K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz En az 5 yıldır devam eden tek taraflı bademcik büyüklüğü.Çok dert ediyorum.

Belki dişinizden öncede büyüktü.Benimde dişim çok kötü apse yapti 7 sene önce.o yıllar sanki bademcigime kadar damagimin kizarip sistigini hatirliyorum ama hâla onun yuzundenmi böyle büyuk kaldi bademcigim emin degilim.belki önceden vardi diye dusunuyorum.ben 5 sene once ateslendim.dahiliye doktoru sag bademcigim buyuk dedi diyeli daha cok dikkat eder oldum.5 senedir acaba önemli birseyim varmi diye kendimi yedim bitirdim.Bu arada belki senin bademcigin küculur.
Tek bademciğin altında kötü hastalık aranmalı diyorlar ben 1 aydır kendimi bitirdim takmaktan, belki diş yapıyor bilmiyorum ama sağ boynumu elle kontrol edince kücük lenf bezi de var minicik. O yüzden fotofraf ekleyebilsek belki aynıdır boyutlarımız. İnsallah kötğ bir sey cıkmaz bir kac güne kontrole gitmeyi düsünüyorum kbb ye:KK43:

Belki dişinizden öncede büyüktü.Benimde dişim çok kötü apse yapti 7 sene önce.o yıllar sanki bademcigime kadar damagimin kizarip sistigini hatirliyorum ama hâla onun yuzundenmi böyle büyuk kaldi bademcigim emin degilim.belki önceden vardi diye dusunuyorum.ben 5 sene once ateslendim.dahiliye doktoru sag bademcigim buyuk dedi diyeli daha cok dikkat eder oldum.5 senedir acaba önemli birseyim varmi diye kendimi yedim bitirdim.Bu arada belki senin bademcigin küculur.
Ben ekledim fotograf şiş olan kısımda ki üsy 20 lik dişimde kötü. Yamuk cıkmıs. Sizinde böyle mi orantısı? Biri şiş

Eklentiler

• EB907723-3572-4053-A49F-6DC141A761BF.jpeg
    EB907723-3572-4053-A49F-6DC141A761BF.jpeg
    66,1 KB · Görüntüleme: 244
Merhaba bademciğiniz ne oldu? Baska sikayetleriniz var mı? Ben doktora gittim ve MR istedi mr cektirdim bende de takılma hissi oluyor acaba psikolojik mi:KK43:
Büyük olan bademciğimde 10 gündür ufak bir iltihap var gitmiyor.15 gün önce cekirdek yemistim batmısti.icindemi kaldi anlamadim.2 gün önce kulak kürdaninla onu patlattim mi yoksa içine kacan mi cikti anlamadim.1 gün sonra tekrar ufakca beyazladi orasi.bugün yine kulak kürdanin dokundum oraya .beyazlik gidiyor.tekrar beyazlik topluyor.anlamadim bur türlü.. Ama benim 5 seneden fazla bademcigim büyük.yeni olmadi.Siz sonuc alirsaniz buraya yazarsiniz insallah onemli birseyiniz cikmaz.bence sizin önceden böyke durumunuz yoksa..buyük ihtimal dişinizdendir.Bu arada bendede takilma hissi oluyo

Büyük olan bademciğimde 10 gündür ufak bir iltihap var gitmiyor.15 gün önce cekirdek yemistim batmısti.icindemi kaldi anlamadim.2 gün önce kulak kürdaninla onu patlattim mi yoksa içine kacan mi cikti anlamadim.1 gün sonra tekrar ufakca beyazladi orasi.bugün yine kulak kürdanin dokundum oraya .beyazlik gidiyor.tekrar beyazlik topluyor.anlamadim bur türlü.. Ama benim 5 seneden fazla bademcigim büyük.yeni olmadi.Siz sonuc alirsaniz buraya yazarsiniz insallah onemli birseyiniz cikmaz.bence sizin önceden böyke durumunuz yoksa..buyük ihtimal dişinizdendir.Bu arada bendede takilma hissi oluyo
Merhaba , mr sonucu cıkmıs simdi kendim baktım ama doktorla daha konusmadım kötü bir kist lezyon saptanmadı diyor. Sadece sağ bademcikte belirgin hipertrofi mevcut diyor yani belki yapısı böyle büyüktü bilmiyorum. İnternette araştırılmalı diyor ortantısız bademcik ama yapacak bi şey yok artık bende beyazlık yok sadece cok iri o kadar

Merhaba , mr sonucu cıkmıs simdi kendim baktım ama doktorla daha konusmadım kötü bir kist lezyon saptanmadı diyor. Sadece sağ bademcikte belirgin hipertrofi mevcut diyor yani belki yapısı böyle büyüktü bilmiyorum. İnternette araştırılmalı diyor ortantısız bademcik ama yapacak bi şey yok artık bende beyazlık yok sadece cok iri o kadar
Sizin adınıza çok sevindim.inşallah doktorda olumsuz birsey demez.Belkide bademciginizin yapisi öyle.benim annem senin bademcigin cocuklugundan beri hep büyuktu diyor.bende ufaktan hatirliyorum sanki.bademcigimin biri kücuk dilime cok yakinda.ilerliyen yıllarda bademcigime gic bakmadim.işte sonradan küculdumu yoksa hep öyle buyukmu kaldi hatirlamiyorum.hic dikkat etmedim.

Ben aynı zamanda anksiyete hastasıyım o yüzden cok taktım kafama.. zor gerçektem takılma hissi gecmiyor

Ben aynı zamanda anksiyete hastasıyım o yüzden cok taktım kafama.. zor gerçektem takılma hissi gecmiyor
Takılma hissi bendede çok var.özellikle hastalandıgim zaman balgamim yoğun oldugu zamanlar daha cok takılma hissi oluyor sanki.yedigimi yiyecekler bademcigimde takılıp kaliyor sanki.Bogazimda yumru var gibi nefes almami engelliyor gibi oluyor.Düzeldigim zamanlar şikayetlerim azalıyor.

Benim tek taraflı bademcik büyüklüğum var.Sağ bademciğim küçük dilime biraz daha yakın.5 sene önce ateslendigim icin dahiliye doktoruna gittim.sağ bademciğin şişmiş ufak iltihap var dedi.Ama bademciklerim ne ağriyor nede acıyordu.sadece öksürüğum ve burun tıkanikligim vardi.antibiyotik verdi yolladi.10 gün sonra kontrole gel dedi gittim.enfeksiyon gecmis ama bademcik büyuklugum kalmisti.Doktor bey internette tek taraflı bademcige kötü seyler yazıyor dedim.Aman ne alakası var dedi.bilgi kirliliği dedi.Ama uzmantv ve doktorsitesindeki doktorlar tek taraflı bademcigi önemseriz diyorlar.çocukluğumdan beri sık sık bademcik iltihabı olur iğneyle düzelirdim.Sağ bademciğim küçük dilime yakın olacak derecede şişer.sol bademciğim hafif şişerdi.O yıllarda öylemi kaldıda farketmedim.Yoksa yirmilik dişi 7 sene önce çok kötü apse yapmisti.o ara bademcigime kadar kızarmis ve sağ çenem şismisti.O ara bademcigimin büyük oldugunu farkettim ama önemsemedim.Hem hatta onun yüzünden bademcigimde büyüdüğunü düsundugumu hatirliyorum.Kendime çok kızıyorum kaç yıldır vardıda dikkat etmedim diye.çocuklugumda belkide küçuldu tekrar büyüdü..yada dısimin apse yaptigi 7 yıl önce.Yada doktorun gördügü 5 yıldan beri var. Belki diyeceksinizki hiçmi doktora gitmedin .2 kulak burun boğaza gittim alerjik rinitim icin hic biride bademcigim icin birsey demedi.onların dikkatin çekecekmi dedim.hic birsey demediler.Ama sanırım ben özellikle onun için özellikle doktora gideceğim kendimi yiyip yiyip bitiriyorum.Aslinda bademcigimde önemli bir renk degisimi,bogaźimda bezeler yok.Eğer önemli birseyim olsaydi 5 senede ortaya cikarmiydi sizce.Sizde varmı tek taraflı bademcik büyüklüğu.
Merhaba gittiniz mi doktora? Aynı sorun bende de var

Yani ne demekmiş? Bir sorun teşkil ediyor muymuş
Önemsemedi bile..Çok büyük bir bademcik değil dedi.Doktor bey sağ bademciğim diğerine göre büyük olduğunu 6 yıldir farkediyorum dedim.6 yılda daha buyuk bademcik bekliyoruz dedi.şiş olan bademcigimde..bademcik taşı olduğunu farkettim.Çıkardımda.Özellikle hep sağ bademcigimde birikiyor.Belkide sizdede vardir .El feneriyle bademciginize bakin.Kulak kürdaninla çikardim ben

Önemsemedi bile..Çok büyük bir bademcik değil dedi.Doktor bey sağ bademciğim diğerine göre büyük olduğunu 6 yıldir farkediyorum dedim.6 yılda daha buyuk bademcik bekliyoruz dedi.şiş olan bademcigimde..bademcik taşı olduğunu farkettim.Çıkardımda.Özellikle hep sağ bademcigimde birikiyor.Belkide sizdede vardir .El feneriyle bademciginize bakin.Kulak kürdaninla çikardim ben
Gittim dün doktora. Usg ve mr çektirdim. Hepsi çok normal çıktı şükür

X