Düğün Düğünsüz evlenmek

Edo111

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2019
88
28
33
Öncelikle herkese merhaba .Önümüzdeki ay istemeye gelecekler ve hemen ardindan evleneceğiz fakat beni kara kara dusunduren düğün istemiyor oluşum .Akrabalarimiz yok denecek kadar az yani dugun olursa rezil olmus olacagim .😢Annemde sinirleniyor düğün yapılacak diye iki arada bir derede kaldim .fikirlerinizi duymak istiyorum siz olsaniz bu rezaleti goze alirmiydiniz😢

Niye rezalet olsun Allahım Yarabbim niye böyle saçma şeyler düşünüyorsunuz?? İki katlı düğün salonunda benm akrabalarım toplasan 25kişiydi rezalet mi oldu hayır.
Ablam istemedi düğün. Nikahtan gitti rezalet mi oldu hayır.

Bu konu beni biraz uzuyor acikcasi .Hic dusgun yapmamak daha mantikli geliyor ama bu kez de ailem uzuluyor 😢
Eşim de ben de düğün yapmak istemedik ama aileleeimizin hayaliydi ve üzerimizde bu kadar emek veren insanlar da mutlu olsun dedik onlar nasıl istediyse öyle oldu çünkü benim beyaz gelinlik hayalim bile yoktu. Bence kafanıza çok takmayın akışa bırakın

Dugun falan yapmadim nikah yaptim. Aksamina 30 kisilik sadece eglenmeyi bilen aile buyuklerinin olmadigi bi yemek verdim canli muzik olan bi mekanda acayip eglendik

Öncelikle herkese merhaba .Önümüzdeki ay istemeye gelecekler ve hemen ardindan evleneceğiz fakat beni kara kara dusunduren düğün istemiyor oluşum .Akrabalarimiz yok denecek kadar az yani dugun olursa rezil olmus olacagim .😢Annemde sinirleniyor düğün yapılacak diye iki arada bir derede kaldim .fikirlerinizi duymak istiyorum siz olsaniz bu rezaleti goze alirmiydiniz😢
Neden rezalet olsun ki o gün sizin gününüz siz eğleneceksiniz iki tarafında kişi sayısına göre küçük bir yer tutarsınız önemli olan o gün sizin mutlu olup eğlenebilmeniz bence 1 kişi gelmiş 10 kişi gelmiş çok da önemli değil şimdiden hayırlı uğurlu olsun ☺️

Kokteyl li nikah yap çok şık, ne nikah ne düğün gibi oluyor. İkisinin arası. Ben öyle evlendim hayatımda aldığım en güzel kararlardan biri bence

Hayalinde düğün varsa sırf sayı için dert etme.Bunun ayıbı olmaz.

Bu konu beni biraz uzuyor acikcasi .Hic dusgun yapmamak daha mantikli geliyor ama bu kez de ailem uzuluyor 😢
Aynı durumu yaşadım 1 buçuk senelik evliliğe yaklaşıyorum çoktan unuttum gitti bile aklıma bile gelmiyor açıkçası. Bende eşimin taraf kalabalık olmasına rağmen salonun yarısını dolduramadık. Eğer düğün kesin olursa kişi sayısı az olan yerden tutarsanız sırıtan birşey olmayacak

Düğünsüz nikahla evlendim biraz karşı geldiler umursamadım hiçte pişman değilim kona gecemi yaptım gelinliğimi giydim evet dedim bitti. Ne gerek var millet yesin içsin diye bi dünya masrafa. Kınada yapmazdım da babamı kıramadım

Ne rezilliği canım deli gibi eğlendik biz benim de akrabam azdı farklı şehirde olduğu için ama bir nişan yaptık salon çökecekti yeterki düğün olsun benimkiler sizinkine bile katılır😄

Bende anneme dedim dügünde az kisi cagiralim rezillik olmasin diye ama davet etmedigimiz kisiler bile gelmisti ne cokluk afedersin orda b*luk en temizi az öz istenmeyende lafa söze geliyor zaten

kına yaptım düğün yapmadım.
akrabasız az diye düğün yapıp rezil olanı da görmedim.

Eşim akrabalari ile gorusmedigi için sadece eş dost gelmisti. Bizimde başka şehirlerde olduklari için sadece birinci dereceden akrabalar. Yani toplasan dugumuz de 200 kişilik salonda 50 kişi ancak vardı belki de yoktu o kadar. Ama o kadar güzel geçti ki olanlar sagolsun bize yetti. Bence hatta daha güzel oldu ortam ferahti insanlar pistte rahat rahat bunalmadan oynadilar. Biz desen nikah hariç masaya hiç oturmadik. 😅 Hiicc üzülme az olsun öz olsun. Kîmsen yok diye yadirgacak laf söz yapacak insanlarsa zaten uzak dur öyle aileden. Takiyi da dert ediyorsundur sen şimdi ona takılır ya bana takan olmazsa diye 😉 Konuş esin olacak kisiyle onların sana takacaklari hariç kalanı kutuya atsın misafirler. Gelin damada taki takmak para takmak olmasin gerekirse. Bunu yapanlar da çok var şahit oldum. Bizde böyle olmadı çünkü ben uyardım biri bana takiyorsa diğeri eşime taksin diye. Nisanlin bunu dussunebilir mi yapar mi bu inceligi bilmiyorum tabi sen bilirsin.

Ayrıca düğün bitiyor en fazla 2 gün sonra unutulup gidiyor kimsenin düğünü kimsenin aklına gelmiyor. Sen neden rezil olma dusuncesiyle en güzel gününü mahvedesin ki. Sen rezil olmazsin ama böyle dusunursen kendi düğününü kendin rezil edersin aklinda bulunsun

neden rezil olasınız ki ? herkesin akrabası olacak diye bir kaide yokki , bende düğün yaptım benim akraba çevrem abartı kalabalık fakat damat tarafı toplasan 10 kişi idiler ve asla bunun konusu olmadı hem farzedin konuşulacak ne olucak geçip gidicek siz kendinize eğlenmenize ve hayatınızda bir defa olacak o en güzel gününüze adapte olup tadını çıkartın şimdiden hayatınızın sonuna kadar çokkkkkk mutlu olursunuz inşallah

Ayrıca düğün bitiyor en fazla 2 gün sonra unutulup gidiyor kimsenin düğünü kimsenin aklına gelmiyor. Sen neden rezil olma dusuncesiyle en güzel gününü mahvedesin ki. Sen rezil olmazsin ama böyle dusunursen kendi düğününü kendin rezil edersin aklinda bulunsun
Cagiracagim akrabalar da cok laf soz ediyorla cunku yillarca unutulmayan konular arasina giriyor dugunde yasanan bir olay onun mahcubiyeti aslinda .😓

X