Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayı Mucizesini Bekleyen Güzel Anne Adayları 🤰🏻🐣🌟🍀🤲🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba bende pcos var ve gebe kalmaya çalıyorum doğurgan beslenmede nasıl bir program uyguladınız
Akdeniz tipi diye yaz bir çok diyet listesi çıkar onun dışında kırmızı pancar ve yumurtalık çalıştıran yiyecekler diye Google’da arat ben öyle yaptım bazı şeyler inandırıcı değil gibi geliyor ama emin ol beslenme herşeymiş mesela kabak çekirdeği yazıyordu yedim ceviz vs dikkatli saatli düzenli beslendim egzersiz yaptım.bunlara ek clife kullan instgramda yaz çıkar sayfası ben aldım oradan çok faydasını gördüm gerçekten işe yarıyor günde 3 litre su ve 1 saat yürüme yapmalısa unutma çok önemli bunlar

Akdeniz tipi diye yaz bir çok diyet listesi çıkar onun dışında kırmızı pancar ve yumurtalık çalıştıran yiyecekler diye Google’da arat ben öyle yaptım bazı şeyler inandırıcı değil gibi geliyor ama emin ol beslenme herşeymiş mesela kabak çekirdeği yazıyordu yedim ceviz vs dikkatli saatli düzenli beslendim egzersiz yaptım.bunlara ek clife kullan instgramda yaz çıkar sayfası ben aldım oradan çok faydasını gördüm gerçekten işe yarıyor günde 3 litre su ve 1 saat yürüme yapmalısa unutma çok önemli bunlar
Normalde beslenmeme dikkat etmeye çalıyorum zaten bitkisel ağırlıklı ama kuruyemis çok tüketmiyorum onu tuketmem gerek spor için de bir tek yürüyüş yapıyorum günlük esneme pilates tarzı egzersizler de yapmalıyım çok teşekkür ederim

Tekrar git bence canım benim tanım bile çok zor kondu ki bende de dediğin gibi 14 yaşından beri kist var hep çok ağrılı adet yoğun adet gibi şikayetlerim var. Ultrasonla çoğu zaman kist diyorlar tanı konmadan önce çikolata kistine bwnziyo diyen doktor sayısı çok azdı öncesinde. Kistim çok büyüdüğü ve karnımda sıvı artışı da olduğu için kanser şüphesiyle benden kan istediler ca 125 ca 19 9 falan. Yüksek çıktı değerlerim ve jinekolog onkoloğa git dediler doppler ultrason ilaçlı mr istediler ilaçlı mr temiz çıktı ilk kez orda endometriozis uyumlu dendi. Sonra jinekolog onkolog bakar bakmaz normal ultrasonda bu kanser değil ki endometriozis seni neden böyle korkutup uzmusler dedi. Ameliyat olmam gerektiğini söyledi ameliyatımı yaptı. Eğer çok şüphen varsa bence sen de onkoloğa gidebilirsin ya da bu kanser tahlilini yaptırmak isteyebilirsin
Merhaba benim de CA 19-9 değeri biraz yüksek çıktı. kolonoskopi yaptırmış mıydınız siz ?

Merhaba benim de CA 19-9 değeri biraz yüksek çıktı. kolonoskopi yaptırmış mıydınız siz ?
Kolonoskopi hiç yaptirmadim onkolog elle muayene etti ve ameliyatta bağırsağımdaki kitle de alındı orda da 4 cm nodülüm vardı bu nodül yüzünden yüksek çıkıyomuş öyle demişti doktorum o da endometriozis odağıymış kanser değilmiş sizinki de öyledir inşallah korkmayın ameliyattan sonra bağırsak düzenim de çok rahatladı aşırı kabızlık şikayetim vardı aylardır tuvalete çıkamıyordum ameliyatla büyük oranda düzeldi

Kolonoskopi hiç yaptirmadim onkolog elle muayene etti ve ameliyatta bağırsağımdaki kitle de alındı orda da 4 cm nodülüm vardı bu nodül yüzünden yüksek çıkıyomuş öyle demişti doktorum o da endometriozis odağıymış kanser değilmiş sizinki de öyledir inşallah korkmayın ameliyattan sonra bağırsak düzenim de çok rahatladı aşırı kabızlık şikayetim vardı aylardır tuvalete çıkamıyordum ameliyatla büyük oranda düzeldi
Anladım size de çok geçmiş olsun. Bana alt pelvik ve karaciğer MR çektiler ama sonucu henüz çıkmadı. Genel cerrahi MR Sonucuna bakmadan kolonoskopi istedi ama yaptırmaya da korkup yaptırmadım açıkçası. bende de çikolata kisti var ondan dolayıdır diye düşündüm

Anladım size de çok geçmiş olsun. Bana alt pelvik ve karaciğer MR çektiler ama sonucu henüz çıkmadı. Genel cerrahi MR Sonucuna bakmadan kolonoskopi istedi ama yaptırmaya da korkup yaptırmadım açıkçası. bende de çikolata kisti var ondan dolayıdır diye düşündüm
Mrda zaten sonuç çıkar benim de alt pelvik mrım çekilmişti ilaçlı mrsa orda belli oluyo kanser mi değil mi. Ondan dolayıdır hiç sıkma canını lanet bir hastalık bu her yere yayılıyor ileri seviye olunca

Bende bu ay kullandım canım 2. Ayım klomende ilk ay günde 1 defa kullandım 2. Ayda günde 2 defaya çıkardı 2 gün önce bitti ilacım şuanlık bi belirti yok akıntı falan hiç bişey yok yani
Bende bu ay adetin 3. Günü başlayacağım doktorum günde iki sefer iç dedi ilaç bitince kontrole gel dedi çatlatma iğnesi ile ilgili birşey demedim pahalı bir şey mi fiyat biliyor musunuz

Canım ben bu ay 470 tl ye aldım çatlatma iğnesini
Tesekkur ederim bakalım ben kaç TL ye alacağım Ben de adetin 3 günü günde iki sefer klomen kullandım dün doktora gittim ultrason ile baktı bı sağ da bir de sol da iki tane yumurtam hareketlenmeye başlamış dedi pazartesi günü yine gel alttan bakalım dedi bu bnm ill tedavim bende ve eşimde bir sıkıntı yok çok şükür inşallah bu ay hayırlı ve güzel haberler alırız sende kaç tane yumurta olgunlaşmış di

Tesekkur ederim bakalım ben kaç TL ye alacağım Ben de adetin 3 günü günde iki sefer klomen kullandım dün doktora gittim ultrason ile baktı bı sağ da bir de sol da iki tane yumurtam hareketlenmeye başlamış dedi pazartesi günü yine gel alttan bakalım dedi bu bnm ill tedavim bende ve eşimde bir sıkıntı yok çok şükür inşallah bu ay hayırlı ve güzel haberler alırız sende kaç tane yumurta olgunlaşmış di
Benim klomenle ve femarayla doktorun istediği yumurtalar olmamıştı bu ay göbekten iğne kullandım canım gonal f 450 diye onda yumurtam oluştu

X