Düğün Düğünsüz evlenmek

Öncelikle herkese merhaba .Önümüzdeki ay istemeye gelecekler ve hemen ardindan evleneceğiz fakat beni kara kara dusunduren düğün istemiyor oluşum .Akrabalarimiz yok denecek kadar az yani dugun olursa rezil olmus olacagim .😢Annemde sinirleniyor düğün yapılacak diye iki arada bir derede kaldim .fikirlerinizi duymak istiyorum siz olsaniz bu rezaleti goze alirmiydiniz😢
Böyle saçma düşünceleri anlayamıyorum niye rezil olucakmissin önemli olan o gün senin mutluluğun eşiniz olacak kişi be diyor bu duruma erkek tarağı düğün ister erkek annesi heves eder böyle şeyler düğün yapıp annesi babası gelmeyen var rezil olmuyor onlar sizmi olacaksınız

ne nisan ne kina ne dugun yapmadim. isteme oldu sonra nikah temizzzzzz 5 yillik evliyim hic te demedim keske sunu yapsaydim diye.

kaldiki kendim ozel gun organizasyon isi ile ugrasiyorum:)

Nikah yapin o zaman, nikahtan sonra eglenmeye gidin arkadas cevrenizle genclerle, niye bu kadar dert ettiniz kendinize herkes konusacak bir seyler bulur her turlu zaten.. gulup gecin veya hiiic duymayin dinlemeyin, eglenmenize bakin.. yillar sonra dusununce keske diyip pisman olmayin. Anlayacaksiniz ki insanlarin dedikleriyle hayat yasanmaz... Siz kimseye bakmayin, caniniz ne isterse onu yapin. Bu her konuda boyle

Öncelikle herkese merhaba .Önümüzdeki ay istemeye gelecekler ve hemen ardindan evleneceğiz fakat beni kara kara dusunduren düğün istemiyor oluşum .Akrabalarimiz yok denecek kadar az yani dugun olursa rezil olmus olacagim .😢Annemde sinirleniyor düğün yapılacak diye iki arada bir derede kaldim .fikirlerinizi duymak istiyorum siz olsaniz bu rezaleti goze alirmiydiniz😢
Eski esimle memleketlerimiz ayriydi,uzakti da. 2 dugun cok masrafli olacakti. Erkek tarafi da kalabalik. Onun tarafinda yapildi dugun. Benim tarafimdan az kisi gidebildi. Ucakla herkesi tasiyamayacagimiz icin. Kotu mu oldu. Bence degil. Bu sizin dugununuz. Yapmamazlik etmeyin. Elalemden tuhaf laflar duyarsiniz iciniz bulanir;dugun yapmazsaniz. Icinize sinen bir dugun olsun. Simdiden mutluluklar.

Biz benim memleketimde nikah eşimin memleketinde düğün yaptık. Düğünde benim de çekirdek ailem ,1-2 akrabam ve arkadaşlarım dışında “kız tarafı” olacak kimse yoktu. Ama bunu kafaya takmak şu konuyu okuyana kadar aklıma gelmemişti açıkçası. Küçük salon tutun, kız erkek tarafı diye ayırmayın, kaynaşsın herkes. Mecburen beraber oynanıp beraber yenip içiliyor. Düğün yahu, mutlu bir organizasyonu ne hallere getiriyor bizim insanımız.

ne nisan ne kina ne dugun yapmadim. isteme oldu sonra nikah temizzzzzz 5 yillik evliyim hic te demedim keske sunu yapsaydim diye.

kaldiki kendim ozel gun organizasyon isi ile ugrasiyorum:)
Ben de hic birini istemiyorum acikcasi . Aileniz tepki vermedi mi size peki ?

Ben de hic birini istemiyorum acikcasi . Aileniz tepki vermedi mi size peki ?
hayir, annem babam hicbirsey soylemedi. hatta imam nikahini bile dugunden bir gun once iki arkadasimizi alip gittik kiydirdik, eve geldim tabi dugun icin sehir disindan gelmis bir suru millet. biz nikahi yaptik dedim babam aaaaa cok iyi yapmissiniz aradan o da cikmis dedi, ama teyzemler hala soylenir kendi kendine gitti evlendi diye:)

ben sevmiyorum oyle civcivli isleri. abimin dugunune bile mecburiyetten gittim

hayir, annem babam hicbirsey soylemedi. hatta imam nikahini bile dugunden bir gun once iki arkadasimizi alip gittik kiydirdik, eve geldim tabi dugun icin sehir disindan gelmis bir suru millet. biz nikahi yaptik dedim babam aaaaa cok iyi yapmissiniz aradan o da cikmis dedi, ama teyzemler hala soylenir kendi kendine gitti evlendi diye:)

ben sevmiyorum oyle civcivli isleri. abimin dugunune bile mecburiyetten gittim
Guzelmis valla ya 🙈🙈hayalimdeki evliligi yapmissiniz .Allah mutlu etsin.

nikahtan sonra yemek verin.. Ki kaldı ki düğün önemli olan sizsinz millletın ne dusundugu değil..İstiyorsanz yapın annenzlle teketekte oynasanz yapın eğlenmenze bakın.. gün sizin gununuz.. hee istemıyorsanz o ayrı bakın ben mesela düğün istemıyorum hayatımda bir kere gördugum , göreceğim insanları oynatmak eğlendırmek saçma geliyor.. nikahtan sonra ailemle en yakınlarımla arkadaslarmla göbek atarım ohh mis 2 - 3 saatte olsa

Hayat sizin, evlenen sizsiniz bu kadar kkmseyi hayatiniza karistirmayin, anneniz dahi olsa.

Kimsesiz o kadar çok kişi dügün yapıyor ki abartıyorsunuz bence rahat olun

Kokteyl li nikah yap çok şık, ne nikah ne düğün gibi oluyor. İkisinin arası. Ben öyle evlendim hayatımda aldığım en güzel kararlardan biri bence

Merhaba, çocukluğumdan beri düğün vs geleneksel her şeyden nefret eden birisiyim. Şansıma evlilik düşündüğüm sevgilim de aynı, anlaştık nikah + eğlence olacak diye. O yüzden sizin yorumunuz çok dikkatimi çekti. Biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz? Benim en korktuğum şey böyle bir organizasyona eğlence de olsa kokteyl de olsa eninde sonunda oyun havasına dönülmesi insanların halay falan çekmeye kalkması 🤦🏼‍♀️ Siz nasıl engellediniz gelenekselleşmesini?

Merhaba, çocukluğumdan beri düğün vs geleneksel her şeyden nefret eden birisiyim. Şansıma evlilik düşündüğüm sevgilim de aynı, anlaştık nikah + eğlence olacak diye. O yüzden sizin yorumunuz çok dikkatimi çekti. Biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz? Benim en korktuğum şey böyle bir organizasyona eğlence de olsa kokteyl de olsa eninde sonunda oyun havasına dönülmesi insanların halay falan çekmeye kalkması 🤦🏼‍♀️ Siz nasıl engellediniz gelenekselleşmesini?
+1

Öncelikle geciken cevap için özür dilerim. Uzun zamandır girememiştim.
Müzikleri tamamen biz belirledik mekan sahibi ile anlaşıyorsunuz, istenilenin dışına çıkılmadı. Baştan kesin bir dille neyi isteyip neyi istemediğinizi mekan sahibi ile paylaşırsanız süpriz yaşamazsınız diye düşünüyorum. Hatta bizden flash bellekte sıra ile giriş müziğimizi, ilk dans müziğimizi ve pasta müziğimizi istemişlerdi. Ek bi ücretle dj getirme şansı da vardı biz istememiştik

X