DÜZENLİ BİR YAŞAM, TEMİZ BİR EV...

heyecandorukta

EVLİ, MUTLU <3
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2014
826
1.344
Evimiz, yaşam alanımız ve en huzurlu olmak istediğimiz yer.

Ama dağınık, düzensiz, kirli bir evde ne yazık ki bu çok mümkün değil.

Yeni bir yaşam oluşturmak istiyorum kendime : düzenli, sade, huzurlu ve en önemlisi bugünlük değil ömürlük. Ve kaliteli bir yaşam adına yanıma arkadaşlar arıyorum :)

Evliliğim sürecinde fark ettim ki bir işi o an yapmayınca normalde 10 dakika da bitecek işler tam günümü alıyor, çalıştığım için de haftasonumu temizliğe harcamak zorunda kalıyorum. Böyle olmaması için kısa sürede uzun vadeli bir düzen oturtmak istiyorum.

Burada hep birlikte kendimize hedefler belirleyelim ve o hedefe varmaya çalışalım özellikle akşam yemekleri sonrası yarım saatlik maratonlar yaparak haftasonumuzu boşaltmaya sevdiklerimizle vakit geçirmeye çalışalım. Hedeflerimiz günlük, haftalık ve 2 haftalık olsun.

GÜNLÜK HEDEF: Gün içerisinde 5 hedef belirleyelim sabah yazalım ve akşam bildirim sayfasında İsmimizin yanına + ya da - yazarak takip edelim ve ay sonu toplamda hedeflerimizi ne kadar gerçekleştirdiğimizi görelim.

HAFTALIK HEDEF: Bu hedeflerimiz kişiliğimize yerleşerek temizlik akışımızı kolaylaştıracak, sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkamak gibi alışkanlıklar olmalı. Her hafta başında birimiz haftalık ortak her evin ihtiyacı olan bir alışkanlık belirleyelim ve ona uymaya çalışalım ( Tezgah temizlemek, yatmadan 10 dk oturma odasını düzenlemek, Kirli kıyafetleri hemen kirli sepetine atmak gibi) Bu alışkanlığı sık sık birbirimize hatırlatalım ki hayatımıza dahil olmuş olsun :)

İKİ HAFTALIK HEDEF: Her iki hafta için bir oda belirleyelim. 10 madde ile bu odada olması gerekenleri ilk mesajda belirtelim ve 2.haftanın son günü 10 maddenin kaçını yaptığımızı yine Bildirim Topiğinde paylaşalım.

Sonuç itibariyle:

GÜNLÜK 5 MADDELİK HEDEFİMİZ ile vakitten tasarruf ederek temizlik yapmayı, kendimize zaman ayırmayı,

HAFTALIK HEDEFİMİZ ile gerekli olan bir alışkanlığı kazanmayı,

İKİ HAFTALIK HEDEFİMİZ ile evi bir anda baştan sona dağıtarak kendimizi yormak yerine yaklaşık 2,5 ayda ev temizliğini dip köşe yapmayı ve bunu rutin haline getirerek yorulmadan kolay temizliği öğrenmiş olacağız. İnşallah:KK36:

BİLDİRİM TOPİĞİMİZ:http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-yasam-temiz-bir-eve-dair-bildirimler.911676/

Öncelikle hayata yaşama dair güzel bir sözle başlayalım güne ve olumlu bakalım her şeye ve herkese :)

Evet bu yolda kimler benimle ?:KK200:

Son düzenleme:
ooooooooooo 5 madde hemen yazıyorum

1- kısa programda çamaşır makinası çalıştırmak
2- yemek sofra hazırlamak
3- wc yıkamak
4- bim den aldığım ürünü bu sefer de 1 cam için denemek
5- folik asit içmek

offf 5. madde bulamadım :KK70:

ooooooooooo 5 madde hemen yazıyorum

1- kısa programda çamaşır makinası çalıştırmak
2- yemek sofra hazırlamak
3- wc yıkamak
4- bim den aldığım ürünü bu sefer de 1 cam için denemek
5- folik asit içmek

offf 5. madde bulamadım :KK70:

Nasıl bir temizlik aşkı ve hız aman Allah'ım :) 5. madde en güzeliiiiiii :KK70:

canım diğer topikten sormayım buradan sorayım ilk hafta alışkanlık nedir acaba? her hafta boyunca neye dikkat edelim :)

Haftalık alışkanlıklar Pazartesi mi belirlensin bugünden mi başlayalım canım ayrıca liste sırasına göre benden sonraki alışkanlığı belirleyecek olan sensin :)

X