Eşim ailesiyle ilgili problemleri benden saklıyor

Derler ya Allahım sen beni dostlarımdan koru dusmanlarim zaten belli diye. Evin içine bir insanı alıyorsun o senin sürekli açığını arıyor . Sonra da vay benden gizlediler. Kızın arkasindan konuşacak birşey bulmak için çıldırıyor. Surda yorumlarda ailecek rezilsiniz de diyen yorumu beğenmiş . Fikri belli zaten
Aynen öyle valla böylelerine bı elti lazım umarım kendi gibi bı elti gelirde evlerine gidip gelip laf taşıtlar görür anyayı konyayı
O ailecek rezilsinin diyenden zaten eş olmaz eşin ailesinin kusurlarını yüzüne vuran laf sokanın evliliği zaten gitmez umarım kendi pisliklerinde bogulurlar
Allah o kızıda böylesinin şerrinden korusun

Aynen öyle valla böylelerine bı elti lazım umarım kendi gibi bı elti gelirde evlerine gidip gelip laf taşıtlar görür anyayı konyayı
O ailecek rezilsinin diyenden zaten eş olmaz eşin ailesinin kusurlarını yüzüne vuran laf sokanın evliliği zaten gitmez umarım kendi pisliklerinde bogulurlar
Allah o kızıda böylesinin şerrinden korusun
Yani bu laf taşıma olayıni ben anlamıyorum . Bir şekilde o aileyle akrabasin . Soyadlarini taşıyorsun insanın biraz saygısı olur.

Yani bu laf taşıma olayıni ben anlamıyorum . Bir şekilde o aileyle akrabasin . Soyadlarini taşıyorsun insanın biraz saygısı olur.
Bunlarda saygı ne gezsin o küçük akıllarıyla kızın dedikodusunu yapıp kendilerini iyi çikariyolar sözde
Kaynana görümce görmemişler daha bunlar ehline denk gelseydi görürlerdi dedikodu yapmak neymiş
Bizdede dedikoducu gelin var tüm sülale bilir ne halt olduğunu kimse insan yerine bile koyup muhatap olmaz evine almaz

Bunlarda saygı ne gezsin o küçük akıllarıyla kızın dedikodusunu yapıp kendilerini iyi çikariyolar sözde
Kaynana görümce görmemişler daha bunlar ehline denk gelseydi görürlerdi dedikodu yapmak neymiş
Bizdede dedikoducu gelin var tüm sülale bilir ne halt olduğunu kimse insan yerine bile koyup muhatap olmaz evine almaz
Allah beni biliyor ondan görümce yapmamis iki kız kardeşim var. Dedikoduya bayılan bir eltim vardı kendisine de haddini bildirdim artık hiç arayıp sormaz konu ben olunca susar. Bu türlerin hakkı cevabını vermek

Allah beni biliyor ondan görümce yapmamis iki kız kardeşim var. Dedikoduya bayılan bir eltim vardı kendisine de haddini bildirdim artık hiç arayıp sormaz konu ben olunca susar. Bu türlerin hakkı cevabını vermek
Aynen öyle valla hakkını vermezsen meydanı boş bulurlar

Kızlar selam.
Ben 4 yıllık evliyim bir yaşında bir kızım var. Eşimin ailesiyle hiç bir zaman bir sorunum olmadı, ne ben onlara nede onlar bana laf etmedik. Geçenlerde eşimin ailesinde bir olay yaşandı ve ben bu olay yaşandıktan 4-5 ay sonra öğrendim.
Eşimin kendisinden büyük bir ablası birde küçük kız kardeşi var, yani evin tek oğlu.
Küçük görümcem evde baya sıkıntılar çıkartıyor ve bu hem eşimi hem ailesini çok kötü etkiliyor. Eşim şu an kız kardeşiyle hiç görüşmüyor ve hayatından tamamen çıkardı.
Olayı anlatıyım size. Küçük görümcem 1,5 sene önce evden kaçtı ve bu olayı ben tam 4-5 ay sonra öğrendim. Ben tabi görümcemin kaçtığını kayınvalidemgilin üzgün olduklarından ve görümcemin hiç bir zaman evde olmamasından anlamıştım, ama bana bir şey anlatmadıkları için ben de sormak istemedim. Eşime sormuştum ama hayır dediği için üstüne gitmedim. 4,5-5 ay sonra, daha fazla saklayamıyacaklarını anlayınca eşim bana anlattı ve kimseye söylememi istedi, ondan sonra zaten kayınvalidem de anlattı. Ben içten içe sakladıkları için çok kırılmıştım ama üzgün oldukları için yüzlerine gelmek istemedim. Neyse işte bana anlattıktan 1 hafta sonra görümcem eve geri döndü ve tabi herkes bana anlattıkları için pişman oldular.
Ben bu konuyu annemle konuştuğumu eşim öğrenince bana çok kızdı ve bir süre aramız çok bozuktu. Ben önceden görümcemin gittiğini anladığım için annemle bu konuyu ta önceden konuşmuştum, taa eşim bana söylemeden önce.
Eşimin ailesi hep karına anlatma dedikleri için eşim bana anlatmadı. Benim kendi ailemle ilgili bir sorunum olduğununda ben hep eşimle paylaştım o yüzden böyle yapması beni çok üzdü.
Görümcem bir kaç ay önce yine evden kaçtı ve kayınvalidem bu sefer hem bana hem anneme anlattı. Şimdi de kayınvalidem eşime benim annemin bu lafı orda burda konuştuğunu ima etmiş ve eşimde gelip bana sordu ve ben bu sefer hem kırıldım hem kızdım kayınvalideme. Arkamdan oğlunu bana ve anneme karşı doldurduğunu ve bizi eşimin gözünde güvenilmez dedikoducu insanlar gibi göstermeye çalıştığını anladım ve o günden sonra kayınvalideme hiç samimi olamıyorum.
Eşime beni aileden göremediklerini, yüzüme başka arkamdan başka davrandıklarını söyledim ve o günden beri eşimle hiç aramız iyi değil. Eşim günde 2-3 kere annesiyle telefonda görüşüyor ve ne konuştuklarını benden hep gizliyor. Şu durumda ne yapacağımı bilmiyorum ve hem eşimden hem annesinden aşırı derecede soğudum
Eşin sana güvenmediği için anlatmıyor bence birilerine anlatacağını düşünüyordur ki öylede olmuş annene anlatmışsın bi daha bişeyini anlatacağını da sanmıyorum

Yanlışın var, kadınlar herşeyi anneye anlatabilir ama erkekler asla anlatamaz. Hatta erkekler anneyle dertleşemez bile😔
Kız anası her şeye burnunu sokar, damada sınırsız laf eder, erkek anası bir kere bile habersiz çıkıp gelemez bi de o var kdfjjffk. Kız anası napıyosa kızını korumak için yapıyordur erkek anası yuva yıkmak için. 😁😁😁

Görümcenizle ilgili olayı,daha en başında kimse size bir şey söylemeden, tahmin olarak annenizle neden konuşma gereği duydunuz ? "Anne sanırım görümcem evden kaçtı,öyle tahmin ediyorum" mu dediniz ? Peki neden?
Dertleşme dediğimiz şey doğrudan bizimle alakalı konuların paylaşılmasıdır.Görümce ile ilgili durum sizi hiç ilgilendirmiyor ki,bu dertleşme olamaz.
Annenizin kimseye bir şey söylemeyeceğinden de asla emin olamazsınız.Belki o da kimseye söylemeyeceğini düşündüğü en yakinlarindan birine söyler haa 😉

Bu tür özel konular için birinin size özellikle "kimseye söyleme sakın" demesine gerek yoktur.Sizin zaten söylenmemesi gerektiğini ( annenize dahi olsa) bilmeniz gerekir.

Ya kadin annesiyle şüphesini paylaşmış.
Bunda ne var?
Asıl ilginç olan görümce evden gidiyor ama kimseden ses çıkmıyor, hemde kaç ay boyunca. Bu nasıl sır saklama bu nasıl bir ketumluktur. Evden kuş uçup gitmiyor, insan gıdıyor ve bunu eşi ve ailesi saklıyor. Mahallaleli bile duymuştur gelin dumasın. Bu nedir? Güvenmiyormuş bilmem neymiş bıt bıt. Güvenmediği kadınla evli kalmasın.
ailede olan herşeyi eşe anlatsın demiyorum yeri gelir bende söylemem. Ama saklancak şey var ve saklanmyacak şeyler var. Evden kaçıp gitmiş bir görümcede saklancak bir konu değil heleki eşten. Sanki 40 kat yabancıdan saklıyor.
Gerçi biryandanda helal olsun nasıl okadar ay saklamışlar. Ben hatırlıyorum daha 15-16 yaşlarımdayım Internet bukadar yaygın değil, Cep telefonların alo için kullandığımız zamanlarda amcamın eşinin kız kardeşi evden kaçmış, biz yurtdışında onlar ise Türkiyede. Yanı dıdımın dıdısı ama ben bile kız kaçtıktan 3-4 saat sonra duydum. Yengem burda ayılıp bayıldı, annesi orda fenalaştı. Tüm sülale kısa sürede duydu. 1 hafta içinde düğün yapıldı. Millete 1 gün bile saklayamıyor konudaki aile maşallah en yakınlarından 5 ay saklamayı başarmış.

Size daha bir sey anlatılmadan, tahmin uzerine annenizle gorumcenizin dedikodusunu yapmissiniz.
Ben olsam bende guvenipte anlatmam size bir sey. Adamlar huyunuzu öğrenmiş

Esimin ablasi boşandı bu yaz. Sakliyorda degiller. Ama benim ailemin haberi yok cunku onlara ne ,:KK70:

Ya kadin annesiyle şüphesini paylaşmış.
Bunda ne var?
Asıl ilginç olan görümce evden gidiyor ama kimseden ses çıkmıyor, hemde kaç ay boyunca. Bu nasıl sır saklama bu nasıl bir ketumluktur. Evden kuş uçup gitmiyor, insan gıdıyor ve bunu eşi ve ailesi saklıyor. Mahallaleli bile duymuştur gelin dumasın. Bu nedir? Güvenmiyormuş bilmem neymiş bıt bıt. Güvenmediği kadınla evli kalmasın.
ailede olan herşeyi eşe anlatsın demiyorum yeri gelir bende söylemem. Ama saklancak şey var ve saklanmyacak şeyler var. Evden kaçıp gitmiş bir görümcede saklancak bir konu değil heleki eşten. Sanki 40 kat yabancıdan saklıyor.
Gerçi biryandanda helal olsun nasıl okadar ay saklamışlar. Ben hatırlıyorum daha 15-16 yaşlarımdayım Internet bukadar yaygın değil, Cep telefonların alo için kullandığımız zamanlarda amcamın eşinin kız kardeşi evden kaçmış, biz yurtdışında onlar ise Türkiyede. Yanı dıdımın dıdısı ama ben bile kız kaçtıktan 3-4 saat sonra duydum. Yengem burda ayılıp bayıldı, annesi orda fenalaştı. Tüm sülale kısa sürede duydu. 1 hafta içinde düğün yapıldı. Millete 1 gün bile saklayamıyor konudaki aile maşallah en yakınlarından 5 ay saklamayı başarmış.
Kız kaçmamış çünkü, ayrı eve çıkmış. Ailesi ayılıp bayılmamıştır bu yüzden. Konu sahibinin burda olduğu gibi gerçek hayatta da “kaçmış” olarak anlatacağını öngörüp söylemek istememiş olabilirler.

Kız kaçmamış çünkü, ayrı eve çıkmış. Ailesi ayılıp bayılmamıştır bu yüzden. Konu sahibinin burda olduğu gibi gerçek hayatta da “kaçmış” olarak anlatacağını öngörüp söylemek istememiş olabilirler.
Ayrı eve çıkan bir görümceyi gelinden neden saklamışlar?
İnsanlar birgünde ayrı eve çıkmaz hem, bi öncesi bi hazırlığı olmuştur. Hiç mi konusu geçmemiş?

Ayrı eve çıkan bir görümceyi gelinden neden saklamışlar?
İnsanlar birgünde ayrı eve çıkmaz hem, bi öncesi bi hazırlığı olmuştur. Hiç mi konusu geçmemiş?
Orasını bilemiyorum, belki bakış açılarına göre bekar kızın ayrı eve çıkması ayıptır. Belki de dediğim gibi konu sahibinin etrafa “kaçmış” olarak yaymasından endişe etmişlerdir. Kadın bize bile görümcem evden kaçtı olarak anlattı biz de serserinin birine falan kaçtı sandık.

Orasını bilemiyorum, belki bakış açılarına göre bekar kızın ayrı eve çıkması ayıptır. Belki de dediğim gibi konu sahibinin etrafa “kaçmış” olarak yaymasından endişe etmişlerdir. Kadın bize bile görümcem evden kaçtı olarak anlattı biz de serserinin birine falan kaçtı sandık.
Tüm konuyu okumadım. Şimdi görümce kaçmamışmı gerçekten? Ayrı evemı çıkmış tek başına? Yada sevgilisiyle falanmı bir eve yerleşmiş? Eğer ikincisi ise bazılarına göre evden kaçmış oluyor çünkü. Eş ve ailesi bunu saklıyorsa bence onlara görede kaçtı. Onlara göre normal olan birşeyi gelin etrafa yaymasından rahatsızlık duymazlar çünkü. Onlara normal gelse eşi çıkar sanane benim kardeşimin hayatından diye tepkisini koyardı. Demekki kaçması/ayrı eve çıkması onlar içinde ayıp ve saklanması gereken birşey

Tüm konuyu okumadım. Şimdi görümce kaçmamışmı gerçekten? Ayrı evemı çıkmış tek başına? Yada sevgilisiyle falanmı bir eve yerleşmiş? Eğer ikincisi ise bazılarına göre evden kaçmış oluyor çünkü. Eş ve ailesi bunu saklıyorsa bence onlara görede kaçtı. Onlara göre normal olan birşeyi gelin etrafa yaymasından rahatsızlık duymazlar çünkü. Onlara normal gelse eşi çıkar sanane benim kardeşimin hayatından diye tepkisini koyardı. Demekki kaçması/ayrı eve çıkması onlar içinde ayıp ve saklanması gereken birşey
Sevgili falan okumadım, varsa bilmiyorum. Bi yerde bi ev kiralamış kendine demiş. Kendine kiralamışsa sevgili yoktur ortada diye düşünüyorum.

Biz boşuna mı konuşuyoruz kız sadece ayrı eve çıkmış ve konu sahibi bunu mu kaçmış olarak söylüyor .

4,5-5 ay sonra, daha fazla saklayamıyacaklarını anlayınca eşim bana anlattı ve kimseye söylememi istedi,

Bu tür özel konular için birinin size özellikle "kimseye söyleme sakın" demesine gerek yoktur.Sizin zaten söylenmemesi gerektiğini ( annenize dahi olsa) bilmeniz gerekir.

Dediğiniz doğru, böyle bir uyarıya bile gerek yok aslında ama eşi kimseye söyleme demiş zaten. Tepki alınca kimse öyle bir şey söylemedi diye çevirmeye çalıştı sonradan.
Adam tabii fısır fısır konuşur annesiyle. Yeni dedikodu malzemesi öğrenemiyor diye dertlenmiş resmen.

Kızlarının yediği haltın sinirini size mal etmişler hepsi bu..yapan kurtulur diyen kurtulmaz sözü cuk oturmuş konuya ..
Eşinizle konuşun ailesiyle irtibati kesin..ne halleri varsa görsünler..eşinizle evlisiniz ailesiyle değil

X