Aileler

Kızlar merhaba 5 aylık evliyim eşimle tanış akraba sayesinde tanıştık eşimi kimse istemedi yok kilosu var yok parmakları küçük vs şeyler dedi ailem zor oldu ama ikna ettim evlendim günden beri altınlarım gündem oldu altınların nerde niye takmiyosun sabah kalktım altın akşam yattım altın en son eşim altınları evden alıp bankaya yatırdı bende babama altınlarım bankada dedim hemen kaynatami arayıp kızımın altınlarını takın gönderin dedi bende evimde olan iyide kötüyü De anlattım bi anlık sinirle eve geldim şimdi eşimle tekrar barışmak istiyoruz ama ailem asla izin vermiyor annem gidemezsin babam bir daha işin yok ondan sana koca olmaz ondan hayır gelmez diyo ama eşimle aramda hiç bir sorun yok bir dediğimi iki etmezdi şimdi napacam bilmiyorum fikir verirmisiniz lütfen tekrar gitsem ailem beni affermi
Kullanmadığım için bankaya yatırdık deseydin. Ailen de olsa onları ilgilendirmez,eşinle aranda sorun yoksa barışın derim çocuk değilsiniz. Hayatınızı ailenizin yönetmesine izin vermeyin

Bazı arkadaşlarimla görüşmemi istemedi bende görüşmedim eve gelince telefonu mu karıştırdı uzağa geldim diye evde tek kalmiyim diye akşama kadar arardı eşim beni evde en ufak bişey olsa ablama anlatırdım ablamda anneme tabi sonra altın konuları yok taksana babam annem hem eşimin baskısı hem ailemin baskısından
Hem ailenden hem eşinden kurtul bence. İki tarafta normal değil.

Ailemin altın peşine düşmesi beni doldurmaları bi anlık hata ile çıkıp geldim sonra pişman oldum anneme evime dönmek istiyorum dedim gidersen sil bizi diyorlar bunu vicdan yapıyorum kendime sanırım 😥
İnanmam böyle doldurma akıllı olsanız evlenme, şişman parmakları küçük bla bla dediklerinde ikna etmez tamam derdiniz .
Kafanızda her ne plan varsa olmamış,şimdi başka planlar peşindesiniz.
Kocanız umarım niyetinizi çözer,ona göre tavır alır kendini kurtarır.

Bende yerin dibine girdim zaten duyunca herşeye karıştılar

Şuan içinde bulunduğunuz durumun sebebi tamamen sizsiniz.
Eşinizle aranızdaki sorunları ailere anlatırsanız onlarda karışır. Önce her şeyi anlat sonra böyle ' her şeye karıştılar' diye şikayet edersiniz. Umarım dersiniz almışsınızdır.

Anlqtmqfığınız bi şeyler daha var bence... bizim toplumumuzda hiçbir aile öyle kolay kolay boşan demez.
oluyor yavv
benim bi yengem vardı (öldü de kurtulduk)
mesela 4 kızının 4ünün de boşanması için elinden geleni ardına koymadı
ki kızları da çalışmayan filan kızlar yani eniştelerimin de öyle aman aman bir problem yönü yoktu (ki 4 eniştenin 4ü de mi problem olur, insan biraz düşününce tuhaflığı anlar yani), bir de muhafazakar bunlar herkes tesettürlü yengem şeyhlerden hocalardan çıkmaz...neler yaptı neler, 68 sezon dizi olur.
neyse, 1 tanesini boşatabildi. 1 tanesi çok kavgalardan gürültülerden döndü ama boşanmadılar. en küçük biraz akıllıydı fazla karıştırmadı annesini ama ona da gücü yettiğince nifak sokmak için uğraştı neyse ki öldü artık karışamıyor...

konu sahibinin de belli ailesi inat, gayet de olur yani...

Kızlar merhaba 5 aylık evliyim eşimle tanış akraba sayesinde tanıştık eşimi kimse istemedi yok kilosu var yok parmakları küçük vs şeyler dedi ailem zor oldu ama ikna ettim evlendim günden beri altınlarım gündem oldu altınların nerde niye takmiyosun sabah kalktım altın akşam yattım altın en son eşim altınları evden alıp bankaya yatırdı bende babama altınlarım bankada dedim hemen kaynatami arayıp kızımın altınlarını takın gönderin dedi bende evimde olan iyide kötüyü De anlattım bi anlık sinirle eve geldim şimdi eşimle tekrar barışmak istiyoruz ama ailem asla izin vermiyor annem gidemezsin babam bir daha işin yok ondan sana koca olmaz ondan hayır gelmez diyo ama eşimle aramda hiç bir sorun yok bir dediğimi iki etmezdi şimdi napacam bilmiyorum fikir verirmisiniz lütfen tekrar gitsem ailem beni affermi

Sabah aksam altinlarinizi gundem yapan kim? Esiniz mi? Altinlari takmadiniz diye mi esiniz bankaya goturdu? Neden takmak zorundaymissiniz? Hadi takmadiniz siz bankaya goturemiyor musunuz ki esiniz goturuyor. Konuyu dogru anladiysam aileniz zaten cok degisik ama esinizin pek asagi kalir yani yok gibi. Evlendigim gunden beri alyansim haric altin takmadim, takmam. Kimse bana altin taktiramaz. Zaten benim altin takmami isteyen adam kocam olmazdi.

• Beğen
Reactions: ts1
İnanmam böyle doldurma akıllı olsanız evlenme, şişman parmakları küçük bla bla dediklerinde ikna etmez tamam derdiniz .
Kafanızda her ne plan varsa olmamış,şimdi başka planlar peşindesiniz.
Kocanız umarım niyetinizi çözer,ona göre tavır alır kendini kurtarır.

:super:

Neden birden kalkıp aile evine gittiniz?Ve evde olan iyiyide kötüyü de aileme anlattım dedikleriniz neler?Baya üstü kapalı anlattığınız için konunuz pek yorum yapacak şekilde anlasilmiyor. Anladığım kadarıyla yazacağım. Siz 5 aylık evli kadin olarak neden ailenizin ağzına bakıyorsunuz. Bu tarz kadınlarda çok var maalesef ki. Biz genelde annesinin,ailesinin ağzına bakan erkeklerden şikayet ediyoruz ama bunun cinsiyeti olmuyor aynı şekilde sizin gibi kadınlarda var. Çok yanlış yapıyorsunuz. Anladığım kadarıyla eşinizle aranızda.elle tutulur bir durum yok. Anneniz geri dön diyip dönecek,babaniz eve gel dese gelecek şekilde onların kuklası olursaniz evliliginiz olmaz. Olmamista zaten. Yazık eşinize. Biz eşimle çok zor evlendik. İki ailede olumsuzdu ayırmaya çalıştı. Özellikle eşimin ailesi ne kötülükler yaptı. Yinede birbirimize tutunduk. Şuanda gayet mutluyuz. Siz eşinizle ikiniz birbirinize sahip çıkacaksınız. Böyle ailelerin ağzıyla hareket edecekler evlenmese daha iyi olur aslında

Yani sizin altınlarınıza babanızın karışması ne alaka ? Eşinize karşı yapılan bi saygısızlık bu bence ! Asıl eşiniz sizi ve ailenizi affetmemeli siz özür dilemelisiniz aileniz adına ve siz onun kapısına gitmelisiniz ve o barışmamalı. Ailenizle sınırları koruyamamıssınız çünkü aileniz haddini aşmış suçlu olan sizsiniz ama bana göre,çünkü izin veren sizsiniz

Ailesiyle, annesiyle dertlesme anlamında her kadın konuşabilir. Ama konuşsanız bile evlilik içi hersey anlatılmaz. Hadi anlatıyorsunuz yeri geldiğinde sen karışma anne/baba ben biliyorum diyebilmelisiniz. Anneci (aileci,babacı)erkekten de kadindan da nefret

Sabah aksam altinlarinizi gundem yapan kim? Esiniz mi? Altinlari takmadiniz diye mi esiniz bankaya goturdu? Neden takmak zorundaymissiniz? Hadi takmadiniz siz bankaya goturemiyor musunuz ki esiniz goturuyor. Konuyu dogru anladiysam aileniz zaten cok degisik ama esinizin pek asagi kalir yani yok gibi. Evlendigim gunden beri alyansim haric altin takmadim, takmam. Kimse bana altin taktiramaz. Zaten benim altin takmami isteyen adam kocam olmazdi.
Hayır ailem gündem yaptı altınlarımi eşim kızıp bankaya koydu

Eşiniz sizi boşar ve hak ettiği, sevilip sayıldığı, ailesinin dolduruşlarına gelmeyen biriyle evlenir umarım.

Birey olamamissiniz ailenize sınjr cizememissiniz sizin altinlarinizdan onlara ne ne sacma sapan aileniz var cikin evinize gidin aileniz sizin iyiliginizi dusunmuyor koca kadinsiniz neyden korkuyorsunuz? Aileniz heralde altinlari alip cebe atmak derdinde

Birey olamamissiniz ailenize sınjr cizememissiniz sizin altinlarinizdan onlara ne ne sacma sapan aileniz var cikin evinize gidin aileniz sizin iyiliginizi dusunmuyor koca kadinsiniz neyden korkuyorsunuz? Aileniz heralde altinlari alip cebe atmak derdinde
28 yaşıma kadar beni evden tek bir yere göndermediler hiç bir kimse ile görüşmeme izin vermediler onların üzerimde kurduğu baskı artık bana korku veriyor

X