Düğün Düğün alışverişi ne zaman yapılır?

O zaman karşı tarafın Allah yardımcısı olsun zormuş kıyafetine kadar da alınıyorsa bizdeki göreneklerde neyse ki kıyafetine varana kadar değil zaten istemem de kıyafetime kadar alınmasını kıyafetten kasıt çeşit çeşit dolap mı dolduruluyor nasıl oluyor ben evdeki kıyafetlerimi getirip yerleştirmiştim
Yok iç çamaşır ve elbise ayakkabı çanta oluyor genelde. Normalde kıza bohça hazırlanıyor o bohçaya konulacak şeyleri kendisi seçip almış oluyor işte.

hep söylerim kv sormuştu nişan alışverişi yapılır mı sizde adet mi diye.
babam da niye benim kızımın çantası çorabı yok mu, boşverin hediyeleşmek istiyorsanız gençlere ev eşyası alalım destek oluruz dedi kapattık konuyu.

biz de yok ya
bi nişanlık bi gelinlik
bak tasarruflu kızım nişanlanırsam anneminkini giycem ben
fdkgldfklşgdf
Nişanlığı aldılarsa yine iyi bizde kız tarafı alıyor nişanlığı da ben almadıydım almazsanız evlenmem demiştim hey gidi günler millet bir sürü takı istermiş bi nişanlık istemişim çok mu

ya siz 1 elbiseden mi bahsediyorsunuz ? konunuz baya yeni kıyafet"ler" de çünkü. 1den çok fazla anlaşılıyor.
Ay tamam gerginliğe gerek yok nedir bu gerginlik :) Ben çevremde hep böyle gördüm bende de böyle olması bekleniyor ailem tarafından ama karşı taraf henüz böyle bir teklifte bulunmadı bende sizlerden fikir almak için konu açayım dedim. Nişanda bohça yapılır normalde o zaman alınır çoğu şey kıza bizde böyle olmadı bazı sebeplerden dolayı. Böyle yani kısacası kız alışverişe çıkarılır ve istediği şeyleri alır ben böyle gördüm :)

Ay tamam gerginliğe gerek yok nedir bu gerginlik :) Ben çevremde hep böyle gördüm bende de böyle olması bekleniyor ailem tarafından ama karşı taraf henüz böyle bir teklifte bulunmadı bende sizlerden fikir almak için konu açayım dedim. Nişanda bohça yapılır normalde o zaman alınır çoğu şey kıza bizde böyle olmadı bazı sebeplerden dolayı. Böyle yani kısacası kız alışverişe çıkarılır ve istediği şeyleri alır ben böyle gördüm :)
Haklısınız her yerin görenekleri farklı

yok yahu ben neden gerileyim :)
yeni elbise derdim yok ki

sdklşdlkşg

adtiniz buysa yaparlar inşallah

Yapılmasın.
Emin olun zaten o alınanlar kullanılacak şeyler değil.
Eş adayınızla ikiniz gidin, gündelik kullanacağınız ürünler alın yeter.

Umarım buna da babanız benim kızımın parası yok mu almaya demedi 😁neden kendiniz aldınız damatlığı da beyefendi kendi mi aldı peki
bizim şöyle oldu.
biz ailelere dedik ki her şeyi kendimiz yapıcaz.
daha sevgiliyken birlikte beyaz eşya almıştık falan zaten.
paramız biterse haber veririz 😂
gelinlikle damatlığı da yine ikimizin maaşıyla aldık yani.
düğüne bir ay kala bitti paramız iki aileden de borç aldık sonra takılarla iki aileye de borcumuzu ödedik.
kafalar rahat evlenmiş olduk canımız ne isterse onu aldık kimseye de yük olmadık.

bizim şöyle oldu.
biz ailelere dedik ki her şeyi kendimiz yapıcaz.
daha sevgiliyken birlikte beyaz eşya almıştık falan zaten.
paramız biterse haber veririz 😂
gelinlikle damatlığı da yine ikimizin maaşıyla aldık yani.
düğüne bir ay kala bitti paramız iki aileden de borç aldık sonra takılarla iki aileye de borcumuzu ödedik.
kafalar rahat evlenmiş olduk canımız ne isterse onu aldık kimseye de yük olmadık.
O paralar zaten o alışverişlerde öyle suyunu çekiyordu ki

zaten çok anlamsız ya tüylü terlik varaklı aynalar falan alınıyor yazık valla.
Öyle deme o tüylü terlikler içimde ukte kaldı ben evlendikten sonra moda oldu onlar ben de almadım çok pahalı ne gerek var diye ne zaman görsem aklıma gelir geçti artık heves ama benim zamanımda niye moda olmadın diye söverim 😁

Öyle deme o tüylü terlikler içimde ukte kaldı ben evlendikten sonra moda oldu onlar ben de almadım çok pahalı ne gerek var diye ne zaman görsem aklıma gelir geçti artık heves ama benim zamanımda niye moda olmadın diye söverim 😁
aman boşver beş sene oldu evleneli hiç de giymezsim zaten iyi ki almamışlar 😂

X