Deri ve Cilt Hastalıkları Egzamaya kesin çözüm

Merhaba hanımlar. Benimde yüzümde egzama vardı temre duasını okudum keçi yağı sürmedim iyi geliyor gibi oldu ama iyi geldi mi anlayamadım çünkü sonra üstüne sarımsak sürdüm. Böylece egzamam olduğundan daha kuzardı su topladı üstüne kabuk bağladı vs. Birkaç gün egzamamı rahat bıraktım sonrA çinko kremi aldım. İyi geliyor gibi oldu ama geçirmedi. Sadede gelirsek en son denediğim coresatin sarı krem 32tl fiyatı kullanmaya başladıö. 5_6gün olmuştur dün farkettim egzamam düzeliyor. Kabarcıklar geçmiş sadece hafif kızarıklık var sanırım o da zamanla geçer. Birde kreme başladığımda hergün 1kupa ısırgan çayı içmeye başladım. Isırganın egzamaya iyi geldiğini okumuştum. Bunlardan hangisi etkili oldu bilmiyorum ama 3 aydır vardı benim gibi şifa arayanlara belki bir faydam olur diye paylaşmak istedim.
Sarimsak sogan domates portakal bunlar egzamayi feci derecede arttiriyor benimde sacimda var egzama bilmeden sarimsakli sampuan kullandim egzamam 4 kati artti bilginiz olsun istedim

Annemin elinin içinde ve ayagının altında egzema var. ne yaptıysa ne ettiyse kurtulamadı bu hastalıktan. kullanan arkadaşlar nasıl kullandıgını dua yı 3günde mi sınırlı tutacagız ayrıntılarıyla yazarsanız sevinirim.
1 sene olmuş ama şu an ne durumdasiniz.

Sarimsak sogan domates portakal bunlar egzamayi feci derecede arttiriyor benimde sacimda var egzama bilmeden sarimsakli sampuan kullandim egzamam 4 kati artti bilginiz olsun istedim
Merhaba, evet sarınsak benimkini de kocaman yapmıştı ama sonra coresatin krem ile geçti

Arkadaslar yorum nasıl yapilir beceremedigimden bu mesajin altina yaziyorum egzama illetini iki senedir el ve ayak altlarinda cekiyorum morarmis sulu sulu yaralari olan ellerle dışarı bile cikmak istemiyorum bi suru doktorlar bitkisel ilaclar hocalar dualar hepsini denedim en son kirsehirde benzer köyünde bi ocaga gittim ve bi hafta elimi suya vurmadm daha sonra kuzenimin umreden getirdiği deve çisi ile elime bi kere sürdüm bütün gece yandi ve ertesi gunu kızarıklık azaldi bi hafta kullandim ve gecti ama berbat bi kokusu var dayanabilirseniz yapın derim benden size tavsiye insallah sizde çare bulursunuz

Ne yaptinda gecti canim ya bugun gittik dr iki tane krem yazdi bana
Hangi kremler Canım coresatin mi ben bol bol probiyotik tüketim kızartma ,unlu glutenli gıdalardan uzak durdum ,dvit yükselttim ,sıvı sabun ,yumuşatıcı ,parfüm ve deodrant kullanmadım rolon yerine yves rocher ürünü kullandım ,duş jeli yerine kalıp sabun

Hangi kremler Canım coresatin mi ben bol bol probiyotik tüketim kızartma ,unlu glutenli gıdalardan uzak durdum ,dvit yükselttim ,sıvı sabun ,yumuşatıcı ,parfüm ve deodrant kullanmadım rolon yerine yves rocher ürünü kullandım ,duş jeli yerine kalıp sabun
Canim biri nemlendirici öbūrù hamrtan krem yazdi. Yogurdumj evde kendim mayaliyorum probiyotik mayayla kefir yapiyorum bunlar iyi mi geliyor? Corasetinin oembesi var evde dr ogluma vermisti oda atopik dermatit coresetinde mi iyi geliyor sùrsem?

Ellerini neyle yikadin canim ya dr bana sivi sabunla yikama dedi islak mendil kullanma dedi elini pek suya degme dedi nasil olacak o zaman ki ? Benim kucuk bebegim var bide

Merhaba bayanlar ben şuan 19yaşındayım ve 12yaşından beri bu çileyi çekiyorum. Tabikide allah daha büyük dert vermesin ama bazen gerçekten depresyon sebebi olabiliyor. Ne etek ne elbise ne şort hiçbirşey giyemiyorum. Üstüme koyu renk giyinemiyorum. Bacaklarımda egzama var ayaklarımın üstündede var küçük küçük. Sırtımda var. Dirseklerimde var. Başımın tamamında var. Kulak arkalarımda kulak içlerimde burun deliklerimin kenarlarında bile var. Kepek kepek oluyor haliyle kaşınıyor çatlıyor kanıyor. İlk başta ensemde sadece bir sivilceydi nasıl bu hake geldi inanamıyorum. Neyse uzun yazdım. Isırgan otu kullandım kirpi eti bile yedim torbayla ilaç kullandım. Başıma losyonlar bacaklarıma kremler. Hiçbir çare bulamadım. Başka egzamasına çare bulan varmı acaba. Tekrar yenileniyormu sizinde. Çok mutsuzum

Kizlar benim de bi fikrim var. Deneme yanilma yoluyla buldum ama kesinlikle faydasini gordum. Ben de 1 bucuk yildir egzama dan muzdaripim. Benim ayaklarimda ve el avuc iclerimde var. Kasintili degil sulu. Sanki ayakkabi topugunuzu vurur da su toplar ya, onun minik minik hali avuc icimde vardi. Hindistan cevizi yagi surdum! Ve baya sonduler. Henuz 3 sefer surdum her gece suruyorum. Hem nemlendiriyor ellerim ve ayaklarim saglikli gorunuyor hem de henuz tamamen gecirmese de hepsi sonduler ve yuzde 80i kayboldu. Surmeye devam edicem. Ilgilenen olursa gelismeleri yazarim. Umarim faydali oldugum birileri olur.

Arkadaşlar benimde dudağımda 1 yıldır egzama var. Kaşıntı yok ama pullanma ve kızarıklık var gören ucukmu cikti diyor.krem sürmezsem geriliyor ve açıyor ilaç kortizonlu olduğu için sürdüğüm zaman iyi süre bittiği bıraktığım zaman daha kötü oluyor. Dudağa nasıl bir tedavi uygulayabilirim acaba görüntü olarak ta çok rahatsız edici

Ancak, yanında bulunan bir yaşlı dedi ki: "Ben Ebû Hüreyre (radıyallahu anh)'yi dinledim, demişti ki: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)' ın yanında kirpinin zikri geçmişti:

"O habislerden bir habistir (eti) yenmez." buyurdular."

Bunun üzerine İbnu Ömer (radıyallahu anhümâ): "Eğer bunu Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) söyledi ise, bu (kirpinin hükmü), biz bilmesek de O'nun dediği gibidir." dedi." (Ebû Dâvud, Et'ime 30)

Merhaba gerçekten geçti mı 😔bende de egzama var kaç yıldır ve artık dayanılmaz hale geldi. Çok üzgünüm... cidden geçti ve bir daha tekrarlamadı mı

Buldunuz mu acaba bi çözüm benimde aynı şekilde dudağımda var 1.5 yıl oldu uğraşıyorum hala değişim yok.

X