Anket erkek mi olmak isterdiniz kadın mı

erkek mi kadın mı

• erkek

OY: 62 41,6%
  • kadın

OY: 87 58,4%

• Ankete Katılan
    149
bence kadın olmak erkek olmaktan herzaman için daha avantajlı
yine dünyaya gelsem asla erkek olmak istemezdim..

erkek olmak isterdim onunda kadın olamsını isterdim sonra bi gün böyle karşımda ağlasın hıçkıra hıçkıra daha sonra bende onu umursamıyım istiyorum aynı bana en son yaptığı gibi ama belli mi olur bu şekildeykende olur aynı şeyler beni kaybettiğini anlayıncva görücem ben onu:dilcikar:

ben erkek olmak isterdim ne yalan diyim keşke şimdi o imkanımız olabilseydi. sabah kalkardım kahvaltı önümde. sofra toplama derdi yok. üstümü değişirdim yıkamak ütüleme derdi yok. işten dönerdim ev temiz,düzenli, yemeğim yine önümde.sofradan kalkar ellerine sağlık der koltuğuma çekilirdim kumanda bende kahve elime gelmiş.:içelim:hamileyim aşeriyorum kilom var derdim yok.regl sancısı yok.alkisalkisalkisçocuk uyandı kalk emzir yok::emir_bebek:pehhhhhhhhh daha ne isterdim ya. zemuszemuskadınlarda çalışıyo sonuçta, tek erkek değil ev ihtiyacını karşılayan.ama yinede her iş kadından beklenir kadın koşturur.ah ah hayali bile çok güzel :lepi:

Kesinlikle erkek olmak isterdim.. Hatta Allah'a beni nedne erkek yaratmadın diye isyan da ederim..

Erkek ne güzel, istediği gibi gez toz, iç sıç, gece yaralarına kadar, arkadaşlarınla istediğin yere git, tatilllere git istediğin kişilerle seviş. Hepsine müsade var hatta toplum destekli...

Bir kere anneler erkek çocuklarını daha çok seviyor, her istediklerini yapıyorlar, resmen kul köle oluyorlar kızlara herşey yasak, her işi(ev işlerini) yapmak zorunda Allah için bir bardak su vermezler ama erkek çocuklarına utanmasalar yemeği kaşıkla yedirecekler, meyvelerin çekirdeklerini çıkarıp ağızlarına tutuverecekler, erkek çocuları için, yapar benim oğlum, paşam benim oğlum, harcar benim oğlum oh yapsın harcasın hatta dur ben vereyim kaç para lazım oğlum derler... Erkeklerden şikayet edersiniz ama bu adamları siz böyle yetiştiriyorsunuz hanımlar...Ama sonunda o dışladığınız kızlarınızın eline mahkum olursunuz o göklere çıkaramadığınız oğlllarınız karılarına sizi satarlar...

Sonra adamlar evleniyor aynı rahatlık evliliğinde. Oh eve galiyor yemek yapılmış, tertemiz ev, çamaşırlar yıkanmış ütülü, akşam gönlün yapılıyor, kahvenş getireni meyveni getiren bir kadın var, kumanda elinde köşede karpuz gibi yayılıyosun, bir dediğini iki etmeyen ona kul köle olan karın var..

Güzellik, kilo, kıl tüy sorunun yok, her ay adet sancısı çekmiyorsun...

Taciz tecavüz tehlikesi yok. Anlaşamadın mı cart diye boşanırısn dul erkek demezler, bunun bekareti gitmiş hadi bakiim anam ver bi.... diye kimse musallat olmaz...

Bizim ülkemizde erkek olmak var.. Kızım olursa valla en çok ben üzülürüm hatta kahrrolurum yavrumu nasıl bir hayatın beklediğini bildiğim için...

Son düzenleme:
kadınlığı yaşadım biliyorum bide değişiklik olsun çoook yakışıklı uzun boylu bi erkek olmak isterdimmmm..
bide ben eve gidince yemek hazır olsun..ev temiz olsun..
reglisiydi..ağdasıydı..saç boyasıydı..doğumuyduuuu bide ben bunların olmadığı bi hayat yaşayayım bari:))

Kadın olmaktan memnunum.Iyy tanrım erkek olmayı düşünemiyorum.Sebebi biz bir şekilde güzel olmayı becerebiliyoruz.Ama onlar yakışıklı değillerse şansları yok.Ve tabi daha birsürü şey var..

kadın olmak çok güzel, elimden her iş gelir... ev işleri, yemek yapmak, dersler, üniversite, iş, eş, ilerde çocuklar..... hepsini kaldırabilirim alimallah...
erkeklerde ne var (bazı istisnalar dışında).... yok, bi şey yok :KK9: yaptıkları işleri de ellerine yüzlerine bulaştırır bunlar :KK9:
şaka bi yana, erkeklerde de var tabi yetenek de az.. bir kadın gibi olamıyorlar...
bizler neredeyse kusursuz yaratılmışız...

Kesinlikle erkek olmak isterdim.Hayatin tum yuku kadinlarda.Erkek olsaydim hayatmda bna yamuk yapan tum erkekleri iyi benzetirdim.

erkek olmak o kadar rahat olurdu ki ama her ne kadar içinde birçok zorluğu da barındırsa yine doğsam kadın olmak isterdim

Beraber işten eve gel eşin devrilip yatsın sen ev işine dal sonra gece birde bulaşık dizerken tabak sesinden uyuyamıyorum diye fırça ye , elinde hikaye kitabı mutfak masasında işinin bitmesini sinirli sinirli bekleyen bir bıdıkla uğraş
ne desem bilemedim :KK45:

X