Enfeksiyonda lenf bezi şişmesi

mermaid2608

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2015
2.853
2.421
42
Lütfen gerçekten bilgisi olan cevaplayabilir mi? Enfeksiyon varsa, iki lenf bezi birden mi şişer. Mesela iki koltuk altı birden yada boynun iki tarafı birden. Tek lenf bezi şişliği sebebi nedir?

görünür şekilde mi şiş nasıl şiş? dr a gittiniz mi ultrasonda bakıldı mı_
Şöyle anlatayım. 6 aylık hamileyim. Üç dört gün önce kolum sanki egzersiz yapmışım gibi acıdı. Koltuk altında fındıktan büyük şişlik oluştu. Dün ağrısı geçti, beze de küçüldü. Doktor randevum perşembe günü. Daha önce izin alamam. En çok toksoplazmadan korktum. Hamilelikte geçirmek sıkıntı çünkü. Toksoplazmada lenf bezleri şişebilir diyor

Şöyle anlatayım. 6 aylık hamileyim. Üç dört gün önce kolum sanki egzersiz yapmışım gibi acıdı. Koltuk altında fındıktan büyük şişlik oluştu. Dün ağrısı geçti, beze de küçüldü. Doktor randevum perşembe günü. Daha önce izin alamam. En çok toksoplazmadan korktum. Hamilelikte geçirmek sıkıntı çünkü. Toksoplazmada lenf bezleri şişebilir diyor

stres yapmayın hiç boyun sandım ben, evinizde kedi mi var? o hastalık o kadar bulaşmıyor ama kedinin dışkısıyla bir şekilde bulaşması lazım diye biliyorum, bir de ev kedisiyse zor. perşembeye kadar stres yapmayın derim muhtemelen lenf bezi değildir sivilcedir belki.

stres yapmayın hiç boyun sandım ben, evinizde kedi mi var? o hastalık o kadar bulaşmıyor ama kedinin dışkısıyla bir şekilde bulaşması lazım diye biliyorum, bir de ev kedisiyse zor. perşembeye kadar stres yapmayın derim muhtemelen lenf bezi değildir sivilcedir belki.
İşte asıl sorun orda. Senelerdir baktığım 25 sokak kedim var. Üstelik eve giren bir tane var. Dışkılarını hiç görmüyorum. Sürekli ellerimi yıkıyorum.Günde kaç defa kıyafet değiştiriyorum. 2008 den beri kedilerim var. Ama toksoplazma bulaşmamış hiç. Üstelik hamile değilken bu kadar dikkat etmezdim. Şimdi çok dikkat ediyorum, bulaşmışsa sıkıntı

Bitanesi de şişebilir. Benim sağ kulağımın altındaki şişmişti.
Toksoplazmayla hiç alakası olmayabilir bisürü enfeksiyon var, hiç kuruntu yapıp canınızı sıkmayın derim

Eşimin boynunda 6 tane, sağ koltuk altında 1 tane şişmişti. 2 tane kuvvetli antibiyotik kullandı.

Sadece kediden bulasmaz. Iyi yikanmamis yesillik, islenmis et veya az pismis ettende bulasir ama ozellikle iyi yikanmamis yesillikten bulasir.

Lütfen gerçekten bilgisi olan cevaplayabilir mi? Enfeksiyon varsa, iki lenf bezi birden mi şişer. Mesela iki koltuk altı birden yada boynun iki tarafı birden. Tek lenf bezi şişliği sebebi nedir?
Ben yaşamadım komşum yaşadı. Boynunda. Eline şişlikte geliyodu. Doktora gitti epey bi araştırmadan sonra enfeksiyon dendi. İlaç kullandı geçti şimdi.

İnşallah önemli bir şey değildir
Koltuk altı temizliğinden sonra banyoda kese yaptıysanız da olabiliyor.Benim başıma geldi her iki tarafta sanki sivilce ucu gibi dikkatli bakınca anlaşılan bir noktacik ve ağrılı şiş oluşmuştu..
Doktorun verdiği 5 günlük antibiyotikle geçmişti.

Önce sakin olun küçük oğlum her boğaz enfeksiyonu geçrdiğinde lenf bezleri de şişer bazen bi tarafı bazen iki tarafı birden doktora gidecekmişsiniz zaten sakin bekleyin randevunuzu toksoplazma kedi dışkısından geçmiyor mu dokunmadiysaniz geçmemıştir diye umit ediyorum

Oğlumun boynunda ve iki kulak arkasında var.
Tamamen kaybolulmuyor, hastalık zamanlarında şişiyor.
Takip ediyoruz, sıkıntısı yok ama.
Bu arada oğluma da ilk toksoplazma demişlerdi, alakası olamaz dedim, nitekim de farklı birşey çıktı.
Ama sizde baya kedi varmış, İnşallah değildir..

X