Düğün Düğün alışverişi ne zaman yapılır?

birprofilhesabi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2020
23
9
Hanımlar merhaba.
Yaklaşık 2 ay önce nişanım oldu normalde nişanda kız alışverişe çıkarılır ama tam korona zamanına denk geldiği için alışverişe çıkılıp bohça hazırlanmadı karşı taraf bize hediye olarak bazı şeyler getirdi. Düğün öncesi kıza iç giyim kozmetik ve kıyafet çanta gibi alışverişler yapılıyor bunlar düğünden ne kadar önce yapılır? Düğünüme yaklaşık 2 ay var bir sorun olmazsa. Bu alışverişi benim söylemem değil de onları söylemesi gerekiyor değil mi?

Bende hiç bir şey yapılmadı karşı taraf isterse zaten davet eder, istemezse ses çıkmaz. O benim olmazsa olmazım diyosanız ya nişanlınza bahsedin yada anneler görşsn. Bence önemli ayrıntı değil, yapılsa ii olur tabi yapılmasa da problem değil

Bende hiç bir şey yapılmadı karşı taraf isterse zaten davet eder, istemezse ses çıkmaz. O benim olmazsa olmazım diyosanız ya nişanlınza bahsedin yada anneler görşsn. Bence önemli ayrıntı değil, yapılsa ii olur tabi yapılmasa da problem değil
Aynen bende de hiçbirşey olmadı düğüne 1 ay kala teklif ederlerse gider etmezse zorla gidecek hali yok bence

Olmazsa olmaz gibi değilde yeni evlenenleri eşyaları kıyafetleri yeni olur ben çevremde hep böyle gördüm. Genelde kıza alışveriş yapılır bohça gibi yada benim özellikle kendime kıyafet almam gerekiyor

Öyle saçma bir alışveriş ki o 10 sene önce nişan için yapmıştık benim alacağım iç çamaşırı cartu curtu alırken niye beraber gidiliyor ama şu yönden iyi o alışverişte insanların asıl yüzü ortaya çıkıyor cimri mi değil mi anlarsın o yüzden çık

Olmazsa olmaz gibi değilde yeni evlenenleri eşyaları kıyafetleri yeni olur ben çevremde hep böyle gördüm. Genelde kıza alışveriş yapılır bohça gibi yada benim özellikle kendime kıyafet almam gerekiyor

neden evlenince yeni kıyafet alınıyor ? mantığını anlamadım.
bekarken giyilen kıyafetler uğursuz mu sayılıyor ?

Yok ama şimdi her şey yeni olduğu için evde genelde yeni kıyafetlerde alınıyor yani ben çevremde hep böyle gördüm :)

iyi de insanın kendisi eski, onu napıcaz.

36 yıldır bu hayattayım hiç öyle evlenirken gardrobunu baştan düzdüren görmedim :)
ha şu an hiç kıyafetiniz yoksa bilemem.

Evet öyle oluyor. Kıza alışveriş yapılıyor.
O zaman karşı tarafın Allah yardımcısı olsun zormuş kıyafetine kadar da alınıyorsa bizdeki göreneklerde neyse ki kıyafetine varana kadar değil zaten istemem de kıyafetime kadar alınmasını kıyafetten kasıt çeşit çeşit dolap mı dolduruluyor nasıl oluyor ben evdeki kıyafetlerimi getirip yerleştirmiştim

O zaman karşı tarafın Allah yardımcısı olsun zormuş kıyafetine kadar da alınıyorsa bizdeki göreneklerde neyse ki kıyafetine varana kadar değil zaten istemem de kıyafetime kadar alınmasını kıyafetten kasıt çeşit çeşit dolap mı dolduruluyor nasıl oluyor ben evdeki kıyafetlerimi getirip yerleştirmiştim

ayh 2 parça alırlar sonra da babasının evinde görmemiş sayemizde kıyafeti olur derler :)
aslanlar gibi bekarken giydiklerimi giyerim

ayh 2 parça alırlar sonra da babasının evinde görmemiş sayemizde kıyafeti olur derler :)
aslanlar gibi bekarken giydiklerimi giyerim
Aynen öyle derler aldıklarını başına kakarlar bi de Allah muhafaza ben de kendi kıyafetlerimi kendim getirmiştim onlar ekstra olarak nikah elbisesi nişanlık gelinlik pijama saat almışlardı ben de eşime almıştım

X