Eşim ailesiyle ilgili problemleri benden saklıyor

Kızlarının yediği haltın sinirini size mal etmişler hepsi bu..yapan kurtulur diyen kurtulmaz sözü cuk oturmuş konuya ..
Eşinizle konuşun ailesiyle irtibati kesin..ne halleri varsa görsünler..eşinizle evlisiniz ailesiyle değil
Hakikaten öyle..
Bir gün yorumları okuma fırsatım olmadı, yine ortalık karışmış. Bu cevapla herkese cevap vermeye çalışacağım.

Ben eşimi ailesinden koparamam koparmayada çalışmıyorum, sadece bu konuda annesinin lafıyla hareket etmesi beni üzdü. Keşke aylarca bu kadar belli olan bir şeyi saklamak, yalan söylemek yerine benle de paylaşsaydı. kayınvalidemgile gittiğimizde hep yeni bir yalan uydurmak zorunda kalıyordu, yok işe gitti, arkadaşının yanına gitti vs.
Ben görümcemin lafının derdinde değilim, bu eşimle benim aramdaki ilişki hakkında.

Şuan görümcemin ne yaptığını nerde, kiminle yaşadığını bilmiyoruz. Sadece arada kayınvalidemle görüşüyor, görüştüklerinde dışarda görüşüyorlar zaten. Kızın kaldığı evde değil.
Kaçmış diyorum çünkü tam olarak öyle oldu, bir gün pılını pırtını toplayıp habersiz çıktı gitti.
Yani bu kadar detaylara takılmanıza şaşırıyorum açıkçası 😐

Annemle konuşmamın yanlış olduğunu hala düşünmüyorum maalesef. Annem benim tek dert ortağım, çoğu derdimi paylaşırım konuşma ihtiyacı duyduğumda ona giderim. Gidip ona buna yayıp laf etmedim ki.

Aslında annenize görümcenizin evi terk ettiğinden çok bunun sizden saklandığını anlatıp dert yanmışsınız yanlış anlamadıysam. Kayınvalide gizlese söylemek istemese hatta yalan söylese çok sorun değil. Sorun eşinizin de size yalan söyleyip gizlemesi.

Anneniz dert ortağınız olabilir ama söylenmemesi gereken şeyi de söylememelisiniz. Başkasının mahremini konuşmaya hakkınız yok. Onu da zan altında bırakmışsınız. İlk akıllarına gelen annesi mi gidip söyledi olmuş. Ayrıca eşyalarını toplayıp evden ayrılan yetişkin biri için niye kaçtı deniyor?

Kızlar selam.
Ben 4 yıllık evliyim bir yaşında bir kızım var. Eşimin ailesiyle hiç bir zaman bir sorunum olmadı, ne ben onlara nede onlar bana laf etmedik. Geçenlerde eşimin ailesinde bir olay yaşandı ve ben bu olay yaşandıktan 4-5 ay sonra öğrendim.
Eşimin kendisinden büyük bir ablası birde küçük kız kardeşi var, yani evin tek oğlu.
Küçük görümcem evde baya sıkıntılar çıkartıyor ve bu hem eşimi hem ailesini çok kötü etkiliyor. Eşim şu an kız kardeşiyle hiç görüşmüyor ve hayatından tamamen çıkardı.
Olayı anlatıyım size. Küçük görümcem 1,5 sene önce evden kaçtı ve bu olayı ben tam 4-5 ay sonra öğrendim. Ben tabi görümcemin kaçtığını kayınvalidemgilin üzgün olduklarından ve görümcemin hiç bir zaman evde olmamasından anlamıştım, ama bana bir şey anlatmadıkları için ben de sormak istemedim. Eşime sormuştum ama hayır dediği için üstüne gitmedim. 4,5-5 ay sonra, daha fazla saklayamıyacaklarını anlayınca eşim bana anlattı ve kimseye söylememi istedi, ondan sonra zaten kayınvalidem de anlattı. Ben içten içe sakladıkları için çok kırılmıştım ama üzgün oldukları için yüzlerine gelmek istemedim. Neyse işte bana anlattıktan 1 hafta sonra görümcem eve geri döndü ve tabi herkes bana anlattıkları için pişman oldular.
Ben bu konuyu annemle konuştuğumu eşim öğrenince bana çok kızdı ve bir süre aramız çok bozuktu. Ben önceden görümcemin gittiğini anladığım için annemle bu konuyu ta önceden konuşmuştum, taa eşim bana söylemeden önce.
Eşimin ailesi hep karına anlatma dedikleri için eşim bana anlatmadı. Benim kendi ailemle ilgili bir sorunum olduğununda ben hep eşimle paylaştım o yüzden böyle yapması beni çok üzdü.
Görümcem bir kaç ay önce yine evden kaçtı ve kayınvalidem bu sefer hem bana hem anneme anlattı. Şimdi de kayınvalidem eşime benim annemin bu lafı orda burda konuştuğunu ima etmiş ve eşimde gelip bana sordu ve ben bu sefer hem kırıldım hem kızdım kayınvalideme. Arkamdan oğlunu bana ve anneme karşı doldurduğunu ve bizi eşimin gözünde güvenilmez dedikoducu insanlar gibi göstermeye çalıştığını anladım ve o günden sonra kayınvalideme hiç samimi olamıyorum.
Eşime beni aileden göremediklerini, yüzüme başka arkamdan başka davrandıklarını söyledim ve o günden beri eşimle hiç aramız iyi değil. Eşim günde 2-3 kere annesiyle telefonda görüşüyor ve ne konuştuklarını benden hep gizliyor. Şu durumda ne yapacağımı bilmiyorum ve hem eşimden hem annesinden aşırı derecede soğudum
O sırada eşimle eşimin ailesinin dedikodusunu yaparken ben😂😂

Sizi benimsememişler sizi aileden görmüyorlar. Sonuçta evinin içinde olanları komşunun yada akrabanın duymasını ister msiin hayır. Onlar da seni bi komşu olarak görüyorlar. Sende samimi olma. Ne gerek var.anlatma herşeyini. Eşinle bu durum için aranı bozma. O ona denileni yapıyor.

Gerçekten herkes bu kadar sırcı mı ? Evli insanların arasında bu kadar sır olmasi bana cok garip geldi, böyle bir durum olsa ben kocamın bana anlatmasını, benimle dertlesmesini isterim. Ha kayınvalidem yüz göz olmak istemiyordur onun yanında bu konuyu açmam. Konu sahibinin annesine anlatmasını da garipsemedim. Kimse konu sahibini nimetten saymıyor oda annesine böyle supheleniyorum bana anlatmıyorlar diye dedikodu yapmış. O aileye resmen sizi almamışlar, üzgünüm ama eşiniz de almamış. Kök aileci bir eşe sahipsiniz

Hakikaten öyle..
Bir gün yorumları okuma fırsatım olmadı, yine ortalık karışmış. Bu cevapla herkese cevap vermeye çalışacağım.

Ben eşimi ailesinden koparamam koparmayada çalışmıyorum, sadece bu konuda annesinin lafıyla hareket etmesi beni üzdü. Keşke aylarca bu kadar belli olan bir şeyi saklamak, yalan söylemek yerine benle de paylaşsaydı. kayınvalidemgile gittiğimizde hep yeni bir yalan uydurmak zorunda kalıyordu, yok işe gitti, arkadaşının yanına gitti vs.
Ben görümcemin lafının derdinde değilim, bu eşimle benim aramdaki ilişki hakkında.

Şuan görümcemin ne yaptığını nerde, kiminle yaşadığını bilmiyoruz. Sadece arada kayınvalidemle görüşüyor, görüştüklerinde dışarda görüşüyorlar zaten. Kızın kaldığı evde değil.
Kaçmış diyorum çünkü tam olarak öyle oldu, bir gün pılını pırtını toplayıp habersiz çıktı gitti.

Annemle konuşmamın yanlış olduğunu hala düşünmüyorum maalesef. Annem benim tek dert ortağım, çoğu derdimi paylaşırım konuşma ihtiyacı duyduğumda ona giderim. Gidip ona buna yayıp laf etmedim ki.
Siz bu kafayla daha çok problem yasarsiniz.

kizin kacmasi bizim kültürümüzde cook travmatik bir olay, bu kadar hassas bir durumu annenize yetiştirmişsiniz hemen.

Hakikaten öyle..

Anam kız kaçmamış ki zaten ayrı eve cıkmıs 😱

Hakikaten öyle..

O zaman sizin kök ailenizle ilgili olanları eşinizde annesiyle konuşabilir.Ve siz buna ses çımarmayacaksınız bunu mu anlamalıyız.

X