Down sendromu

ysmns1

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Mart 2024
7
0
23
Merhaba herkese sayfaya yeni üye oldum size sorum bebeğim down sendromlu ya benziyormu genetik test için randevu aldık yardımcı olabileceklere fotoğraf gönderirim

Son düzenleme:
Merhaba herkese sayfaya yeni üye oldum size sorum bebeğim down sendromlu ya benziyormu genetik test için randevu aldık yardımcı olabileceklere fotoğraf gönderirim
Atabilir misiniz merak ettim

17118855435964324843697380092291.jpg

Gerçekten yorumunuz çok rahatlattı teşekkür ederim doktor tipik bazı bulguların olduğunu söyledi ve %80 %90 olabileceğini söyledi çok korkuyorum

Selam, öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun. Ayak parmaklarında bas parmak ve 2.parmak arasında boşluk var mı? Yandan profili düz mü? Bunlara bakabilirsiniz, ancak en garanti genetik testtir. Üzmeyin kendinizi önce sonuçları bekleyin.

Selam teşekkür ederim ayak parmakları arasında boşluk yok yan Profili atayım size fikir almak beni fazlasıyla rahatlatıyor

Eklentiler

• IMG_20240328_051231_289.webp
    115,7 KB · Görüntüleme: 180
Canım benim bebeğime de ilk doğduğunda çekiklikten ötürü down olabilir demişlerdi. Bebeğine maşallah benim kızıma da benzettim , genetik testte bir şey çıkmamıştı inşallah sizin de çıkmaz içini ferah tut

Selam teşekkür ederim ayak parmakları arasında boşluk yok yan Profili atayım size fikir almak beni fazlasıyla rahatlatıyor
Muttlaka bir kalp problemi oluyor onlarin. Sizin beneğinizin hamileyken var mıydı? Ya bu fitoda çok benziyor downama dediğim gibi el çizgisi normal ayak parmağı da normalse sndişelenmeye gerek yok biraz daha beklemek gerekk

Canım benim bebeğime de ilk doğduğunda çekiklikten ötürü down olabilir demişlerdi. Bebeğine maşallah benim kızıma da benzettim , genetik testte bir şey çıkmamıştı inşallah sizin de çıkmaz içini ferah tut
İnşallah teşekkür ederim 🙂

siz sadece bebeğin suratından mı şüphelendiniz? doktoru hiçbişe demedi mi? tek kesin sonucu genetik test verecek, aceleci davranmayın ama bi ihtimal down sendromlu bebek anneleri de daha rahat tanıyabilir fotodan.

ama dinlemeyin kimseyi derim böyle bi konuda test sonucuna kadar. boşa paniklemeyin.

Benim arkadaşımın kardeşinin kızına da down demişler yüzüne bakinca.Elleri normaldi sizinki gibi.Testte normal çıktı.Ailede çekik göz varmış.kafasi da azıcık büyükmüş.Simdi dünyalar güzeli bir çocuk.Cok da zeki.Gonlunuzu ferah tutun lütfen.Bugunleri dert ederek kaçırmayın.Bazi doktorlar biraz test taraftarı oluyor...

Elde tek çizgi olsa bile tek başına anlamlı değil diye biliyorum. Benim oğlumun sağ elinde tek çizgi var ama down sendromlu değil. İnşallah sizin sonucunuz da iyi gelir.
Tek çizgi oluyormuş down sendromlarda bakım bu çift çizgi.

Son düzenleme:
X