en son bitirdiğiniz kitap

Barbey D'aurevilly yazarına ait Şeytani Öyküler. 19. yy Fransa'sında toplum ahlakına uygun olmayan ilişkileri anlatıyor. Hikayelerin bir kısmından daha kötülerini bu forumda okumuş olabilirim:) aslında hepsi ahlak anlayışı olarak düşmüş olan ama toplumda üstün gözükmek için her şeyi herkesten saklayan burjuvalara bir eleştiri olmuş. Fransa'da da yasaklanmış yayınlandığında.

Elif Şafagın aşk adlı kitabını okudum yordu beni onun üstüne Çağlar Cilaranın Çağrı isimli kitabı öykü sürükleyici trabzonda yaşanan içindeki gerçek aşk hikayesi beni çok etkiledi okuyanlar tavsiye etmişti okumaya deger gerçek aşk nasıl olur bunu gördüm o kitapta
Aşk'i okudum bana yorucu gelmedi.

Swann'ların Tarafı- Proust. Kayıp Zamanın İzinde serisinin ilk kitabı, biraz geç başladım maalesef bir kitapsever olarak. Fakat iyi de oldu, biraz ağır bir kitap, olaydan ziyade ruh hali ve düşüncelerin anlatımı ile dolu. Anlatımı güzel ancak hikaye kısmı az olunca bazen kopuyorsunuz, ertesi gün okurken nerede kalmıştım oluyorsunuz. Tabi ki seriyi tamamlayacağım ama bir süre ara vereceğim öncesinde:)

Cengiz Aytmatov-Beyaz Gemi.
Tatilde olunca bol bol okunuyor ne güzel:)
Kitap çok dokundu, bir çocuğun içler acısı hayatından kısacık bir kesitti. Okurken bazı insanların nasıl da evlat sahibi olmayı hak etmediğini düşüne düşüne okudum.Bizim topraklarımıza da yakın hikayeler aslında, o yüzden samimi de geldi.

X