Nipt testinde XYY Sendromu Şüphesi ve Amniyosentez

Amniyosentezden sonra yatmaktan acayip kg aldım bennn 😂😂 onunla başa çıkmaya çalışıyorum şeker yüklemesi yapyırıcam 5.5 ayda 9 kg almısım :KK43:(
Ben şeker yüklemesini sordum doktorum önce açlık tokluk şekerine bakalım normalse hiç gerek yok dedi
Şükür yaptım normal çıktı yükleme yapmayacam
Ben 7kg almışım acayip gerginim her kıyafet denememde 🤭🤦🏻‍♀️

Hanımlar merhabalar benimde fetal dna testimde xyy(jacob sendromu) yüksek riskli çıktı.Fetal freaksiyon 5.41 gibi bir rakam fakat kimse bu hastalığın ne olduğunu neye sebep olabileceği hakkında bir bilgi vermiyor.Pazartesi sonucum çıktı,salı günü amniyosentez işlemi oldum.Sonucun 1 hafta 10 gün içerisinde çıkacağı söyleniyor.Sürekli araştırma yapıyorum ancak tatmin edici herhangi bir sonuç bulamıyorum hiçbiryerde umarım sonucum risksiz gelir,ağlamaktan başka birsey gelmiyor içimden.Allah hepimizin yardımcısı olsun😥

Hanımlar merhabalar benimde fetal dna testimde xyy(jacob sendromu) yüksek riskli çıktı.Fetal freaksiyon 5.41 gibi bir rakam fakat kimse bu hastalığın ne olduğunu neye sebep olabileceği hakkında bir bilgi vermiyor.Pazartesi sonucum çıktı,salı günü amniyosentez işlemi oldum.Sonucun 1 hafta 10 gün içerisinde çıkacağı söyleniyor.Sürekli araştırma yapıyorum ancak tatmin edici herhangi bir sonuç bulamıyorum hiçbiryerde umarım sonucum risksiz gelir,ağlamaktan başka birsey gelmiyor içimden.Allah hepimizin yardımcısı olsun😥
Merhaba, öncelikle umarım sağlıklı gelir sonuçlarınız🙏🏻 Size tavsiyem gerekirse Google çeviri vs kullanarak aramalarınızı ingilizce de yapın ve çıkan makaleleri aynı şekilde okuyun. Daha fazla bilgiye ulaşabilme ihtimaliniz artmış olur. Umarım içinizi rahatlatacak bilgilere ulaşırsınız 🌸

Teşekkür ederim tümüne baktım.Hatta youtubeda sanırım Amerikalı bir kadın var xyy mother diye onun gönderilerinin altındaki yorumları dahi okudum.Ancak maalesef ki yine iç açıcı bir şey bulamadım.Desteğinize teşekkür ederim❤️

Merhaba o yollardan geçtim çok zor çok yıpratıcı ama inşallah test hatasıdır senin de 🙏🏼 benim öyle çıktı,amniyosentez yaptık temiz çıktı,bulgu da yok.
sizin bulgu var mı ?
Bi de hangi firmada yaptınız benim genokstu ve şikayet alan bi firma..
Buarada benim fraksiyon 13 tü ben kendimde olduğunu düşünüyorum doktorum da öyle olduğunu söyledi,çünkü kısırlık ve boy kısalığı belirtisi var demişti (turner sendromu) bulgular ben de var,tüp bebek olmadıkça çocuğum asla olmuyor,boyum da 153 🤷🏻‍♀️

Merhaba o yollardan geçtim çok zor çok yıpratıcı ama inşallah test hatasıdır senin de 🙏🏼 benim öyle çıktı,amniyosentez yaptık temiz çıktı,bulgu da yok.
sizin bulgu var mı ?
Bi de hangi firmada yaptınız benim genokstu ve şikayet alan bi firma..
Buarada benim fraksiyon 13 tü ben kendimde olduğunu düşünüyorum doktorum da öyle olduğunu söyledi,çünkü kısırlık ve boy kısalığı belirtisi var demişti (turner sendromu) bulgular ben de var,tüp bebek olmadıkça çocuğum asla olmuyor,boyum da 153 🤷🏻‍♀️
Umarım bisey çıkmaz ben Bursa'daki Burgen firmasında yaptırdım.Doğal yolla gebelik oldu ikinci oğlum ilk oğlumda bir problem yok.Ultrasonda aynı şekilde bir sorun yok ama zaten ultrason bulgusu vermiyor maalesef.
Fetal freaksiyonum 5,41 çıktı yarın amniyosentez ön sonucumu alıcam.
Ama pozitif sonuç alırsam ne yaparım hiç bilmiyorum.Dua etmekten başka bir çaremde yok. Sizinle aynı sonucu paylaşmak için Allah'a yalvarıyorum sadece elimden baska hicbisey gelmiyor.

Umarım bisey çıkmaz ben Bursa'daki Burgen firmasında yaptırdım.Doğal yolla gebelik oldu ikinci oğlum ilk oğlumda bir problem yok.Ultrasonda aynı şekilde bir sorun yok ama zaten ultrason bulgusu vermiyor maalesef.
Fetal freaksiyonum 5,41 çıktı yarın amniyosentez ön sonucumu alıcam.
Ama pozitif sonuç alırsam ne yaparım hiç bilmiyorum.Dua etmekten başka bir çaremde yok. Sizinle aynı sonucu paylaşmak için Allah'a yalvarıyorum sadece elimden baska hicbisey gelmiyor.
Merhaba çıktı mı sonucunuz?

Merhabalar ön sonucumu aldım normal çıktı.😃Çok teşekkür ederim alakanıza💕Fetal dna sonucu 47xyy yada diğer cinsiyet anomalisi çıkıp benim gibi kendini helak eden annenlere sesleniyorum. Fetal dna cinsiyet anomalisinde yanılıyor!Lutfen kendinizi üzmeyin.Umarim hepimiz cocuklarimizi sağlıkla kucağımıza alırız 🙏

X