Düşük faizli ihtiyaç kredisini yatırım için kullanmak

1,39 kimse vermiyor bana findex puanım da 1400 e yükselmiş ama yok hele tüm hesabımın vs olduğu teb 2.52 den veriyor kredi
1200'den 1400e kaç ayda yükseldi???
Findeks uygulamasi indirdim,benimki de 1312.
İlginç bir şekilde zamanla artmış,sonra azalmış 😅
Neler yaptın da böyle yükseldi? 1500'müş iyi olması için gereken puan
IMG_20230225_163436.jpg

1200'den 1400e kaç ayda yükseldi???
Findeks uygulamasi indirdim,benimki de 1312.
İlginç bir şekilde zamanla artmış,sonra azalmış 😅
Neler yaptın da böyle yükseldi? 1500'müş iyi olması için gereken puan
Eki Görüntüle 3210093
aralıkta 1187 miydi neydi
hicbir şey yapmadım , ocakta tekrardan işe başladım belki de onunla bağlantılı 🥲

Yoo hayır. Yapı kredi çok aşırı bir denetleme işinde değil. Ben banka kartımı çıkarırken maaş kartı olarak girdim. Firma adımı da verdim. Kendileri yanında ben istemediğim halde iki tane kredi kartı ekledi. Baktım 32 bin limit var. Neden yatırıma kullanmayalım diye düşündüm. Dediğiniz gibi yatırıma döndürdük faiz oranı krediye oranla mükemmel geldi. Kredi zorlayıcı yani biraz
Bu denetleme işi nasıl peki çektiğimiz krediyi yatırım için kullanırsak herhangi bir cezası varmı acaba?

Bu denetleme işi nasıl peki çektiğimiz krediyi yatırım için kullanırsak herhangi bir cezası varmı acaba?

denetleme işi çok zor

ben yıne de ısımı saglama aldım ve kredı cektıgım bankada yatırım yapmadım

qnb fınans banktan ve zıraatten cektım ama altını gumusu hısselerı farklı yerlerden aldım

denetleme işi çok zor

ben yıne de ısımı saglama aldım ve kredı cektıgım bankada yatırım yapmadım

qnb fınans banktan ve zıraatten cektım ama altını gumusu hısselerı farklı yerlerden aldım
bende bu şekilde düşünüyorum farklı bankadan çekip başka bankadan altın almak mesela bu sorun olmaz değilmi bu kadarda denetlemezler:)

Ben ingden çekip Denizbank'ta altın, garantide döviz aldım..hiç de bir şey olmadı 😅 ama çok panik bir insansan bankada alma da nakit döviz al, gerçek altın al.
Sonuçta bunu da araştıracak halleri yok ya😅

Ben ingden çekip Denizbank'ta altın, garantide döviz aldım..hiç de bir şey olmadı 😅 ama çok panik bir insansan bankada alma da nakit döviz al, gerçek altın al.
Sonuçta bunu da araştıracak halleri yok ya😅
Araştırıyorum şu anda ama bende bir şey olmaz diye düşünüyorum herkes aynı şekilde yatırım yapıyor:)
Para elimde olunca asla biriktiremiyorum bu şekilde borçlanınca mecbur ödeniyor.
Bende yapı kredi çekip garantiden altın yada döviz almayı planlıyorum.

Araştırıyorum şu anda ama bende bir şey olmaz diye düşünüyorum herkes aynı şekilde yatırım yapıyor:)
Para elimde olunca asla biriktiremiyorum bu şekilde borçlanınca mecbur ödeniyor.
Bende yapı kredi çekip garantiden altın yada döviz almayı planlıyorum.
Tirtiklayamayacagin buyuk bir şey alsan? Mesela bende bir fiziki 20 gram altın var. Paraya da sıkışsam onu bozdurmayi düşünmem çünkü şöyle bir şey
images (10).jpeg

Hem küçük degil, hem PVC kaplanmış falan, yırtmak açmak lazım. Hem de kuyumcuya gidip 'abi şunu bozar misin' denmez. Haliyle öyle yastıkaltinda saklanır.
Oysa mesela gram altın gram altın olsa acil ihtiyacımda ilk aklıma onu satmak gelir , ya da döviz olsa tirtiklaya tirtiklayama azalır :)
Ama böyle büyük bir şey alırsan merak etme, istesen de harcayamazsin kolay kolay

Son düzenleme:
Tirtiklayamayacagin buyuk bir şey alsan? Mesela bende bir fiziki 20 gram altın var. Paraya da sıkışsam onu bozdurmayi düşünmem çünkü şöyle bir şey Eki Görüntüle 3216881
Hem küçük degil, hem PVC kaplanmış falan, yırtmak açmak lazım. Hem de kuyumcuya gidip 'abi şunu bozar misin' denmez. Haliyle öyle yastıklarında saklanır.
Oysa mesela gram altın gram altın olsa acil ihtiyacımda ilk aklıma onu satmak gelir , ya da döviz olsa tirtiklaya tirtiklayama azalır :)
Ama böyle büyük bir şey alırsan merak etme, istesen de harcayamazsin kolay kolay
Evet buda mantıklı ama ufaktan başladım az az oraya baktıkça hoşuma gitmeye başladı banka hesabımda :)
Birde evde saklamak hiç güvenli gelmiyor bana artık.
Büyük değil şimdilik ufak ufak birikimler başladım bakalım:)
Borçlarımda var onlarıda bitirmeye çalışıyorum bi yandan bitmesini beklersem hiç birikim yapamam onuda anladım artık:)

Kredi sanırım aynı banka olmayınca sorun yaratmıyor o şekilde yapmayı düşünüyorum bende
Yani ben kredi olayına girmedim. Eşimde garantiden çektiği kredi ile birşeyler yaptı. Ama hiç sorulmadı yani nereye niye kullanıyorsunuz diye. Aksine bankalar diğer bankalar üzerindeki kartlarınız vs görebiliyor. Ben yapı krediye kart almaya gittiğim zaman aldığımı bile unuttuğum kartlarımı söyledi. Bana kalkıp garanti ziraat ve iş bankasında da kredi kartınız var değil mi dedi. Yani birbirlerinden illaki haberdarlardır

Yani ben kredi olayına girmedim. Eşimde garantiden çektiği kredi ile birşeyler yaptı. Ama hiç sorulmadı yani nereye niye kullanıyorsunuz diye. Aksine bankalar diğer bankalar üzerindeki kartlarınız vs görebiliyor. Ben yapı krediye kart almaya gittiğim zaman aldığımı bile unuttuğum kartlarımı söyledi. Bana kalkıp garanti ziraat ve iş bankasında da kredi kartınız var değil mi dedi. Yani birbirlerinden illaki haberdarlardır
Eşiniz çektiği kredi ile aynı bankayamı yatırım yaptı peki.
Yani bende bir sorun olacağını düşünmüyorum ama yasak diyenler oldu cezası var falan dediler benimde aklımda soru işaretleri kaldı araştırıyorum o yüzden.

Eşiniz çektiği kredi ile aynı bankayamı yatırım yaptı peki.
Yani bende bir sorun olacağını düşünmüyorum ama yasak diyenler oldu cezası var falan dediler benimde aklımda soru işaretleri kaldı araştırıyorum o yüzden.
Çektiği kredi ile o bankaya ait olan kredi kartının borcunu ödedi. Kalanını arabaya harcadı

kredi çekip faize fazla para vermeye gerek yok. kredi kartıyla qnb'den altın alabilirsiniz. sen de kutla uygulaması

2 yıllık 50 bın kredı cektım oran 1.39 aylık taksıt 2500 gerı odeme 61 bın

ıkı yılda 11 bın erır gıder

qnb fınansbank bu arada
Dün çalıştığım yere geldiler. Zaten kredim var deyip gerek yok demistim. Ama çeksem olurmuş değerlendirilebilirdi..

X