Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Dvt hastas olan var m?...

Selam canım öncelikle çok ama çok geçmiş olsun bana da 2 sene önce doğumdan sonra DVT teşhisi konuldu ve gerçekten çok zorlu bir süreçti .valla benim daha yeni düzeldi bacağım yani iyileşme süreci biraz uzun sürüyor öncelikle kendini buna hazırla ama sakın moralini bozma bende ilk başlarda çok zorlanmıştım hiç yürüyemiyordum ama zamanla yavaş yavaş pıhtılar eridikçe yürümem de düzeldi ağrılarım azaldı. muhtemelen varis çorabıda giyiyorsundur. bende iki sene boyunca giydim daha yeni çıkardım çorabı. Ben ilk başlarda sadece i ğne kullandım daha sonra coumadine başladım bi iki sene coumadin içtim. şuanda coraspin kullanıyorum ve en önemlisi de genetik testler mutlaka yaptır benim genetik çıktı canım. Diğer soruna gelince de hamilelik dönemi bildiğim kadarıyla iğne kullanman şart ama şuan bacağın tam düzelmeden düşünme bence.

Allah razı olsun canım cevabın için çok teşekkür ederim. Daha yeni düzeldi demişsin ya komple geçti mi ağrıların? Varis çorabı da kullanıyorum doktor onayıyla mı çıkardın çorapları?
Çocuk düşünmüyoruz en az bir sene daha canım ama hani bu hastalık geçici mi bilmediğim için o yüzden sordum. Ağrılar tamamen geçiyo mu peki? Bide genetikse sebep tekrarlar mıymış? Yoksa düzenli ilaca devam etmek önlüyo mu hastalığı? Çok soru sordum ama hakkını helal et tatlım :KK43:

Allah razı olsun canım cevabın için çok teşekkür ederim. Daha yeni düzeldi demişsin ya komple geçti mi ağrıların? Varis çorabı da kullanıyorum doktor onayıyla mı çıkardın çorapları?
Çocuk düşünmüyoruz en az bir sene daha canım ama hani bu hastalık geçici mi bilmediğim için o yüzden sordum. Ağrılar tamamen geçiyo mu peki? Bide genetikse sebep tekrarlar mıymış? Yoksa düzenli ilaca devam etmek önlüyo mu hastalığı? Çok soru sordum ama hakkını helal et tatlım :KK43:

O ne demek canım ya tabiki aklına takılan tüm soruları sor insan kendiyle aynı hastalığı yaşayan birilerini bulmayı onunla konuşmayı o kadar çok istiyor ki seni çok iyi anlıyorum. Ağrılar geçti şuan tabi ara sıra oluyor ve şuan şişlik var yani sağ bacağıma oranla daha şiş sol bacağım. Varis çorabını doktorum söyledi çıkarmamı. Düzenli ilac almak tabi ki önemli ilaçları düzenli bir şekilde kullan. Valla tekrarlar mı tekarlamaz mı bilmiyorum ama inşallah tekrarlamaz eğer üç kere dvt olursa ömür boyu coumadin kullanmak gerekli diye biliyorum. Dediğim gibi genetik testlerini mutlaka yaptır ben marmara eğitim araştırma hastanesinde yaptırmıştım. Bide yanlış hatırlamıyosam o testleri yaptırcağın zaman coumadin falan almaman gerekiyordu.

cok teşekkür ederim canım. Teşhis aşamasında bir kere doppler cekildi onun dışında hiç bacağın durumuna bakılmadı sadece kan değerine bakıyolar coumadin için :KK43: Senin gittigin hastanede de böyle miydi canım 6 aydan sonra doppler çekilir diyolar bi değişiklik var mı diye. Bir de bana genetik mi diye araştırmam gerektiğini söylediler sen araştırdın mı canım nedenini? Benim durumumun şimdilik doğum kontrol hapının tetiklemesiyle olabileceği söyleniyor genetik olup olmadığı henüz bilinmediği için :KK43:
Bide ben yürümeyi, gezmeyi çook seven bi insandım şimdi markete zor gidiyorum geçen gün 6 aylık yeğenimi kucağıma aldım inanır mısın bacaklarım uyuştu sanki :KK43: azıcık yokuşta bile çok zorlanıyorum çok yoruluyorum belediye otobüslerini kullanamaz oldum, evimi normal periyotlarında temizleyemiyorum artık en cok yoran da sabit ayakta durmak. Hayatımı ciddi anlamda aksatıyor bu rahatsızlık :KK43: Sende de böyle miydi canım cidden moralim çok bozuk :KK43: Morale ihtiyacım var :KK50::KK50:

Birebirr ayni seyleri yasiyoruz bende evi temizleyemiyorum yardimci geliyo belli araliklarla ama su anda biraz daha iyiyim istersem temizlerim ama yapmiyorum ayakta durunca morariyor cunku yokus cikamazdim.ama simdi daha iyiyim agir kaldirma bence ben artik.dikkat ediyorum cunku ustune bide bel.fitigi.oldum benim.9.ay gecti hastaligimdan gitgide normale donuyor hayatim.ama minibusle.biyere gidrrken ayakta durmamaya dikkat et yani sabit sekilde durma ve ayagini pedala basiyomus gibi hareket ettir, dustan cikmadan once bacagina soguk su tut oturur vaziyette cok durma yat ve bacagini kalp seviyesinin az ustunde tutki kan dolasimi olsun .. ben halkali mehmet akif ersoy hastanesine gidiyorum yani 3 ayda bir falan dopler cektiriyorum 6 ay sinirlamasi yok simdi bakirkoy devlet hastanesinde hematolojiye gidiyorum kanimi incelesinler diye neden olmus arastiriyorlar sadece genetiklik testi maalesef coumadin.kullanirken yapilimiyormus protein c mi s mi ole.bisey :)
Sana.moral olarak.suni soyleyebilirim her ay biraz daha iyi.oluyorm ama dikkatli davraniyorum sorun olursa yardmci olurum cnm

He bu arada ben gezmeye bayilirdim yurumeye ama ilk zamanlar dedigingibi markete bile gidemezdm ama simdi yuruyorum geziyorum Sadece hizli yuruyemiyorum merdiven cikinca cok yoruluyorum zamanla o da gece insallah

Vakit ayırıp cevapladığın için çok teşekkür ederim canım :) ben de mehmet akife gidiyorum da bana 6 aydan önce bisey degişmez gerekmez diyolar hep dopler için 😞 senin hangi doktor canım ben de ondan randevu alayım o zaman srn dopleri doktordan mı rica ediyosun? Benm coumadinin dozunu belirleyip geri yolluyolar hep. Pıhtı azaldı mı arttı mı hiç bilmiyorum 😞 4 ay bitti benim de tedavide.
Bu arada canım genetik olanı araştırıldı mı srnin orayı çok anlayamadım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Rica ederim cnm doktrorum yasin melek diger dr lara gore daha halden anliyo bence
Randevu gece 12 de alabiliyorum anca dr doplere yonlendiriyo genetik testlere once dahiliyeye git o seni hematolojiye yonelndiricek ben bakirkoy sadi.konuk a gidiyorum direk hematolojiden randevu alinmiyor komadin kullanirken bikac hastaliga baktilar genlerde fakat komadini biraktiktan sonra proteinc ve protein s sanirim testleri yapilacak
Hematolojiye bi an once sende git
Cook gecmis olsn sureci sende paylasirsan sevinirim

Benimde yaklasik bir ay once dvt teshisi kondu.varis corabiyla geziyorum.ve su anda igne tedavisi var.ama doktor hapa gecirmeyi dusunuyor.insallah uc ayda gecer.birde ben almanyadayim.cok zor oluyor dil sorunu falan.hic oyle testler falan demedi doktor.bilemiyorum yani.yeni ilaclar falanda cikmis.

Benimde yaklasik bir ay once dvt teshisi kondu.varis corabiyla geziyorum.ve su anda igne tedavisi var.ama doktor hapa gecirmeyi dusunuyor.insallah uc ayda gecer.birde ben almanyadayim.cok zor oluyor dil sorunu falan.hic oyle testler falan demedi doktor.bilemiyorum yani.yeni ilaclar falanda cikmis.
turkiyede gittigim profta test yapardin burda olsaydin demisti.daha benden hic kan alinmadi.bu ilaclar ic kanamada yapiyormus diyorlar.

Merhaba arkadaşlar herkeze geçmiş olsun allah şifa versin..hepinizin hikayesini okudum hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız bir çoğumuz ve hala yaşıyoruz acaba birgün tamamen bu hastalığı yenebilecekmiyiz benim merak ettiğim konu bu...okuduğum kadarıyla iyileşen yoksanırım bu hastalık bizimle beraber yaşıycak allah beterinden saklasın..ben hastalığı geçireli 3 yıl oldu ilaç la ve en yakın arkadaşım varis çorabıyla hayatımı devam ettiriyorm..dr um hala pıhtın eriycek diyo ama ben artık inanmıyorm başka dr da gitmedim güveniyorm çünkü dr ma.bir ay önce ender saracın programına konuk olan birgül hocaya durumumu yazdım twıterdan oda zor bi hastalık bununla yaşamasını öğreneceksiniz gibi konuştu:KK61:Çok şükür her işimi yapabiliyorum tek korkum ilerde doğabilecek rahatsızlıklar allah hepimize yardım etsin sevgiler

herkese geçmiş olsun, çoğu paylaşımı okumaya çalıştım. Benimde yeğenimde 1 hafta evvel dopler sonucuna göre venöz yetmezliği çıktı. Bu dvt ve venöz yetmezliği aynı rahatsızlık mı ? onun bacaklarında 1 aydır şişlik şikayeti ile dr.a gittiğinde dopler istedi ve sonuç "kruris düzeyinde bilateral vena safena magnada yetmezlik" ve 4mm. daralma çıktı. Gittiğimiz bir özel hastane doktoru bu sonuca; 2 yıl sonra damar değiştireceğiz, 2 yıl daha idare eder 6 mm olana kadar dedi. Daha sonra siyami ersek hastanesine gittik dr. varis çorabı ve ilaç verdi. ancak muayene 1 dk. sürdü :) klasik devlet hastanesi .... Şimdi iyi bir 3. doktor arıyoruz tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum...

Valla ben Liv hospitalde Prof.dr Murat Aksoya gittim.Acil olarak gitmistim.Kanal d de doktorum programi yapan Doktor.Ceyda Düvenciyle..

Merhaba arkadaşlar herkeze geçmiş olsun allah şifa versin..hepinizin hikayesini okudum hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız bir çoğumuz ve hala yaşıyoruz acaba birgün tamamen bu hastalığı yenebilecekmiyiz benim merak ettiğim konu bu...okuduğum kadarıyla iyileşen yoksanırım bu hastalık bizimle beraber yaşıycak allah beterinden saklasın..ben hastalığı geçireli 3 yıl oldu ilaç la ve en yakın arkadaşım varis çorabıyla hayatımı devam ettiriyorm..dr um hala pıhtın eriycek diyo ama ben artık inanmıyorm başka dr da gitmedim güveniyorm çünkü dr ma.bir ay önce ender saracın programına konuk olan birgül hocaya durumumu yazdım twıterdan oda zor bi hastalık bununla yaşamasını öğreneceksiniz gibi konuştu:KK61:Çok şükür her işimi yapabiliyorum tek korkum ilerde doğabilecek rahatsızlıklar allah hepimize yardım etsin sevgiler

Allah sifa versin canim.Valla ben de iyilesebilecegimi zannetmiyorum.Iste igne corap falan..Böyle idare edicez.

Bende de ayni rahatsızlık var 15 gun kan sulandırıcıdan sonra tıkanık damarda açılma oldu warfarin almaya başladım faka 5. Gun tekrar ağrı basladi şuan igne ve hap kullanıyorum fakat inr degerim 0.94 cikti 2 gun sonra tekrar tahlil yaptırıyorum sizin ne kadar zamanda inr degeriniz 2 veya uzerine cikti tesekkurler

Bende de ayni rahatsızlık var 15 gun kan sulandırıcıdan sonra tıkanık damarda açılma oldu warfarin almaya başladım faka 5. Gun tekrar ağrı basladi şuan igne ve hap kullanıyorum fakat inr degerim 0.94 cikti 2 gun sonra tekrar tahlil yaptırıyorum sizin ne kadar zamanda inr degeriniz 2 veya uzerine cikti tesekkurler
Valla canım benim uzun bir süre hatta 2 yıl kadar ınr değerim yüksek doz almama rahmen 2 li değerleri görmedi sonra genetik test yaptırdım ve kanımda yatkınlk görüldü iş böle olunca ilacımı değiştirdi dr artık kalp hastalarnın kullandığı kan sulandırıcıdan kullanıyorm ve bu ilaç sürekli ınr kontrolü gerektirmiyor yan etkileride az artık burun kanamalarım yok şükür.. 3 yıl bitti ama pıhtı erimedi ilaca ve çoraba devam allah başka dert vermesin

Valla canım benim uzun bir süre hatta 2 yıl kadar ınr değerim yüksek doz almama rahmen 2 li değerleri görmedi sonra genetik test yaptırdım ve kanımda yatkınlk görüldü iş böle olunca ilacımı değiştirdi dr artık kalp hastalarnın kullandığı kan sulandırıcıdan kullanıyorm ve bu ilaç sürekli ınr kontrolü gerektirmiyor yan etkileride az artık burun kanamalarım yok şükür.. 3 yıl bitti ama pıhtı erimedi ilaca ve çoraba devam allah başka dert vermesin
Benim 2 oldu fakat karaciger ve kolestrol degerleri yüksek çıktı igneyi kestim hapları içiyorum yinede tıkanma olabilirmis ani yanmalar var ayagimda sizde de olurmu

Herkeze merhaba ve gecmis olsun.. uc kez dusuk yapip genetik test yaptirdim kan pihtilasmasi panelimde iki adet heterozigot mutasyon saptandi ve bir sonraki gebeligimde hergun igne vurulmam gerektigi soylendi. Tam anne olma umutlarimin tukendigi bir sirada canim kizima hamile oldugumu ogrendim ve cleaxan 0.4 ile tanistim. Dokuz ay hergun igne vuruldum gebeligim esnasinda baska bir testte benim bir kromozomumda donukluk oldugu ortaya cikti ve dokuz ay boyunca kizimin sagligindan suphe ederek riskli gebelik takibinde kabus gibi bir hamilelik sureci gecirdim. Cok sukur ki 14 kasim 2014 de kizima saglikli bir sekilde kavusabildim. Hersey cok guzel olacakti kizimda hicbir anomali ve sendrom cikmamisti sezaryen spinal anestezi ile oldugu icin diye dysundugum bir agrim vardi kasigim ve sag bacagimda ama hemen iyilesmem kizima kendim bskmam lazimdi bu yuzden ameliyattan sonra hep yurudum hic yatmadim iyiye degil kotuye gidiyordu durumum sag bacagim cok agriyordu bebegimi kucagima alip tasiyamiyordum bile derken 15. Gunumde sonunda acillik oldum davul gibi bir bacak ve sifir yurume ve morluk ile..dogru kalp damar servisine yatisim yapildi. Akut Dvt imis teshis. Sebebide dogumdan sonra da igneleri bir sure kullanmam gerekirken ameliyattan iki gun once kesip birdaha baslamamammis... ozelliklede sordum doktoruma lohusa iken de kullanmam gerekiyor mu diye gerek yok dedi kestim.. kizima zor kavustum ve uzerine gunlerce hastanede yattigim icin ayri kaldim.. zar zor emzirebikiyorum hala eve ciktim ama tuvalete zir gidip gelebikiyorum kizimla ilgilenememek beni cok uzuyor.. agladiginda kosup yetisen annem oluyor ben gidemiyorum.. ve cok yipraniyorum cok.. evdeyim bugun dogum yapali 39 gun oluyor yarin kirkim cikacak ama ben cok derin bir huzun yasiyorum. Yatmaktan sikildim... esimde sag olsun cok anlayisli cikti annesi ile dedikodumu yaparlarken tesaduf eseri telefonu kendiliginden beni aradi kulaklarimla annesine naz yapiyor bence biseysi yok dedigini duydum.. uzerine yapilan kavga neticesinde dogumumun yirminci gunu annesine tahini cikti esimin :) ben yirmi gundur kocasiz ,lohusa ,cocugu ile zar zor ilgilenebilen ,dvt midir nedir ondan ,surekli ayagi yukarda yatan, varis corabi ile yeni tanismis, cleaxanlari cift doza cikartilmis dolayisiyla sutu azaldigi icin bebegine uzulerek mama takviyesi yapan bir anneyim... sizin iyiye gittiginizi okumak bana birz olsun moral verdi.. insallah en kisa surede bende aksamadan agrisiz eskisi gibi yuruyebilirim de kizimla ilgilenebilirim. Bu gidisle cocugumla ayni zamsnda yuruyecek gibi hissediyorum hayirlisi :) Allah herkeze sifa versin...

Herkeze merhaba ve gecmis olsun.. uc kez dusuk yapip genetik test yaptirdim kan pihtilasmasi panelimde iki adet heterozigot mutasyon saptandi ve bir sonraki gebeligimde hergun igne vurulmam gerektigi soylendi. Tam anne olma umutlarimin tukendigi bir sirada canim kizima hamile oldugumu ogrendim ve cleaxan 0.4 ile tanistim. Dokuz ay hergun igne vuruldum gebeligim esnasinda baska bir testte benim bir kromozomumda donukluk oldugu ortaya cikti ve dokuz ay boyunca kizimin sagligindan suphe ederek riskli gebelik takibinde kabus gibi bir hamilelik sureci gecirdim. Cok sukur ki 14 kasim 2014 de kizima saglikli bir sekilde kavusabildim. Hersey cok guzel olacakti kizimda hicbir anomali ve sendrom cikmamisti sezaryen spinal anestezi ile oldugu icin diye dysundugum bir agrim vardi kasigim ve sag bacagimda ama hemen iyilesmem kizima kendim bskmam lazimdi bu yuzden ameliyattan sonra hep yurudum hic yatmadim iyiye degil kotuye gidiyordu durumum sag bacagim cok agriyordu bebegimi kucagima alip tasiyamiyordum bile derken 15. Gunumde sonunda acillik oldum davul gibi bir bacak ve sifir yurume ve morluk ile..dogru kalp damar servisine yatisim yapildi. Akut Dvt imis teshis. Sebebide dogumdan sonra da igneleri bir sure kullanmam gerekirken ameliyattan iki gun once kesip birdaha baslamamammis... ozelliklede sordum doktoruma lohusa iken de kullanmam gerekiyor mu diye gerek yok dedi kestim.. kizima zor kavustum ve uzerine gunlerce hastanede yattigim icin ayri kaldim.. zar zor emzirebikiyorum hala eve ciktim ama tuvalete zir gidip gelebikiyorum kizimla ilgilenememek beni cok uzuyor.. agladiginda kosup yetisen annem oluyor ben gidemiyorum.. ve cok yipraniyorum cok.. evdeyim bugun dogum yapali 39 gun oluyor yarin kirkim cikacak ama ben cok derin bir huzun yasiyorum. Yatmaktan sikildim... esimde sag olsun cok anlayisli cikti annesi ile dedikodumu yaparlarken tesaduf eseri telefonu kendiliginden beni aradi kulaklarimla annesine naz yapiyor bence biseysi yok dedigini duydum.. uzerine yapilan kavga neticesinde dogumumun yirminci gunu annesine tahini cikti esimin :) ben yirmi gundur kocasiz ,lohusa ,cocugu ile zar zor ilgilenebilen ,dvt midir nedir ondan ,surekli ayagi yukarda yatan, varis corabi ile yeni tanismis, cleaxanlari cift doza cikartilmis dolayisiyla sutu azaldigi icin bebegine uzulerek mama takviyesi yapan bir anneyim... sizin iyiye gittiginizi okumak bana birz olsun moral verdi.. insallah en kisa surede bende aksamadan agrisiz eskisi gibi yuruyebilirim de kizimla ilgilenebilirim. Bu gidisle cocugumla ayni zamsnda yuruyecek gibi hissediyorum hayirlisi :) Allah herkeze sifa versin...
Geçmiş olsun canım kendini hic hüzünlü hissetme sen umudunu kaybettiğin bir anda bebeğine kavuştun bunu da atlatacagını düşün ve kızına sarıl bünlar atlatılir ümidini kaybetme

Herkese merhabalar,
Bende bir dvt hastası olduğum için herkesi çok iyi anlıyor ve acil şifalar diliyorum. Belki bu hastalıkla yeni tanışanlara moral olur düşüncesiyle tedavi sürecimi paylaşmak istedim.Izdırap denilebilecek bir ağrı, yürüyememe ve bacağımın anormal derecede bir anda şişmesi ve morarmasıyla birlikte kendimi geçtiğimiz Nisan ayında acilde buldum ve dvt hastası olduğumu öğrendim.
İlk olarak doktorum bana tuvalet ihtiyacı ve zorunlu kalmadığım durumlar dışında yürümemi kesinlikle yasakladı, evde sürekli doktorumun istediği külotlu varis çorabını sadece gece çıkarmak suretiyle daimi giydim ve gece gündüz sürekli ayağımın altında 2 yastıkla sadece yattım. Hergün günde 2 kez clexane 0,6mg. kan sulandırıcı iğne vurdum kendime ayrıca hergün günde 2 tableti birarada aldığım daflon. Bu süreç 45 gün sürdü ağrılarım oldukça azaldı, şişlik gün be gün indi. Her hafta aynı gün kontrole gittim, doppler 'e girdim, kan verdim psikolojim bozuldu tekrar yürüyemeyeceğim düşüncesiyle ilk 2 hafta sürekli ağladım. Internette sizin gibi bu hastalıkla ilgili okumadığım makale , teşhis, tanı, tedavi yöntemi , forum kalmadı. 45-50 gün sonrasında coumadin isimli ilacı yazdı doktorum ve 6 ay daimi kullanmam gerektiğini söyledi ve de kullandım. 10 günde bir kontrol ve ayda 1 doppler' e girdim bu süre zarfında da varis çorabını doktorumun izni ve hastalığın tedaviye cevabı neticesinde külotlu çorabı ilk 2 ay , 3. ay dizüstü çorap giydim, yaz döneminde aşırı sıcaklardan dolayı 3 ay boyunca çorabı bıraktık.Yürüyüşlerimide hastalığın 1. ayı sonunda önce 500 metre ile başlayarak her hafta 100'er metre arttırarak hergün yaptım. 6 ayın sonunda doktorum tedaviyi bir 6 ay daha uzatmak istedi ancak coumadin'in çok dikkatlice kullanılması gerektiği , inr değerleri için sürekli kan tahlili yaptırmak istemediğim ve olası tehlikeler içeren bir ilaç olmasından dolayı kullanmak istemedim. Böylece 2. bir 6 aylık süreç başladı benim için şu an günde 1 tablet xarelto 15 mg. kullanıyorum 2 ay oldu. Geçirdiğim 9 ay süre zarfında son doppler de damar % 90 açıldı, eski ağrılarım yok ama ayda 1 gün hafifte olsa nüksediyor,pıhtı kalıntıları hala var ama şişliğe gelince 2 bacağım arasında tam 1 cm. olmasada fark kaldı. Bununla da yaşamaya alıştım çünkü doktorumun bana ilk gün söylediği şey aynen buydu ömür boyu yeni bir tedavi yöntemi gelistirilmediği sürece dvt ile yaşamaya mecbursun :) hergün sporumu da yapıyorum. Tabiki hayatım değişti ama şu an ilk güne göre iyileştiğimi düşünüyorum. Ayrıca yorumlarda bahsedilen doktor doktor araştırılan katater tedavisini ( damara girilerek yapılan cerrahi operasyon) doktorum da bana psikolojimin alt üst olduğu ilk 2 hafta içerisinde 3-4 kez tabiki önerdi ama doktorumla birlikte aldığımız karar ilaç tedavisiydi. Nedenlerine gelince dvt hastalığını günümüz teknolojisinde % 100 yok eden bir tedavi yok maalesef buna katater de dahil. Kataterin başarı oranı da % 90 larda zaten. Ayrıca bu hastalığın cerrahi operasyon yapılsa dahi ileri ki yıllarda tekrar nüksetmeyeceğine dair % 100 bilinirlik yok. Doktorum tüm bunları açık açık anlattığında operasyon yerine sabır yolunu seçtim ve sonuç aynı :)
Bu arada yorumlarda yazılan ve yanlış bilinen birkaç şey daha eklemek istiyorum.
- Kullanılan clexane kan sulandırıcı iğnenin miligramı kişinin kilosuna göre değişir, doktorunuz size kilonuzu sorma zahmetine girmez görünümünüz itibariyle bir doz yazar keyfince ama aldığınız doz kilonuzla orantılı olmalı.
- inr değeri 2 ila 3 arası olmalı aksi halde coumadini boşuna kullanıyor olursunuz. Tedavi işe yaramaz.Kullandığım süre boyunca inr değerim ne 2 nin altına indi nede 3 ün üstüne çıktı tabi doktorum bu dozu ayarlayana kadar 10 gün de bir kan vermem gerekti.
Paylaştığım tedavi sürecim ve yanlış bilinenler tamamen doktorumdan aldığım bilgilerdir yanlış anlaşılmasın lütfen.
Son olarak eklemek istediğim doktorum ileride hamile kalmaya karar verdiğinde özellikle söylüyorum karar verdiğinde mutlaka ama mutlaka beni bul dedi. O zaman geldiğinde yapmam gerekenleri ayrıca paylaşırım. Herkese tekrar çok geçmiş olsun.

X