Erkeğin şiddete meyilli olduğu nasıl anlaşılır

papyonlupanda

Düşler ülkesinin gelgit akıllısı
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2023
34
14
Erkeğin evlendikten sonra şiddet göstereceğini belli eden hareket ve davranışları var mıdır? varsa neler? aydinlatirsaniz çok mutlu olurum.

Evlenmeden önce sabrını iyice zorlayın tabi saygısızlık yapmadan,tartışmanız olduğunda nasıl davrandığına bakın. Hayvanlara,varsa kız kardeşine,annesine olan üslubuna bakın. Başka kadınlar hakkında çok kolay ithamlarda bulunuyor mu buna bakın. Hepsi bir bütün bunların karakterini belli eder.

Zaten belli eder evlenmeden öncesinde genelde kadınlar gözlerini kapatan taraf olurlar. Ya Izlerini yakalamaya çalışın. Gereksiz kıskançlıklar kısıtlamalar fiziksel mudahale olmasa bile ses yükseltmesi küfür etmesi. Sizin dışınızda olan kadınlara davranışları. Hayvanlara olan davranışları.

Erkeğin evlendikten sonra şiddet göstereceğini belli eden hareket ve davranışları var mıdır? varsa neler? aydinlatirsaniz çok mutlu olurum.
Ben nişanlıydim karşımdaki kişi sinirlendiginde ofkelendiginde lafının nereye gittiğini bilmez çok kırıcı konuşurdu. İmamdı kendisi ve Kur'an ogrenmek için gelen çocuklara sinirlendiğinde vurduğunu söylemişti. Ama ailelerinin haberi var , ben küçükken de hoca bana vuruyordu falan demişti. Ben bunu duyunca çok kötü oldum ve bunu belirttim tabi ki sana vurmam ablalarim var onlara bir kez bile el kaldirmadim demişti . Çocukları da hem çok sevdiğini soyluyo harçlık veriyo , yemeğe götürüyordu bazen hem de vurduğunu söylüyordu.
Bana da bi defa telefonda tartışırken vurasim geliyo gibi bir ifade kullanmıştı. Bilemiyorum evlenince yapar mıydı ama bunlar çok ciddi sıkıntılar. Tabi başka şeyler de vardı ayrıldım ama konuya gelecek cevapları ben merak ediyorum

Günlük yaşantıda (hatta özellikle trafikte) gözlemleyin. Önünü kesen sürücüye, cafede bi hata yapan garsona, size, herkese davranışlarına bakın. Etrafa stresli durumlarda bile kibar, sakin, anlayışlı olan insandan zarar gelmez.

X