Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Dvt hastas olan var m?...

umarım şifa bulmuşsunuzdur,kendinizi biraz daha iyi hissedin diye bişeyler paylaşmak istedim.yakın durumları bende yaşadım sizin gibi zor zamanlar geçirdim bebeğine bakamamak onu emzirememk sütüm kaçmasın diye bir ay günde 5 -6 kez süt sağmakama malesef bebeğimiz emziremedim bir ay emebildi cumadine başlayınca dr sütede geçer dedi ve oğlumu mamayla büyütmek zorunda kaldım o zamanlar çok zordu ama şimdi yaşadığıma şükrediyorum sizde öle yapın bu vakaları yaşayıp hayatından olan çok insan var :KK43: o yüzden sanırım allah bizi evlatlarımıza bağışladı .3 seneyi bitirdim ben ilaçlarım ve çorabım hala hayatımda bunada şükür diyip oturuyorm ama bu hastalık ikinci bi bebeği yapabilirmiyim sorusunu sorduruyo hep??aynı şeyleri tekrar yaşama riski bilemiyorum

Meraba arkadaslar bende bu hastalikla birlikte yasamaya devam ediyorum bu hastaligi gecirip sonradan hamile kalan varmi surec nasil ilerliyo igne yapcam tamam ama igne kullaninca tekrarlarmi bu hastalik cok.korkuyorum

merhaba ben küçük yaşta lupus sle hastalıgına yakalandım yıllar sonra bacagımda dvt oldugu ögrendim bacagım baya şişti tedavi oldum ama şişlik gecmedi. bilgisi olan bana bi ulaşabilirmi rabbim yardımcımız olsun...

Merhaba arkadaslar, bende dvt ile dogumdan 1 hafta sonra tanistim basta epiduralden sandim ayak parmaklarim morarinca farkettim :KK43: zaten ailemizde vardi ama benimkinin genetik olup olmadigi henuz belli degil. 6 gun sonra 26 mayista cleaner islemi yapildi filtrede takilcakti gecici ama acidan yapilamadi. Islemden sonra agrim azaldi ve iki gun sonra az az yurumeye basladim simdi daha iyiyim ama disarda hic yurumedim. Bebegimide kaybettigim icin psikolojik olarak cok yipratti bu donem beni psikolojik destek almayada basladim. Gercekten cok zorlu bi surec umarim hepimiz icin hayirlisini verir rabbim.

Merhaba arkadaşlar bende 11 haftalık gebeyken bacağımda şişlik ağrıyla gittim dvt teşhisi kondu 7500 hibor iğne verildi ve varis çorabı kazığa kadar şuan 18 haftalık oldum şükürler olsun ilk günkü sıkıntılarım yok bende her ay kontrole gidiyorum açılmalar var yer yer her gün saat başı 10 dak yürüyorum 3 lt su içiyorum mutlaka çorabımı hiç çıkarmıyorum sadece gece uyurken çıkarıyorum doğumdan sonra bakacağız durumlara bugünümüze şükürler olsun rabbime beterinden korusun hepimizi.

Bende sizlere birşeyler sormak istiyorum sigara içen varmı halen aranızda,arada kullanabiliyormusunuz mesela rahatça bacağınızı istediğiniz yere koyup uyuyabiliyormusunuz. Normal hayatınıza yakın durymdamısınız artık? Benim dvt ikinci hamileliğinde oldu doğumuna 4 ay kaldı Allahın izniyle iki yavrum olacak Rabbim kuvvetini verir inşallah.Herkeze Rabbim şifa versin okuyan cvp verirse çok sevinirim.

merhaba herkese. bana da 28 aralık çarşamba günü teşhis kondu. şikayetlerim aslında 25 aralıktan beri vardı. biliyorsunuz teşhisi zor bir hastalık. benim de araştırmalarım biraz katkı sağladı. şuan sabah akşam kan pıhtılaşmasını önleyici iğne vuruluyorum. pazartesi bitiyor iğneler ve salı günü hapa geçeceğimizi söyledi doktor. çok ağrım olursa majezik alıyorum. çok dayanılmaz ağrım yok. size anjiyo konusunda sormak istiyorum. doktorlar emin değiller yapılıp yapılmaması konusunda. çektirdiğim doplerde pıhtıların sol bacak üst kısmında birbirlerine yakın ve anjiyo işlemine uygun olduğu bulundu. vaktim de az çünkü hastalık yeniyken yapılması gerekiyor bunun siz de biliyorsunuz. bu arada genetik olup olmadığını henüz bilmiyorum. test yapılmadı henüz. fikirlerinize ihtiyacım var. tşk

tüm dvt hastalarına geçmiş olsun dileklerimle. face üzerinde açtığımız '' dvt hastaları türkiye'' adlı gruba bekleriz.

Merhaba arkadaşlar 33 yaşındayım. Ilk gebeligimi 31 yaşında yaşadım ve hormonlar yüzünden dut oldum. Çok sıkıntılı ve zor günler geçirdim. Bugün 2. Defa hamile kaldığı mi öğrendim. Bu hastalığı yaşayıp 2. Hamileliğin başarıyla geçiren biri var mi ?dr bisey olmaz dedi. Başka bir dr kar nin büyüdükçe başka damarlar tikanabilir dedi aldir hemen pıhtı atabilir dedi. Kafam karisti

Merhaba arkadaşlar 33 yaşındayım. Ilk gebeligimi 31 yaşında yaşadım ve hormonlar yüzünden dut oldum. Çok sıkıntılı ve zor günler geçirdim. Bugün 2. Defa hamile kaldığı mi öğrendim. Bu hastalığı yaşayıp 2. Hamileliğin başarıyla geçiren biri var mi ?dr bisey olmaz dedi. Başka bir dr kar nin büyüdükçe başka damarlar tikanabilir dedi aldir hemen pıhtı atabilir dedi. Kafam karisti
Merhaba, bende 33 yaşındayım ve hali hazırda DVT tedavisi görüyorum. bu süre içerisinde gebelik durumunu da çok araştırdım. Açıkçası hiçbir doktordan aldır yada hamile kalamzsın gibi bir şey duymadım. Genelde iğne ve varis çorabı ile gebeliğin sorunsuz olarak geçirilebileceği söyleniyor. Sizin tıkanıklığınız devam mı ediyor? Yada derecesi mi çok fazlaydı anlayamadım açıkçası. Ama iyi bir kalp damar cerrahına danışırsanız sizi rahatlatır diye düşünüyorum.

merhaba arkadaslar.benımbır kızımvar.ıkıncıye hamileyim.ilk hamileligmde hiç bi sorun yasamadım.ıkıncisinde13 haftalik ken dvt teshisi konuldu.sabahkalktıgımda kasıgımdan dızıme kadar sıslik ve morarıklık vardı.gunde bir ıgne verdıler.sonra yanlış vermisler ıkıye cıkardılar.ılk baslarda cok agrım vardı.yuruyemıyordum.oyle kalıcam sandım.5gunhastanede yattım.1 ay gectıktensonra yurumeye basladım simdi hastanalı 3 ay oldu tamamıyle yuruyorum.hafif sişlik var tabi sag bacagımda.ama agrım yok.malumsıcaklardan varıs corabını cok duzenli giyemıyorum.1 hafta sonra ultroson umvar bacaktagımdn.bakalım nolmus.allah herkeze yardımetsın.

sızden ricam ben cok kapsamlı bi hastaneye gıtmeme ragmen igneyi yanliş vermişler.kiloya göre veriliyo.iyice sorusturun

O ne demek canım ya tabiki aklına takılan tüm soruları sor insan kendiyle aynı hastalığı yaşayan birilerini bulmayı onunla konuşmayı o kadar çok istiyor ki seni çok iyi anlıyorum. Ağrılar geçti şuan tabi ara sıra oluyor ve şuan şişlik var yani sağ bacağıma oranla daha şiş sol bacağım. Varis çorabını doktorum söyledi çıkarmamı. Düzenli ilac almak tabi ki önemli ilaçları düzenli bir şekilde kullan. Valla tekrarlar mı tekarlamaz mı bilmiyorum ama inşallah tekrarlamaz eğer üç kere dvt olursa ömür boyu coumadin kullanmak gerekli diye biliyorum. Dediğim gibi genetik testlerini mutlaka yaptır ben marmara eğitim araştırma hastanesinde yaptırmıştım. Bide yanlış hatırlamıyosam o testleri yaptırcağın zaman coumadin falan almaman gerekiyordu.
Birebirr ayni seyleri yasiyoruz bende evi temizleyemiyorum yardimci geliyo belli araliklarla ama su anda biraz daha iyiyim istersem temizlerim ama yapmiyorum ayakta durunca morariyor cunku yokus cikamazdim.ama simdi daha iyiyim agir kaldirma bence ben artik.dikkat ediyorum cunku ustune bide bel.fitigi.oldum benim.9.ay gecti hastaligimdan gitgide normale donuyor hayatim.ama minibusle.biyere gidrrken ayakta durmamaya dikkat et yani sabit sekilde durma ve ayagini pedala basiyomus gibi hareket ettir, dustan cikmadan once bacagina soguk su tut oturur vaziyette cok durma yat ve bacagini kalp seviyesinin az ustunde tutki kan dolasimi olsun .. ben halkali mehmet akif ersoy hastanesine gidiyorum yani 3 ayda bir falan dopler cektiriyorum 6 ay sinirlamasi yok simdi bakirkoy devlet hastanesinde hematolojiye gidiyorum kanimi incelesinler diye neden olmus arastiriyorlar sadece genetiklik testi maalesef coumadin.kullanirken yapilimiyormus protein c mi s mi ole.bisey :)
Sana.moral olarak.suni soyleyebilirim her ay biraz daha iyi.oluyorm ama dikkatli davraniyorum sorun olursa yardmci olurum cnm

He bu arada ben gezmeye bayilirdim yurumeye ama ilk zamanlar dedigingibi markete bile gidemezdm ama simdi yuruyorum geziyorum Sadece hizli yuruyemiyorum merdiven cikinca cok yoruluyorum zamanla o da gece insallah
Merhaba arkadaşlar
2 yıldır evliyiz ve artık bebek planlıyoruz. Doktora gittik eşim ve ben test verdik sorun yok dedi doktor.Fakat 3 aydır deniyoruz ama olmadı.
Bazı sorular vardı aklımda ve buradaki tecrübeli ya da bilgili arkadaşlarıma danışmak isterim.
☆3 aylık folik asit doluyor daha almam gerekir mi?
☆3 ay elbette kısa süre ama doktora ne zaman gitmeliyim? (Daha detaylı tahliller için)
☆önceden geçirdiğim bir Dvt vardı ve buna bağlı varis. Bu sebeple bana ecopirin vermişti 1 aylık 2 aydır almıyorum ve devam etmeli miyim?
☆yumurta çatlatma ve yumurta gelişmesi için bazı konuları okudum ve hatta incir havuç vs bilgileri de var bu konuda bilginiz var mıdır?
☆Varis ile hamilelik geçiren annelerden tavsiye ve öneriler nelerdir? Doğumda sizi etkiledi mi?
.
Özetlemek gerekirse bu bir süreç ve bu süreçte sabırlıyım. Fakat her gün yeni bir bilgi öğrendikçe ne kadar derin bir süreç olduğunu görüyorum. Amacım ise yeteri kadar bilinçlenip süreci olabilecek en iyi şekilde yaşamak. Bu yüzden tecrübelerinize ve benim gibi gebelik planlayan arkadaşlarımın fikirlerine ihtiyacım var.
Teşekkürler
Merhaba geçmiş olsun dvt belirtiniz neydi acaba
Merhaba arkadaşlar
2 yıldır evliyiz ve artık bebek planlıyoruz. Doktora gittik eşim ve ben test verdik sorun yok dedi doktor.Fakat 3 aydır deniyoruz ama olmadı.
Bazı sorular vardı aklımda ve buradaki tecrübeli ya da bilgili arkadaşlarıma danışmak isterim.
☆3 ay elbette kısa süre ama doktora ne zaman gitmeliyim? (Daha detaylı tahliller için)
☆önceden geçirdiğim bir Dvt vardı ve buna bağlı varis. Bu sebeple bana ecopirin vermişti 1 aylık 2 aydır almıyorum ve devam etmeli miyim?
☆yumurta çatlatma ve yumurta gelişmesi için bazı konuları okudum ve hatta incir havuç vs bilgileri de var bu konuda bilginiz var mıdır?
☆Varis ile hamilelik geçiren annelerden tavsiye ve öneriler nelerdir? Doğumda sizi etkiledi mi?
.
Özetlemek gerekirse bu bir süreç ve bu süreçte sabırlıyım. Fakat her gün yeni bir bilgi öğrendikçe ne kadar derin bir süreç olduğunu görüyorum. Amacım ise yeteri kadar bilinçlenip süreci olabilecek en iyi şekilde yaşamak. Bu yüzden tecrübelerinize ve benim gibi gebelik planlayan arkadaşlarımın fikirlerine ihtiyacım var.
Teşekkürler
çok geçmiş olsun merhaba. Size bir şey danışmak istiyorum. Sadece otururken ya da ayaktayken bacaklarımda soluk beyaz lekeler beliriyor. Ayaktayken bacağım biraz kızarıyor ve sanki bazı yerlere kan gitmiyor gibi beyaz solgun lekeler ortaya çıkıyor düğme bozuk para büyüklüğünde. Uzanıp yatınca hemen kendiliğinden geçiyor kaşıntı kabarıklık yok. Damar tıkanıklığı belirtilerinden biri mi bu durum ? Sizin de böylemiydi

Benimde yaklasik bir ay once dvt teshisi kondu.varis corabiyla geziyorum.ve su anda igne tedavisi var.ama doktor hapa gecirmeyi dusunuyor.insallah uc ayda gecer.birde ben almanyadayim.cok zor oluyor dil sorunu falan.hic oyle testler falan demedi doktor.bilemiyorum yani.yeni ilaclar falanda cikmis.
Merhaba arkadaşlar
.
Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar
.
Teşekkürler
çok geçmiş olsun merhaba. Size bir şey danışmak istiyorum. Sadece otururken ya da ayaktayken bacaklarımda soluk beyaz lekeler beliriyor. Ayaktayken bacağım biraz kızarıyor ve sanki bazı yerlere kan gitmiyor gibi beyaz solgun lekeler ortaya çıkıyor düğme bozuk para büyüklüğünde. Uzanıp yatınca hemen kendiliğinden geçiyor kaşıntı kabarıklık yok. Damar tıkanıklığı belirtilerinden biri mi bu durum ? Sizin de böylemiydi

Herkese merhabalar,
Bende bir dvt hastası olduğum için herkesi çok iyi anlıyor ve acil şifalar diliyorum. Belki bu hastalıkla yeni tanışanlara moral olur düşüncesiyle tedavi sürecimi paylaşmak istedim.Izdırap denilebilecek bir ağrı, yürüyememe ve bacağımın anormal derecede bir anda şişmesi ve morarmasıyla birlikte kendimi geçtiğimiz Nisan ayında acilde buldum ve dvt hastası olduğumu öğrendim.
İlk olarak doktorum bana tuvalet ihtiyacı ve zorunlu kalmadığım durumlar dışında yürümemi kesinlikle yasakladı, evde sürekli doktorumun istediği külotlu varis çorabını sadece gece çıkarmak suretiyle daimi giydim ve gece gündüz sürekli ayağımın altında 2 yastıkla sadece yattım. Hergün günde 2 kez clexane 0,6mg. kan sulandırıcı iğne vurdum kendime ayrıca hergün günde 2 tableti birarada aldığım daflon. Bu süreç 45 gün sürdü ağrılarım oldukça azaldı, şişlik gün be gün indi. Her hafta aynı gün kontrole gittim, doppler 'e girdim, kan verdim psikolojim bozuldu tekrar yürüyemeyeceğim düşüncesiyle ilk 2 hafta sürekli ağladım. Internette sizin gibi bu hastalıkla ilgili okumadığım makale , teşhis, tanı, tedavi yöntemi , forum kalmadı. 45-50 gün sonrasında coumadin isimli ilacı yazdı doktorum ve 6 ay daimi kullanmam gerektiğini söyledi ve de kullandım. 10 günde bir kontrol ve ayda 1 doppler' e girdim bu süre zarfında da varis çorabını doktorumun izni ve hastalığın tedaviye cevabı neticesinde külotlu çorabı ilk 2 ay , 3. ay dizüstü çorap giydim, yaz döneminde aşırı sıcaklardan dolayı 3 ay boyunca çorabı bıraktık.Yürüyüşlerimide hastalığın 1. ayı sonunda önce 500 metre ile başlayarak her hafta 100'er metre arttırarak hergün yaptım. 6 ayın sonunda doktorum tedaviyi bir 6 ay daha uzatmak istedi ancak coumadin'in çok dikkatlice kullanılması gerektiği , inr değerleri için sürekli kan tahlili yaptırmak istemediğim ve olası tehlikeler içeren bir ilaç olmasından dolayı kullanmak istemedim. Böylece 2. bir 6 aylık süreç başladı benim için şu an günde 1 tablet xarelto 15 mg. kullanıyorum 2 ay oldu. Geçirdiğim 9 ay süre zarfında son doppler de damar % 90 açıldı, eski ağrılarım yok ama ayda 1 gün hafifte olsa nüksediyor,pıhtı kalıntıları hala var ama şişliğe gelince 2 bacağım arasında tam 1 cm. olmasada fark kaldı. Bununla da yaşamaya alıştım çünkü doktorumun bana ilk gün söylediği şey aynen buydu ömür boyu yeni bir tedavi yöntemi gelistirilmediği sürece dvt ile yaşamaya mecbursun :) hergün sporumu da yapıyorum. Tabiki hayatım değişti ama şu an ilk güne göre iyileştiğimi düşünüyorum. Ayrıca yorumlarda bahsedilen doktor doktor araştırılan katater tedavisini ( damara girilerek yapılan cerrahi operasyon) doktorum da bana psikolojimin alt üst olduğu ilk 2 hafta içerisinde 3-4 kez tabiki önerdi ama doktorumla birlikte aldığımız karar ilaç tedavisiydi. Nedenlerine gelince dvt hastalığını günümüz teknolojisinde % 100 yok eden bir tedavi yok maalesef buna katater de dahil. Kataterin başarı oranı da % 90 larda zaten. Ayrıca bu hastalığın cerrahi operasyon yapılsa dahi ileri ki yıllarda tekrar nüksetmeyeceğine dair % 100 bilinirlik yok. Doktorum tüm bunları açık açık anlattığında operasyon yerine sabır yolunu seçtim ve sonuç aynı :)
Bu arada yorumlarda yazılan ve yanlış bilinen birkaç şey daha eklemek istiyorum.
- Kullanılan clexane kan sulandırıcı iğnenin miligramı kişinin kilosuna göre değişir, doktorunuz size kilonuzu sorma zahmetine girmez görünümünüz itibariyle bir doz yazar keyfince ama aldığınız doz kilonuzla orantılı olmalı.
- inr değeri 2 ila 3 arası olmalı aksi halde coumadini boşuna kullanıyor olursunuz. Tedavi işe yaramaz.Kullandığım süre boyunca inr değerim ne 2 nin altına indi nede 3 ün üstüne çıktı tabi doktorum bu dozu ayarlayana kadar 10 gün de bir kan vermem gerekti.
Paylaştığım tedavi sürecim ve yanlış bilinenler tamamen doktorumdan aldığım bilgilerdir yanlış anlaşılmasın lütfen.
Son olarak eklemek istediğim doktorum ileride hamile kalmaya karar verdiğinde özellikle söylüyorum karar verdiğinde mutlaka ama mutlaka beni bul dedi. O zaman geldiğinde yapmam gerekenleri ayrıca paylaşırım. Herkese tekrar çok geçmiş olsun.
Merhaba arkadaşlar
.
Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar
.
Teşekkürler

X