? Ben kıskanıyorum galiba.. Yardımcı olur musunuz?

Hadi sizin ilişkiniz neyse de kuzeninizin bari başını yakmayin. Ya gidin orda yaşayın. Yada kuzeninize üstü kapali daha hafif bir şekilde anlatın. Ben kuzenimle çok yakın olsam birşey varmış gibi değil ama ateşle barut çok yakın olamamali gibi genel bir durum üzerinden anlatırdim.

Zorunlu sebep yoksa gelmeyen eş suçludur bence. Benim de kısa süreli başka şehirde bulunmam gerekiyordu. Esim gelmedi. Gerçekten araya soğukluk giriyor. Mecburiyeti olsa anlardim ama mecburiyeti yoktu. Böyle böyle araya uçurumlar giriyor. Başka birinden etkilenmesi de bu anlamda bana çok haksız gelmiyor. Kuzen eşi hariç tabi. O kısım çok dehşet ama boşluğa düşmesine bir yerde siz sebep oluyorsunuz. Erkek boş bırakmaya gelmez anlamında söylemiyorum. İnsan boş birakmaya gelmez. Bir de illaki size kirgindir bir şey söylemese de. O kırgınlık ve boslukla yanlışa düşebilir

Cinsellik yok eminim.. Duygusal var bence.. Esimim gözleri parlıyor hissediyorum seziyorum, evimiz dedi oradan bahsederken, kesinlikle dil surcmesi degil, evimiz güzel oldu terledim havuza girecem dedi az sonra telde konuşuyorduk, bizim kapanan ofisten arabaya sığacak esyalari topladı oraya goturcek, kuzenimle telde konuşurken de ben bütün bunlari birileri mutlu olsun diye yapıyorum dedi, yani yardımsevermis, ama hayır birileri derken ki kisim kesin ama kesin bu kadin
Bana esiniz evden kacmaya bahane bulmus gibi geldi. Heyecaninin sebebi uzaklasmasi, evimiz deme sebebi de bu. Su an oturdugunuz evi benimseyemedigi icin yeni duzeni onu mutlubediyor. Kuzen esiyle bir alakası olmayabilir yani.

Kuzeninle ayila bayila gorusup, birlikte tatillere gidiyormussunuz. Aslinda zemini hazirlayan sizsiniz. Oyle bi supheniz varsa gorusmeseydiniz keske. Ayrica "bana memlekete git demeyin orasi cok kucuk" gibi bir mızmızlanma benim gozumde cok anlamsiz. Esiniz orda is yapmak zorundaysa yani maddi olarak buna muhtacsaniz bal gibi de gideceksiniz. Yok baska alternatif olusturabilme ihtimaliniz varsa, ki benim tercihim bu olurdu, esinizi de gondermeyeceksinjz. Kadin kendi kocasi yani kuzeniniz orda calisacak diye, her normal ailenin yapacagi gibi kalkmis oraya tasimis evini. Esiniz de hem kendi memleketi oldugu icin hem de kendisiyle is uapmak icin orda olduklarindan yardimci olmustur elbette. Sacmaliyorsunuz. O kadar esinize bayiliyorsaniz kalkip gideceksiniz

Şüphelenip nasıl gitmiyorsunuz anlamaidm. Ailesi orda olması küçük olması gibi bahaneler olmaz kusura bakmayın. Seviyorum yazmışsınız. Eşim akşam eve gelmese gelsin diye bekliyorum. Ayın 15 günü nasıl duracaksiniz evinizde içinizde şüphe varken muhakak sizde Toplanın gidin derim. Gözünüzün önünde olsun . Ailesiniz siz

Kocasının yanına gitmeyen kadınları anlayamıyorum . Bu mevzuda da yenge elinden gelen fedakarlığı yapıyor çocuklarına bakıyor ev ayarlıyorlar kuzenle çok iyi anlŞıyorlR ama siz bu hikayenin hiç biryerindesiniz . Bir çaba yok aileyle barışmak için koca da yanlız bırakılmış bu durumda hatta sizde hala bunları hissettiğiniz halde gitmiyorsunuz . Demekki kafanızda birşeyler bitmiş …

Ayrıca tüm KK kadınlarına öneri , lütfen kuzeniniz de olsa öyle herkesle içli dışlı her gün her gün ailecek görüşmeyin mıç mıç kadınlı erkekli dip dibe. Her halt bu yakın ilişkilerden çıkıyor

Bir kadın hissediyorsa mutlaka bir şey vardır. Sıkı takipte kalın ama takip ettiğinizi belli etmeyin. Kanıt toplayın. Yoksa şizofren, deli gibi laflara maruz kalırsınız. Kanıt topladıktan sonra da ne istiyorsanız yaparsınız.
Bizim yazlıkta birebir şahit olduk. Evli bir kadın evli bir adamla beraberlik kurdu. Laflar dedikodular aldı başını gitti. Sonra adamın karısı öldü, kadın da kocasından boşandı. Evlendiler. Hala bizim yazlığın ordalar. (O kadar olaydan sonra gidin başka yerden yazlık alın di mi? Nasıl rahat ediyorlar) En ön sıradan denize bakan yerden ev aldılar. Adam bu sene felç geçirdi (ölen karısından ne ah aldı kim bilir).Bu olay yaşanmış bir olay, bizim orda bilmeyen yok. Kısacası bu olayın benzeri sizin veya başkasının başına neden gelmesin? Yaşanmış şeyler sonuçta

Neyiniz olursa olsun kimseyle aşırı samimi ilişki kurmayın.

Eşinizi taşımalı hayata zorlarsanız iyi bir evliliğiniz olsa da çatırdar. Aile bir arada olmalı bunun için ne gerekiyorsa onu yapmalısınız. Küs olabilirsiniz ana gidip gelmeyebilirsiniz yine..

Böyle bir evlilik olmaz,kusura bakmayın.Belki de kaprisleriniz ile eşinizini bıktırdınız.Kuzeninizin eşi konusunda böyle bir yorum yapmanız hiç hoş değil,evli barklı bir kadını zan altında bırakıp,günahını alıyorsunuz.Elinizde bir kanıtıniz bile yok.

Bir kadın hissediyorsa mutlaka bir şey vardır. Sıkı takipte kalın ama takip ettiğinizi belli etmeyin. Kanıt toplayın. Yoksa şizofren, deli gibi laflara maruz kalırsınız. Kanıt topladıktan sonra da ne istiyorsanız yaparsınız.
Bizim yazlıkta birebir şahit olduk. Evli bir kadın evli bir adamla beraberlik kurdu. Laflar dedikodular aldı başını gitti. Sonra adamın karısı öldü, kadın da kocasından boşandı. Evlendiler. Hala bizim yazlığın ordalar. (O kadar olaydan sonra gidin başka yerden yazlık alın di mi? Nasıl rahat ediyorlar) En ön sıradan denize bakan yerden ev aldılar. Adam bu sene felç geçirdi (ölen karısından ne ah aldı kim bilir).Bu olay yaşanmış bir olay, bizim orda bilmeyen yok. Kısacası bu olayın benzeri sizin veya başkasının başına neden gelmesin? Yaşanmış şeyler sonuçta
Karısı neden öldü

Çok garip geldi. Eşinizin ailesi site yaptırmışsa, size de bir daire vermiyor mu?
Onlarla oturmak zorunda değilsiniz hem. Siz de eşinizi alıp ayrı eve çıkarsınız.
Gerçekten de bu erkekler konu başka insanlar ya da kadınlar olunca, ailesinden esirgediği yığınla şeyi, o insanlara saçıyor.
Tuhaf yani.
Peki 'erkek' kuzeniniz nasıl yaklaşıyor bu duruma?
Sizin içinize doğan şüphe (eğer dayanağı varsa) onun da içine doğar sonuçta.

Arkadaslar ben esimin ailesi ile küsüm, beni sevmediler istemediler, esim istedi diye seslerini kestiler, ama yıldızlarımiz barismadi, 15 yillik evliyim 5 yıldır küsüm, benim erkek kuzenim var bitane onunda karisi var, en cok samimi oldugumuz aile bunlardi, baska şehirlerdeyiz ama tatillerde çocuklarımız sürekli birlikte oynadi, gel zamam git zaman esim ben olmasamda çocukları onlara götürüyorum diye tek basina onlara gitti,erkek kuzenimle iyi anlasmalari hosuma gitti, onun sayesinde namaza basladi esim, bizim islerimiz kötüye gidince dertlesmek icin esim erkrk kuzenimi daha cok aramis, samimiyet ilerledi, simdi ise esim memleketinde is kuracak, erkek kuzenimede buradan is teklifi etti kendi memleketinde, memleketi kucuk biryer, kuzenim kabul edecek gibi.. Ben memlekete gidemem orada özel okul yok ben kendi şehrimde kalacam,esim babasiyla memlekette kalacak ayin 15 gunu, 15 gun evine gelecek, kuzenimede ev ayarladi kendi sitelerinden...
Ama icime oturan seyler var..
Kuzenimle karisi 2 cocuğuyla bu memlekete ki evi düzmeye gitmişler, esimde ordaydi, orada kadin yemekler kahvaltılar hazırlamış, gezmisler, esim cok ama cok mutlu olmuş arkadaşlar, esim tembeldir ama onlarin evini kanter icinde kalarak temizlemis, eksik var mi neresi bozuk kadina sormalar..kuzenim bir ara cocugunu karisini benimkine emanet edip gitmis, kadin esime benim disarda 5 dk isim var gelecem haberin olsun yazmis, emanet ya... Ben esimin bu kadina olan yakınlaşmasıni sezdim, hemde duygusal... Icim icimi kemiriyor kizlar.. Cinsel anlamda degil eminim.. Yakinlasmislar seziyorum cok garip duygular icindeyim.. Tanidigi bir tamirci var tamirci nerdesin diye sordugu zaman kuzenimin evinden için yerimdeyim diyor, yeriymis orasi.. Evimiz evimiz deyip duruyormus tamirciye, kadinla evli gibi sanki... Bana memlekete git demeyin gidemem gerçekten hem esimin tarafiyla kusüm hem orasi cok kucuk bir yer.. Ben ne yapmalıyım, aile büyüklerine elimde somut şeyler olmadan birsey diyemem, bakışlarını yüzlerinin kızarmasıni heyecanlarini gordum yaa resmen... Akil verin...
Bende kocamın kuzeninin karsina karşı aynı hisleri duyuyordum kadın çok güzel konuşkan bıcır bıcır eşimin o konuşurken gülerek baktığını görmeye bile tahammül edemedim artık görüşmüyoruz bayram da bile tesadüfen denk gelirsek kıskançlık fena bişey

Tamirci de yememiş içmemiş,size mi yetistirmis.
Ayrıca onun dogru söylediği ne malum..
Üstelik kim bu tamirci ?
Torno tesviyeciler mi yapacak sonrasında dedikodunuzu.
Ayrıca siz mesajları gördünüz mü ?
Bence buradan bir şey çıkmaz.
Sanki fazla huylaniyorsunuz.
Ek olarak insanlar toplum icerisinde farklı rollere burunebilirler.Evde bir bardak su almaya erinen eşinizin evden eve nakliyatcilar gibi çalışmasi normal bence.
Hepsi olması bile geneli böyle,dışarıda kibar,nazik ve yardım sever.
Evinde usungec,umursamaz ve tembel.

Ömür boyu ayrı şehirlerdemi yaşayacaksınız?
Hoş değil, ben bile yazılardan 'eşinizin icinin kıpır kıpır' olduğunu anlıyorum.
Evliliğiniz sallantıda

Evet doğru anladınız, uzun yazamadım okunmaz diye, ayrıntıları yazmadim, biz tartışırdik ailesi yüzünden, esim memlekete kacardi, babasi taninan birisi, bizim ofis kapanınca hemen orda baska is kurmus ogluna, bizim cok tartışırdik ailesi bunu bildiği için 15 gun memlekette 15 gun evinde idare eder diye dusunduler
Saçmalık,boyle evlilik olmaz . 15 gün evde 15 gün orda ne münasebet. Ya siz de gideceksiniz ya da o gitmeyecek bir kere karı koca ilişkisine ters. Kuzen eşinin çocukları eşinize emanet etmesi? Saçmalık. Ben izin vermem böyle bir duruma

Bence içten içe eşinizin yanında olmadığınız için yanında olanı kıskanıyorsunuz. Hem adamın peşinden gitmiyorsunuz hem gidenin düzen kurmasına heveslenmesine takıyorsunuz. O mutluluk kuzen eşinden de olabilir yeni düzen kurmanın heyecanı da. Her halukarda bu 15 gün işi ikinze de kötü gelecek çok belli. İçinde sudan bahaneler bulunmayan başka bir çözüm bulun. Ya eşiniz buradaki iş tutmadı diye koşa koşa memlekete gitmeyecek ya da siz aiesini falan bahane etmeden peşinden gideceksiniz. Başka yolu yok.

Sizin evlilik zaten normal değil.
15 yıllık evlilikte aile yüzünden kavga edip, sizi bırakıp her fırsatta memleketine kaçan kocadan bahsediyoruz.

Eşinizin babasıyla iş kurup, ayın yarısını memleketinden geçireceği türden bir düzen kurmuş olmanız çok saçma. Ya baştan gitmeyecekti eşiniz yada siz gireceksiniz yanına, diğer türlü evlilik mi olur?

Kuzen eşi ile ilgili konu da, eşinizin sizden uzakta mutlu olmasına tahammül edememenizden kaynaklı, kıskançlık yapıyormuşsuniz gibi geldi. Orada mutludur çünkü sizden kaçıp kaçıp gidiyormuş zaten öncesinde de. Evliliğinizin genelinde sıkıntı var zaten.

Ay ben de böyle hissederdim ve kocama ahtapot gibi yapışır aklında varsa bile unuttururdum.
Belki de eşin arasında birsey vardı kuzen eşiyle onun için ısrarla onlara da ordan yer aldırıp iş fikri.sundu.
Sizinde gelmeyeceğini biliyordu kuzen de saf heralde ohh yaşarız memlekette doyasıya rahat rahat aşkımızı diye düşünmüş olabilir
Yani 15 gün karı koca olarak zaten nasıl dayanabilirsiniz ki böyle evlilik olmaz

Sizin evlilik zaten normal değil.
15 yıllık evlilikte aile yüzünden kavga edip, sizi bırakıp her fırsatta memleketine kaçan kocadan bahsediyoruz.

Eşinizin babasıyla iş kurup, ayın yarısını memleketinden geçireceği türden bir düzen kurmuş olmanız çok saçma. Ya baştan gitmeyecekti eşiniz yada siz gireceksiniz yanına, diğer türlü evlilik mi olur?

Kuzen eşi ile ilgili konu da, eşinizin sizden uzakta mutlu olmasına tahammül edememenizden kaynaklı, kıskançlık yapıyormuşsuniz gibi geldi. Orada mutludur çünkü sizden kaçıp kaçıp gidiyormuş zaten öncesinde de. Evliliğinizin genelinde sıkıntı var zaten.
Adamın kendisinden uzakta mutlu olmasına tahammülü olmayabilir de, bu itham da çok fazla değil mi? Sırf bu yüzden nasıl kondurulur nasıl düşünülür böyle bir şey?

Adam kendi kurduğu aileyi içten içe hiç benimsememiş gibi geldi bana. Karısının yanı hariç her yer cennet sanki, ağzını doldura doldura nasıl da evimiz diyor.

Adamın kendisinden uzakta mutlu olmasına tahammülü olmayabilir de, bu itham da çok fazla değil mi? Sırf bu yüzden nasıl kondurulur nasıl düşünülür böyle bir şey?

Adam kendi kurduğu aileyi içten içe hiç benimsememiş gibi geldi bana. Karısının yanı hariç her yer cennet sanki, ağzını doldura doldura nasıl da evimiz diyor.
Uzaktan uzağa aralarında yakınlık var demek ciddi bir itham hemde. Tamirci var mesela konuda, kocasının onunla konuşmalarindan nasıl haberdar olmuş göremedim.

Koca kişisi kavga edip memleketine gidiyormuş kafa dinlemeye her fırsatta. Konu sahibi de kanıksamış bu durumu. 15 yıllık evlilikte sular durulmayıp, kaçıp gitmeli kavgalar oluyorsa hâlâ, birseyler benimsenmedigi içindir. Evlilik kendi içinde sıkıntılı zaten.

X