K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz En az 5 yıldır devam eden tek taraflı bademcik büyüklüğü.Çok dert ediyorum.

Kansızlık vardı bende.o şekilde doğuma girdim. Doğumdan sonra 2 ünite kan taktılar bana.yatağimda ayıldikta yarim saat sonra bana degisik birseyler oldu.kulaklarimin ikiside boguklasti kimseyi yavas yavas duymamaya basladim.sanki karanliga gömuluyormysum gibi degisik birseyler oldu.fenalik hissi
Tansyonun mu dustu acaba?

Bademcik ameliyatinda o kadar kan kaybedilmez herhalde.. Allah yardimcin olsun.. bu sekilde yasamaya alismalisin o zaman

Kansızlık vardı bende.o şekilde doğuma girdim. Doğumdan sonra 2 ünite kan taktılar bana.yatağimda ayıldikta yarim saat sonra bana degisik birseyler oldu.kulaklarimin ikiside boguklasti kimseyi yavas yavas duymamaya basladim.sanki karanliga gömuluyormysum gibi degisik birseyler oldu.fenalik hissi
Tansiyonun oynamış.

Ablacım aşırı abartıyorsun. Git bari bir profesörden daha duy da rahatla. Nolcak büyük olursa olsun benim de bademciklerim iri.

Kulak burun bogaz doktoruna bu hastalik icin özel gitmedim.belki gitsem ayni gün icinde nedenini soylerse icim rahat eder,tatmin olurum.yok şu gün yok bu gün uzattilarmi heyecan ve korkudan yemek yiyemiyorum uyku uyuyamiyorum.ozaman icte bende kötu birsey varmi diye daha cok heyecana kapiliyorum
O zaman git de kafan rahatlasın .
Buradaki kişilerin yorumları da seni tatmin etmez çünkü.

O zaman git de kafan rahatlasın .
Buradaki kişilerin yorumları da seni tatmin etmez çünkü.
Aslinda birilerinle konusurken insan yeni seylerde ögreniyor.belki benim bilmedigimi burda bir arkadasimiz bilebilir.o yüzden sormak istedim.belki ayni durumda olan vardir.yada tanidigi cevresinde belki bildiklerini soyleyler diye.Aslinda biliyor doktora gitsem kuskularimda gidecek ama hastaneye gitmeye cesaterimi toplayamiyorum

40 yasindan sonra ameliyat demesinden korkuyorum.

Bademcik ameliyatında bir şey yok ki.
4 yaşında idim olduğumda kılın ortasında dondurma yemiştim bak en keyifli kısmı oydu 😅

Şaka bir yana.
İyş bir KBB uzmanına varsa fakülte hastanesine gitmenizi tavsiye ederim.

Ancak ne oldu? Bademciklerim yerine tükürük bezleri, lenflerim şişti.
Aslında tetikleyen şey alerjiymiş.

Bademcik ameliyatında bir şey yok ki.
4 yaşında idim olduğumda kılın ortasında dondurma yemiştim bak en keyifli kısmı oydu 😅

Şaka bir yana.
İyş bir KBB uzmanına varsa fakülte hastanesine gitmenizi tavsiye ederim.

Ancak ne oldu? Bademciklerim yerine tükürük bezleri, lenflerim şişti.
Aslında tetikleyen şey alerjiymiş.
Benimde alerjim var.gittikce dahada artiyor sikayetlerim.ameliyattan korkuyorum😟😬

Benim tek taraflı bademcik büyüklüğum var.Sağ bademciğim küçük dilime biraz daha yakın.5 sene önce ateslendigim icin dahiliye doktoruna gittim.sağ bademciğin şişmiş ufak iltihap var dedi.Ama bademciklerim ne ağriyor nede acıyordu.sadece öksürüğum ve burun tıkanikligim vardi.antibiyotik verdi yolladi.10 gün sonra kontrole gel dedi gittim.enfeksiyon gecmis ama bademcik büyuklugum kalmisti.Doktor bey internette tek taraflı bademcige kötü seyler yazıyor dedim.Aman ne alakası var dedi.bilgi kirliliği dedi.Ama uzmantv ve doktorsitesindeki doktorlar tek taraflı bademcigi önemseriz diyorlar.çocukluğumdan beri sık sık bademcik iltihabı olur iğneyle düzelirdim.Sağ bademciğim küçük dilime yakın olacak derecede şişer.sol bademciğim hafif şişerdi.O yıllarda öylemi kaldıda farketmedim.Yoksa yirmilik dişi 7 sene önce çok kötü apse yapmisti.o ara bademcigime kadar kızarmis ve sağ çenem şismisti.O ara bademcigimin büyük oldugunu farkettim ama önemsemedim.Hem hatta onun yüzünden bademcigimde büyüdüğunü düsundugumu hatirliyorum.Kendime çok kızıyorum kaç yıldır vardıda dikkat etmedim diye.çocuklugumda belkide küçuldu tekrar büyüdü..yada dısimin apse yaptigi 7 yıl önce.Yada doktorun gördügü 5 yıldan beri var. Belki diyeceksinizki hiçmi doktora gitmedin .2 kulak burun boğaza gittim alerjik rinitim icin hic biride bademcigim icin birsey demedi.onların dikkatin çekecekmi dedim.hic birsey demediler.Ama sanırım ben özellikle onun için özellikle doktora gideceğim kendimi yiyip yiyip bitiriyorum.Aslinda bademcigimde önemli bir renk degisimi,bogaźimda bezeler yok.Eğer önemli birseyim olsaydi 5 senede ortaya cikarmiydi sizce.Sizde varmı tek taraflı bademcik büyüklüğu.
Benim iki taraflı da büyüktü enfeksiyon olduğunda bişey yiyip içmem bile işkence oluyodu, ikisini de aldılar. Başka bi doktora gözükün bence

benimde ayni sekilde sag taraf hep sis gibi ama agri fln yok 40 yasindayim 7-8 yasimdan beri oyle hic kotu bise olabilecegini dusunmedim
Mutlaka kulak burun boğaz doktoruna gitmisinizdir.hic farketip birsey demedilermi.Birde birsey yerken takilma hissi oluyormu sizde.ben mesala bademcigimi hissediyorum orda.şikayetleriniz nasil sizin?

Benim tek taraflı bademcik büyüklüğum var.Sağ bademciğim küçük dilime biraz daha yakın.5 sene önce ateslendigim icin dahiliye doktoruna gittim.sağ bademciğin şişmiş ufak iltihap var dedi.Ama bademciklerim ne ağriyor nede acıyordu.sadece öksürüğum ve burun tıkanikligim vardi.antibiyotik verdi yolladi.10 gün sonra kontrole gel dedi gittim.enfeksiyon gecmis ama bademcik büyuklugum kalmisti.Doktor bey internette tek taraflı bademcige kötü seyler yazıyor dedim.Aman ne alakası var dedi.bilgi kirliliği dedi.Ama uzmantv ve doktorsitesindeki doktorlar tek taraflı bademcigi önemseriz diyorlar.çocukluğumdan beri sık sık bademcik iltihabı olur iğneyle düzelirdim.Sağ bademciğim küçük dilime yakın olacak derecede şişer.sol bademciğim hafif şişerdi.O yıllarda öylemi kaldıda farketmedim.Yoksa yirmilik dişi 7 sene önce çok kötü apse yapmisti.o ara bademcigime kadar kızarmis ve sağ çenem şismisti.O ara bademcigimin büyük oldugunu farkettim ama önemsemedim.Hem hatta onun yüzünden bademcigimde büyüdüğunü düsundugumu hatirliyorum.Kendime çok kızıyorum kaç yıldır vardıda dikkat etmedim diye.çocuklugumda belkide küçuldu tekrar büyüdü..yada dısimin apse yaptigi 7 yıl önce.Yada doktorun gördügü 5 yıldan beri var. Belki diyeceksinizki hiçmi doktora gitmedin .2 kulak burun boğaza gittim alerjik rinitim icin hic biride bademcigim icin birsey demedi.onların dikkatin çekecekmi dedim.hic birsey demediler.Ama sanırım ben özellikle onun için özellikle doktora gideceğim kendimi yiyip yiyip bitiriyorum.Aslinda bademcigimde önemli bir renk degisimi,bogaźimda bezeler yok.Eğer önemli birseyim olsaydi 5 senede ortaya cikarmiydi sizce.Sizde varmı tek taraflı bademcik büyüklüğu.
Merhaba bir sonuç aldınız mı? Aynı sorunu yaşıyorum ve aynı şeyleri annemde söylüyor. Üst 20lik dişim canımı cok yakmaya basladıgından beri dikkat ettim biri cok sönük bademciğim diğeri şiş. Haftaya doktora gidecegim. Dişim çok kötü onla alakalı mı bilmiyorum ne yapsam inmiyo birisi..

Kulak burun bogaz doktoruna bu hastalik icin özel gitmedim.belki gitsem ayni gün icinde nedenini soylerse icim rahat eder,tatmin olurum.yok şu gün yok bu gün uzattilarmi heyecan ve korkudan yemek yiyemiyorum uyku uyuyamiyorum.ozaman icte bende kötu birsey varmi diye daha cok heyecana kapiliyorum
Fotograf ekleme şansınız var mı?

Merhaba sonucunuz ney cıktı

Ben geçen ay gittim halsizdim, diş yüzünden olabilir sağ da kücük lenf bezin var dedi, o günden itibaren dikkat ettim sağ bademciğim daha büyük ve cok kafama takmaya basladım.
Belki dişinizden öncede büyüktü.Benimde dişim çok kötü apse yapti 7 sene önce.o yıllar sanki bademcigime kadar damagimin kizarip sistigini hatirliyorum ama hâla onun yuzundenmi böyle büyuk kaldi bademcigim emin degilim.belki önceden vardi diye dusunuyorum.ben 5 sene once ateslendim.dahiliye doktoru sag bademcigim buyuk dedi diyeli daha cok dikkat eder oldum.5 senedir acaba önemli birseyim varmi diye kendimi yedim bitirdim.Bu arada belki senin bademcigin küculur.

X