Duaya ihtiyacım var arkadaşlar

emerald_

Guru
Kayıtlı Üye
19 Mart 2011
156
190
Merhabalar,
Birbirne dua etmenin ne kadar önemli olduğunu bildiğim için buraya sıkıntımı paylaşmak istedim. Yeni evlendim. Evlendikten 3-4 ay sonra eşimin ortakları borçları bıraktı kaçtı. Davalar borçlar.. Çok büyük meblalar. Dua eder misiniz. Vakia okumamı önerdiler ne önerirsiniz?
Şimdiden teşekkür ederm dualarınız için💓💓

Merhabalar,
Birbirne dua etmenin ne kadar önemli olduğunu bildiğim için buraya sıkıntımı paylaşmak istedim. Yeni evlendim. Evlendikten 3-4 ay sonra eşimin ortakları borçları bıraktı kaçtı. Davalar borçlar.. Çok büyük meblalar. Dua eder misiniz. Vakia okumamı önerdiler ne önerirsiniz?

Çok geçmiş olsun. Vakıa suresi okunabilir bende benzer bir dertten muzdaribim bu dönemde. Bir de aşağıdaki paylaşacağım dualar olabilir. Beraber okunabilir.

Maddi ve manevi bütün sıkıntılarımızdan kurtulmak için,bütün engelleri aşmak için.zor işlerimizde başarıya ulaşmak için,haksızlık karşısında haklılığımızın ispatlanması için Ya veliyy esmasını okuyarak Rabbimizden yardım isteyebiliriz.
Ya Veliyy esmasını okuduktan sonra aşağıdaki Âyet-i Kerimleri de okuyalım

Ya Veliyy c.c;Bütün mahlukat ile dost,seven,kainatın ve yarattıklarının işlerine kefil olan,koruyan,sahip çıkan,şefkat gösteren iyilik eden Yüce Allah.
100 veya daha fazla “Ya veliyy celle celalühü” şekilde okuyalım.

Okunacak Âyet-i Kerimler
Âyet-i Kerimler 3-5-7-11-21-41 veya 101 defa veya okuyabildiğimiz kadar okuyalım
Bakara 257 ayeti kerimi ve Ali imran suresi 173 ayeti kerim
Bakara 257
اللّهُ وَلِيُّ الَّذِينَ آمَنُواْ يُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّوُرِ
Allahu veliyyullezine amenu, yuhricuhum minez zulumati ilen nur
Allah iman edenlerin velisidir.Onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır.

Ali imran 173 ayet
حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
Bismillahirrahmanirrahim:Hasbünallahu ve ni’mel vekil
Allah bize yeter,O ne güzel vekildir.

çok geçmiş olsun Allahım selamete çıkartsın,çokça vakıa suresi okuyun sürekli okuyun diyebilirim Allah bir kapı açacaktır ve hacet namazı kılın seherler de çok faydasını göreceksiniz.

Çok geçmiş olsun. Vakıa suresi okunabilir bende benzer bir dertten muzdaribim bu dönemde. Bir de aşağıdaki paylaşacağım dualar olabilir. Beraber okunabilir.

Maddi ve manevi bütün sıkıntılarımızdan kurtulmak için,bütün engelleri aşmak için.zor işlerimizde başarıya ulaşmak için,haksızlık karşısında haklılığımızın ispatlanması için Ya veliyy esmasını okuyarak Rabbimizden yardım isteyebiliriz.
Ya Veliyy esmasını okuduktan sonra aşağıdaki Âyet-i Kerimleri de okuyalım

Ya Veliyy c.c;Bütün mahlukat ile dost,seven,kainatın ve yarattıklarının işlerine kefil olan,koruyan,sahip çıkan,şefkat gösteren iyilik eden Yüce Allah.
100 veya daha fazla “Ya veliyy celle celalühü” şekilde okuyalım.

Okunacak Âyet-i Kerimler
Âyet-i Kerimler 3-5-7-11-21-41 veya 101 defa veya okuyabildiğimiz kadar okuyalım
Bakara 257 ayeti kerimi ve Ali imran suresi 173 ayeti kerim
Bakara 257
اللّهُ وَلِيُّ الَّذِينَ آمَنُواْ يُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّوُرِ
Allahu veliyyullezine amenu, yuhricuhum minez zulumati ilen nur
Allah iman edenlerin velisidir.Onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır.

Ali imran 173 ayet
حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
Bismillahirrahmanirrahim:Hasbünallahu ve ni’mel vekil
Allah bize yeter,O ne güzel vekildir.
Allah razı olsun, siz de benzer süreçteymişsiniz siz de mi bunları okuyorsunuz

Merhabalar,
Allah yardımcınız olsun ben dua ettim şimdisize. Allah feraha çıkarsın amin. Ben de vakıa suresi olarak biliyorum başka aklıma gelirse yazarım.

Allahım yardım etsin dua ettim canım Allah büyük fetih suresini oku bol bol her zorluğun ardında bir kolaylık vardır 💜🤲

Allah razı olsun, siz de benzer süreçteymişsiniz siz de mi bunları okuyorsunuz

Evet zaman zaman abese süres bir de.
Bazen Ya Fettah zikri bazen Ya Latif zikrini çekiyorum. Ama en önemlisi herşeye rağmen şükredebilmeyi önemsiyorum Ya Şekûr zikrini hiç birakmadan çekiyorum o kadar borca rağmen fuzuli ihtiyaçlarim dışında çaresiz kalmıyorum çok şükür.

Dualarda başında ve sonunda salavat eklerim.Yada bazı günler sayıya sartlanmadan salavat çekerim salavatlarimla peygamberimin yüzü suyu hürmetine yardım isterim.
Para dediğimiz olay geçinmek için sadece bu olaylar bana yetinmeyi Rabbim den başka kimseye muhtaç olmamayı dilemeyi öğretti. Dua ederken rızkımın bollasmasini diliyorum, bereketimin artmasını,şükrümün daim olmasını da.

Merhabalar,
Allah yardımcın olsun canım.Yaklaşık 3 ay önce bizde çok yüklü miktarda dolandırıldık üstelik en yakınımız tarafından.O yüzden seni çok iyi anlıyorum.Senin için dua ettim.Rabbim tez zamanda selamete çıkarsın inşallah sizi 🤲🏻 Hergün mutlaka vakıa ve Yasin oku.Birde en az 100 tane Ya Fettah ya Rezzak çek.Rabbim ödemelerde kolaylık sağlıyor 🌸

Allah ödeme kolaylığı versin sıkıntılarınızdan selamete çıkarsın inşallah. Hz Yunus duasını günde 100 kere okuyun. İnşallah sıkıntılardan kurtulmak için vesile olacaktır çok etkili bir duadır.

Allah yardımcın olsun canım.Yaklaşık 3 ay önce bizde çok yüklü miktarda dolandırıldık üstelik en yakınımız tarafından.O yüzden seni çok iyi anlıyorum.Senin için dua ettim.Rabbim tez zamanda selamete çıkarsın inşallah sizi 🤲🏻 Hergün mutlaka vakıa ve Yasin oku.Birde en az 100 tane Ya Fettah ya Rezzak çek.Rabbim ödemelerde kolaylık sağlıyor 🌸
Allah razı olsun , Allah sizi de feraha çıkarsın tez zamanda inşallah .. her gün vakia okuyorum . Dediklerinizi yapayım inşallah sağolun 🤲

Merhabalar,
Rabbim ferahlık versin selamete çıkarsın sizi 🤲 sabah namazi okunmadan önce edilen samimi bir dua kabul oluyormuş.

X