Eşimin eski sevgilisine mesajı

Aşığım da demedi yani böyle birsey sormadım
E demek ki sizin için de birincil sırada değilmiş aşk. Siz de uygun gördüğünüz adamla vaktim de geldi diye evlenmişsiniz. Olabilir kötü bir şey değil. Yani başından beri mantık ağırlıklı gitmiş. Mutlusunuz da, ihtiyaçlar karşılanıyor, adam sadık ve ilgili, huzur var. Daha macera aramayın ne gerek var?

Aşığım da demedi yani böyle birsey sormadım
Nasıl böyle bir şey sormazsiniz ? Neye göre evlendiniz ? Yani karşılıklı iletişim kurmadiginiz geçmişini bilmediğiniz biriyle evlenip hemen hamile mı kaldınız? Ayrıca insan nasıl bilmez karşıdaki kişinin duygusu nedir

E demek ki sizin için de birincil sırada değilmiş aşk. Siz de uygun gördüğünüz adamla vaktim de geldi diye evlenmişsiniz. Olabilir kötü bir şey değil. Yani başından beri mantık ağırlıklı gitmiş. Mutlusunuz da, ihtiyaçlar karşılanıyor, adam sadık ve ilgili, huzur var. Daha macera aramayın ne gerek var?
Yani gerçekten bende anlamadım . Benim için aşk evliliği olabilirdi ancak ve öyle oldu nitekim . Bana aşık olduğunu bildiğim için evlendim . Hatta kendim de asık olmasam asla olmazdı . Herkesin ilk sıraya koyduğu şey farklıdır. Sen çevrenin tanidigi adamla aman huyu iyiymiş deyip mantık evliliği yapıp sonra da başkasına aşıkmış engel atmış diye sekiz yıl huzursuz olamazsın ya. Üstüne üstlük çocuklar diyor . Çocuk neden yapmış ki o zaman .

Yooo hiç yazık değil
Çocukları bahane etmeyin
Boşanırsanız sevilmediği yerde durmayan onurlu bir anne görmüş olacaklar, onların hayrına olacak

Sizin derdiniz ne anlayamadım?
Konu sahibi boşanmak istemiyor sadece kırkıngın olduğu konuyu anonim bir platform da paylaşarak rahatlamak istemiş. zorla mı boşayacaksanız kadını?

8 sene olmuş neden böyle kurcalayıp huzurunuzu kaçırıyorsunuz. Biliyorum biz kadınlar duygusalız sizide şeytan dürtüyor belli. Ama esinizide darlayıp eşeğin kulağına karpuz kabuğu kaçırmayın. Zorla o kadına ilgisini çekmiş olursunuz ve özguvensiz görünürsunuz. Eşiniz zaten sizinle evlenmiş o kadını unutamamış ona ilgisi olsa onunla evlenirdi. Demek ki sizi seçmiş. Ama tabikide ilk yaptığı davranışı yanlış olmuş. Evliyken eski sevgilisine yazmasına hiç gerek yok. Sebep uydurmaya gerek yok hiç yazmamaliydi aslında.Defter saklamasida hoş degil, evliyken eski hatirlatici objeleri atmasi gerekir. İz bırakan birisi olmus diyebiliriz. Olmuş bir durum sizde 8 senede gözlemlediyseniz eşinizin eski sevgilisiyle ilgili bir durumu olmadıysa unutun gitsin.
Yazmamalıydı tabikii . Yazık etti

Yani gerçekten bende anlamadım . Benim için aşk evliliği olabilirdi ancak ve öyle oldu nitekim . Bana aşık olduğunu bildiğim için evlendim . Hatta kendim de asık olmasam asla olmazdı . Herkesin ilk sıraya koyduğu şey farklıdır. Sen çevrenin tanidigi adamla aman huyu iyiymiş deyip mantık evliliği yapıp sonra da başkasına aşıkmış engel atmış diye sekiz yıl huzursuz olamazsın ya. Üstüne üstlük çocuklar diyor . Çocuk neden yapmış ki o zaman .
Haklısıniz

Çok ilgili sayılmaz. Sorumluluk sahibi iyi bir baba. Benimle iyi geçinmeye çalişıyor. Aşık olarak evlenmediğini kabul ediyor zaten
Tutku ve gerçek bir sevgi yoksa olanla yetinmenizi ve kurcalamamanizi öneririm aile kurayım hadi evleneyim diye evlendiyse bile çok açık yazdım ama zaten biliyorsunuz sevgi malesef severim ile olan birşey değil üzerine giderseniz iyice sogutursunuz sevmeyeni sever hale getirecek bir formül yok malesef olduğu kadar diyeceksiniz ilgili değilmiş zaten istediğiniz uyum yada kafanızdaki sevgiyi bosverrmek zorundasınız gerçekçi olun ve kabullenin mutlu olsaydınız bu konuyu açmaz yada dert etmezsiniz sizin sorununuz eşinizin sizinle yeterince ilgilenmesi çünkü sevmiyor diye düşünüyorsunuz haklı olsanizda bosanmayacaginiza göre yapacak birşey yok ne yazarsak yazalım gerçek değişmez bir kadın sevildiğini de bilir sevilmediginide eşiniz de silah zoruyla evlenmedigine göre yaptığı doğru değil yani size net olmalıydı.

Siz terk ettiğinizde sizi dönmeye ikna etmeye çalıştı mı? Yani siz terk ettiğinizde bana da gün doğdu deyip eski sevgilisine gidemez miydi? Belki size aşık değildir ama sizi seviyordur. Belki de diğer kadını sevdiğinden daha çok seviyordur sizi. Ama artık aklına sokmayın, siz de bunu aklınızdan atın gitsin. Sevdiğiniz adama sarılın, sevdiğiniz adamdan olan çocuklarınızı öpün. O sizin yanınızda. 🌸

Merhabalar
Yeni evlendiğimiz zamanlarda eşim bana karsi çok ilgisizdi. Faceboktan engelleme gecmisine baktim ve eski sevgilisini benimle evlendikten sonraki bi tarihte engellemis konustunuz mu dedim sadece mesaj attim ve engelledim dedi. Mesajında şöyle yazmiş; ben evlendim artık yazmak istersen yazma.
Bu çok kafami kurcaladi. Bence biz evlenene kadar konuşmuşlar. Bu demek oluyorki onu unutmadan benimle evlendi . Çok kotu hissettim . Yillar gecmesine ragmen unutamiyorum. Ona yazmis oldugu sayfalarca şiir defterini gördüm atmamış bile . Rahatsiz olduğum için atti. Boylece neden ilgisiz ve benimle konuşmadığini anladim kendimce. Biz uzaktan akrabayiz ve cok süre geçmeden evlendik. Boyle hayal etmemiştim
Bazı adamlar böyle malesef.
Arkadaşımın eski sevgilisi önce aldattı sonra aldattığı kızla evlendiği gün seni seviyorum unutamadım başlıklı mesajlar yazdı..
Karaktersiz adamlar.hic bir davranışın sorumluluğunu almıyorlar

Yani yapmayın etmeyin sekiz koca sene üstüne en az iki çocuk bunca şeyden sonra konuşsa tamam ama altından sular akmış . En en başta aşkla yapilan bir evlilik olmamış herkesin ayağı yere basmış . Herkes aşk evliligi yapacak diye birşey de yok. Önemli olan sevgi ve saygının olduğu huzurlu bir evlilik sürdürmek . Karşılıklı sevgiyi nasıl arttiracaginizla ilgili de aile danışmanlarını dinleyebilirsiniz

Yani yapmayın etmeyin sekiz koca sene üstüne en az iki çocuk bunca şeyden sonra konuşsa tamam ama altından sular akmış . En en başta aşkla yapilan bir evlilik olmamış herkesin ayağı yere basmış . Herkes aşk evliligi yapacak diye birşey de yok. Önemli olan sevgi ve saygının olduğu huzurlu bir evlilik sürdürmek . Karşılıklı sevgiyi nasıl arttiracaginizla ilgili de aile danışmanlarını dinleyebilirsiniz
Adam zaten çok aşk adamı olsa sevdiğini alırdı. Bunca zaman bi zararı da olmamış, ilgisini eksik etmemiş. Demek ki onun için de boşmuş bu işler. Huzurum olsun yeter maceraya gerek yok diyen, evden işe işten eve adam işte, çiçek gibi. 😁

Adam zaten çok aşk adamı olsa sevdiğini alırdı. Bunca zaman bi zararı da olmamış, ilgisini eksik etmemiş. Demek ki onun için de boşmuş bu işler. Huzurum olsun yeter maceraya gerek yok diyen, evden işe işten eve adam işte, çiçek gibi. 😁
Ben gerçekten bazı şeyleri anlamıyorum . Evlilik o kadar büyük bir olay ki . Çocuk yapmak otuz kat büyük bir olay. Evleneceğin insanın sana ne hissettiğini sorarsın . Zamanında adam sırf ailesi istemiyor diye biraktiysa bir kızı orada zaten aşk yoktur . Aşık olsa evlenirdi. Konu sahibi de evlenene kadar hiç oralara basmamis . Bir insan anlar çünkü karşıdaki insan ona aşık mı yoksa iyi aile kızı evleneyim mi dedigini. Adamin sunacağı şeyler belliymiş sunmuş . Huzuru kaçırmanın manası var mı ?

X