Erkek bebek öcü mü?

Ne yazık ki eskiden kız bebeklere yapılan şimdi oğlan bebeklere yapılıyor.
Bu da cinsiyetçilik.
Üstelik çıkış noktası da “hayırlı” olup ana babaya bakıcılık yapacak olması.
Bu söylemlerden ben de çok rahatsızım çünkü cahillerin eskiden kız çocuklara yaptığından farkı yok.aynı cahil kafası
Hayırlı olsun. Sağlıkla doğsun, sağlıkla büyüsün miniğiniz.
Benim de tek çocuğum var oğlan. Kız çocuktan hiç bir farkı yok. Kızım olsa da çok severdim. Evlat evlattır.
Oğlanlar da duygusaldır, oğlanlar da ailesini sever. Zaten ileride bana baksın diye yapmadığım için ileride bakmaz diyenlere bakmasın diyor geçiyorum.
Siz de takmayın, güzel yavrunuzu mutlulukla büyütün
Kesinlikle sizin gibi düşünüyorum. Ben de bu hayata bana baksın diye çocuk getirmiyorum. Neden baksın ya bana mecbur mu? Bu hayata gelmeyi o seçmedi sonuçta. Ben onun için elimden gelen her şeyin en güzelini yapmaya çalışıcam. Sadece bu benim görevim. Allah herkesin çocuklarına sağlık versin. Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim:KK200:

Siz anne olarak bakiyorsunuz tabi ki cocugunuz sıkıcı gelmez, sıkıcı degildir. 😀 Ben surekli cocuklarla vakit gecirmiyorum ki arada goruyorum, arada hediyeler aliyorum ondan kiz cocugu keyifli geliyor bana. Yani disardan bakanlar da boyle dusunuyor olabilir.
Ama bu da cinsiyetçiliği besliyor.
Mesela kızlar illa pembe tütü giymek, süslenmek zorunda değil.
Benim en yakın arkadaşımın kızı asla prenses tütü bilmem ne giymez. Düz keten rengi bir elbiseye taktı bu ara. Başka elbise giydirmiyorlar. En sevdiği renk de mavi.
Şocukları genellememek lazım. Kız diye süslemek de doğru değil

Ne yazık ki eskiden kız bebeklere yapılan şimdi oğlan bebeklere yapılıyor.
Bu da cinsiyetçilik.
Üstelik çıkış noktası da “hayırlı” olup ana babaya bakıcılık yapacak olması.
Bu söylemlerden ben de çok rahatsızım çünkü cahillerin eskiden kız çocuklara yaptığından farkı yok.aynı cahil kafası
Hayırlı olsun. Sağlıkla doğsun, sağlıkla büyüsün miniğiniz.
Benim de tek çocuğum var oğlan. Kız çocuktan hiç bir farkı yok. Kızım olsa da çok severdim. Evlat evlattır.
Oğlanlar da duygusaldır, oğlanlar da ailesini sever. Zaten ileride bana baksın diye yapmadığım için ileride bakmaz diyenlere bakmasın diyor geçiyorum.
Siz de takmayın, güzel yavrunuzu mutlulukla büyütün
Evet o benimde dikkatimi çekti. İnstagramsa özelikle öyle bir furya başladı. Erkek annesi kız annesi. Erkek annesi 30 yaşında ama 100 yaşında gibi oluyormuş falan filan saçma salak işler. Banada hamileyken Ay ilk çocuğu oğlan olanlar çok şanssız oluyor dedi. Bende sen kızının derdine düş oğlumun derdi sana düşmedi dedim 🤷‍♀️

Söyleyenlere cevaplarını veremedinizmi o an?
İnsanlar artık herşeyi bıraktı tövbe haşa yaradanın işinede karışmaya başladı.
Verdim konumda da yazdım. 50 yaşlarında bir tanıdık kadın dedi baya üzüldü nedense çok istiyorsan sen yap dedim gülüyor. Yani ne diyeyim anlamadım

Khomyuk Khomyuk haklı kendine bakıcı arayan kız istiyor yoksa erkek çocuğu olmuyo diye “çürük” kabul edilen çok kadın oldu zamanında.
Siz nasıl yetiştirirseniz çocuğunuz öyle olur kız olsun erkek olsun.
Boş verin ya kızınız olacak olsaydı da “ayyy keşke erkek olsaydı” diyen olurdu merak etmeyin. Bazıları negatif basmaktan başka bir şey bilmiyor çünkü.

Khomyuk Khomyuk haklı kendine bakıcı arayan kız istiyor yoksa erkek çocuğu olmuyo diye “çürük” kabul edilen çok kadın oldu zamanında.
Siz nasıl yetiştirirseniz çocuğunuz öyle olur kız olsun erkek olsun.
Boş verin ya kızınız olacak olsaydı da “ayyy keşke erkek olsaydı” diyen olurdu merak etmeyin. Bazıları negatif basmaktan başka bir şey bilmiyor çünkü.
Ben o tipleri dalgaya alıyorum artık.
Oğlum ufakken hayırlamaya gelen yaşlı bir akraba dedi “oğlan evlenene kadar evlat” diye. Ben de ooh daha iyi yaşlanınca bir de torun bakmam teyze dedim. Gülüştük ettik. Bilmem anlamış mıdır dangalaklığını

Benim en yakın arkadaşımın kızı asla prenses tütü bilmem ne giymez. Düz keten rengi bir elbiseye taktı bu ara. Başka elbise giydirmiyorlar. En sevdiği renk de mavi.

Süslü giyindi diye hiç biseycik olmaz. Kimse zorunda birakmiyor Istemezse giymez, cocuklar kiyafetleri kendileri secmek icin tutturuyorlar begenmedigini mumkun degil giydiremiyor. 😀

İki oğlum var. Alışverişe çıktığımda hep kız reyonunda gezip iç geçiriyorum. Neyse yeğen ya da torun kız olursa bu ihtiyacımı gideririm artık 🥺 erkek çocuk reyonları çok sıkıcı neyse 😅😅 seçenek çok az 😬
Ben de böyle bıcır bıcır kız çocukları kıyafetlerini çok beğeniyordum ama erkek bebekler için müthiş kıyafetler var. Sadece avm bakmayın bence instagramda fln sayfalardan şimdiden bir sürü güzel şey aldım

Geri kalmış ve köhne zihniyetliler uremesin lütfen!
Aslan parçası bir oğlum var kız olsa da ay parçası diye severdim
Evlat bu ya cinsiyetin ne önemi var ki düzgün insanlar olarak yetiştirebilelim gerisi önemsiz
Erkek bebeklerinde çok güzel kiyafetleri oyuncakları oyunları var
Kız bebekler nasıl bilmem ama erkek bebek yerinde durmayinca doğum kilonda kalmıyor hep bir aktiflik hep bir hareket genclesiyorsun resmen 😂 😂

Sormayın... Bir de vah vahh eder gibi söylemiyorlar mı deli ettiler iyice
Üzülmeyin kafanıza da takmayın, bebeğinizin cinsiyeti kız olsaydı bu sefer de vah vah keşke erkek olsaydı eşinin soyunun devamı için bir erkek bebek şart, kız istiyorsan sonrada bir kız bebek yapardın diyeceklerdi, kızım var ben de tüh tüh oğlun yok, olmuyor mu, yoksa kız kısırı mısın gibi abuk ve cahilce sözlere maruz kalmıştım😂

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🙏 gebelikte ve lohusalıkta böyle cahilce konuşanlara kulağınızı tıkayın, gerçi onlar yılmadan bebeğinizin kilosundan gelişiminden zekasından ömür boyu bahsedecekler, sonra da 2. bebek ne zaman sorularına maruz kalacaksınız, her şeye burnunu sokan insan modeli işte 🤥

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Sen kız doğurursun de geç aman. Kafaya takacak bir şey yok bunda. Benim de kesin belli olmasa da muhtemelen oğlum olacak. Şehzade doğuracağım 😂🥰

Dün de biri bana erkek çok zor işte kız çocukları daha uysal, erkek durmuyor falan dedi. Dedim ki ben iki tane evlat kaybetmişim erkek olsun kız olsun derdim yok, sağlıklı olsun. Sen bunları başkasına söyle. İnsanlarda var böyle hamile kadına saçma sapan konuşmalar. Eteğinizde sallayıp atacaksınız.

Bir de bunun hamile misin ayvayı yedin, hayatın şöyle bitti böyle mahvoldun versiyonları var. Bir tanesini sen ne yapmaya çalışıyorsun diye bozup ilişkimi kestim. Bozunca kendisi küstü zaten 😂
Ağzı olan konuşur, önemli olan sizin de konuşmanız.

Ben o tipleri dalgaya alıyorum artık.
Oğlum ufakken hayırlamaya gelen yaşlı bir akraba dedi “oğlan evlenene kadar evlat” diye. Ben de ooh daha iyi yaşlanınca bir de torun bakmam teyze dedim. Gülüştük ettik. Bilmem anlamış mıdır dangalaklığını
Ayy bu erkekler bu kadar evlenene kadar evlatsa, burada her gün kocalarının aile düşkünlüğünden dolayı neden 200 konu açılıyor acaba 🤣
İnsanlar ben nasıl yetiştirirsem öyle olur diyemiyor da çocuğa bahane buluyor.
Bizim sülalede oldum bittim kız çocukları el üstünde tutulur ama erkek çocukları da çok sevilir. Kız çocuklarının el üstünde tutulma sebebi de evlenince olurda kötü muamele görürse, susmasın kendini ezdirmesin diye. Ama anlatsan bunu da anlamazlar.

Geri kalmış ve köhne zihniyetliler uremesin lütfen!
Aslan parçası bir oğlum var kız olsa da ay parçası diye severdim
Evlat bu ya cinsiyetin ne önemi var ki düzgün insanlar olarak yetiştirebilelim gerisi önemsiz
Erkek bebeklerinde çok güzel kiyafetleri oyuncakları oyunları var
Kız bebekler nasıl bilmem ama erkek bebek yerinde durmayinca doğum kilonda kalmıyor hep bir aktiflik hep bir hareket genclesiyorsun resmen 😂 😂
Haydaaa can evimden vurdunuz resmen doğum kiloları diyerek e müthiş bir haber bu:KK60::KK200::KK200:

Hayirlisi evlat olsun ya bende cok isterdim bir oglum olsun, kismet degilmis. cok sukur bir kizim var bende kiz dedigimde olsun diyenler olmustuMl.Sukur ki allah evlat nasip etmis ne farkeder kiz veya erkek.birde su var erkekte deseni, kizda deseniz begenmeyenler oluyor onlara neyse🤣🤣

Kız evlat iyidir, ille de kız olsun diyenler, yaşlanınca geline nazı geçemeyeceğinden, kendi doğurduğuna kapaklanacak olanlar sanırım 😅 Oğullarını da tosunum t..şşaanı yerim diye severler bunlar

Küçüklüğümden beri erkek bebekleri daha bi kanım kaynayarak severdim. Okuldan gelirken 5 yaşlarında bir erkek çocuğu bana hergün çiçek verirdi bunlar senin için diye 😍 Birgün benim de böyle oğlum olacak derdim. Rüyalarımda böyle tombiş tombiş tavuk budu gibi etli bacakları olan erkek çocuklar görürdüm 😂 Öyle de oldu Allah nasip etti :)
Kız çocuklarını da çok seviyorum. Saçları öreceğim bir kızım olmasını da hayal ediyorum son zamanlar :)

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
İlk bebekte kız ya da oğlan peşine düşenler zır cahildir. Hani ikinci farklı olsun isteyeni anlıyorum. Benim de iki oğlum var. İkinci kız olsaydı onu tadardık ama doktor ne düşünüyorsunuz sizce nedir cinsiyeti dediğinde sağlıklı olsun farketmiyor dedik. Arkadaşlara katılıyorum geçmişte kızlara yapılan şimdi erkek çocuklarına yapılıyor. Kız çocuğu bakar kafası.

Yeni nesil çocuklar bize fikir sormuyor ki. Benim ufaklık istemediğini giymez, yemez zorlamıyorum. Kız çocuk giysin tütüyü, pantolonu maviyi pembeyi kimse karışmaz sadece yönlendirme olmasın tabii ki. Bu kız oyuncağı/erkek oyuncağı/kıyafeti diyerek kötü hissettirmemek yeter. Çocuklarda cinsiyet gelişimi kendi yolunu buluyor zaten.

Gercekten cok acimasizca yaa. Benim 4 tane erkek yegenim var ailenin 5. Torununa hamileyim o da erkek😂 anneme soyledigimde bi oglus daha geliyo diye oyy saglikli olsun da ogluslara aliskinin ben demisti🥹 her zaman allahtan sagliklisini, hayirlisini diledim. Lutfen boyle konusan insanlara da bebek benim bebegim evladin kizi erkegi olmaz hayirlisi ve sagliklisi olsun insallah diyin ve dediklerini onemsemeyin. Kim demis erkek cocuklari sıkıcı oluyo diye ben yegenlerimi oyle severdim kiii🥹 saglikla kucaginiza alin oglusunuzu💕

Kuzenim hamileyken ben de kiz dilemiştim. 😄
Erkek bebek öcü degil ama coook sıkıcı. 🙄 Kiz bebege kiyafet ve oyuncak alirken deliriyorum resmen o kadar tatli elbiseler, etekler kiyafetler var ki. Her şeylerini insan özenle seciyor, oyun kurmasi da daha guzel.
Hahaha iki çocuğum var biri kız biri erkek,kim demiş erkek cocuğa oyuncak ve kıyafet almak sıkıcı diye. Benim oğlum epey tarz giyiniyor,kolyeleri,bileklikleri, tarz şapkaları falan vardır. Oyuncak kutu oyunu sever ailecek oynuyoruz eğlenerek. Ben kendime alır gibi kutu oyunu alıyorum ona😄
Kızım bebekken pembe zehirlenmesi yaşadık kabul ,cicili bicili elbiseler tokalar tamam(ki onları da uzerinden çıkarttırmak dertti,elbisedir kostümdür özel günler için alınan,yeri geldi giydi markete gittik öyle bir yapısmak)şimdi 12 yaşına girecek,giydiği herşey siyah,renksiz, epey geniş ve tuhaf. Etek giymiyor asla,elbise asla. Umarım hayatının geri kalanında da böyle giyinmez,çok amin🙏
Kısacası ilerde bir dönem acayip sıkılıyor insan kız çocuğu ile alışverişte😃
Bayramda ikisine de alisveriş yaptım,oglum 5 yaşında gömlek(uzun kol keten olacakmış kısa kollu istemezmiş kolları katlarmis gerekirse)pantalon askılı model olacakmış illaki,üzerine de ceket giyecekmiş babası gibi vs epey kararlı ne istediğini bilen bir şekilde hemen bulduk aldık çıktık, onunkiler daha çok heveslendirdi beni,kızıma siyah dizde oversize şort aradık zira,bunun nesi zevkli? Gidene kadar kararsızdı zaten,nasıl olduysa tişört ,şorta karar vermiş gezerken(çünkü sezon acılmamıştı henüz hicbir yerde yok ya şort 😄)aradık taradık avm'nin altını üstüne getirdik neyse bir tane zar zor beğendi de yanına da evdeki tişörtlerin az birazcık değişiği 2 tişört alabildik ki bence almasa da olurdu. Bu kadar sıkıci bir alisveriş yapmadım senelerdir. Ayakkabıda artık müdahale ettim yoksa bir avm turu da ona atardık. Bak kardeşinle aynı model,aynı marka farklı renk,bu harika bunu alalım bence falan diyerek ikna ettim. Yorulmuş olacak ki kolay ikna oldu yoksa yanmıştım.
Şaka bir yana ikiside canımdır,asla birini diğerinden ayıramam. Bu giydirme, oyuncak vb konular da cinsiyetten ziyade yaşa göre cok değişkenli zaten.
Konu sahibi kimin ne dediğine takılmayın. Evlat bu cinsiyeti farkeder mi ki? Insan seviyor her türlü. Sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim. Gerisi boş.

X