Ellerim cok yasli duruyor

hadibeyaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2016
4.425
12.116
Merhaba hanimlar,

derdim ellerimle ilgili.

Cok yasli duruyorlar cok yapiranmis, kiris kirislar. Ne yapabilirim, devamli kremlerim ellerimi. Ama mesela temizlik falan hic eldiven takmam takarsam yapamam.

Ellerinize haftada 2 kez zeytin yağı (hindistan c. Yağı da olur) ve şekerle peeling yapın, hatta arkasından hafifce kese de yapabilirsiniz elinize. Ben haftada en az 3 gün nemlendirme eldiveni ile uyumaya çalışıyorum baya etkili. Elinize yoğun yapılı bir krem sürün yada vazelin sürüp eldiveni giyin öyle yatın. Yatmak istemezseniz gündüz yapıp 2-3 saat bekleyebilirsiniz. Sonra gliserin alıp el kremlerinize ekleyebilirsiniz, veya gliserin ve suyu karıştırıp fısfıslı bir şişeye koyup elinize püskürtebilirsiniz. Bu yöntemleri uygularsanız bir aya sonuç alırsınız:)

kolajen arttırmak amacıyla c vitamini ampülü zeytinyağı ile karıştırılıp geceleri eldiven kullanma şartıyla sürülebilir kahve telvesi ile peeling yapılabilir elleri sürekli nemledirip kış mevsiminde bile ellere güneş kremi kullanmak işe yarayabilir bunların olmazsa olmazı ellerinize eldiven takmanızı öneriyorum kimyasalın cilde temas etmemesi için mutlaka katı sabun kullanın ve sonrasında nemlendirin düzenli şekilde uygularsanız ve bırakmaz yaşamınızın parçası haline getirirseniz azalacağından tereddüt etmeyin

X