Eşimin gereksiz objektifligi mi yoksa beni yok sayması mı?

Belki söylenmemeliydi öyle, alınabilirsiniz ama büyütülecek, hele kavga edilecek bir laf da değil. Yani korumalık bir şey yok ortada bence de, biraz patavatsızca olmuş o kadar.

başkalarını korumasına ihtiyacınız olan bı durum değil ki sizde lafını söyleyeceksınız yeri geldiğinde

ya bunda alınacak bişey yok yeni mezun deneyimsiz biri olarak ilk iş deneyiminde de zaten sana acemi muamelesi yapılacak
öylesin çünkü
güvenmeyecekler, iş vermeyecekler, elli kere kontrol edecekler bi süre kendini ispatlama çabası içinde olacaksın
iş hayatında da gayet olan bişey bu
benim ilk 2 senem insanların güvenini kazanmakla ve kendimi ispatlamakla geçti
bu güvensizliğe alındıysan bu her yerde karşına gelecek bişi zaten
işe girdiğinde patronunla ya da iş arkadaşlarınla da kavga mı edeceksin kocanla ettiğin gibi ?

benim kuzenlerimden birisi diş hekimi, 2 sene kadar önce yeni mezundu ve evime çok yakın bi klinikte çalışıyordu
tedavi olmam gerekti ama asla kuzenime gitmek aklımdan geçmedi
çünkü o zamanlar yeni mezun, deneyimsiz yani hem para vereceğim hemde deneyimsiz birinden tedavi göreceğim?? bu bana mantıksız geldi
bende başka klinik tercih ettim ve benle ilgilenen doktorun deneyimini sordum, 5 senelik olduğunu öğrenince güvendim ve yaptırdım
sonra babam tedavi olduğumu öğrenince, niçin kuzenime gitmediğimi sorunca aynen bu cevabı verdim olduğu gibi
ha şimdi kuzenim kendi kliniğini açtı, 2-3 senedir işin içinde artık ona biraz daha güvenebilirm
normal yani deneyimsizlere karşı bu tarz düşünceler

Benim eşim de böyle bi tepki verirdi , ben de çok alıngan bir insanım bu tarz şeylere eskiden alınırdım ama evlendikten sonra bu tarz olaylara çok şahit olduğum için her şeyi kafaya takmamayı öğrenmeye çalışıyorum 😅

Sizin ailenizde hiç şaka yapılmaz ya da cidden korkulunca söylenmez mi nedir kraliyet ailesinde mi büyüdünüz. Bazı insanlar bu şekilde iletişim kurarlar . Doğru mu derseniz bence değil çünkü ben yeni mezun birine destek olmak gerektiğini düşünürüm onunla empati yapabilirim . Ama takdir edersiniz ki belirli yaşın üzerinde eğitim seviyesi zaten düşük hele üniversite okuma oranı . E şimdi siz yetistiginiz toplumdan ayrık yasamadiginiza göre sırf eşinizin ailesi olduğu için böyle tavırlar alırsanız eşinizle kavga ederseniz evli kalamazsiniz. Yeni mezun insanın da evet mesleki tecrübesi az olur.

Size biri birşey söylediğinde memnun değilseniz o an dile getirip söylemeniz daha iyi olur. Ama söylemeden önce bence şöyle bir kıyas yapın bunu söyleyen onun değilde benim halam olsaydı nasıl davranirdim . Kismeyi akraban yerine koymani da söylemiyorum aslında ama bazen yok saymak bazen de gereken yerde cevabı yetişkin olarak kendin vermek önemli .

Bunda hiçbir şey yok kötü birsey denmemis . Bazen düşük dozda hadsizce söylenmiş sözleri yumuşatarak tatlı tatlı cevap vermeyi öğrenmemiz gerekir yoksa hayat sizi aşırı yorar. Herşeye bu kadar alinmayin .

X