Düğün Düğünde takı kime gider ki??

Altinlar geline kalir. Paralar aslinda erkek tarafina kalir ama mesela abimin dügününde onlara birakmistilar herseyi.

ileride düğünüm olduğunda 1 tanesini bile vermeyi düşünmüyorum, muhtemelen hepsini bozdurur kendim için yatırım yaparım :KK70:

Kızlar merhabalar ben sonunda nişanlandım:) Ama bu seferde düğün işleri kafa kurcalamaya başladı:KK43:
Evli olan arkadaşlar veya bilgisi olanlar; ya bu düğün takısı kime gider acaba? benim kendi bilgime göre çiftlere kalır, onu isterlerse kenara koyarlar, isterlerse harcarlar.
Yani benim bildiğim bu, ama nişanlım düğün takısını bizimkilere mi vercez napcaz deyip kafamı karıştırdı.Bilgisi olmadığı için sorduğunu söyledi ama sordu bi kere ve gerçekten aklıma takılıyor:KK25::KK25::KK25::KK25:
:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
Bana yardımcı olur musunuz kızlar:18::18::18::18:
Benin dusunumdeki takilari kayinvalidemler bize verdiler.ama kendi kardesimin dugununde babam borc cok oldugu icin mecburen para kismini aldi ama altinlari kardesime verdi.borcu olmasa babamda paralarini filan verirdi.bu evlenecegin kisinin ailesine bagli bence.eger dusunceli insanlarsa ve maddiyatlari yerindeyse verebilirlerde alabilirlerde.ama sen kendinde kalmasinj istiyorsan bastan tavrini belli et.

gerçekten mi:KK53::KK53::KK53:
benim kayın validem sağolsun bugune kadar aldıklarını hep, beğen al kızım dedi, hiç fiyat endişesi yaptırmadı bana. Zaten çok da sevecen, ama henüz daha nişan olduğu için korkmuyo da değilim.. sonuçta ben onlarla yeni tanıştım.Ama değildir umarım, şu an çok seviyorum nişanlımı, annesini, babasını, eltimi, yeğenlerini:)))
Konunu hortlatmıslar , merak ettim , düşüncelerin hala aynı mı :)

nişanlınız ağız aramış gibi geldi sakın taviz vermeyin.. Direk yooo bende kalacak diyin... ben şimdiden söyluyorum nişanlıma altınlarıma dokundurtmam kbakma diyorum .. kızkardesı yardım edecek dugune.. bnde direk dedim ikimzde çalışacagz öderiz.. olmadı bi mıktar duğunde takılan paralrdan veririm dedim.. siz yaptırın masrafı borç sizin olsun siz bilin..

peki şöyle birşey sorsam, erkek tarafı nerelerin eşyasını alır yani memlekete göre çok değişir mi bunun adeti? biz batı karadenizliyiz.
bende batı karadenizliyimm.... vee bize göre eger adetler yapılacaksa yatak odası takımı ve çeyiz senn geri kalan damadın... heeee eger maddi durumu iise erkek tarafın iste isteyebildiğin kdr ama çok ii değilse unutma damadın borçlanması sennde borçlanman demek eger damadın ailesi yardım etmeyecekse bi de..

X