Deri ve Cilt Hastalıkları Egzamaya kesin çözüm

pembeveduru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
134
2
ayaklarımın üzerinde egzama vardı...başlangıçta küçüktü giderek büyüdü.kırmızı büyük döküntü şeklindeydi.birçok doktora gittim.bisürü ilaç kullandım.kapalı tedavi uygulandı.bitkisel çaylar içtim.egzamaya iyi geliyor denilen sabunlardan kullandım...ama hep iyileşiyor gibi olup tekrar ortaya çıktı ve eski halini aldı.artık ayaklarım açık gezmeye çekiniyordum...en son internetten bunun duası olduğunu duydum.ve denedim.ama burada yazabilirmiyim bilmiyorum...eğer yazılabiliyorsa paylaşırım....bunu araştırırsanız kitaplarda var...'temre duası' bu duayı siyah mürekkebi fırça yardımıyla etrafını ve üzerini çizerek okuyun(ama mutlaka inanarak,ben başta inanmamıştım ama gerçekten işe yaradı) bunu 3 gün tekrarlayın.....

dua okunan 3gün boyunca o bölgeye su değirmeyin.....
daha sonra yıkayın
daha sonra yapılacaklar.....
egzama üzerine merhem gibi hergün günde 2-3 kez ve kaşındıkça keçi yağı(başka yağ olmaz) sürün.
KEÇİ YAĞININ YAPIMIı:
keçi eti satan bir kasaba gidip etsiz sırf keçi yağı alın.iç,böbrek ya da et yağı olabilir.aldığınız bu parça yağı kuşbaşı doğrayın.tencereye yağ,su,tuz gibi herhangi birşey konmayacak.öylece yağları koyun ve kavurun.iyice kavrulmalı.yağlar kızaracak iyice.ama yakmayın.kıkırdak denilen bu yağlar(lokum gibi görünüyor) kevgirle süzülerek alınır.bize yarayacak kısım tencerede kalan kısımdır.bu dondurulur.donduktan sonra parça parça kesilir.bu parçalar bizim merhemlerimiz:nazar:bunlardan bir parçası buzdolabının normal kısmında saklanarak minik parçalar koparılıp egzamaya krem gibi sürülür.diğerleride sonra kullanılmak üzere derin dondurucuya kaldırılır...

NOTLAR: egzamalar keseyi hiç sevmezler...banyoda keselemeyin.ve sabunuda sevmezler....sabunla sürekli yıkamayın...

ben bundan şifa buldum ve bir yakınımda şifa buldu...denemekle birşey kaybetmezsiniz...tüm hastalara acil şifalar....

Son düzenleme:
ben dört gündür hodan yağını kullanıyorum sankiii iyi gelecek gibi. ama geçmesse birde keçi yağını deneyebilirim.

egzama nasıl oluyo ?? el üstünde kırmızı pütür pütür tahriş olmuş derinin zaman zaman kaşınması bazen sızlamasımı ?? annemin sağ elinin üstünde var şuan.önceden geçer diye düşünmüştük nemlendiriciyle geçer gibi gelmişti ama artık o derece kurumuş ve tahriş olmuşki orası kesik kesik olmaya başlamış kanayıp duruyo.off inşallah önemli bişi değildir herkese geçmiş olsun.

ev hanımın olunca birde evde 2 çocuk suya ellememek imkansız gibi bende beş yıldır egzamayla mücadele ediyorum artık kurtulmak istiyorum bıktım artık cildiyeye gitmekten ot çöp içmekten paylaşım için teşekkürler denemeye çalışıcam

egzama nasıl oluyo ?? el üstünde kırmızı pütür pütür tahriş olmuş derinin zaman zaman kaşınması bazen sızlamasımı ?? annemin sağ elinin üstünde var şuan.önceden geçer diye düşünmüştük nemlendiriciyle geçer gibi gelmişti ama artık o derece kurumuş ve tahriş olmuşki orası kesik kesik olmaya başlamış kanayıp duruyo.off inşallah önemli bişi değildir herkese geçmiş olsun.

evet tarif ettiğinize benziyor.bir doktora gitsin bence.kaşınır,çatlak çatlak olur.giderek büyür,yayılır.ama başkasına bulaşmaz.eğer iyileşmezse yazdıklarımı uygulamanızı tavsiye ederim...

Kesin çözüm derken ? Yani bi daha tekrarlanmıycak şekilde olmuyo mu egzamalarınız yoksa tekrarladıkça keçi yağı merhemi mi sürüyosunuz

çok büyük oranda azalıyor.%90 diyebilirim. kızarıklık tamamen geçti benim.eskiden büyüyordu o durdu.çok nadir kaşınıyor.arada kaşıntı oluncada o merhem sürülürse kaşıntı geçiyor. ayrıca bu kadar yakınan var kimse denemedi yazdıklarımı demekki pek lazım değil insanlara

Son düzenleme:
Güzelim Allah senden razı olsun..
İşaret parmağımda geçmeyen sürekli bir kuruma, deri döküntüsü, bir de yanık zannettiğim bir su toplaması var. Dün araştırınca egzama olduğunu öğrendim. Çok üzüldüm çünkü ilerlemiş halini teyzemden biliyorum:KK43: Kesin çözüm deyince hemen denedim, keçi yağı siparişi verdim. Yağ gelen kadar parmağımı siyah mürekkeple çizerek temre duasını kalpten şifa bulacagıma inanarak okudum, el kremi sürüp pamukla sardım.
Kızlar dün bir, bugun iki resmen kuruyan yerler düzeldi. Su toplayan yer acıyor fakat görüntüsü düzgünleşti. Girip çıkıp parmagıma duayı okuyorum derdi veren Allah'ın dermanınıda veriyor. Su toplayan yere şifa versin diye kantaron yağıda sürdüm. El sabununun yeirne duş jeli koydum ki elimi kurutmasın diye:KK66:
Sana vesile oldugun için minnettarım bu yöntemi uzunca bir süre uygulayacagım.. ilk izlenimlerimi paylaşmak istedim son durumu yine paylaşırım. Kızlar inanarak deneyin Allah şifalar versin hepimize

:KK16: çok sevindim canım. demek inanıp deneyen biri olmuş. zaten şifa bulmasam yazmazdım.gerçekten etkili bi yöntem.keçi yağını da dene bak farkı göreceksin...sonuçları yine paylaş olur mu:) geçmiş olsun

bir arkadaş özelden yazmış ama ben özelden cvp veremiyormuşum üzgünüm.buraya yazıyorum inş. görür.Em ebremû emren fe innâ mumbrimûn canım dua bu. bunu inanarak oku.keçi yağınıda ihmal etme.devam et. devamlı sür ve sen de inşallah farkedeceksin iyileştiğini.benimle de paylaş istersen sonucu.çok geçmiş olsun.

egzama benimde sorunum.geçen kış ellerim çok garip oldu.benzetmek gibi olmasın ama bir ölü eli gibi böyle çürümüş gibi mosmor oluyordu.sonra normal oluyordu.geçen kış çok soğukta kalmak zorunda kaldım çünkü.gülben ergenin programında izlemiştim.egzama olduktan sonra geçirmesi çok zormuş ama olmadan önlem almak için bol bol nemlendirmek gerekiyormuş tüm vücudu .hatta kulal içlerini bile.bir kaç sene önce nemlendirmenin gerçekten işe yaradığını önlemede kendimde gördüm.el ve ayaklarımda var.yavaş yavaş sanırım bacaklarımada yayılacaktı.resmen dizime kadar pul puldu.keseleyip kurtulayım ölü deriden diye düşündüm olmadı.ama sonunda geçti.birde neutregenanın el kremi bana çok iyi geldi.artı bebek yağını suyla karıştırıp kullanmak.suyu daha fazla koydum.aksi oldumu yağlı bir his bırakıyor çünkü

birkaç gün önce sol yanak, çene ve alın bölgemde kızarıklar oluştu. önce basit bir tahriş olduğunu düşündüm. ancak pullanmaya ve şiddetle gerilmeye başlayınca cildiyeye gittim. egzama olduğunu söyledi doktor. Hipokort krem ve Allerset adında bir hap yazdı. 10 gün boyunca yüzümü sadece suyla yıkayıp sabah akşam olmak üzere Hipokort kremi süremi Allerset hapı da günde bir kez akşamları yemekten sonra 1 tane almamı söyledi. 3. günün sonunda kesin bir iyileşme söz konusu olmayınca 1 litre kaynamış su içine 1 poşet yeşil çay atıp demledim. yarım saat kadar beklettikten sonra yüzümü o suyla yıkadım. Hipokort kremi sürdüm, üzerine de güneş kremimdem sürdüm. Hapımı da akşamları almaya devam ettim. Bu şekilde sabah akşam devam ettim. Bugün 5. günüm ve şükürler olsun ki gerilme ve kızarıklık neredeyse geçti sadece çok az pullanma kaldı sanırım bir kaç güne kadar o da kalmaz.
El ve ayağında çıkan bir arkadaşım da dut kurusunu suda kaynatıp hafif ılıdıktan sonra elini o suda bekletip posasını da eline ve ayağına sardığını bu şekilde kurtulduğundan bahsetmişti. Ama benim yapmama gerek kalmayacak sanırım.
Herkese acil şifalar dilerim.:KK3:

birkaç gün önce sol yanak, çene ve alın bölgemde kızarıklar oluştu. önce basit bir tahriş olduğunu düşündüm. ancak pullanmaya ve şiddetle gerilmeye başlayınca cildiyeye gittim. egzama olduğunu söyledi doktor. Hipokort krem ve Allerset adında bir hap yazdı. 10 gün boyunca yüzümü sadece suyla yıkayıp sabah akşam olmak üzere Hipokort kremi süremi Allerset hapı da günde bir kez akşamları yemekten sonra 1 tane almamı söyledi. 3. günün sonunda kesin bir iyileşme söz konusu olmayınca 1 litre kaynamış su içine 1 poşet yeşil çay atıp demledim. yarım saat kadar beklettikten sonra yüzümü o suyla yıkadım. Hipokort kremi sürdüm, üzerine de güneş kremimdem sürdüm. Hapımı da akşamları almaya devam ettim. Bu şekilde sabah akşam devam ettim. Bugün 5. günüm ve şükürler olsun ki gerilme ve kızarıklık neredeyse geçti sadece çok az pullanma kaldı sanırım bir kaç güne kadar o da kalmaz.
El ve ayağında çıkan bir arkadaşım da dut kurusunu suda kaynatıp hafif ılıdıktan sonra elini o suda bekletip posasını da eline ve ayağına sardığını bu şekilde kurtulduğundan bahsetmişti. Ama benim yapmama gerek kalmayacak sanırım.
Herkese acil şifalar dilerim.:KK3:

bu dut kurusunu bende bir deneğim.nasıl kaşınıyorda.sanırım çatlarken kaşınıyor.ellerimde birde.kaşındığında doğru düzgün kaşıyamıyorumda.kaşıdığımda da tırnaklarımın gazabına uğruyorum biraz keskin tırnaklarım varda.hemen yara yapıyor.

Bu hastalığı 6 yıl çektim çeşitli ilaçlar kullanmama rağmen aralıksız ,musluktan akan su bile dokunuyor:)
İlaç almak için eczaneye gittiğimde orda bu hastalığı çeken ve şifa bulan bir bayanla karşılaştım,çok ilginç bana kirpi eti önerdi
kirpi etini tavada kızartıp yiyorsunuz bu arada tadı kuzu pirzola gibi ciddiyim.Sadece bir kere yedim inanmıyacaksınız ama
üç dört gün sonra geçti ama biraz da yağsız ve şekersiz yemeğe dikkat ettim ve bu illetten kurtuldum.Tavsiye ederim

X