Düğün Düğünde takı kime gider ki??

aslijann

az kaldı evimize<3
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2011
586
13
Kızlar merhabalar ben sonunda nişanlandım:) Ama bu seferde düğün işleri kafa kurcalamaya başladı:KK43:
Evli olan arkadaşlar veya bilgisi olanlar; ya bu düğün takısı kime gider acaba? benim kendi bilgime göre çiftlere kalır, onu isterlerse kenara koyarlar, isterlerse harcarlar.
Yani benim bildiğim bu, ama nişanlım düğün takısını bizimkilere mi vercez napcaz deyip kafamı karıştırdı.Bilgisi olmadığı için sorduğunu söyledi ama sordu bi kere ve gerçekten aklıma takılıyor:KK25::KK25::KK25::KK25:
:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
Bana yardımcı olur musunuz kızlar:18::18::18::18:

tabikide sizde kalcak hatda seninkiler sende kalcak kanunda bile böyle bu.acaba ağızmı yaptı sana yanlış anlama ama aklıma öyle geldi.

evlenen çifte kalıyo ama bazı erkek tarafı isteyebiliyo adet adı altında... bana çok saçma geliyo onlar evlenen çiftin hediyeleri bu konuda bana bi dokunan bin ah işitir yaniiii.

düğünde takılan takılar sizindir canım ama eşinin ailesi belki şimdi biraz fazla harcama yapar borca falan girer eşinede derler "nasıl olsa altın takılacak onlarla karşılarız" o yüzden eşinde sana böyle bir konu açmış olabilir .. benimde düğünümün ertesi günü bütün altınlarım kayınvaldemlere gitmişti ahh şimdiki aklım olsa ... ya benim ailemin yaptığı masraflar ne olucak ?

bildiğim kadarıla bazı doğu tarafındaki illerde takılar erkek tarafında kalır.. amanormal olan tabiki sizde kalması.. siz nişanlınız nereliyse oranın adetlerini araştırın bence. belkjşde nişanlınız çevresinde bi arkadaşından böle bişey duyup şaşırıp sormuştur

tabikide sizde kalcak hatda seninkiler sende kalcak kanunda bile böyle bu.acaba ağızmı yaptı sana yanlış anlama ama aklıma öyle geldi.

evlenen çifte kalıyo ama bazı erkek tarafı isteyebiliyo adet adı altında... bana çok saçma geliyo onlar evlenen çiftin hediyeleri bu konuda bana bi dokunan bin ah işitir yaniiii.

bilemiyorum ki, dediğim gbi benim bildiğim de bizde kalacak yani çifte. aslında aynı memleketliyiz, yani adetlerimiz bir.O yüzden zaten sorması garip kaçtı:KK43:

düğünde takılan takılar sizindir canım ama eşinin ailesi belki şimdi biraz fazla harcama yapar borca falan girer eşinede derler "nasıl olsa altın takılacak onlarla karşılarız" o yüzden eşinde sana böyle bir konu açmış olabilir .. benimde düğünümün ertesi günü bütün altınlarım kayınvaldemlere gitmişti ahh şimdiki aklım olsa ... ya benim ailemin yaptığı masraflar ne olucak ?

heh işte aynen böyle dedi. Eve tadilat falan yaptırılcak, borca girecek ailem dedi.sadece soruyorum dedi.Ama kayınpederim de hiç öle bi insan gibi durmuyo ki yaaa
:18::18::18::18::18::18::18:

heh işte aynen böyle dedi. Eve tadilat falan yaptırılcak, borca girecek ailem dedi.sadece soruyorum dedi.Ama kayınpederim de hiç öle bi insan gibi durmuyo ki yaaa
:18::18::18::18::18::18::18:

öyleyse tadilatı siz yaptırın borcunuzu da siz bilin..

öyleyse tadilatı siz yaptırın borcunuzu da siz bilin..

evet ben de dedimki sonuçta senin ailen ADETLERE GÖRE eşyamızı alacak, tadilatımızı da biz yapalım bizim borcumuz olsun.Yani kimse üstüne yük olmayan bir masrafa girmemiş olsun dedim?

peki şöyle birşey sorsam, erkek tarafı nerelerin eşyasını alır yani memlekete göre çok değişir mi bunun adeti? biz batı karadenizliyiz.

peki şöyle birşey sorsam, erkek tarafı nerelerin eşyasını alır yani memlekete göre çok değişir mi bunun adeti? biz batı karadenizliyiz.

benim kaynanamda Of lu ben oturma odası takımı, çamaşır makinası, bütün küçük ev aletleri, oturma odası tülü, perdesi, halısı giriş antre ve koridor halıları banyo malzemeleri tencere tava ıvır zıvır hepiciğini aldım kaynanam benim beğenmemi beklemeden salon, yatak odası halısı perdesi almış tamamen kendi zevkine göre .....................:KK43:

benim kaynanamda Of lu ben oturma odası takımı, çamaşır makinası, bütün küçük ev aletleri, oturma odası tülü, perdesi, halısı giriş antre ve koridor halıları banyo malzemeleri tencere tava ıvır zıvır hepiciğini aldım kaynanam benim beğenmemi beklemeden salon, yatak odası halısı perdesi almış tamamen kendi zevkine göre .....................:KK43:

gerçekten mi:KK53::KK53::KK53:
benim kayın validem sağolsun bugune kadar aldıklarını hep, beğen al kızım dedi, hiç fiyat endişesi yaptırmadı bana. Zaten çok da sevecen, ama henüz daha nişan olduğu için korkmuyo da değilim.. sonuçta ben onlarla yeni tanıştım.Ama değildir umarım, şu an çok seviyorum nişanlımı, annesini, babasını, eltimi, yeğenlerini:)))

ya kızlar bende çok sorun yaşadım bu dügün dene şeyden
güzel bi şey ama ben tadını çıkaramadım :KK43:

eski nişanlımın ailesi maddi olarak çok çok uç noktada olan bir aileydi.. fazlasıyla malları mülkleri vardı.. kendi istekleriyle ev aldılar biz oturalım evlenince diye, kendi adlarına tabi ki.. istemiyoruz diye defalarca söylediğimiz halde yok ayıpmış etraf ne dermiş diye ısrarla düğün yapmak istediler, yer tuttular.. sonra bir gün bana; düğünde takılacak takıları bize vereceksin dedi annesi.. milyarlık değil, trilyonluk insan bunlar.. size ev aldık o kadar dediler.. düğüne 45 gün kala ayrıldık gerçi biz.. ama ben onlardan hiçbir zaman bişey talep etmedim, onlar buna tenezzül edecek durumda değillerdi maddi olarak..

X