eşimin ağzı kokuyor

canım ne kadar fırçalarsan fırçala diş yapısından kaynaklı olarak koku tartar olabilir.
ben hiç ihmal etmem sigara içmem ama tartar olmuştu koku olmaya başladı cok kanamaya başladı cok rahatsız oldum gittim bir temizlettim niye dedim onca aman gitmemişim... kaç sene gecti üstünden daha da ne kirledi ne koku bişi yok..
alt üst iyice bi temizletsin bak bişicik kalmaz inşallahh ee tabi bide fırcalasın tabi:)
:nazar:

Canım 8 senedir böle bişi varmışta doktora qitmedinizmi yoksa buraya sormak yerine doktora sor bence en iyisini yanlışsız doktor bilir qeçmş olsun canm ayrıca bunun yzünden eşimden soqudum felan yazmışsın bence çok yanlış düşünüosun her ne olursa olsun ister allah korusun yatalaklı hasta bile olsun böle düşünmemen lazım muhakkak çözümü vardır canım..

eşim inanılmaz titiz biri ama buna ragmen ağzı inanılmaz kokuyor.onu çok seviyorum ama bu artık 8 senelik evliliğimizi bile bitirebilir.çünkü ondan soğumaya başladım.ne yaptıysak bu kokuyu geçiremedik..bir çözüm yolu bilen var mı?

Ağız Kokusundan Evliliğin Bittiğini de İlk Defa Duydum..
Allah Başka Dert Vermesin Canım Benim..
Çıkar Kötü Şeyleri Aklından..
Diş Hekimine Gidin Birlikte..:KK34:

eğer ki mide ve ya herhangi ciddi bir problem değil de diş ve diş etinden kaynaklanan bişey ise ağızda kalan ve temizlenmedikçe bakteriye ve birlikteliğinde kokuya dönüşen yemek artıkları da olabilir... bunların temizliği diş fırçalarıyla mümkün olmamakla birlikte diş ipi ve < veya aradiş fırçası kullanarak diş araları temizenmesi yararlı olabilir... ama eğer ki mide kaynaklı bi koku ise tabiki doktora görünmek tek çare...

ağız kokusu küçük bir problem gibi gözüksede çok büyük problemlerinde habercisi olabilir.zaman zaman hepimzin ağzı kokar ama sürekli birşeyse doktora gitmenizde fayda var..

midesinden bir sorun yasamıyorsa eger ozaman dişleriyle alakalıdır mesela ufacık bi çürük bile olsa gorunurde olmayan o bile cok kotu koku yaratabiliyor arkadasım
bi dişciye gorunse dişlerini temizletse agız spreyleri falanda kullanabilir bence evliliginiz bitirmeyin boyle bir sorun için mutlaka bir çözüm yolu bulunur sıkma canını :KK61:

size gerçekten inanamıyorum insan eşini burda bu şekilde rezil edermi? o sizin için bunları yazsa ve duysanız ne olurdu acaba ..herşey olabilir..dişi çürüktür..midesinden gelen bişeydir... sigara içiyorsa ondandır..yirmilik dişlerinden kaynaklanıyorda olabilir..kokulu şekerlerden kullanabilir..sakızlardan kullanabilir..gargara çok faydalı...ama keşke buraya sormadan bir doktora gitseydiniz....:KK9:

rezil etmekle ne alakası var anlamadım.burda aldatıldığını söyleyenlerin eşleri rezil olmuyor da adamın sağlık problemi mi rezil edecekmiş :KK19: kaldı ki hiçkimse burda biribirini tanımıyor.sanki sokakta görsem demek ağzı kokan o rezil koca sendin dicem :KK53: ayrıca bu çok ciddi bi sorun bildiğim kadarıyla sırf bu nedenden dolayı boşanma hakkına sahip oluyor diğer eş.inşallah iç organlardan gelen bi sıkıntı değildir.diş etlerinde iltahaplanma, çürük diş, tartar ,diş taşı vs. kokuya neden olur.bi dişçiye giderse bu sıkıntıdan kurtulur.bunca yıl gitmedimi acaba?

doktor hiçbir sorun yok diyorsa, midede dişlerde falan sorun yoksa kuruluktan olabilir. sık sık su içsin. kuru ağız kokar.

bir de yalnız dişlerini değil dilini de fırçalasın.

bir de şeker hastalarının ağzının aseton gibi koktuğunu biliyorum

agız kokusunun büyük bir kısmı dilden kaynakların diş fırcalarken arkadaslarında bahsettiği gbi dili de fırcalamak gerekir,
tabi problem agızda deilse midede yapabilir benm sbahları uyandıgımda olur mesela mide kapakcıgım cok iyi calışmıyo ondan kaynaklandıgını düşünüyorum sabah fırcalamadan biyere cıkamam :)

Canım eğer ağız içinde bi problem yoksa, sanırım kuvvetle muhtemel midesinde bir problem vardır :KK68:

X